23:37:50
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Heti Vendég
Téma: Mpd Gazda válaszol
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 07:21 | Sorszám: 102
Boróka. Azt nem muszáj nyírni.
Ne vedd zokon, de kénytelen vagyok egy rövid kurzust tartani evolúcióból. A fák nem azért nőnek magasra mert nekik ez a heppjük. A fák akkor nőnek igazán magasra, ha csoportosan nőnek és versengenek a napenergiáért. A gesztenyefa, ha egyedül áll, vígan terpeszkedik és az akciónormán belül a legkisebb magasságot igyekszik csak megcélozni.
Az jó elgondolás, hogy ha alulról felfelé ritkítod, mert alul, ahonnan levágsz ágat, már nem tudja pótolni, ezért feljebb fog új hajtásokat hozni. De fiatal korában kellett volna mindjárt így kezdeni.
Így jár, aki nem kérdez.....
Ha körbeültetted volna valami bokrokkal (mogyoró pl.), akkor mint a veszett fene, igyekezett volna fölfelé, hogy túlnője őket. De ezt elérhetted volna pl. egy nádszövettel történő árnyékolással is.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 07:16 | Sorszám: 101
Hát, egy próbát megér. Mindenképpen fák alá ültesd és az avart ne szedd össze.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 22:48 | Sorszám: 100
Ez egy telkecske. Sokszor a fű is combig ér. Nem lakunk ott! Mindezek ellenére eddig megoldottam egy kis veteményest /paradicsom, paprika, uborka, zeller, hagyma meg miegymás...
NEM AKAROK SÖVÉNYT NYÍRNI!!! Nem fér bele az időbe!
Jut eszembe, néhány éve ültettem egy szelídgesztenyét, kb 30 centi a törzsátmérője, úgy gondoltam majd megindul felfelé, fenét indult meg, az alsó ágai már most négy-öt méteresek, majdnem vízszintesen, 40 centire a talajtól.
A kérdésem: a két legzavaróbb alsó ág levágható a fa pusztulása nélkül?
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 16:47 | Sorszám: 99
Nógrádban, ott mindig hidegebb van, mint itt..
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 04. 15:05 | Sorszám: 98
Mindenképp mélyárnyékba ültesd, erdei környezetet szimulálva. 95%, hogy így sem fog megmaradni. Nincsen hozzászokva negyven fokos melegekhez.
Savanyú talaj..... legalább egy köbméter talajt ki kéne cserélni valami tőzeges frászkarikára. Lehet, nem volt ám ez jó ötlet. Vagy várj csak, hol van az az ingatlan, ahová ülteted? Az Alpokalján lehet, hogy beválik!
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 15:01 | Sorszám: 97
Nincs, de be tudok szerezni. Köszönöm!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 14:48 | Sorszám: 96
Tedd hűvös helyre oszt majd novemberben fagymentes időben ültesd. Szerintem. De ha a feladó mást mond, ahhoz igazodj mert én nem értek az áfonyához.
Azt tudom, savanya talaj kell neki. Van neked ojjan?
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 14:40 | Sorszám: 95
Bokor, mostanában érkezik kis cserépbe ültetve (30 centis).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 14:24 | Sorszám: 94
Na most aztán jókat kérdeztél
Ezek nem idevalósi növények, nekem sincsen belüllük. De nézzük azért. A leander, mint oly sok más növény, az új hajtásokon virágzik. Azaz, tavasszal kell metszeni. Ősszel is lehet, ritkítási vagy alakítási célból.
Az áfonya...... mellik? Az erdélyi, vagy a bokorformátumú?
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 13:50 | Sorszám: 93
Akkor kérdezek: a leandert most ősszel nyírjam vissza, vagy tavasszal? Az áfonyát is most érdemes átültetni, ugye?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 07:15 | Sorszám: 92
Ne is bosszants. Itt van a gazdatopik, és nem használjátok ki.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 07:15 | Sorszám: 91
Nincs kedved nyírogatni?! Há'betojok. Milyen kertész az ilyen?!
Akkor nem marad más, válassz valami oszloposabb borókát. Azok jobban tűrik a klímát.
A tiszafa is jó lenne, dehát azt is nyírni kell.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 20:57 | Sorszám: 90
Leylandim, talán 15 darab van.
Nincsenek nyírva, kénytelen leszel minden másodikat kivenni, mert alul kezdtek nagyon felkopaszodni.

Azért nem jó a leylandi mert nagyon terebélyes, széltében nekem max. 2 méterem van. Nincs kedvem nyírogatni.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 16:17 | Sorszám: 89
Ha ezt tudtam volna előbb... mind a kettőt kinyírta a szél. Most már mindegy, de nagyon szépek voltak, sajnáltam őket.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 07:29 | Sorszám: 88
Ha javasolhatok még valamit: mint általában a fenyőfélék, ez is sekélyen gyökerezik. Ha gyep van mellette, akkor annak öntözése miatt nem lesz rákényszerítve, hogy a gyökere lefelé menjen. Ezért képes erős szélben megdőlni. Ha veszel és ültetsz, térjünk vissza erre a kérdésre, megmondom micsinájj.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 07:26 | Sorszám: 87
Ehol'e:
http://www.molnarfaiskola.hu/hu/gyumolcsfak/orokzoldek/sovenynovenyek/leyland ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 03. 07:25 | Sorszám: 86
Leyland ciprus.
Oszt jónapot.
Ha nem baj, hogy az bizony képes igen magasra nőni. Nekem van egy, most úgy 12 méter magas.
Nyírható, a kénköves ménkű se árt neki.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 02. 21:59 | Sorszám: 85
Térelválasztás, díszítés, szélfogás. Egyenes sorba voltak ültetve, tőzeggel, virágfölddel előkészített árokba/15-16 éve/.
A talaj egyébként agyagos, talán öntéstalaj.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 02. 09:06 | Sorszám: 84
Milyen a hely, ahová ültetni akarsz?
És mi a célod vele? csak díszítés, vagy árnyékolás, térelválasztás stb.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 01. 21:49 | Sorszám: 83
No, Gazduram! Kidöglött az összes smaragdtujám, pontosabban 12 a 13-ból. Nem tudom mit ültessek helyettük.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 24. 07:43 | Sorszám: 82
".. nem tudjuk eldönteni,.. ."
Szerintem pedig IGENIS EL TUDJUK DÖNTENI!
Csak a hülye liberális KÉPMUTATÓ VILÁG--amelyik ráadásul mindég másokat vádol képmutatással--NEM ENGEDI(!!!), hogy a NORMÁLIS KULTÚREMBEREK TÁRSADALMA ELDÖNTHESSE!
Ez a NAGYBÜDÖS KÚRVANAGY IGAZSÁG bammeg kérlek twisztelettel!A többi az csak motyogás.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 24. 07:15 | Sorszám: 81
Viccelődünk ezen, pedig bizonyám, hogy nem tudjuk eldönteni, hol az ember határa!
Pl. akinek disznószívet ültetnek a mellkasába, a térdeit szarvasmarhából kiműtött ínszalag tartja, a másik lába műláb, az egyik keze műkéz, az még ember?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 24. 07:11 | Sorszám: 80
Hát, ha állandó lakcímet létesítenek valahol, akkor én azt mondom, lakhelyük szerint bizony szavazhatnának.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 23. 17:52 | Sorszám: 79
De ha mondjuk "embert enni" esetleg nem is lenne joguk a kardszárnyú delfineknek, de például teszem azt: SZAVAZATI JOGOT KAPNAK, "az" GILT(???)--Ön szerint?
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 23. 07:30 | Sorszám: 78
Nincs is ezzel baj egészen addig, míg az emberi jogok rovására megy. Pl. joga lesz minden kardszárnyú delfinnek embert enni? Vagy bíróság elé állítják miatta emberölésért? Ha már emberhez hasonló jogokat adnak neki.
Esetleg leporolják a Moby Dick aktát, és vádat emelnek ellene rongálásért, több személyen elkövetett halált okozó testi sértés miatt?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...