16:40:08
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 
   » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   
 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Foci
... Elejére 1. lap 
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 11. 12:02 | Sorszám: 159
Ezen a képen a "4"-es számot a hátán viselő angol játékos nem más, mint Billy Wright, az angolok jobbfedezete.Az angol csapat összeállitása úgy nagyjából egyébként: Merrick--Ramsay, Owen, Byrne--Wright, Dickinson--Mathews, Sawell, Mortensen,...,Robb volt.Az angol balösszekötő nevére már nem emléxem.Az adatokat "fejből" írtam. A meccset a konyhában hallgattuk a szomszédokkal együtt, akiknek még rádiójuk sem volt--miközben anyám mosogatott.Az utcánkban volt férfi (és női) fodrászüzlet is.Ott is volt rádió, s a borbélyok fölhangosítták azt rendesen, s kinyitották a 'bót ajtaját, hogy minél többen hallgathassák a nedves-ködös novemberi délután járókelői közül is.
A 2. félidő 20 perce táján Szepesi azt kiabálta: "KÖLTŐK! IRJATOK VERSEKET!"....Zelk Zoltán aakkor "tollat ragadott" s valóban "vers(eze)tet írt. Valami ilyesmifélét: "..a távolbalátókon Hidegkuty-t látták, s Puskás, Czibor, Grosics játákát csodálták..."
Miheztartás végett: a TELEVIZIÓS KÉSZÜLÉKET akkoriban "távolbalátó"-nak hívták még, s nemhogy "az", de még rádiója is csak kevés embernek volt....Szép volt...igaz volt!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 11. 09:14 | Sorszám: 158

"Nézd azt a kövér kis fickót! Meg fogjuk ölni szegényt..." – ezt mondta
az egyik angol játékos a társának Londonban, a Wembley stadionban
1953. november 25-én. 90 játékperccel később ugyanők az angol
futballtörténet addigi legsúlyosabb tragédiáját próbálták megemészteni
– és örökre megjegyezték Puskás Ferenc, a "kövér kis fickó" nevét.
... www.facebook.com/puskas.legenda/photos/a.298921041377.159570.286373091377/101 ...
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 11. 08:16 | Sorszám: 157
"A DVTK-meccsen a kiállítást nem nagyon értettem. Egyáltalán, mióta nem szabad testtel lökni? Jó, adjon tizenegyest a bíró, ha ennyire bolond. "
Igaza van 'mucsaikám: FEJIN TANÁLTA A BANGÁJZNIT!( a nagy kampósszöget felénk BANGÁJZNI-nak híják)
Ez az eset még a DVTK-Dunaújváros meccsen történt, amikor a hülye Andó-Szabó bíró "testtel lökés" miatt kiállította a szegény Wiliam Alves-t--szisztematikuisan sújtva ezzel a DVTK-t.Ez a "testtel lökés" meg amolyan: "HA AKAROM VEMHES, HA AKAROM NEM VEMHES", állatorvosi dolog.Ugye tuggyuk: a BODICSEK jégkorongba' szabályos, futballba 'mikor hogy? Jót röhögök azon, hogy a riporterek alkalmasint aszongyák: "szabályosan kihasználta TESTI EREJÉT"--h nem fütyült a bíró.Ha meg fütyült azt:" megadható az eset"! Mondják kínjukban.Ez az Andó-Szabó meg egy HÜLYE SÜLTBOLOND gyula-i paraszt, kétlábon szaladgáló HJÜLYEÁLLAT.
Lényeg.Ellenünk, a DVTK ellen, ha fingik egyet a védőnk, 11-est adnak ellenünk, ha Bacsát belepasszírozzák az altalajba: "Ájjon föl(!)! Mit szimulál itten nekünk!"
Hogy a vállát kiskocsin viszik utánna? Ááá! Az nem érdekes!
EZ A KÖVETKEZETES KÖVETKEZETLENSÉG! EZ AZ, AMIBE A SZIVICS BELEFÁRADT, OSZT'" MÁN LESZARJA A SOK-SOK HÜLYE BíRÓT, AKIK KÖZÜL EZ AZ aNDÓ-sZABŐ, MEG AZ iványi CSÚCSÖKRÖK.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 10. 10:16 | Sorszám: 156
Haladás-MTK.
Először is, Mucsán bármelyik kecskelegelő alkalmasabb meccs megrendezésére, mint a szombathelyi pálya.
Aztán ez a Hali.... elment 5-6 játékos, oké. De maradt Devecseri, Fehér, Halmosi, Radó, Iszlai. És Rózsa. Azért nem kéne összeomlani. Abból kéne gazdálkodni, ami van, nem pedig megpróbálni pótolni a távozottakat. Jelenleg nincs középpályás soruk egyáltalán. Miért? nem igaz, hogy ne lehetne a pálya közepére két csávót találni, még ha ügyetlenek, akkor se lenne ott akkora lyuk, amin átrobog minden ellenfél.
a másik, Az emtékánál Vass Ádám. Hétről hétre nagyon jól játszik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 07. 21:12 | Sorszám: 155
A Híradó után odakapcsoltam a Fradi-Honvédra, csak kíváncsi voltam az eredményre. 2-2, oké, kapcsolnék tovább a Virtuózokra, de akkor érdekes dolog történt. A honvéd egyik kafferjét egyszerre ketten rúgták föl, és a Fradi kapott szabadrúgást. Na mondom, ez még érdekes lehet, és néztem tovább a fejleményeket. A bíróra fókuszáltam, és nagy örömmel láttam, hogy bizony jó választás volt! Minden műesést megevett mindkét oldalon. Sárgákat adott a nagy semmiért. De egészen pártatlanul volt idióta, jól szórakoztam rajta. Egészen addig, míg az utolsó előtti percben befújta az Évszázad Kamutizenegyesét. Az már annyira nyilvánvalóan agyament dolog volt, hogy nem tudtam mulatni rajta, a vége előtt egy perccel, na ez már mocsok csalás. Naná hogy a védőt még ki is állította, ha lúd, legyen gúnár.
Ki a fene ez az idióta ökör? ennyire súlyos elmebeteget hogyan engedhetnek meccset vezetni? El is kapcsoltam, mert ezt mán nem tartottam viccesnek.
Ha a magyar foci szidjuk, ne feledkezzünk meg az ilyen elmeháborodott játékvezetőkről sem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 27. 11:24 | Sorszám: 154
A Pancho aréna: nyilván közbeszerzésen nyert a kivitelező, mert minősíthetetlen a talaj. Mikor is avatták? nincs még egy éve az biztos. nagyon gagyi.

A szombathelyi meccs összefoglalója meg jobb mint egy kabaré. Hát ott minden volt. Szögletből potyagól, gólvonalon megálló (!!!) labda, a hali olyasmiket hagyott ki, amik már művészet-számba mennek, egy ízben 7-8 méterről lőhetett az egyik csávó, és sikerült eltalálnia a földön ülő játékostársát, akiről fölé perdült a labda.

A DVTK-meccsen a kiállítást nem nagyon értettem. Egyáltalán, mióta nem szabad testtel lökni? Jó, adjon tizenegyest a bíró, ha ennyire bolond. De kiállítani, na az már durva hülyeség.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 27. 08:34 | Sorszám: 153
Megint a Debrecen. Dehogyis lábaltak ki a többhónapos válságból, dehogyis. Negyedórás teljesítményre vannak kalibrálva jelenleg. Gondolkodásban, mozgásban lassúak, nehézkesek. Máté a kiváló magyar választékban is a legrosszabb belső védők egyike: a felívelt labdákat, tiszta helyzetből, rendszeresen ellenfélhez fejeli-passzolja, azonnal helyzetbe hozva őket. Mondjuk Konditól amúgy is zseniális húzás volt a lajhár Mátét állítani a gyors Ugraira....
Tisza még az NB II-ben sem lenne kiemelkedő játékos. Ez a csapat, így, ebben az összetételben max. a 10. helyre lehet jó. Nyáron szét kell zavarni a fele játékost. Túlontúl belecsontosodtak már ebbe a csapatba. Szakály is....... húsz percekre eltűnik. Bódi maga a katasztrófa.

A Fradi? hát.... egy szürke csapat, semmi különös.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 16:12 | Sorszám: 152
Azéé' neessünk át a ló túlsó oldalára! Nyilván az ürgeöntéshez meg a töktermeléshez, egyszóval a BIHOLÓGIÁHO'N ért.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 15:46 | Sorszám: 151
Kérek engedélyt meghunyászkodni!
hümér
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 15:43 | Sorszám: 150
Látod, mpd, te semmit sem tucc. Még kiabálni sem, csak olyan pianínón.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 15:36 | Sorszám: 149
Többedszer írom Önnek: sajnos NEM TETSZIK ÉRTENI a futballhoz sem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 11:09 | Sorszám: 148
Hát akinek csak Mindíg tévéje van, az kikapott most két vacak meccset.
A Pápa-Dejósgyőr meccsről nincs is mit mondani, Szivics is kijelentette: fegyelmezni fog. És jól teszi.
Nade a Videoton-Debrecen is milyen színvonaltalan volt már..... hiába mondta Kondi, hogy kijöttek a gödörből: fenéket jöttek. Lassúak főleg fejben, de mozgásban is. A Videoton meg óriási csalódás, egysíkú monoton játék. Azért az valami félelmetesen kevés, hogy majd Juhász fejel egy gólt..... Meg, hogy Kovácspisti vagy Gyurcsó öt-hat műeséssel összehoz egy kiállítást vagy egy tizenegyest. Ugyanakkor a mártírcsapat ellenfeléből ketten is szemsérülést szenvednek....biztosan magukat verték szemen, én elhiszem. Meg a végefelé, ugyan miért kellett Juhásznak odamenni a kapushoz és ujját törni? persze véletlenül?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 17. 17:01 | Sorszám: 147
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_ii/a-szivuk-a-magyar-valogatottba-huz ...

"A román U-válogatottak folyamatosan kérnek tőlünk futballistákat, de játékosaink zöme magyar állampolgár, s inkább megvárják a magyar felkérést. Ha sor kerülne rá, a srácok nagy része inkább a magyar válogatottságot választaná. Klubszinten is inkább Magyarország a cél Romániával ellentétben, de erről nehéz most még beszélni, rövid ideje működik az akadémia.”"
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:56 | Sorszám: 146
XI. csoport

Oroszország
Ukrajna
Grúzia
Észtország-Lettország-Litvánia
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:52 | Sorszám: 145
Javaslatom a legközelebbi selejtezőkre:

X. csoport
Szerbia
Albánia
Horvátország
Szlovénia
Koszovó (addig majdcsak elismerik)
Macedónia
Montenegró
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:48 | Sorszám: 144
Egyébként az uefa is bekaphatja. Mi a francnak kell Albániát Szerbiával összesorsolni? Esetleg egy Oroszország Ukrajna sem szúrna szemet nekik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 07:24 | Sorszám: 143
Valami félelmetesen szar meccs volt.
Szegény halászok nagyon megleptük őket: szerintem még nem is láttak olyat, hogy ellenük bekkeljen valaki foggal-körömmel

Ami viszont nagyon nagy baj, hogy semmiféle támadójátékunk nincsen. Tétmeccsen valamikor Hitvalló Edvárd korában rúgtunk akciógólt, és hát így soha semmit nem fogunk tudni elérni. Az a baj szerintem, hogy nincsenek olyan középpályásaink, akik rá tudnák vinni az ellenfél védelmére a labdát, tudnának cselezni is alkalomadtán, és nekik kéne a csatárainkat megjátszani. Játszhatna nálunk középcsatárt a fénykorában lévő Pelé is, na ebben a válogatottban max. szöglet után rúgna gólt, mert használható labdát azt nem kapna soha.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 13. 12:14 | Sorszám: 142
Gondolom költői kérdés volt. Pénzbüntetést viszont kapni fognak. Nem a Himnuszunkért, hanem a petárdáért. De hogy minket is megbüntetnek, abban is biztos vagyok.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 11. 17:58 | Sorszám: 141
Mi zárt kapus meccset kaptunk, mert izraeli himnusznál voltak, akik hátat fordítottak. Mit kapnak a szőröstalpúak?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 25. 10:38 | Sorszám: 140
"Az MLSZ Dárdai kinevezésével szembeköpte az edzői társadalmat


Nagyon helyes. Még tökönrúgás is járna nekik. Már korábban kellett volna.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 25. 08:14 | Sorszám: 139
3. Pedig csak az számít(ott).
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 22:09 | Sorszám: 138
"Az MLSZ Dárdai kinevezésével szembeköpte az edzői társadalmat - Bognár"
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/video-az-mlsz-dontese-szembekopt ...

1. hudöfákiz bognár?
2. az edző "társadalom" kb. 30 éve köpi pofán a hazai szurkolókat
3. ki az a hazai labdarúgó edző az elmúlt 25 évből, aki bármi értékelhető eredményt tud felmutatni ( a leakasztott nagy pénzek nem számítanak)
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 22. 14:43 | Sorszám: 137
Igen, az a tavalyi meccs ráadásul azt hiszem Kispesten volt, nem Diósgyőrött.És ami a legmeglepőbb: Ön az első akinek--rajtam kivül--ez a "dolog" így egyáltalában eszébe jutott, pedig talán nem véletlen...
Hiszen a kifutó Antal Botond a 16-oson kívül NEM KÉZZEL(!), HANEM VÁLLAL--AMIT SZABAD(!)-- ÉRT HOZZÁ A "BŐRHÖZ"!Igy még súlyosabb--tendenciózusabb(?!)-- Szabó Zsolt bíró hibája.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 22. 10:13 | Sorszám: 136
Nincs ami új a Nap alatt:


2013.09.21.

A labdarúgó NB I 8. fordulójában a DVTK a 25. perctől emberhátrányban játszva 2–0-ra legyőzte a Bp. Honvédot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 22. 10:07 | Sorszám: 135
Ftécé: nincs középpálya. Ugyanaz mint a válogatottnál. Középpálya nélkül nem lehet focizni. Ez a Kukoricajancsi nem sokat mutatott, a többieknek meg a nevére se emlékszem a közvetítésből. A Dózsa se sokkal jobb, de a középpályán ügyködik pár hellyel-közzel szorgalmas csávó. Sőt, csatár híjján öt-hat középpályással állnak föl rendszeresen. A védelme mindkét csapatnak jó.
A Diósgyőr... nagyot küzdött megint. Először láttam a kis Bognárt jól játszani.
Tovább ...
 
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...