23:23:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 20:14 | Sorszám: 303
Pavlovot ismered? (Ő nem ismer téged!)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 20:13 | Sorszám: 302
ne ordibálj kriptokommunista!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 19:02 | Sorszám: 301
Az, hogy valaminek "értelme van" az nagyonis hely-, és környezetfüggő dolog.Ugyanis.A 3 és féléves unokám Világában nagyonis "értelmes" dolog az, hogy kiszórja az összes kisautóját a parkettra egy dobozból, s utána egyenként visszarakja.Ezekután mindezt megcselekszi 5 ízben.Igy egy ideig nagyon jól el van....Ha úgy tetszik: "értelme van" e kiszórási-visszarakási cselekvéssorának.Csak mi látjuk mindezt értelmetlenűl unalmasnak.Amilyen hülyék vagyunk---ugye.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 12:49 | Sorszám: 300
Nem hát!
Épp ma reggel írtam egy kedves nőismerősömnek: Ha nem érted meg más szavait, akkor miért gondolod, hogy mások megértik a te cselekedeteidet?
(Még nem tudom, hogy megharagudott-e rám.)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 06:07 | Sorszám: 299
NEM ORDIBÁL ITT SENKI!
Viszont ön sérteget.
k.k.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 10. 00:29 | Sorszám: 298
Mi van, te sem érted?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 23:23 | Sorszám: 297
Te meg mikor jössz már végre rá, hogy ennek semmi értelme?
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 23:03 | Sorszám: 296
De mér' ordibálsz, te szerencsétlen!...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 21:11 | Sorszám: 295
Szerencsére:
1.) Nincs "gőzöm".Úgyhogy nincs miért "kár" legyen.
2.) Soha nem érdekelt, hogy valami jól áll-é nekem, avagy sem.Ennélfogva:
3.) Alighanem EL TETSZIK TÉVEDVE LENNI.Mert nem is tudom, kinek "néz" engem:Hálaistennek.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 18:36 | Sorszám: 294
Kár a gőzért keresztkem bácsi, nem áll ez jól Magának.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 17:04 | Sorszám: 293
naaaaade, mpd!.... ;-))
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 12:49 | Sorszám: 292
"..A levegő alanyi jogon jár minden gazembernek."
A sértegetés joga pedig csak "bizonyos gazembereknek" "jár".
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 12:44 | Sorszám: 291
Szives engedelmével: OLYAN "DRÁMÁT" "RENDEZEK", amilyen nekem jólesik.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 09. 12:01 | Sorszám: 290
Ne tessék itten ön-Dunába-lövetési drámát rendezni.
A levegő alanyi jogon jár minden gazembernek.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 09. 10:16 | Sorszám: 289
"..Kereszztkem bácsi arra sem méltó, hogy a cipőpertlijét megoldja annak a papunknak, aki a bigott"
Tudom.
Még arra sem, hogy LEVEGŐT VEHESSEK. A fontos: Ön igenis méltó arra, hogy ENGEM SÉRTEGESSEN!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 09. 10:14 | Sorszám: 288
"..A "keresztény" szavunk nem a "kereszt"-ből, hanem a "Krisztus-követő"-ből ("krisztián") származik."
Ha lehet, tessék már 'annyival megtisztelni, hogy FÖLTÉTELEZI RÓLAM:A FENTIEKET JÓMAGAM IS TUDOM.
Viszont a magyar nyelv gyönyörűséges szépségének köszönhetjük: VAN, LEHET olyan ember, aki a föntieket--szerénységemmel ellentétben-- NEM(!) tudván, igenis "úgy" tudja, de inkább vélelmezi, persze heéytelenűl(!!!) hogy a "keresztény" szó, az igenis a KERESZT-ből származik-- egyrészt. Másrészt hadd' "bálványozzuk" már azt, aki és ami nekünk jólesik, tudván: a TISZTELET NEM BÁLVÁNYOZÁS! Még ha van is aki 'annak vélelmezi--tévesen, tehát helytelenül.
Mi ugyanis nem tiltjuk meg Önöknek azt, hogy "bálványozzanak" egy könyvet--egy szimpla papirköteget--amit történeesen Bibliának hínak.Jómagam persze tudom, hogy az Önök Bibliatisztelete--meg az enyém is-- SEM(!) bálványozás, de valakik vélelmezhetik 'annak--lelkük rajta.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 09. 09:19 | Sorszám: 287
Fárasztó tetszik lenni.
A "keresztény" szavunk nem a "kereszt"-ből, hanem a "Krisztus-követő"-ből ("krisztián") származik.
Ezért helyesebb volna "keresztyén"-eknek hívnunk magunkat, csak abba belebotlik a nyelvünk.
És ami a lényeget illeti: helyesebb volna Krisztust követnünk, mint a keresztet bálványoznunk.
Kereszztkem bácsi arra sem méltó, hogy a cipőpertlijét megoldja annak a papunknak, aki a bigott
keresztimádat helyett az élő Krisztus-hitre buzdított minket.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 09. 07:34 | Sorszám: 286
Azé' valahol nagy szerencse, hogy Jézust keresztre feszítették, nem pedig lenyakazták..... nem is tudom, furán festenének az emberek egy-egy kis arany guillotine-nal a nyakláncukon.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 09. 07:26 | Sorszám: 285
"..Aki a betű szerint akar élni, az beleköt Jézus keresztrefeszítésébe is."
A KERESZT minden fentiektől függetlenűl a KERESZT-ÉNYSÉG legfőbb szimbóluma.Ezért teljesen mindegy(!) mit prédikál egyik vagy másik pap ERRŐL--hiszen Ő is csak ember--bár fölszentelt ember--aki gyarló is lehet, tévedő is lehet! A KERESZT tehát akkor is nagyon fontos nekünk, ha akármit mond vagy kitalál X vagy Y.Mert!
Nekünk katolikusoknak ugye: KERESZT van a templomunk toronycsúcsán, ezüstkereszt lóg a nyakunkban, keresztet vetünk ima előtt, keresztet vetünk az Istenháza a templom előtt elhaladva, szenteltvízzel keresztet vetünk, ha belépünk oda, NAGYHÉTEN-NAGYPÉNTEKEN KERESZTUTAT JÁRUNK MINDEN TEPLOMBAN, RÓMÁBAN A SZENTATYA A VIA CRUCIS-T(!!!) VÉGZI KERESZTTEL A KEZÉBEN SOKEZER HIVŐVEL EGYÜTT, a Fülöp-szigetek-i Manilában minden év nagyböjtjén-nagypéntekén elő ember függ egy kereszten órákig ...stb...stb..A mi szívünk "csúcsa" tehát a kereszt. NE AKARJA MÁR SENKI EZT ELVENNI TŐLÜNK--TÖRTÉNELMILEG AKÁRHOGYAN IS HALT MEG KÉZUS. Arról nem is beszélve hogy--elég hiteles források szerint is-- Jézus Krisztus Szent Keresztjének--melyen Urunk Szent Teste függött-- darabjairól olvashattuk, hogy "azt", mint ereklyét megtalálták.Persze lehet mindezt, mint tényt kétségbevonni.De mi katolikusok hadd' hagyjuk figyelmen kívül a kétségbevonók erőlködését!Legyen nekünk Jézus szent a keresztje "A SZENT KERESZT"!Ha egy mód van rá, NE RELATIVIZÁLJUNK ÉS EUFEMIZÁLJUNK MINDENT, AMIT EDDIG IGAZNAK ÉS SZENTNEK LÁTTUNK ÉS HITTÜNK!!!
k.k.
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 22:55 | Sorszám: 284
"Saját magam hallottam praktizáló pap szájából, hogy Jézus halálának a módja NEM kulcskérdés: Jézus nem azért váltott meg minket,
mert kereszten halt meg, hanem azért mert feláldozta magát értünk."

Pál leírta az ide vonatkozó részt: a betű megöl, a lélek megelevenít. Aki a betű szerint akar élni, az beleköt Jézus keresztrefeszítésébe is. Aki a lélek szerint él, annak csak az áldozat a fontos.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 11:40 | Sorszám: 283
Ettől szerintem sem kell berezelnie a Vatikánnak.
Eddig is tudtuk, hogy Pál apostol működése vitákat kavart az ősegyházban, ezt a kanonizált szent iratokba is leírták.
Jézus kereszthalála ugyan eléggé beépült a kereszténység alapzatába, ezzel együtt nem szentségtörés ezt a kérdést feszegetni.
Saját magam hallottam praktizáló pap szájából, hogy Jézus halálának a módja NEM kulcskérdés: Jézus nem azért váltott meg minket,
mert kereszten halt meg, hanem azért mert feláldozta magát értünk. Tehát az a tanítás, hogy Jézus élve szállt fel a mennybe,
gond nélkül összebékíthető a halál + feltámadás eseménysorral.
Ami pedig az iszlámmal való kapcsolatot illeti: az éppenséggel fölöttébb reménykeltő, ha mozlim barátainknak sikerül kideríteniük,
hogy a prófétájuk Jézus munkáját folytatta: ebből még valami ökumenéféle is kikerekedhet !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 09:08 | Sorszám: 282
Elképzelem, amint a jövő történészei majd 3014-ben találnak egy 2014. májusában megjelent Kretén Magazint..... (vagy Népszabadságot, vagy Szittyakürtöt....)

Nézegetik, meghatározzák a korát: hát ez bizony eredeti, akkor meg biztos hiteles is!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 08:50 | Sorszám: 281
"..A Vatikán legnagyobb rémületére .."
ILYEN NINCS! Mármint olyan, hogy--úgymond--a "Vatikán bármitől is RÉMÜLDÖZZÖN"!
NINCS SEMMIFÉLE "RÉMÜLET" a Vatikánban, sem nagy sem kicsi.Ilyen hülyeséget csak a katolicizmus ellenségei találnak ki és terjesztenek...olykor-olykor.És persze rendszeresen visszatérően.
Megjegyzendő:
1.) Apokrif--Júdás meg Péter evangéliumok és ilyesmik-- evangéliumok MINDIG IS VOLTAK ÉS LESZNEK IS--ettől úgymond a "Vatikán" nem fél-t és nem is fél.
2.) A Qumráni tekercsek 1947-es megtalálása igencsak okozhatott volna egyfajta "rémületet" mondjuk a' tekintetbe', hogy "fölborul a tanítás", oszt' végülis mégsem okozott.Kiváló londoni zsidó kutató--Dr. Vermes Géza--állapitotta meg, hogy: "semmi újat nem hozott a qumráni iratok tüzetes tudományos vizsgálata" AZ EREDETI KERESZTÉNY TANITÁSHOZ KÉPEST!
3.) Viszont mindig is lesznek CSÁMCSOGÓ SZENZÁCIÓHAJHÁSZOK, akiknek élvezkedve "csorog a nyáluk" ha valamit is talál valaki bárhol, amitől a katolicizmus destabilizálását remélik.
Megsúgom: NEM FOG SIKERÜLNI! S mindezt a "Vatikánban" nagyon jól és biztosan tudják és nem félnek semmilyen ilyenféle marhaságoktól.
k.k.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 08. 07:58 | Sorszám: 280
A Vatikán legnagyobb rémületére egy körülbelül 1500-2000 éves bibliát találtak Törökországban, mely a Néprajzi Múzeumban, Ankarában található. A 2000-ben felfedezett és titokban tartott könyv tartalmazza Barnabás evangéliumát – Krisztus tanítványa – amely azt mutatja, hogy Jézust nem feszítették keresztre, és nem Isten fia volt, hanem egy próféta. A könyv Pál apostolt “A szélhámos”-nak hívja. A könyv azt is állítja, hogy Jézus élve szállt fel a mennybe, és hogy helyette Júdás Iskáriótest feszítették keresztre.


A National Turk beszámolója szerint a Bibliát egy csempészbandától foglalták le egy mediterrán térségbeli akció során. A jelentés szerint a bandát régiségek csempészetével, illegális ásatásokkal és robbanóanyagok birtoklásával vádolták meg. A könyv maga 40 millió török lírát ér (kb. 20 millió dollár).


Hitelesség

A jelentések szerint a szakértők és a vallási hatóságok ragaszkodnak ahhoz, hogy a könyv eredeti. Magát a könyvet arany betűkkel írták lazán kötött bőrre arámiul, Jézus Krisztus nyelvén. A szöveg egy Iszlámhoz hasonló elképzelést tart fenn, ami ellentmond a Kereszténység Újszövetsége tanításainak. Jézus előre látta Mohamed próféta eljövetelét, aki 700 évvel később megalapította az Iszlámot.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 07. 21:38 | Sorszám: 279
Gyerekkoromban nálunk még keresztet vetettek a kenyérre, amikor megszelték, de ez a rítus egy idő után elmaradt...Mi gyűjtjük a maradékot és odaadtuk egy olyan embernek, akinek állatai vannak, de ma már ilyet sem ismerünk... Bár még mindig gyűjtjük, de már csak a kuka mellé tesszük, hátha kell valakinek.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...