01:39:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Családhit
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 13:29 | Sorszám: 15
Lehetne.
Ha nem úgy neveltek volna, ahogy a szüleim, nagyszüleim és szelíd, igazhitű papjaink tették.
És ha nem gyomlálgatnám magam is a gyöpöt.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 13:08 | Sorszám: 14
És tessék mondani! Csak belém lehet "begyöpösödve bármi is"? Önbe nem?
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:52 | Sorszám: 13
Azért tetszik ezt mondani, mert bele van gyöpösödve keresztkem bácsi gondolkozásába
az a korrupt fölfogás, hogy a szentség valami roppant különleges és ritka dolog.
Ehhez képest vegyük például szent Gianna Beretta Molla esetét, aki semmivel sem volt
ritkább vagy különlegesebb, mint az Ön édesanyja vagy az én édesanyám, de történetesen
mégis, hivatalosan is szentté avatták. A többi édesanyák ugyanolyan szentek, avatás
nélkül is.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:44 | Sorszám: 12
Ez tévedés.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:44 | Sorszám: 11
Lényeg: TARTHATALAN AZ A FELFOGÁSA, hogyha hitkérdésekben valamiben vitatkozunk, akkor mindég és csakis mindég Önnek lehet igaza!EZ A JÓZAN ÉSSZEL ÉS AZ ALAPVETŐ INTELLEKTUÁLIS IGÉNYESSÉGGEL VALAMINT A POLGÁRI ÉS EGYHÁZI ERKÖLCCSEK IS ELLENKEZIK!
öN NEM "DORONGOLHAT LE SENKIT AZZAL"--AMIT LÉPTEN NYOMON MEGTESZ--HOGY A RÓMAI KATOLIKUS EGYHÁZ ERKÖLCS PAPSÁG FELSŐ VEZETÉS, A PÁPA MIND HÜLYE, ROMLOTT DEGENERÁLT, CSAK ÖN OKOS.EZ KOMOLYTALAN!Weöres Sándor gyerekverséhez hasonlatos ez a mentalitása, miszerint:
"Öcsi hülye, Gyöngyi hülye
csak én vagyok okos
énekem a segembe is
felyem van"
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:42 | Sorszám: 10
Ehhez képest minden kritika nélkül, sőt minden kritika lehetőségét kizárva fogadja el
az Egyház szóbeli és írásbeli megnyilatkozásait.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:32 | Sorszám: 9
Mellesleg.Borzasztóan primitiv és leegyszerűsitő, majdhogynem gyermetegen infantilis szemléletre vall az, hogyha "valaki a hittel kapcsolatban NEM ÚGY GONDOLKOZIK MINT É--MINT ÖN--akkor az gyáva, elvtelen, eltorzult, TAKONYÍGERINCŰ féreg" etc..etc...És egy negyed pillantig sem fordul meg az a gondolat az ilyenféle emberi fejben, hogy: "NETÁNTÁN KRITIKA ALÁ VEGYEM A SAJÁT(!) GONDOLKODÁSMÓDOMAT IS. S NECSAK MINDÉG A MÁSÉT"! EZ EGYSZERŰEN A KAZUISZTIKUS GONDOLKODÁSMÓD CSŐDJE! MERT ÉN IS, ÖN IS IGENIS TÉVEDHETÜNK: MIN-DEN-FÉ-LE GONDOLKODÁSMETODIKÁBAN!!! MONDOM ÖN IS, ÉN IS, A RÓMAI PÁPA IS, A SZENT ÉS APOSTOLI RÓMA KATOLIKUS ANYASZENTEGYHÁZ FEJE, JÉZUS KRISZTUS FÖLDI HELYTARTÓJA IS TÉVEDHET ÉS Ő EZT EL IS ISMERI--MA MÁR!
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 12:21 | Sorszám: 8
"Szeretett plébánosunk (nyugodjék) is bíztatott bennünket, hogy: szabad a saját nagymamánkhoz imádkoznunk."
EBBEN(!) IS IGAZA VAN "Szeretett plébános"-uknak.
De! Egy biztos.Ha én valamelyik családtagomat--bármelyiket--"A SZENTSÉG HIRÉBEN ÁLLÓ" embernek "látnám" vagy "találnám" akkor a következőt tenném: "MEGKÉRNÉK MINDEN ISMERŐSÖMET HOZZÁTARTOZÓMAT, HOGY KERESSENEK ÉRVEKET ÉS BIZONYITÉKOKAT AZ ellen(!!!), HOGY SZERETTEM, AKI "SZENTSÉG HIRÉBEN ÁLLÓ EMBER", TEHÁT: nem szent!!!! TEHÁT VASKOSAN AZ ADVOCATUS DIABOLI OZITÚRÁJÁBA HELYEZKEDNÉK, SZÖGES ELLENTÉTBEN AZ ÖN FÖLFOGÁSÁVAL!!!MERT ÉN KERESZTÉNYI MÓDON SZERÉNY ÉS MÉRTÉKTARTÓ VAGYOK, S SZÁMOLOK NAGYONIS SZÁMOLOKOK A SAJÁT TÖKÉLETLENSÉGEMMEL! Mert ÉN tévedhetek, gyarló vagyok túlzok, önhitt vagyok, önző is lehetek, egyszóval: VALÓSÁGELLENESEN ELFOGULT A SAJÁT SZERETTEMMEL KAPCSOLATBAN.
Ez egyébként a Szenttéavatási Kongregáció alapelv is a Szentséknél, amit Ön módszeresen--ÉS TÖKHÜLYÉN(!)--hibáztat.De ez kb. olyan, tetszik tudni, mintha valaki a fociban kikap a csaapatával és mindég a birót hibáztatja.
jojoba
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 01. 11:37 | Sorszám: 7
Valami öregek otthonában nézünk majd szembe a kaszással, hősök leszünk, vagy szentek? Durva világ ez, nagyon durva.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 10:32 | Sorszám: 6
Pál Feri atya: az életszentség az önmegvalósításnak is természetes része
Mivel lép túl a szent a hősön?
Hogyan tudunk jól szembenézni a halállal?
Mindenszentek ünnepére és halottak napjára készülve ...
... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=175409&cim=pal_feri_atya_az_eletszentseg_az_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:21 | Sorszám: 5
És: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=009296&m ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:12 | Sorszám: 4
Szeretett plébánosunk (nyugodjék), amikor visszatért a Szentföldön tett utazásból,
ahol módja volt az iszlám hívők mindennapi életét is tanulmányozni, félig ironikusan,
félig komolyan azt mondta, hogy irigyeli az iszlám hívők hitéletének intenzitását,
hogy a kirakodóvásár forgatagában, amikor fölharsan a müezzin kiáltása, nem szégyellik
elővenni az imaszőnyegeiket és minden mást félretéve imádkoznak.
Csak a langy álkeresztények haboznak, hogy az életüket is kockára tegyék, ha arról
van szó, hogy meg kell védeniük a családjukat, a hazájukat.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 09:01 | Sorszám: 3
Ezt azért tetszik így gondolni, mert az évszázadok alatt, az Egyház korrumpálódásával
párhuzamosan a szentség fogalma is eltorzult. Az őskeresztények idejében minden egyes
hívő számára konkrét életprogram volt, hogy szentté váljon. Csak a későbbi századokban
vált a szentség valami elérhetetlenül ritka, szinte megvalósíthatatlan életeszménnyé,
költöztek föl a szentek az emberek közül a templomok ólomüveg ablakaira.
Azért az igazán és mélyen hívők titokban őrzik a szentség eredeti fogalmát, például
az Öröktűz című novelláskötetet érdemes föllapozni, abban szép példákat gyűjtöttek
össze:

Szeretett plébánosunk (nyugodjék) is bíztatott bennünket, hogy: szabad a saját nagymamánkhoz
imádkoznunk.
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 08:44 | Sorszám: 2
Minden Szentnek MAGA FELÉ HAJLIK A KEZE! Mondja a jó magyar közmondás.
Az hogy valójában hogy' is van azt "embere és családja válogatja"! Jómagam például nagyon szeretem és részben tisztelem is a SAJÁT FÖLMENŐIMET-CSALÁDTAGJAIMAT de már csak szeméremből SEM tartanám őket "szentnek" még akkor sem, ha tényleg lettek volna "olyanok".De a nagyigazság az, hogy NEM VOLTAK OLYAN családtagjaim,. még az általam legjobban-leginkább szerettek között sem, akiket a lelkemben SZENTNEK gondolnám--önmagamhoz a legőszintébben sem.
Továbbmegyek.A hivőtársaim között is maximum nagyon jó embereket--egy plébános atyát főleg--és nagyon tiszta katolikusokat találtam de szenteket nem.
De én nem jutok el oda soha, mint Ön, HOGY MERT ÉN NEM LÁTOK SZENTEKET A HIVŐK KÖZÖTT, majdhogynem azt mondjam: 'olyanok a katolikusok között nncsenek IS! Vagy nem lennének.Kamaszkoromban pl. sokat olvastam-foglalkoztam Kaszap István életével, főleg a nővérem keresztanyja hatására.No, Ő, Kaszap valószinűleg szent volt vagy lesz--nem is tudom hogy' köll mondani.
Szóval én ÓVATOSABB LENNÉK a saját családtagjaim földícsérésével és mások léeminősitésével.Pont a fordítottját gondolnám az igazi keresztényi mentalitásnak! Miért?
Mert a sajátjait MINDENKI szebbnek-jobbnak látja, s az mindég gyanúsabb mint a "külső"! Ezzel nem azt akarnám mondani, hogy KIZÁRNÁM a helyes itéletet, de azt igenis, hogy a gyarló emberi tapasztalat az ÉN VÉLEKESDÉSEMET IGAZOLJA INKÁBB, semmint az Önét.
Az meg azután számomra elképesztő, hogy kisbicskával fenyegeti azokat akik csak egy mukkot is mernek mondani a Drága Nagyikájára, mert EZ--NEKEM LEGALÁBBIS--A BŰNÖZÉS-ÉLETVESZÉLYES FENYEGETÉS kategóriája és persze nem az elvtelen-gyáva pacifizmusé.HA EZT NEM FOGJA FÖL AKKOR ÖN NEM ÉRT A HIÉLETBŐL SEMMIT! LEGFÖLJEBB AZ ISZLÁM VAGY A ZSIDÓ HITÉLETBŐL, MERT "AZOK" ILYENEK, MINT ÖN..EBBEN A DOLOGBAN LEGALÁBBIS.mÁR HA TÉNYLEG 'ILYEN S NEM VOLT BERÚGVA...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 01. 08:25 | Sorszám: 1
Ezt saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni: igazán szenteket és igazán hívőket
jobbára csak a családomban, a templomokban többnyire csak álszenteket és álhívőket
találtam ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 31. 08:04 | Sorszám: 0
Czakó Gábornak nemrégiben megjelent könyve a Hitemről címet viseli.
Elolvastam és megállapítottam hogy a címe az is lehetne, hogy Családomról.
Aztán belegondoltam, hogy ez a kettő ugyanaz.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...