18:49:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Marx Károly prófétai habilitációja
... Elejére 1. lap 
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 12:51 | Sorszám: 409
406: Amikor beszélünk róla lehet felosztásokat tenni, és sokszor csak úgy lehet megfogalmazni a dolgokat. Lehet azt mondani: az ember: test-lélek-szellem vagy hogy a tudata értés-érzés-akarat.
De mindazonáltal Egy emberről beszélünk. Az Egy-ről. Az emberről.

Egy "én" van. Egy Isten van. Egy világ van. Mert egyetlen tudati lét van.
-------

407: általánosságban lehet. Viszont ismerek olyan szerzeteseket, akik nagyon segítőek voltak/ vagy még most is nagyon segítőek az utamon. Aki keres, az talál.
És attól kezdve nem érdeklenek a méltatlan, materialista képviselői. Egy példa: szellemi vezetőm Eckhart mester. Az inkvizíció 13-szorosan ítélte halálra. Azoknak a neveit sem ismerem, nem is érdekel, az ő Neve (írásai) kincsek számomra, megvilágosító erejűek. Miért foglalkozzak a méltatlanokkal, hisz azok nem segítenek Istenhez, csak Istentől való eltávolításomban sürgölődnek? Egy ítéletet hozhatok felettük, de minek?

Elég sok méltó képviselője volt/van mindegyik világvallásnak. Őket kell olvasni azoknak, akiknek szellemi céljuk van. Akinek nincs, mert elsötétítették benne a világ világosságát (l.#405), annak "jó" a ragyogó ifjú hegeliánus gondolkodóból valami ördögi metamorfózison átesett, legjobb tarkón-lövető filozófusunk, Lukács György.
Persze valójában nekik sem jó, de már belefáradtam ennek megértetésébe.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 12:49 | Sorszám: 408
Ez a mostani pápa is materialista: a fizikálisan szegényeket pátyulgatja, pedig az önmagában
nem érdem.
A materiálisan szegények fizikális gazdagodás reményében özönlenek Európába.
Lelki szegénységről szó sem esik.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 11:33 | Sorszám: 407
Az egyházakkal az a baj, hogy korruptak: a papok materialista szemlélettel
magyarázzák (félre) a szent iratokat.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 10:54 | Sorszám: 406
Az életnek 2 rétege van:
- az anyagi, materiális és
- a tudati, az Istengyermekség.
A kettőt nem szabad összekeverni és egyiket sem szabad tagadni.
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. január 03. 09:02 | Sorszám: 405
hű mi van itt... 383: nein.
384: ez a marxista-leninista magyarázat - 'verszta ki a fejedből'
A jó pap, lelkivezető, mester minden korban mindenhol azt tanította a hívőnek:
Te vagy a feladat! A lelkedet vidd vissza az Örökkévalóságba, ahonnan kizuhant. (az öt világvallásban: Brahmanhoz, a Tao útján, a Buddha-tudathoz, Allahhoz, Istenhez Krisztus követésével, ezt szolgálják a világvallások szakrális szertartásai is.)
*
387; 398: Egy igazság van - jobb így: az igazság az Egy.
"Legyetek Egyek" "Én vagyok az Út, az Igazság, az Élet." - Krisztus szavai.
*
398: milyen gép? Aki saját teremtettségét nem tudja felfogni, az Istengyermekségét, az nem fogja megoldani a feladatát: Istenhez visszavinni kizuhant lelkét- megisteniesülni - "Isten emberré lett, hogy mi Istennel lehessünk."- az egyházatyák tanítása. (ajánlott
https://www.libri.hu/konyv/henri_sj_boulad.teozis.html
Henri S.j. Boulad Teózis, a Kairosz kiadónál talán még van, komoly segítség, érdemes.. ezt vette el a tőlünk a marxista-leninista ideológia, amelyen most már két generáció nevelkedett, és gaz módon ölte ki az ember veleszületett Eredetről való tudomását, istengyermekségét - ennél nagyobb kárt nem okozott semmi a világon az embernek)

„Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában.” Mt10,28
*
(Jel22,13), Én vagyok az Alfa és Omega, a kezdet és a vég.
Ego sum via, et veritas, et vita. Én vagyok az út, az igazság és az élet.(Jn14.6)
http://m.cdn.blog.hu/ac/accordingtome/image/ego%20sum.JPG
a Bazilika homlokzatán
*
ez "bent" van, az "énben" van az út az igazság az élet - ne keresd "kint". A világ világossága bennünk van- ezt lehet még látni a csecsemőn, a figyelmében, amellyel az első három évben felveszi a sajátosan emberi létállapotot: a függőleges testhelyzetet, az anyanyelvet, a szavakkal való gondolkodást -mindezt nem utasításra: "figyelj", "így kell", "tanuld" - hanem azért mert ajándékba kapjuk fogantatáskor VILÁG VILÁGOSSÁGÁT - tehát ez potenciálisan adott. A csendben meghallhatod.
"Minden amit kaptam, a csendből kaptam" - mondja Weöres Sándor
"Nyugodtan időzz a semmiben" - Meister Eckhart (XIII.sz)



R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 08:55 | Sorszám: 404
Szerintem is érdemes volna fölhagynunk Károly apó topikjának szétoffolásával.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 08:53 | Sorszám: 403
Az elmúlásunk ellen tehetünk.
A testünk automata biokémiai laboratórium, amely a környezetével tartós fizikai-kémiai egyensúlytalansági
állapotban van.
A feladat "csak" annyi, hogy vigyáznunk kell ennek az egyensúlytalansági állapotnak a fenntartására.
Gondoskodnunk kell a folyamatos energiaellátásról (az agyunk már 5 perc áramkimaradást sem visel el).
És, ki kell gyomlálnunk a természettől kapott életprogramunkból az öregedés + halál funkciót.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 08:42 | Sorszám: 402
A szórakozás nem becsületes ok.
A szórakozásnak minden formája többé-kevésbé kártékony: az ördög (Diabolosz = szétszóró) cselvetése.
A kéjgyilkosság a szórakozás legaljasabb módja.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 03. 08:33 | Sorszám: 401
Szerintem is ez a jó hozzáállás: embert ölnünk nem szabad, mert nem lehetünk biztosak abban, hogy ha
vitánk van egymással, akkor az igazság melyikünk oldalán áll.
A gyanús emberektől kerítéssel el kell határolódnunk, hogy a vitáink ne csapjanak át konfrontációba.
Az állatok megölésének kérdése eldönthetetlen.
Azt hisszük, hogy nincs egyéni tudatuk, de ezt sem cáfolni, sem bizonyítani nem tudjuk.
Ha nincs egyéni tudatuk, akkor szabad a faj egyedeit megennünk, csak a faj kipusztításától kell
tartózkodnunk.
Az evés kulcsszó.
Érdemes tanulmányoznunk a biokémiát !
A testünk automata biokémiai laboratórium.
A biológiai élet: tartós fizikai-kémiai egyensúlytalansági állapot az élő szervezet és a környezete között.
Ennek az egyensúlytalansági állapotnak a fenntartásához energia kell.
Az energiát csak a növények képesek "becsületes" úton, a Naptól beszerezni.
Mi a természettől csak egy módszert kaptunk az energiaszerzésre: növények (vagy állatok) megevését.
Azon esetleg érdemes elgondolkodnunk, hogy hamár úgyis belepiszkálunk a saját génjeinkbe, akkor mi is
álljunk át az energianyerésnek egy "becsületesebb" módjára.
Omniscient
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. január 03. 00:17 | Sorszám: 400
Nem vagyok senki!!
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. január 02. 23:47 | Sorszám: 399
Mondjuk azt nem értem, hogy Marx Károly prófétai habilitációjától hogyan is jutottunk a csirkék nagymama által történő túlvilágra juttatásáig, de nincs mit tenni! Ez történt!
Senki ne merje hinni, hogy okos!
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. január 02. 23:39 | Sorszám: 398
Világos: Nincs egyetlen igazság!

Van a létünk, amiről nem tehetünk, így alakult. Lesz az elmúlásunk, amiről szintén nem tehetünk! Közben csináltunk valamit, dolgozgattunk, építgettünk, szerettük egymást (főként a nőket), szaporodtunk, temetőket csináltunk, évente egyszer mécsest és virágot viszünk a halottainknak, miközben pontosan tudjuk, hogy mi leszünk abban a sírban a következők! Nem őket, hanem saját magunkat sajnáljuk!
Nem baj, ez a sorsunk, nekünk ezt dobta a gép!
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. január 02. 22:47 | Sorszám: 397
Hosszú, nagyon hosszú így az út! Végig sem érhetek rajta! Vakítanak a lámpák!

Könnyen lehet, de akkor miért is piszkáljuk egymást?
Talán épp ezért?
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 02. 22:36 | Sorszám: 396
Nem tudnánk! Pár napon belül feldobnánk a talpunkat, mert vizet sem találnánk!

Minden rendes amerikai filmben a főhős végül talál vizet a sivatagban és épp töltve van a pisztolya, hogy az utolsó pillanatban lelője a gonoszt, de nekünk ez itt az eltunyult Európában nem megy!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 02. 22:25 | Sorszám: 395
Ehh, ilyen élményem nekem is volt... :-(
De ma már az erősített munkamegosztásnak köszönhetően egy csomó dologba bele sem kell gondolnunk... pedig, néha elgondolkodom, hogy vajon életben tudnék-e maradni egy hirtelen kevésbé ""civillizált"" körülmények között..
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. január 02. 22:20 | Sorszám: 394
A szórakozás is ok.
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 02. 22:20 | Sorszám: 393
Hümm!

Most utána kell gondolnom, de sztem embert még nem öltem. (ok nélkül) Állat megölésében már segédkeztem, amikor nagymamám csirkét vágott és nekem kellett fogni a lábait! Utáltam, de nagyon! Remegett!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. január 02. 22:18 | Sorszám: 392
Szerintem, te jó úton vagy. Csak épp' szembe mész a forgalommal, akárcsak úgy mint én! ..
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. január 02. 22:01 | Sorszám: 391
Ölsz-e ok nélkül ?
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. január 02. 22:00 | Sorszám: 390
Nem tudom, hogy jó úton vagyok-e?!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2017. január 02. 21:47 | Sorszám: 389
Az ember rosszabb, mint az állat, mert nemcsak szükségből, hanem szórakozásból is öl.
Node, most jövünk mi: az Öregedés Elleni Projekt !
Csak azokat az embereket hosszabbítjuk meg, akik jó útra térnek !
Remélem ez kijózanító lesz !
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. január 02. 21:31 | Sorszám: 388
Lehet, hogy van egyetlen igazság, de ezt még nem találta meg senki! (legalábbis ember!)

Na és ha birtokában lennénk az egyetlen igazságnak, akkor mi is lenne az? Nem ölnénk állatokat azért, hogy éljünk? Talán ez a legbiztosabb bizonyítéka annak, hogy brutálisnak kell lennünk ahhoz, hogy életben maradjunk! Ölni kell, hogy éljünk! Semmiben nem különbözünk a ragadozóktól! A nyomorult növényevők évente vándorolnak sokezer kilométert anélkül, hogy tudnák, az oroszlánok szeretik őket! Vonulnak, egykedvűen tudomásul veszik, hogy most kicsit kevesebben lettek! Ezt akarta az Örökkévaló? Ölni?
Miért nem talált más lehetőséget arra, hogy az okossá vált ember fenntartsa magát?

Emberré lettünk, gondolkodunk, gyanakvóak vagyunk, háborúzunk és olyanként fogunk megszűnni, akik tényleg azt hiszik, hogy megoldották a létezésüket.
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. január 02. 20:53 | Sorszám: 387
Egy igazság van.
Az igazságot nem tudjuk teljesen megismerni, mert ahhoz mindenütt jelenvalónak kellene
lennünk.
De ettől még nincs okunk rá, hogy kételkedjünk az egy igazság létezésében.
Egy igazság van, és arról minden embernek van valami töredékes elképzelése.
Vegyünk egy szemléltető példát:
Az "Ilyen" Egyház azt tanítja, hogy "a Holdon orkok élnek".
Az "Olyan" Egyház azt tanítja, hogy "a Holdon morkok élnek".
Lehet, hogy mind a kettő igazat mond, noha egymásétól eltérő a tanításuk.
Tanításuknak közös vonása, hogy transzcendens (tapasztalati úton ellenőrizhetetlen)
és hogy irreleváns: engem nem az érdekel, hogy a Holdon kik élnek és kik nem, hanem
az, hogy mit adok enni a gyerekeimnek és hogy miből fizetem ki a gázszámlát.
Az egy, abszolút igazság pedig így néz ki:
Az alábbi állítások közül
a) a Holdon orkok is és morkok is élnek;
b) a Holdon orkok élnek, morkok nem élnek;
c) a Holdon orkok nem élnek, morkok élnek;
d) a Holdon sem orkok, sem morkok nem élnek
egy és csak egy állítás igaz, de nem tudjuk, hogy melyik az.
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 02. 20:32 | Sorszám: 386
Létezett-e már, vagy fog-e létezni egyetlen ember is, aki megtalálta az egyetlen igazságot? Ja, mi is az egyetlen igazság?
Nincs egyetlen igazság! Az ember azt hiszi, hogy valaki, pedig csak egy a milliárdok között! Pont olyan mint mondjuk egy antilop! Az antilopot leüti egy oroszlán, közben ugyanazt éli át mint egy ember, amikor mondjuk autóbalesetben meghal, vagy egy érinthetetlen megkéseli! Legföljebb nem mutat érzelmeket közben, az ember meg igen!

Sok -nálunk sokkal okosabb ember - gondolkodott már ezen, de még senki nem tudta megmondani, hogy az ember miben is különbözik az állatoktól!
Ja, igen! Rájöttünk a növénytermesztés és az állattartás hasznára! Ki is irtjuk az erdőket és az állatokat! Feltaláltuk az autót, amihez kifejjük a házunk (Föld) által évmilliárdok alatt létrehozott olajat. Építünk városokat, csinálunk melegvizet, hűtőgépet, képesek vagyunk becsapni embertársainkat, kitaláltuk a kereket és a pénzt! Megalkottuk a sajtót, ami a saját pénzünkért vezet félre minket. Van okostelefonunk, ami által minden lépésünket figyelhetik olyan emberek, akik nem különbek nálunk!

Ja, kitaláltuk azt is, hogy én most ezt leírhassam, és ti olvashassátok!

No mindegy, csak annyit akartam ebből kihozni, hogy a mi mostani -pár tíz-százezer éves- ittlétünk sokkal kevesebb mint a dinók 150 millió évig tartó létezése.
Lettünk, vagyunk és kipusztulunk!
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. január 02. 19:35 | Sorszám: 385
Igen.
Viszont, ebből az következik, hogy a vallásszabadság = sült marhaság.
A vallásszabadság azt jelenti, hogy megválaszthatom, hogy ki magyarázza nekem félre az igazságot.
Ez így sovány.
Igazság csak egy van.
Azt kell megtalálni, azután azt az egyet lehet hirdetni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...