10:39:20
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 2. lap 
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 22:18 | Sorszám: 471
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:28 | Sorszám: 470
A látványban is lehet gyönyörködni, ahogy a hallványban is gyönyörködni tudsz. És még hallani is lehet a látványt, a madarakat, a neszeket, a csendet.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:24 | Sorszám: 469
30-án gyönyörködhetnél a Nemzeti Fülharmónikásokban!
glens
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 11. 13:19 | Sorszám: 468
Dehogynem, de válasszuk külön a kettőt.
Ha az erdőben sétálok, akkor nem a biológián, nem is a biólogiai egyedben zajló kémiai folyamatokon, sem pedig az annak az alapját képező kvantummechanikai differnciálegyeneteken töröm a fajam, vagy kesergek azok zárt alakban való megoldhatatlanságukon, hanem eccerűen gyönyörködök.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 13:14 | Sorszám: 467
Vadászat, erdőirtás és a természetes élőhelyek szűkülése miatt minden nyolcadik madárfaj a kihalás szélére sodródott, állapították meg a Londoni Zoológiai Társaság és a Yale Egyetem szakemberei, akik összeállították a leginkább fenyegetett ritka madarak százas listáját.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:13 | Sorszám: 466
Ízlelgetem ezt a "leszarom"-ot. Nem érdekel a biológia? szereted a természetet, de nem érdekel, hogyan működik?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:12 | Sorszám: 465
Éppen kihalóban vannak....... (de nem az élősködők miatt)
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:07 | Sorszám: 464
Nem hunyom be a szemem.
Csak egyszerűen leszarom nem érdekel.
Egyébként is, ha ennyire tragikus lenne pl. a madarak helyzete, akkor beülnének a puskacső elé, vagy hagynák, hogy fogja meg őket a macska.
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:57 | Sorszám: 463
Ez nagyon szép és jó. Azt hiszem, akik ezt nem értik, azoknál - részben szakmai ártalomként, vagy az iskolában kialakított túl lehatárolt, racionális gondolkodásként, amelyben mindannyian érintve vagyunk-, kialakult, hogy nem tudnak szemlélődni, intuitíve - csak úgy... minden ítélet, vélemény, hátsó gondolat, értékelés, előítélet nélkül, csak szemlélni, 'amint van'.
A szépség az első fok, amit ilyenkor átél az ember, még önmagában félelmetes is - később jön a "Jó", ami nem duális, osztatlan, Egy.
Plótinosz ír erről
https://archive.org/services/img/plotinienneadesp00plot

"Csak akkor rendül meg a lélek, amikor magába fogadja a Jóból eredő áramlást.
...A bölcsesség és a belátás innentől fogva nem más, mint az isteni Szellemben lévő valóságok szemlélése... A magasabb rendű igazságosság abban áll, hogy a lélek működése a Szellemre irányul, a mértékletesség abban, hogy a lélek önmagában belül a szellem felé fordul, a bátorság pedig abban a szenvedélymentességben, amely az ahhoz való hasonlatosságból fakad akire a lélek a tekintetét irányítja, és aki természeténél fogva mentes minden szenvedélytől."
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:34 | Sorszám: 462
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:28 | Sorszám: 461
Menjenek, én is azt mondom. De nem gondolnám, hogy azért kell szükséghelyzetnek lenni, mert utáljuk a HB-t. Ha Maroslelén aggódnak, legyen szükséghelyzet Maroslelén, vagy az illetékes járásban. De Balassagyarmaton minek?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:26 | Sorszám: 460
És még egy: én is szeretek erdőben sétálni. Gyerekkoromban rengeteget kirándultunk a Bükkben. De ez nem tudom, miért zárná ki, hogy az ember tisztában legyen a biológiai vonatkozásokkal. Jó, manapság divatos a biológiát (mint régen a matekot!) démonizálni, már alig oktatják (azt is szarul), de hadd ne menjünk már le az Őrtorony színvonalára, az egymás mellett legelésző oroszlán és antilop közé.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:19 | Sorszám: 459
a migrációval összefüggő körülmény alakult volna ki, amely közvetlenül veszélyeztette volna valamely település közbiztonságát
Erre mindent rá lehet fogni.
A helzinki bizoccság meg mehet a sóhivatlba.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:17 | Sorszám: 458
A Hit kérdését most ne keverjük ide.
De ettől eltekintve valóban jó a példa. Az erdő állandó kegyetlen küzdelmek színtere. Erről lehet tudomást-nem-venni, de én az ilyesmit nem optimizmusnak hívom, hanem Tiszavirág esetében tudatlanságnak, a te esetedben meg szem-behunyásnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:15 | Sorszám: 457
A menedékjogi törvény pontosan megszabja, hogy milyen feltételek mellett lehet bevezetni a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet, és e feltételek egyike sem teljesül a hivatalos statisztikák alapján....... a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet akkor hirdethetné ki a kormány, ha az előző hónapban napi átlagban legalább 500 menedékkérelmet nyújtottak volna be (vagy az előző két hétben napi 750 vagy egy hétben napi 800 menedékkérelmet regisztráltak volna átlagosan); vagy a tranzitzónákban az előző hónapban napi átlagban 1000 ember tartózkodott volna (vagy az előző két hétben napi 1500 vagy egy hétben napi 1600 ember átlagosan); vagy olyan, a migrációval összefüggő körülmény alakult volna ki, amely közvetlenül veszélyeztette volna valamely település közbiztonságát. Ezen feltételek közül azonban egyik sem teljesült - áll a közleményben.

A Helsinki Bizottság közleménye, akiket egyébként utálok, de mi van, ha igazuk van? Már saját törvényeinket sem tartjuk be?
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 12:00 | Sorszám: 456
Csak egy példa az eltérő szemléletmódra, ami nem csak optimizmus/pesszimizmus kérdése.
Még az ősidőkben a kék gondolán emlékszem egy beírásodra: ha az erdőben sétálsz, arra gondolsz, hogy mennyire küzdenek a fák egymással a fényért, a madarak tollazata tele van mindenféle élősködővel, stb.
Én meg ha az edőben járok, és látom a fák között beszűrődő napfényt, hallom a madarak csicsergést, akkor ujjongani van kedvem, mert azt gondolom, hogy ez mind miattam, nekem ilyen szép és jó.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 11:57 | Sorszám: 455
Kérdés, hogy tisztul-e a közélet, vagy csak egy másik csókosnak kellett a biznic?
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 11:53 | Sorszám: 454
"a képviselő-testület csütörtöki, zárt ülésén azonnali hatállyal felbontotta a Csipak Péter milliárdos ingatlanfejlesztő vállalkozó érdekeltségébe tartozó Immobilia Zrt.-vel 2008-ban 50 évre kötött közterület-használati szerződést."
Végre még egy jó hír, azután, hogy Áder nem írta alá az aljas, genszter közpénz-elherdálás-lopás titkosítást!
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 10:24 | Sorszám: 453
Jut eszembe, erősen javaslom neked is ezt:

https://www.mupa.hu/program/szokolay-sandor-emlekkoncert-2016-03-30_19-30-bbnh
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 10:22 | Sorszám: 452
Szerintem kicsit árnyalni kéne, mi is a pesszimizmus.
Szerintem az az igazán pesszimista, aki szerint két, egyforma valószínűségű esemény közül úgyis mindig a rosszabbik következik be. Ilyen alapon nemigen vagyok pesszimista, hiszem ha visszagondolok, életem folyamán nagyon sokszor volt mázlim, és bizony sokszor építettem is erre: úgyis sikerül (úgyse derül ki, úgyis elmúlik, úgyis odaérek, úgyis hozzámjön, úgyis egészséges lesz stb-stb.) Gondolom, ezzel általában így van mindenki, különben a Dunába ugorhat akár.
Az pedig megint más, ha az emberiség, azon belül Mo. jövőjét borúsan látja valaki. Ezzel nem vagyok egyedül, a komolyabb tudósemberek is eljutnak általában odáig, hogy ha mindent mérlegelnek, a jövőt illetően csak a remény marad, reálisan nézve semmi ok a derűlátásra.
A derűlátást megalapozni is nehéz volna, és általában csak a "holnap is nap lesz" és a "majd csak belátja az emberiség" színvonalú érveket hallani.
Nálad ez a hivatkozás az én pesszimizmusomra afféle (fentiek sorába illeszkedő) érv a szebb jövő mellett: ez a hülye mpd így látja, TEHÁT mivel úgyse lesz igaza, lehetünk optimisták
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 10:09 | Sorszám: 451
Ezt pl. rosszul látod, ez is csak egy magyarázat a pesszimimusodra.
Az optimista/pesszimista világszemlélet nem anyagi kérdés.
Volt idő, amikor pályakezdőként egy nagyvállalatnál dolgoztam annyiért, mint egy betanított munkás, 56 nm-es tanácsi lakásban tengődtünk (nem vicc), és reálisan semmi esélyem sem volt ezen változtatni, de akkor sem voltam pesszimista.
Nem tudom mitől függ.
Ha tudnám, neked már biztosan elmondtam volna.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 07:13 | Sorszám: 450
Ja kérlek, a Rózsadombról könnyű lenne optimistának lenni (nem rólad van szó). De mutass csak két optimistát mondjuk Mezőgyánban, vagy Körösnagyharsányban.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 23:53 | Sorszám: 449
Panda, hogy te mekkora barom vagy!
Rossz lehet neked te vizesnyolcas.
Sajnállak.
pandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 22:18 | Sorszám: 448
Azé' az nem semmi, hogy a fórum legbutább, alulművelt, kontraszelektált nikkje nyomja itt az észt...
"Fideszesek", hát tényleg itt tartunk???
Kérészéletűek lesznek így a lopások is.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 19:59 | Sorszám: 447
Pedig már komolyan gondoltam rá, hogy az.
Soha nem kételkedik abban, amit ezerrel nyomatnak a másik térfélen. Az a minimum, hogy az ember kivár és több oldalról is megvizsgálja a dolgot.
A G nap óta a Simicska-féle médiumok is beálltak a sorba, minden szinten képzik a csaholó kutyákat és nekem nagyon rossz előérzetem van, sikerül is nekik ezt az amúgy is alacsony IQ-jú szerencsétlen, elbutított népet rávenni a büntető szavazásra. Mert addig biztosan el tudják szédíteni őket, de addig már nem, hogy mi lesz azután.....



Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...