11:59:52
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Ökumené: ortodoxia vs. tolerancia
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 19. 13:41 | Sorszám: 38
"..Jó. De ezt ki dönti el?"
Nem köll eldönten--"evilágialag", az az egy biztos, hogy nem(!)-- hogy lopott-e az illető, és egyáltalán ki lopott, mert:
a.) aki lopott, az úgyis tudja hogy ő lopott--bár nyilván a 'többiek előtt úgysem ismeri el--sokszor sajátmaga előtt sem;
b.) az Úristen meg ÚGYIS MINDENT(!) TUD--"ezt" is--a többiek meg nem számitanak.
c.) Úgyhogy az Ön kérdése egy tipikus HITETLEN kérdező--álkérdező(?)-kamukérdező(?)--kérdése mely az "ügy" szempontjából ÁBSZOLÚTE IRRELEVÁNS! Mert nem egy műkorcsolya
pontozóbíróval tönttetik el "azt", hogy--teszem azt-- valaki 9.1-et futott atlétikába' százon.
d.) Ha meg valaki az Önhöz hasonló "kívülálló" mégis 'olyannyira nagyon kíváncsi a "lopóra", az evilágban, akkor majd fölbérli Sherlock Holmes-t vagy Colombo vagy Dobos őrnagyot, oszt az majd kinyomozza nekije.De ez már kriminalisztika, amihez semmi közöm, és nem is érdekel.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 13:20 | Sorszám: 37
Jó. De ezt ki dönti el? Nevezetesen, hogy lopni szabad, vagy nem szabad de lehet? Maga? Az Úr megtehette volna, hogy kicsit világosabban fogalmaz.
Ráadásul azt látni, hogy aki lop, az nemhogy bűnhődik, de nagyon is boldogul, még a leszármazottai is! Ezt meg mire véljem?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 12:25 | Sorszám: 36
Vigyázzon a szavaira Uram!Mert Ön keveri a 'dógokat.Lényeg: NEM MINDENT SZABAD, AMIT LEHET!
Hisz' lopni is lopnak, de 'antúl még NEM SZABAD LOPNI. Hogy valakiknek van erre--vagy bármire--attól még NEM SZABAD LOPNI!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 09:15 | Sorszám: 35
Ne szórakozzék velem, kérem!!!! Ilyen alapon az is elképzelhető, hogy a jócselekedetek sincsenek megengedve, azokat is engedély nélkül (vagy Felsőbb Szándék ellenére!!!) gyakorolják az emberek.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 09:13 | Sorszám: 34
"..Még a keresztényüldözés is meg van engedve."
EZ NEM IGAZ, MERT IGENIS NINCS MEGENGEDVE!
Az, hogy itt-ott valóban "üldözik a keresztényeket" az mind 'ennek nem mond ellent.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 09:11 | Sorszám: 33
Das Wort "Nomen" doch nicht deutsches Wort.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 09:10 | Sorszám: 32
persze a leglényegesebb negativumokat Ő sem engedheti meg


Dehogynem. Még a keresztényüldözés is meg van engedve.
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 19. 09:07 | Sorszám: 31
Mivel az általam tisztelt Zsírosbödön úr már június 15-e óta NEM VÁLASZOLT az Ön kérdésére, megkisérlem "helyretenni" ezt a kérdést, nevezetesen azt, hogy protestáns fölfogás szerint KI TEKINTHETŐ, ILL.: TEKINTENDŐ SZENTNEK!
Ugye a szigorúan és mereven bibliai platformon gondolkodó ember azt kell, hogy mondja, hogy "benne van a Szentírásban", hogy: "LEGYETEK SZENTEK, AMINT AHOGYAN MENNYEI ATYÁTOK SZENT"!
Ebben az értelemben tehát csakis és kizárólag AZ ISTEN SZENT, sőt csakis és kizárólag az ATYAISTEN SZENT.Eszerint: EMBERFIA SZENT NEM(!) LEHET(-NE)!Még Jézus Krisztus sem lehetne e'szerint szent, aki ugye tudjuk: valóságos Isten és VALÓSÁGOS EMBER (IS!). Kérdés tehát, hhogy tartható-e ez a merev fogalomértemezés--meg más, nagyon merev, főleg, és csaknem kizárólagosan fundamentalista protestánsok által használt fogalomértelmezések is (ilyen pl.: a káromkodás, Istenkáromlás protestáns fogalomértelmezése is!) Jómagam azt vélelmezem, hogy NEM(!), mert az EMBERI NYELVEK által használt "verbális eszközök": szavak, kifejezések stb...stb....EMBERI KONSTRUKTUMOK, s mint ilyenek, megengednek, sőt olykor szükségeltetnek bizonyos mértékű--nevezzük így--TÖBBRÉTEGŰSÉGET!Mindez kb. olyan minthogy--teszem azt--az elektrotechnikában az "ohmos ellenállás" vagy csak egyszerűen ellenállás egy fogalom, ami jelent valamit, de létezik "induktiv ellenállás" vagy "kapaciiv ellenállás" (induktiv reaktancia vagy kapacitiv reaktancia) fogalom is.Tehát az emberi nyelvben egy fogalom jelent valamit, de ugyanakkor egy kicsit MÁST is jelent(HET), ami az eredetivel lényegieg azonos, de egy "kissé" el is tér attól.
Persze az is igaz, hogy minden "emberi konstruktum", így az EMBERI NYELV is mint minden VERBÁLIS MŰ végsősoron ISTENI EREDETŰ, mert Isten nélkül e Világban semmi sem lehetséges.Végsősoron attól is függ mindezeknek az attribútumoknak az ÉRTELMEZÉSE--HERMENEUTIKAI TARTALMA--hogy ISTEN MIKÉNTISÉGÉRŐL HITÜNK HOGYAN TANIT. Egy szőrszálhasogató és irgalmatlan Isten mindent LESZŰKIT(-ene).Egy jóságos, irgalmas és megbocsátó Isten sokmindent megengedhet(-ne)--persze a leglényegesebb negativumokat Ő sem engedheti meg.De itt HITÜNK--bizonyos mértékben --SZABAD, és lehet is szabad, hiszen a hit épp azért hit és nem tudomány, a dolog természettudományos 'ÉRTELMÉBEN!De persze itt is előjön maga az értelmezéstan a szemantika, a hermeneutika, hogy ugyan mi is a tudomány és mi is a hit?
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 15. 11:29 | Sorszám: 30
Akkor mi az igazság ezügyben ?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 01. 08:57 | Sorszám: 29
"Woman"? Was dieses Wort bedeutet? Warscheinlich ist es: kein deutsches Wort.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:47 | Sorszám: 28
....und doch nein woman. Aber, möglich, er ist Lumen.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:33 | Sorszám: 27
Ja wohl. Nomen est kein omen.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 10:18 | Sorszám: 26
Ja. Meg akit mpd-nek oszt valójában szolid, polgári személy.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 08:49 | Sorszám: 25
Van, akit Nagynak hívnak, oszt valójában kicsi.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 30. 07:44 | Sorszám: 24
Na tessék. Én meg aszittem, ez nem ótómatikus, oszt mindig körmölöm a fórumkódokat....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 07:44 | Sorszám: 23
Megerősítem!
Ezt a hölgyet pl. eleve úgy híjják, hogy Szent Szilvia.
Praktikus okokból nem jeleníttetem meg a képet, merthát van ám úgymond kísértés is a Sátán fegyvertárában!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 19:45 | Sorszám: 22
A reformátusok NEM ÉRZÉKELIK A "SZENT" TERMINUS TÖBBRÉTEGŰSÉGÉT!
Szerintük egyrészt minden igaz IstenhívŐ szent--ha valóban igaz.Egyrészt.
Másrészt a "Legyetek szentek amint Mennyei Atyátok szent" bibliai citátum szerint csak az ATYAISTEN lehet szent amúgy igazándibúl.
Arról meg köreikben szó sem lehet, hogy imában a szentek közbenjárását kérhessük mi hívek, mert nézeteik szernz az Atya és a hivő ember között csak egyetlenegy közbenjáró lehet: a mi Urunk Jézus Krisztus.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 16:30 | Sorszám: 21
Bocsánat, református teológiából gyönge vagyok: akkor pontosan mi a kifogása
a reformátusoknak az ellen, hogy szentnek nevezzünk példás életű embereket ?
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 13:29 | Sorszám: 20
"embereket szentnek nevezni Isten-káromlás."

Nos, ez így ebben a formában nem igaz.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 29. 09:05 | Sorszám: 19
A hitviták (és általában minden vita) lezárásának a "hagyományos" módja, hogy a vitázó felek addig szorongatják
egymást érveikkel, míg az egyik vagy mindkét fél enged az álláspontjából.
Van (volna) 1 olyan módja a hitvitának, hogy úgy lehetne egyességre jutni, hogy egyik vitázó félnek sem kell
engednie az álláspontjából: mindössze azt kell(ene) bebizonyítani: ugyanazt mondjuk, csak más szavakkal !
Alig hinném, hogy ezt a módszert én találtam volna ki, éppen ezért furcsállom, hogy ezt a módszert miért nem
használja mégsem senki ?
Bizonyára azért, mert vannak, akik a háborús állapot fenntartásában érdekeltek.
De nézzünk 1 konkrét példát: a katolikusok szentté avatnak egyes kiváló embereket, a reformátusok elítélik ezt
a gyakorlatot, mondván, csak Isten szent, embereket szentnek nevezni Isten-káromlás.
És ekkor jön Rendes Kis, az ökumenéta és kibékíti ez a - látszólagos - ellentmondást:
A katolikusok is Istent dícsérik azzal, amikor szentté nyilvánítanak embereket.
Szent Ágoston expressis verbis leírja, hogy az ő édesanyja, Szent Mónika csodálatosan jó asszony volt, de ezért
ő (Ágoston) nem neki (Mónikának) hálás, hanem Istennek, mert Tőle (Istentől) származik minden jó.
A hitvallásban is mondjuk, hogy a szentek egyességben vannak Istennel. Az érdemeik nem külön-külön egyéni,
személyes érdemek, ami jó bennük, az nem a sajátjuk, az egy, közös jó: Isten jósága.
Az evangélium is mondja, hogy "én őbenne és ő énbennem": ami jó bennünk, az Istené, a rosszaság pontosan az,
ha megtörjük az Istennel való egyességet.
Tehát, ha mi, katolikusok azt mondjuk, hogy "Szent Ágoston", akkor arra gondolunk, hogy "a tiszteletreméltó
Ágoston, aki egyességben van a Szent Istennel".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 20:26 | Sorszám: 18
Én keresztény vagyok.
Én Isten-hívő vagyok.
Én hívő vagyok.
Én vagyok.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 18:31 | Sorszám: 17

A pápa hangsúlyozta, hogy a katolikus egyház nagy értéket tulajdonít a különböző
vallásokkal folytatott barátság és tisztelet ápolásának. Mindez nemcsak azért
nagyon fontos, mert a világ valamiképpen egyre kisebb lett, hanem azért is, mert
a migráció következtében ma sokkal több keresztény ember kerül kapcsolatba más
vallási hagyományokkal, kultúrákkal és vallásokkal.

A párbeszéd nem jelenti azt, hogy a másokkal való találkozás során lemondunk saját
identitásukról és azt sem, hogy kompromisszumokat kötünk a hit és a keresztény
erkölcs terén. Ellenkezőleg: „az igazi megnyílás megkívánja a saját legmélyebb
meggyőződésünkhöz való ragaszkodást, a világos és örömteli önazonosság jegyében”
(n.251) – utalt ismét a pápa „Evangelii gaudium” buzdítására. Mások érveinek
megértése, a tiszteleten alapuló emberi kapcsolatok győznek meg bennünket, hogy a
másikkal való találkozás alkalom a testvériségben való növekedésre, a gyarapodásra
és a tanúbizonyságra - mondta a pápa a Vallásközi Párbeszéd Pápai Tanácsa plenáris
ülésének tagjainak.
... www.facebook.com/photo.php?fbid=712657605412529&set=a.526165314061760.130129. ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 10. 18:52 | Sorszám: 16
Ökumené dolgában is a legnagyobb baj az, hogy az EMBER--bizonyos helyzetekben--önmagán kivül képtelen "komolyan venni" ill. elfogadni bárki mást.És annál is elkeseritőbb mindez, mert VAN MÓD és lehetőség--de legalábbis lenne--ennek a súlyos "körülménynek" a MEGVÁLTOZTATÁSÁRA! NEM IGAZ, HOGY NE LENNE..Csak TÖBBEKNEK KELL AKARNI!
Én hiszek benne,..és nemcsak én!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. április 18. 07:08 | Sorszám: 15
XVI. Benedek, a vallásszabadság védelmezője
www.magyarkurir.hu
Pápasága ideje alatt XVI. Benedek különös hangsúlyt helyezett a vallásszabadság védelmére, és felszólalásaiban is egyre nagyobb
... http://www.magyarkurir.hu/hirek/xvi-benedek-vallasszabadsag-vedelmezoje
... www.facebook.com/pallagi.erzsebet
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. április 13. 21:10 | Sorszám: 14
Szellemi konditorna ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...