22:00:02
 Frissítés
Keresés
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
Találatok száma: 1
Téma: Kérdás a moderátornak.
magor2004
Olvasta: 1 | Válasz | 2004. június 20. 20:07 | Sorszám: 25
Az "antiszemitizmussal" az a baj, hogy nem úgy értelmezik, hogy ki tesz a zsidók ellen, ki árt nekik, hanem úgy, hogy antiszetmita az, aki egyáltalán megkülönbözteti őket, aki nem szereti őket, aki nem jár állandóan a kedvükbe. <BR>Álságos dolog. A zsidók mást sem követelnek állandóan, mint hogy pozitíven megkülönböztessük őket. Hát egy nagy Dullest.<BR>Máskülönben valakit szeretni, vagy nem,: az izlés, tapasztalat és elfogultság kérdése. Izlés miatt embereket súlyos bűnökkel vádolni meg aljasság. A rossz tapasztalat ellen csak jóval lehet küzdeni, ez ügyben a siránkozók és köszeretet követlők térfelén van a labda. Elfogultság ellen csak az idő, a feledés, és a sok jó tapasztalat az ellenszer.<BR> <BR>Egyébként, amit vagy akit szeretni "kell(!)" azt én elvből utálom és az ilyen parancs eleve rossz tapasztalat.<BR>Hogy mégis elfogadjam, vagy megkedveljem azt a valamit vagy valakit, ahhoz az első lépés, hogy békén hagy, tiszteletben tartja a véleményemet, a második meg, hogy igyekszik a legjobb formáját mutatni felém. Ekkor se biztos, hogy megkedvelem, de ha fenyegetőzik, hogy szeressem, akkor csak egyre jobban utálom.<BR>A világ nagy, nyugodtan együtt egymás mellett benne emberek, akik nem kedvelik egymást. A nem kedvelem még nem gyűlölet, nem "anti". <BR>De akik állandóan azt vágják a képembe, hogy mennyire lenéznek és gyűlölnek, mennyire szánalmas vagyok, mennyire útban vagyok nekik, majd azért siránkoznak, hogy emellett még csak nem is szeretem őket, azok farizeusok. No azokat nagyon utálom.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...