03:22:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 06. 09:24 | Sorszám: 327

... www.facebook.com/222849284410325/photos/a.315950128433573.91004.2228492844103 ...
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 09. 07:26 | Sorszám: 285
"..Aki a betű szerint akar élni, az beleköt Jézus keresztrefeszítésébe is."
A KERESZT minden fentiektől függetlenűl a KERESZT-ÉNYSÉG legfőbb szimbóluma.Ezért teljesen mindegy(!) mit prédikál egyik vagy másik pap ERRŐL--hiszen Ő is csak ember--bár fölszentelt ember--aki gyarló is lehet, tévedő is lehet! A KERESZT tehát akkor is nagyon fontos nekünk, ha akármit mond vagy kitalál X vagy Y.Mert!
Nekünk katolikusoknak ugye: KERESZT van a templomunk toronycsúcsán, ezüstkereszt lóg a nyakunkban, keresztet vetünk ima előtt, keresztet vetünk az Istenháza a templom előtt elhaladva, szenteltvízzel keresztet vetünk, ha belépünk oda, NAGYHÉTEN-NAGYPÉNTEKEN KERESZTUTAT JÁRUNK MINDEN TEPLOMBAN, RÓMÁBAN A SZENTATYA A VIA CRUCIS-T(!!!) VÉGZI KERESZTTEL A KEZÉBEN SOKEZER HIVŐVEL EGYÜTT, a Fülöp-szigetek-i Manilában minden év nagyböjtjén-nagypéntekén elő ember függ egy kereszten órákig ...stb...stb..A mi szívünk "csúcsa" tehát a kereszt. NE AKARJA MÁR SENKI EZT ELVENNI TŐLÜNK--TÖRTÉNELMILEG AKÁRHOGYAN IS HALT MEG KÉZUS. Arról nem is beszélve hogy--elég hiteles források szerint is-- Jézus Krisztus Szent Keresztjének--melyen Urunk Szent Teste függött-- darabjairól olvashattuk, hogy "azt", mint ereklyét megtalálták.Persze lehet mindezt, mint tényt kétségbevonni.De mi katolikusok hadd' hagyjuk figyelmen kívül a kétségbevonók erőlködését!Legyen nekünk Jézus szent a keresztje "A SZENT KERESZT"!Ha egy mód van rá, NE RELATIVIZÁLJUNK ÉS EUFEMIZÁLJUNK MINDENT, AMIT EDDIG IGAZNAK ÉS SZENTNEK LÁTTUNK ÉS HITTÜNK!!!
k.k.
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 22:55 | Sorszám: 284
"Saját magam hallottam praktizáló pap szájából, hogy Jézus halálának a módja NEM kulcskérdés: Jézus nem azért váltott meg minket,
mert kereszten halt meg, hanem azért mert feláldozta magát értünk."

Pál leírta az ide vonatkozó részt: a betű megöl, a lélek megelevenít. Aki a betű szerint akar élni, az beleköt Jézus keresztrefeszítésébe is. Aki a lélek szerint él, annak csak az áldozat a fontos.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 11:40 | Sorszám: 283
Ettől szerintem sem kell berezelnie a Vatikánnak.
Eddig is tudtuk, hogy Pál apostol működése vitákat kavart az ősegyházban, ezt a kanonizált szent iratokba is leírták.
Jézus kereszthalála ugyan eléggé beépült a kereszténység alapzatába, ezzel együtt nem szentségtörés ezt a kérdést feszegetni.
Saját magam hallottam praktizáló pap szájából, hogy Jézus halálának a módja NEM kulcskérdés: Jézus nem azért váltott meg minket,
mert kereszten halt meg, hanem azért mert feláldozta magát értünk. Tehát az a tanítás, hogy Jézus élve szállt fel a mennybe,
gond nélkül összebékíthető a halál + feltámadás eseménysorral.
Ami pedig az iszlámmal való kapcsolatot illeti: az éppenséggel fölöttébb reménykeltő, ha mozlim barátainknak sikerül kideríteniük,
hogy a prófétájuk Jézus munkáját folytatta: ebből még valami ökumenéféle is kikerekedhet !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 09:08 | Sorszám: 282
Elképzelem, amint a jövő történészei majd 3014-ben találnak egy 2014. májusában megjelent Kretén Magazint..... (vagy Népszabadságot, vagy Szittyakürtöt....)

Nézegetik, meghatározzák a korát: hát ez bizony eredeti, akkor meg biztos hiteles is!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 08:50 | Sorszám: 281
"..A Vatikán legnagyobb rémületére .."
ILYEN NINCS! Mármint olyan, hogy--úgymond--a "Vatikán bármitől is RÉMÜLDÖZZÖN"!
NINCS SEMMIFÉLE "RÉMÜLET" a Vatikánban, sem nagy sem kicsi.Ilyen hülyeséget csak a katolicizmus ellenségei találnak ki és terjesztenek...olykor-olykor.És persze rendszeresen visszatérően.
Megjegyzendő:
1.) Apokrif--Júdás meg Péter evangéliumok és ilyesmik-- evangéliumok MINDIG IS VOLTAK ÉS LESZNEK IS--ettől úgymond a "Vatikán" nem fél-t és nem is fél.
2.) A Qumráni tekercsek 1947-es megtalálása igencsak okozhatott volna egyfajta "rémületet" mondjuk a' tekintetbe', hogy "fölborul a tanítás", oszt' végülis mégsem okozott.Kiváló londoni zsidó kutató--Dr. Vermes Géza--állapitotta meg, hogy: "semmi újat nem hozott a qumráni iratok tüzetes tudományos vizsgálata" AZ EREDETI KERESZTÉNY TANITÁSHOZ KÉPEST!
3.) Viszont mindig is lesznek CSÁMCSOGÓ SZENZÁCIÓHAJHÁSZOK, akiknek élvezkedve "csorog a nyáluk" ha valamit is talál valaki bárhol, amitől a katolicizmus destabilizálását remélik.
Megsúgom: NEM FOG SIKERÜLNI! S mindezt a "Vatikánban" nagyon jól és biztosan tudják és nem félnek semmilyen ilyenféle marhaságoktól.
k.k.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 07:58 | Sorszám: 280
A Vatikán legnagyobb rémületére egy körülbelül 1500-2000 éves bibliát találtak Törökországban, mely a Néprajzi Múzeumban, Ankarában található. A 2000-ben felfedezett és titokban tartott könyv tartalmazza Barnabás evangéliumát – Krisztus tanítványa – amely azt mutatja, hogy Jézust nem feszítették keresztre, és nem Isten fia volt, hanem egy próféta. A könyv Pál apostolt “A szélhámos”-nak hívja. A könyv azt is állítja, hogy Jézus élve szállt fel a mennybe, és hogy helyette Júdás Iskáriótest feszítették keresztre.


A National Turk beszámolója szerint a Bibliát egy csempészbandától foglalták le egy mediterrán térségbeli akció során. A jelentés szerint a bandát régiségek csempészetével, illegális ásatásokkal és robbanóanyagok birtoklásával vádolták meg. A könyv maga 40 millió török lírát ér (kb. 20 millió dollár).


Hitelesség

A jelentések szerint a szakértők és a vallási hatóságok ragaszkodnak ahhoz, hogy a könyv eredeti. Magát a könyvet arany betűkkel írták lazán kötött bőrre arámiul, Jézus Krisztus nyelvén. A szöveg egy Iszlámhoz hasonló elképzelést tart fenn, ami ellentmond a Kereszténység Újszövetsége tanításainak. Jézus előre látta Mohamed próféta eljövetelét, aki 700 évvel később megalapította az Iszlámot.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 07. 21:38 | Sorszám: 279
Gyerekkoromban nálunk még keresztet vetettek a kenyérre, amikor megszelték, de ez a rítus egy idő után elmaradt...Mi gyűjtjük a maradékot és odaadtuk egy olyan embernek, akinek állatai vannak, de ma már ilyet sem ismerünk... Bár még mindig gyűjtjük, de már csak a kuka mellé tesszük, hátha kell valakinek.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 05. 06:40 | Sorszám: 278
Hálaistennek az én életem és annak eseményei--eredményei, kudarcai-- már BIZONYITOTTÁK (és BEBIZONYITOTTÁK!), hogy amihez értenem kell, ahhoz értek, s akiknek ezt tudniok-ismerniük kell--netán elismerniük-- érdemes, azok EZT tudják elismerik--különben nem tartanék ott 67 évesen 2 fölnevelt fiammal és 5 unokámmal, ahol tartok.
A kommunizmushoz, pláne kriptokommunizmushoz meg annyi közöm van, mint hajdúnak a harangöntéshez.De akinek ezt tudnia kell, az ezt úgyis tudja, az ilyen ön féle idegbeteg niemnadok meg hadd' pofázzanak, amit akarnak--senki nem figyel rájuk.
k.k.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 04. 19:07 | Sorszám: 277
látom, te semmihez sem értesz, kriptokommunista
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 03. 13:34 | Sorszám: 276
Az "KUdSS"!--kellene hogy legyen.
("K..a de Sakkozó S..gű" az ötlete)
k.k.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 03. 12:58 | Sorszám: 275
Klassz rövidítés! Keresztkém Ugatása Súlytalan de Sátáni
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 02. 03:09 | Sorszám: 274
KUSS!
k.k.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 23:57 | Sorszám: 273
keresztkém elvtárs, te egy kabaré vagy. A rosszabbik fajtából..
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 17:11 | Sorszám: 272
Jókat kívánok én is Önnek.
Nagyrabecsüléssel és igaz keresztyéni szeretettel:
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 13:44 | Sorszám: 271
Sajnálom, nyugodjék békében.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 13:32 | Sorszám: 270
Emberi hibáik mindenkinek vannak és lehetnek is--leginkább azoknak akik azt hiszik magukról, hogy nekik nincsenek.A tanárnak is a cipőfelsőrészkészitőnek is a papoknak is.De EZ nem olyan nagy baj! Még az álszentség sem, ha az az a bizonyos emberi hiba! A döntő kérdés az, hogy mi --keresztények és keresztyének-- akik a szeretet vallását próbáljuk az "emberek közé bevinni", MINDEZT hogyan s mi módon tesszük.Ha gyanakvással, okoskodva, és jézusiatlanúl szeretetlenűl tesszük, a BAJ ÉS A BŰN MÉGNAGYOBB LESZ.Ha mindenkint "álszentté" akarunk minősíteni akinek a pofája nekünk nem tetszik, akkor előbb-utóbb valóban sokan álszennté is lesznek, akik pedig valójában nem is "azok", csak mi tévedésből--vagy éppenséggel a MI(!) értékelési hibánkból-bűnünkből-- annak véljük őket.
Úgyhogy az én optikámban nem azok az emberek vannak előtérben és kizúmolva, akik valóban álszentek--mert persze ilyenek is vannak tényleg--hanem azok, akik jók tiszták SZERETNÉNEK LEGALÁBBIS LENNI, ergo: úton vannak egyfajta életszentség felé.S ettől remélem, hogy az "álszentek"--de egy részük legalábbis--a szentség irányába mozdul el.És az én sikeres életem 67 éve--annak minden mozzanatában-részletében--ENGEM IGAZOL, s nem Önt.
EZÉRT NEM(!!!) FOGADOM MEG SEMMIBEN "AZT" AMIT HIRDETNI TETSZIK, ÉS ÉPP AZ ELLENKEZŐJÉT MUNKÁLOM ÉS HIRDETEM AZ ÖN ÁLTAL MONDOTTAK-nak--AZOKBAN A RÉSZLETEIBEN LEGALÁBBIS BIZTOSAN, melyek katolicizmus ELLENESEK, EGYHÁZ ELLENESEK ÉS KLÉRUS ELLENESEK.( kiállok a bűnös papokért is, és imádkozom értük, mert Jézus a bünösök, mint "betegek" közé jött, s nem az "egészségesek" közé)
Úgyhogy velem ne is tessék reménykedni semmiben.Minél erőszakosabban próbál meggyőzni igazáról--VÉLT(!) igazáról--ÉN ATTÓL ERŐSEBBÉ VÁLOK SZENT KATOLIKUS HITEMBEN!Ezt biztosan állithatom mert ilyen tekintetben az én életemben NEM ÖN AZ ELSŐ(!) ilyen erőszakos támadó és bántó.Apologézisem erős és megrendíthetetlen MINDEN RÉSZLETÉBEN.DE! Imádkozom Önért, MERT ÉRTÉKEIT AZÉRT LÁTOM.Önnek is, másoknak is--akik ilyen "FARBÁVAL" jönnek-jöttek felém.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 13:05 | Sorszám: 269
Azt azért tisztán kell látni, hogy Jézus tanítását már életében sem értették meg
és halála pillanatában elkezdték meghamisítani.
Jézus galileai működése ezzel a mondattal zárul: "Még mindig nem értitek ?"
(Mk 8,17). És akkor határozza el, hogy Jeruzsálembe megy, ahol a kínos
halál vár rá, hogy azt talán majd megértik.
Persze, tisztán látta, hogy lesznek majd álszentek és tévtanítók és óva intett
minket, hogy higgyünk nekik.
De szerencsénkre vannak igazi szentek és tudó tanítók.
Nemrég mutatott egy ismerősöm egy 100 éves fényképet: öreg parasztember búzát vet.
A fényképen látszik, hogy a vasárnapi asztalkendő van a vállára vetve, abban
van a vetőmag.
A fényképen nem látszik, de tudjuk, hogy a parasztember vetés közben imádkozik.
És azt is tudjuk, hogy a kenyér szent, mert Krisztus teste.
Minden kenyér, nem csak a templomi, hanem az otthoni is.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 12:10 | Sorszám: 268
Majd egyszer, négyszemközt kérdezze meg valamék jó, tiszta és szelíd papot, hogy mi a
véleménye a farizeus, oligarcha főpapokról.
Pontosan azt próbálom - már mióta - megértetni drága bátyámmal, hogy a "létező Egyház"
a jézusi hagyomány mellé vállalta föl a pilátusit.
Az, hogy elutasítom a hitetlen, mammonista főpapokat és az álhívő szájkeresztényeket,
pont azért van, mert tisztelem és becsülöm a jó, hívő papokat és laikusokat.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 11:57 | Sorszám: 267
Nem a szentek vannak a pokolban, hanem az álszentek.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 11:56 | Sorszám: 266
Nem a szenteket bántom, hanem az álszenteket.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 01. 10:52 | Sorszám: 265
Eltemettük édesanyánkat édesapánkat becsületben tisztességben a katolikus vallási szertartás szerint, jó szelid és tiszta papjaink vezetésével úgy, hogy egy város kisérte Őket utolsó útjukon, és AKKOR JÖN ÖN, ÉS LÉNYEGÉBEN AZT MONDJA: A POKOLBAN VANNAK! Mi ez ha nem bántás?
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 01. 10:36 | Sorszám: 264
"..Dehogy bántom én keresztkem bácsit,.."
Hát lehet hogy Ön úgy gondolja, hogy "nem bánt", de amikor a szentjeinkről meg papjainkról meg főpapjainkról 'olyasmiket ír amilyeneket--hogy paráznák, meg az ördöggel cimborálnak, meg hogy a szentjeink tisztelete az valamiféle halálos bűn lenne--akkor "azt" mimásnak vélelmezzem mint bántásnak.Mert nekem FÁJ az, hogy azokról az emberekről, akikről én csak jót tudok meg tapasztalok is a bőrömön érzem is E NYILVÁNVALÓ JÓT RÓLUK,"ilyeneket" ír! Meg hogy az a HIT, amiben már az ükszüleim meg a dédszüleim is éltek és imádkoztak az "ilyen meg olyan meg amolyan".Oszt' közbe ők fölneveltek e honnak E HITBEN sok-sok gyermeket tisztességgel--mellesleg ezt tettem, s teszem jómagam is feleségemmel együtt--és akkor azt lebecsmérli: hogy anyám apám testvérem a pokolba' van...és ilyenek. Én Önről ilyeneket nem gondolok és nem írok--DE TÉNYLEG NEM!Erről volt szó, s nem másról! Vagy olyannyira hülye lennék, hogy nem érteném mit tetszik írni?
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 01. 10:27 | Sorszám: 263
"Én a Bartók Rádiót nem hallgatom !"
Ezt tetszett írni a #252-ben, amit 'fönt is belinkeltem. Ennélfogva azt gondoltam--valami ilyet, vagy mittudomén-- hogy ezt a Bolla izét eccer meghallgatta oszt' úgy kiábrándult a Bartók rádióbul...vagy valami ilyesmi.
'Elég az hozzá, ho' mostmá' oszt' télleg nem tom' hogy hallgassa-é avagy sem.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 01. 09:39 | Sorszám: 262
Dehogy bántom én keresztkem bácsit, Isten őrizz, hogy én bántsam keresztkem bácsit,
le is vágatnám a kezét annak, aki bántani akarja keresztkem bácsit, a sajátomat is
beleértve.
Nem bántó, hanem segítő szándékkal élesztgetem keresztkem bácsiban a kognitív
konszonanciát.
Mert anélkül bajos az élet. Nem csak a disszonánsan gondolkozó számára, hanem a
környezete számára is.
És emiatt sajnos nem tudok vállat vonni azon, és "magánügy"-nek tekinteni azt, ha
valaki tévhitekben révedezik.
Mert például az a tévhit, hogy a római tesók majd segítenek nekünk a török elleni
küzdelmünkben, katasztrofálisnak bizonyult, az a bizonyos 1513. évi konklávé
végső soron megágyazott a reformációnak és később Trianonnak.
A katolikus teológia nem rossz kiinduló alap a tisztánlátás útján. Mert az Egyháznak
javára kell írni, hogy viszonylag híven megőrizte Jézus tanítását. Az Egyház az
elmélet szintjén egész jó. Csak a gyakorlatban az elmélethez képest 180 fokos
szögben működik.
Szóval, a teendő: jól meg kell tanulni a katolikus teológiát és az alapján keményen
bírálni az Egyháznak attól eltérő gyakorlatát.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...