22:14:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 07:22 | Sorszám: 124
Hát ennek utána kellett néznem:

Mielőtt nekilátnánk a rozmaring otthoni termesztésének, tisztázzunk néhány alapvető szabályt. A rozmaring a teljes napfényt vagy a félárnyékot szereti, és jól érzi magát a legtöbb talajtípusban. Azonban nem bírja a vízzel telített talajt és a túlzott árnyékot. A szárazságot viszont jól tűri. Bizonyos mértékig elviseli a fagyot, és némi téli gondozással túl is éli azt. Mielőtt elültetnénk a rozmaringot, válasszuk ki jól az ideális helyet, ahová tenni szeretnénk, mert ez a növény nem szereti, ha megzavarják a gyökerét, úgyhogy többé ne ültessük át. Az ültetés megfelelő időpontja március és május között van. A talaj legyen homok, vagy perlit, agyagos föld és szerves komposzt keveréke. A talaj pH-értéke legyen kiegyensúlyozott, 5,0-7,5 között.

Úgyhogy szerintem teleltesd át cserépben, de jó hűvös helyen és ne öntözd túl. Aztán tavasszal kiültetés.
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 20:56 | Sorszám: 123
Gazda uram, vettem egy cserép rozmaringot, most az a kérdés, hogy ki lehet e ültetni a kertbe, vagy tavaszig tartsam cserépben és csak akkor ültessem ki?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 12:52 | Sorszám: 122
Semmi baja nem lesz. legföllebb kireped az esőtől.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 12:47 | Sorszám: 121
Ok, köszi! A répa egy része maradt, esett az eső, a fene egye meg
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 15. 08:04 | Sorszám: 120
amíg komolyabb fagyot nem mondanak, hadd maraggyon.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 11:07 | Sorszám: 119
A hét végén pedig kiásom a répát. A céklát lehet még a földben tartani, vagy ássam ki azt is?
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 16:07 | Sorszám: 118
Leszedtem a második luffatökömet és kiakasztottam száradni. Kíváncsi leszek, mi lesz belőle, az elsőt megettem, finom volt.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 21:59 | Sorszám: 117
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 10. 21:28 | Sorszám: 116
Lemértem! A törzs közepe pontosan 30 cm, ha elfordulok 180 fokkal akkor csak 29.
Készítettem egy fotót is, majd alkalomadtán feltöltöm.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 15:58 | Sorszám: 115
Az árok/gödör ásás sem feltétlenül tesz jót a fáknak: http://forum.vectrix.hu/?f=15&t=23&m=23
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 09:04 | Sorszám: 114
A legviccesebb az, hogy a helyi tanácsnak van egy rendelete, ami már csak földkábelt engedélyez, de valahogy egyedi elbírálással azóta is engedélyeznek mindent a levegőben.
Hogy is: dugni és szűznek maradni, ezt oldották meg sikerrel.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 06. 09:03 | Sorszám: 113
Hiszed vagy se, így akartam. De a nyírfa nem akarta így, az egyik ág elsorvadt, a másik domináns lett majd függőlegesre váltott és vígan nőtt..... míg kényszerűségből ki nem vágtam.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 08:22 | Sorszám: 112
Úgy kell csinálni, mint Csillaghegyen:
Kéttörzsűnek nevelték a platánfákat, a fák koronájának közepén megy a légvezeték ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 07:59 | Sorszám: 111
Így jártam én is egy nyírfával, amit Mátraszentimréről hoztam haza.
Elültettem, jó magasan ott volt a villanyvezeték, de nem látszott veszélyesnek. Aztán egyszercsak jöttek melósok, és a villanyvezeték ALÁ vagy két méterrel kihúztak egy újabb kábelt (T-Home). Reklamáltam a tanácsnál, hogyhogy ilyen alacsonyra?! Hát ilyen az előírásnégy méterre kell lennie a föld színétől. Há? mondom az háromra sincsen!
Kiderült, hogy pofátlan, disznó módon nem a járda vagy az út szintjétől mérték, hanem a kettő közt húzódó árok fenekétől!!! És ezt a hatóság el is fogadta!!!
Ilyen világban élünk.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 07:45 | Sorszám: 110
Az enyém is oldalfelé terjeszkedik, de nem bánom, mert fölötte - ami 20 évvel ezelőtt még nem látszott gondnak - ott a légvezeték.
Persze, oldal felé sem terjeszkedhet akadálytalanul, mert ott az út ... Úgyhogy most fölülről az ELMŰ, oldalról az útkarbantartók nyesegetik ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 07:13 | Sorszám: 109
Lehet.
Várd meg a lombhullást.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 21:02 | Sorszám: 108
Valahol olvastam, a 30. év után kezd igazán nőni!
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 21:01 | Sorszám: 107
No, legközelebb lemérem!
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 21:00 | Sorszám: 106
Akkor lehet vágni, vagy nem lehet vágni?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 08:13 | Sorszám: 105
10 éve nevelek egy platánfát (ifjonc, 10 cm magas volt, cserépben kaptam, gondoltam dédelgetem, ápolgatom, oszt meglássuk mi lesz belőle). A törzse ujjnyi vastag, magassága ~90 cm. Tudtam, hogy dzsungelt nem teremtek, de arra nem számítottam, hogy 10 év múltán egy legényrózsa is lefejeli...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 08:09 | Sorszám: 104
A jó gazda szeme hízlalja a vadgesztenyefát!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 07:24 | Sorszám: 103
30 centi ?
Az én 20 éves hársfámé sincs annyi !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 07:21 | Sorszám: 102
Boróka. Azt nem muszáj nyírni.
Ne vedd zokon, de kénytelen vagyok egy rövid kurzust tartani evolúcióból. A fák nem azért nőnek magasra mert nekik ez a heppjük. A fák akkor nőnek igazán magasra, ha csoportosan nőnek és versengenek a napenergiáért. A gesztenyefa, ha egyedül áll, vígan terpeszkedik és az akciónormán belül a legkisebb magasságot igyekszik csak megcélozni.
Az jó elgondolás, hogy ha alulról felfelé ritkítod, mert alul, ahonnan levágsz ágat, már nem tudja pótolni, ezért feljebb fog új hajtásokat hozni. De fiatal korában kellett volna mindjárt így kezdeni.
Így jár, aki nem kérdez.....
Ha körbeültetted volna valami bokrokkal (mogyoró pl.), akkor mint a veszett fene, igyekezett volna fölfelé, hogy túlnője őket. De ezt elérhetted volna pl. egy nádszövettel történő árnyékolással is.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 07:16 | Sorszám: 101
Hát, egy próbát megér. Mindenképpen fák alá ültesd és az avart ne szedd össze.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 22:48 | Sorszám: 100
Ez egy telkecske. Sokszor a fű is combig ér. Nem lakunk ott! Mindezek ellenére eddig megoldottam egy kis veteményest /paradicsom, paprika, uborka, zeller, hagyma meg miegymás...
NEM AKAROK SÖVÉNYT NYÍRNI!!! Nem fér bele az időbe!
Jut eszembe, néhány éve ültettem egy szelídgesztenyét, kb 30 centi a törzsátmérője, úgy gondoltam majd megindul felfelé, fenét indult meg, az alsó ágai már most négy-öt méteresek, majdnem vízszintesen, 40 centire a talajtól.
A kérdésem: a két legzavaróbb alsó ág levágható a fa pusztulása nélkül?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...