16:51:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Kultúra
Téma: A legjobbak
... Elejére 1. lap 
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 14. 00:14 | Sorszám: 63
Ha a bográcsba néhány deci vörösbort öntesz, akkor is halászlé lesz a végeredmény, csak finomabb lesz és nem főnek szét a halszeletek. Se alkohol nem marad az ételben, se az ízét nem érzed ki a bornak.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 13. 19:32 | Sorszám: 62
Na nem tudom. Én egyszer próbálkoztam F.A. egy felvételét meghallgatni, de égnek állt a hajam egy fél perc után és leállítottam.
Persze, lehet, hogy ez a lényeg a zenében....
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 13. 19:31 | Sorszám: 61
Na nekem aztán nem.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 13. 18:09 | Sorszám: 60
Vásáry Tamás azt mondja, hogy Fischer Annie igaz, hogy hibásan játszott, igaz, hogy nem ivott mást, csak alkoholt, mégis a legnagyobb volt, mert a zenéből egyvalamit kihozott: a lényeget.

... http://hangtar.radio.hu/bartok#!#2013-10-13
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 12. 21:07 | Sorszám: 59
Node éppenséggel a gyökereink odanyúlnak Tuvába.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 12. 21:06 | Sorszám: 58
Vagy ezer év óta azért összeházasodgatunk a germánokkal.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 12. 21:02 | Sorszám: 57
Párezer év divergens fejlődés a kultúrában. Az az akadálya.
Egy zsidó vagy arab ember, bármennyire is meg akarja érteni a magyar néplelket, mit tesz, ha meghívják egy disznótorra?
mandala
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 11. 00:51 | Sorszám: 56
dö pörre de pöpöve

Yuja Wang plays the Flight of the Bumble-Bee (Vol du Bourdon)
: http://www.youtube.com/watch?v=8alxBofd_eQ
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 10. 23:31 | Sorszám: 55
Ha jó messziről jött, csuvas, tatár vagy ujgur, akkor van esélye.
Egy germánnak viszont nincs, neki a teljesen más ritmusú és hangsúlyrendszerű pentaton magyar népzene idegen marad.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 10. 21:25 | Sorszám: 54
Nem látom be, mi akadálya van, hogy 1 messziről jött ember beleélje magát a magyar néplélekbe.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 10. 21:22 | Sorszám: 53
A mesés Kelet, zen, buddhizmus, tao, ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 10. 07:32 | Sorszám: 52
Nem akarod érteni, látom. Egy nép, népcsoport, kontinensecske kultúráját, akinek ősei nem voltak részesei, az sosem fogja BELÜLRŐL érteni. Annak a "csík megyei népdalok" csak egy négylapos kotta lesz mindig. De meg kell nézni, hányan és milyen eredménnyel próbálkoznak bármelyik klasszikus vagy romantikus szerző műveivel, származás szerint kategorizálva a próbálkozókat.
Talán Bach a kivétel, mert az egyetemes zene, közelebb van a matekhoz bármelyik másik zenénél. Meg Mozart néhány, csak zenei ötletekből álló steril műve.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 10. 07:28 | Sorszám: 51
Én is erősen gondolkodom, mit akart ezzel mondani. Mi az a hiteles ázsiaiság? Ázsia elég nagy, és sokkal heterogénebb volt mindig is, mint Európa. Eleve Ázsia több hullámban és időben szétszórtabban népesült be, a déli part és Belső-Ázsia közt több tízezer évnyi különbségek voltak.
Hogyan lehet valaki "hiteles ázsiai", ha ősei sosem jártak Alma-Atánál keletebbre és a Kaszpinál délebbre?
(Illetve egy új elmélet szerint jártak: vagy tízmillió éve)
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 09. 23:19 | Sorszám: 50
"hiteles ázsiaiság már csak az emlékezetünkben van"

Hmm. Elgondolkodtató.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 16:08 | Sorszám: 49
Én is jobb szeretném, ha nem, de igen.
Tehetsz úgy, mintha nem ez volna, de attól még ez van.
(Ez egyúttal azt is jelenti, hogy hiteles ázsiaiság már csak az emlékezetünkben van).
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 15:48 | Sorszám: 48
naügyehogy rosszacím
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 15:20 | Sorszám: 47
Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 15:03 | Sorszám: 46
Szerintem helytelen földrajzi alapon osztályozni a zenészeket.
Európában is teremnek művészileg értéktelen virtuózok, zenei zsonglőrök, és nem lehet kizárni, hogy a Távol-Keletről is érkezhetnek igazi tehetségek.
A kínaiak, japánok, koreaiak, hadd nem soroljam föl mind az arrafelé élőket, fölöttébb fogékonyak az európaiságra.
Egyes vélekedések szerint, mióta a vén Európa megzuhant, Kelet-Ázsiában kell keresni a hiteles európaiságot !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 14:24 | Sorszám: 45
Egyik - általam igen tisztelt - fórumtárs írta eccer: minek hallgassak mást, amikor Bachot is hallgathatok?
Na ennek analógiájára: minek hallgassak egy darabot Csin-Cseng-Csung előadásában, amikor pl. Richtertől is megvan? Ő (mármint Rikter) nem játszotta soha pl. Rachmanyinov 3. zongoraversenyét, mert valaki előtte már tökéletesen eljátszotta (őszerinte), és ahhoz már nem tudott volna hozzátenni semmit!
Becsülendő önkritika.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 14:12 | Sorszám: 44
Ezzel azt kockáztatod, hogy a legjobbak egyikét-másikát figyelmen kívül hagyod !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 07:21 | Sorszám: 43
Na ezzel egyetértek. Pax!!
De, tuggya, szeretek vitázni. Megismerni mások véleményét. Kipróbálni hogy a sajátom mennyire elfogadható.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 06:25 | Sorszám: 42
Azért ENYHE TÉVEDÉSNEK gondolnám azt, hogy akár Mozart, akát Rachmanyinov zongoradarabjai "avittak" lennének.Egyrészt.
Másrészt mondjuk Mozart egész életműve NAGYONIS ÉLŐ--sőt: MODERN(!)--dacára annak, hogy a szegény Wolfgang Amadeus valóban jórégen nincs már az élők sorában. Azonban nem gondoolnám túlzottan valóságtól elrugaszkodottnak a gondolatot lerögiteni, miszerint Mozart művészetét és egész életművét méltán nevezi a kultúrtörténet HALHATATLAN-nak. Úgyhogy az "anakronizmus" esetleg valakikre valóban érvényes lehet--Wolfgang Amadeus Mozart-ra azonban biztosan nem.
Mindezt azért írom le, mert nem tudom, jól értettem-e azt, ami a #40-ben megfogalmaztatott. Ámde ha az ott leirtak azt jelentik, hogy akár Mozart akár Rachmanyinov--úgymond--"anakronisztikus"-nak vélelmeztetnék, akkor a fentiekben foglaltak ÉRVÉNYESEN fejezik ki válaszvéleményemet.
Harmadrészt a #39-ben leirtakat mindezek ellenére és mellett--fenntartom.
keresztkem
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 01:25 | Sorszám: 41
lenin is ..
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 00:42 | Sorszám: 40
Ez a helyes beszéd! Mozart halott, Rahmanyinov elvtárs is már közel száz éve, jogdíjat nem kell fizetni az Artisjusnak. Ha valaki szereti az anakronizmust és a múltba révedést, akkor játsszon csak avítt darabokat.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 08. 15:52 | Sorszám: 39
Vannak kiváló zongoraművészeink--hálistennek--és én Hegedűs Endrét meg a feleségét, Katikát már akkor hallottam--házimuzsikáláson, mint vásárhelyieket--amikor önt még az anyukája pisiltette a bilibe--a pöcörőjét odairányitva, ho' ne mennyen mellé..De attól hogy vannak, attól még hagyjuk meg a zulukaffer meg kinai meg grönlandi zongoraművész generéciók széles sorának, hogy ők is azt játsszanak, amit kedvök tartsa, meg amit a hallgatóságuk szivesen hallgat tőlük. És ki-ki kedve szerint választhasson közülük, hogy kitől mit hallgat szívesen, és ne erőszakoskodjunk!
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...