17:42:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 
   » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   
 
 » Egészségügy
Téma: Empátia
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 14. 10:12 | Sorszám: 19
Nem nevezném kétségnek, inkább csak "megáll az ész"-nek.
Egyszerűen: nem értem.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 09. 17:40 | Sorszám: 15
Hallottam olyan definíciót, hogy "az élet = szenvedésre alkalmas állapot".
Akkor a szenvedés azért van, hogy érezzük, hogy élünk ...
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 18:49 | Sorszám: 11
Idézet:
Tudjuk, hogy nem azért van, de nem tudjuk, hogy miért van.

Ez jó. Netán neked is vannak kétségeid?
Kérek magyarázatot!
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 18:41 | Sorszám: 10
Érdekelne hogy az Úr mit szól mindehhez - gondolom olvassa a méhest ...
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 17:24 | Sorszám: 9
"..De azt egyáltalán nem értem, hogy előtte mért kell megalázni a szegény, beteg, öreg embert."
Isten NEM ALÁZ MEG SENKIT! Azt az embert sem,akinek osztályrészéül jut a szenvedés--minden csúnya velejárójával együtt.Legföljebb az illető--de főleg a környezete--"az" hiszi, TÉVESEN!
Ami pedig a "miért van"-t illeti arra van egy aranyos, ánde meglehetősen cinikus válasz: "AZÉRT, MERT A KISCICA SZŐRÖS, ÉS NEM BOROTVÁLKOZIK!" Ezzel azt akarom mondani, hogy a "modern" ember sok-sok csacsi "miértje" sokszor oktalan! Nem szabadna föltenni a kérédst sem hogy "miért"! Vagy másképpen: nem minden emberi problematikával kapcsolatban tehető föl gépieschen és automatikusan a "miért"(?) kérdés. Mert olyanokkáleszünk a sok-sok buta "miért"-ünkkel mint a 3 éves kisgyerek aki megkérdezi: "Papa! Miért sárga (piros, zöld stb..stb) a villamos?" "Azért kicsim mert a gyárba csak sárga festék volt." De! Papa, miért nem volt más szinű festék a villamosgyárba?" "Mert elfogyott a többi festék és már a boltban sem volt másmilyen." "De Papa miért nem gondokodtak a festékboltban arról, hogy legyen mindenféle festék?" "Gondoskodtak, de egyszerre sok vásárló jött, és megvette az összes többi, nem sárga festéket". De papa miért jött egyszerre olyan sok vásárló, aki megvette az összes nemsárga festéket a festékboltvan?" Hááát azért kicsim, mert csacsi vagy még és nem érted ezta dolgot" Beeeee! Brühühühühhű!
HÁT ILYEN SZAROS GYEREKEK VAGYUNK MIND, a sok hülye miértünkkel!
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 07:57 | Sorszám: 8
Tudjuk, hogy nem azért van, de nem tudjuk, hogy miért van.
Azzal még úgy-ahogy meg tudnék barátkozni, hogy ha a Mennyei Atya kórusában létszámhiány van,
akkor magához szólít közülünk valakit.
De azt egyáltalán nem értem, hogy előtte mért kell megalázni a szegény, beteg, öreg embert.

(Erre mondta az Anyukám, hogy ne káromkodjak).
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 06:30 | Sorszám: 7
A "szenvedést" az ember NEM(!) "MEGÉRDEMLI" ÉS NEM "NEM MEGÉRDEMLI"! Ez hibás megközelités--szerintem.SZENVEDÉS VAN(!),VAGY NINCS(!)! De ha van, nem azért VAN mert valaki "kihúzta a gyufát" a Jóistennél.S ha nincs, akkor sem azért nincs, mert az illető embertárs "kiérdemelte" azt, hogy neki ne kelljen szenvednie.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 22:24 | Sorszám: 6
Senki nem érdemli meg a szenvedést - se ember, se állat, se növény ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 20:10 | Sorszám: 5
Én is megorroltam a Teremtőre, mert olyan csúnyán elbánt az Apukámmal.
... (De az Anyukám leintett, hogy ne káromkodjak).
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 17:58 | Sorszám: 4
Apukámat nagyon keservesen elkeseredve találtam (B.keszi Rehab .Int.), jönne haza, fáj a bibije, sírdogált, nagy a szőr az arcán ... megbeszéltem a nővérkével, hogy borotválják meg stb. Nehéz szívvel hagytam ott, és sajnos szombaton tudok majd csak újra kimenni - irdatlan messzi van Békásról! kocsival 1 óra oda- 1 vissza. Kb. 20 percet tudtam ott lenni, taxival mentem (nem birok hegyre fel-le mászni) nagyon sokba került ...
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 17:36 | Sorszám: 3
Laci írta : ez kb olyan, hogy a legtöbb ember ágyban fekve hal meg, tehát az ágy egy rendkívül veszélyes bútordarab.
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 11:06 | Sorszám: 2
Na ezt ha százszor nem kaptam meg a FB-on, akkor egyszer sem. Ráadásul ott van a Coelho meg Oravecz színvonalon
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 09:40 | Sorszám: 1
Ez a legjobb tanács, amit valaha is kaptam.
Megszívlelendő!

Egy pszichológus stressz kezelést oktatott a közönségnek.

Amikor felemelt egy poharat, mindenki a megszokott félig
üres, vagy félig teli kérdésre számított.

Ehelyett mosolyogva azt kérdezte: - Milyen nehéz ez a
pohár víz?

A válaszok 2 dekagrammtól fél kilóig terjedtek.

A pszichológus így szólt:
- Nem a tényleges súly a lényeges. A nehézség attól
függ, milyen hosszan tartom a kezemben.

Ha csak egy percig tartom, könnyű.
Ha egy órán át tartom, megfájdul a karom.
Ha egy napig tartom, a karom elzsibbad és megbénul.
Egyik esetben sem változik a pohár víz súlya, de minél
tovább tartom, annál nehezebb lesz.

Majd így folytatta:

Az életben a stressz és az aggodalom olyan, mint ez a
pohár víz. Gondolj rájuk egy kis ideig, és semmi sem
történik. Gondolj rájuk egy kicsit hosszabban, és
elkezdenek fájni, és ha egész nap rájuk gondolsz,
megbénulsz, képtelen leszel bármit is csinálni.

Nagyon fontos, hogy tudd elengedni a gondjaidat!

Este, minél előbb tedd le minden terhedet, ne cipeld őket
tovább az éjszakába!

NE FELEJTSD EL LETENNI A POHARAT!
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 15. 18:04 | Sorszám: 0
"Az összes barátomnak szól, legyen az közeli vagy csak ismerős. Van az az életszakasz, amikor az ember nehéz időkön megy át. Az élet nem könnyű. Csak néhány gondolat megemlítésre: tudtad, hogy a legerősebb emberek általában a legérzékenyebbek is? Vagy, hogy azok az emberek, akik a legtöbb kedvességet nyújtanak az elsők, akikkel durván bánnak mások? Tudtad, hogy azok, akik mindig másokkal törődnek, általában a leginkább törődésre méltóak? Tudtad, hogy a szeretlek, sajnálom és a segíts a három legnehezebb dolog kimondani? Néha csak azért mert valaki boldognak tűnik, keresztül kell látnod a mosolyán, hogy észrevedd, milyen fájdalomban lehet. Barátaim, ismerőseim, akiket éppen most foglalkoztat valami, indítsunk el egy lavinát. Mindannyiunknak szüksége van pozitív megerősítésekre. Ha nem látom a poszttal a neved, megértem, de megkérhetnék mindenki mást, bárhol is vagytok, hogy másoljátok ki ezt a státuszt (CTRL-C, CTRL-V) támogatásként azokért, akiknek családi problémájuk van, egészségügyi -, munkabeli küzdelmekkel vívódnak vagy bármilyen aggodalmuk van, azokért, akiknek szükségük van valaki törődésére. Tegyük meg magunkért, mert senki sem immunis. Remélem minden barátom falán viszont fogom ezt látni, már csak a morális támogatásért is. Tudom lesz, aki megteszi! Én ezt egy barátért tettem meg, és Te is megteheted. Másold át ezt a szöveget CTRL-C, CTRL-V-vel, ne pedig a megoszt gombbal élj egyszer az életben..."
Tovább ...
 
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...