23:37:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A Liget projekt
... Elejére 1. lap 
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 20. 23:34 | Sorszám: 109
nabammeg, minden másképp' van, még a másképp' sincs úgy ..
https://www.youtube.com/watch?v=ejUGFfU_3CQ
Sajtóklub (2019-05-20) - HÍR TV
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 20. 23:05 | Sorszám: 108
Hmm, sokmindent írhatnék... de hosszú, nem biztos h mindenben igazad van.
Polt Péter meglehetősen ellentmondásos személyiség. Lehet, nem kellene már mindenképpen "fideszesnek" lennie.. Nemtom. Hosszú.

Egy biztos, most már nem Orbán ""pedálozik"", hanem az ellenzék! NEM akarnak előrébb lépni!! Semmit sem értenek már a mostani demokráciából!
Az nagyon kevés h némelyikük elhatározza h miniszterelnök akar lenni! Vona például valszeg elérhette volna hogy minimum koalíciót kényszerítsen ki, de hát hülye volt, csak a miniszterelnőkségén járt az esze... az elvek leszarva ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 19:37 | Sorszám: 107
Nézd meg mi található a Wikipédián Polt Péterről. Elképesztő. Annyira felbőszített, hogy hónapokkal ezelőtt megkértem egy barátomat, hogy jelentse be a Legfőbb Ügyészség honlapján, én az ilyenekhez béna vagyok.
De róluk is meg van a véleményem.
NEM REGISZTRÁLJÁK A BEJELENTÉST!
Bármit írsz oda, elküldöd és fogalmad sincs, hogy megkapták-e?
Jogászok tömkelege és működtetnek egy olyan gagyi honlapot, hogy nem kapsz visszaigazolást!
De választ sem kapsz egy elvileg kiemelkedő jelentőségű hivataltól. Noooooooooooooormális?
És ő Magyarország LEGFŐBB ÜGYÉSZE!
A bejelentést elküldtük az ombudsmannak is. Ő sem válaszolt.

Én a helyükben azonnal intézkedtem volna és megköszöntem volna, hogy valaki fölhívja a figyelmemet egy ilyen dehonesztáló jellemzésre.
Ezek a bénák hallgatnak, mint sz@r a fűben.
Sokszor elgondolkodom azon mennyit kell Orbánnak pedáloznia azért, hogy újra és újra 2/3-t érjen el ilyen hátország mellett.


malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:46 | Sorszám: 106
Na még egy megjegyzés ehhez.
Pölö mondjuk 12:00-kor
még nem biztos, hogy ez a Google találati listáján szerepelt,
vagy esetleg igen, de pl. az alább leírtak miatt nem az első oldalon .... satöbbi..
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 02:36 | Sorszám: 105
A Wikipedia pedig, egy teljesen "különálló" eset!
Az tényleg hasonló mint egy normál portál.. de van egy nagy különbség: irdatlan mennyiségű 'szerkesztője' van, de pont ez az előnye is!!

Az biztos, hogy "tudni kell" észrevenni h mi az ami esetleg "pontalan" egy szócikkben, de általában egy kvázi lezárt szócikk már eléggé pontos, pláne hogy annál már megkövetelik a Wikipedia "főbb szerkesztői" , hogy mindenről legyen további hivatkozás is a szócikkek alján! És így, ha valaki tovább akar kutakodni, akkor az megteheti... és akár ki is javíthatja, hogyha hibát talál.

Mondjuk, azt persze nem lehet letagadni, hogy a balsik ott is meglehetősen erősen benntartják a lábikájukat az ajtórésben!!
malom
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. május 19. 02:21 | Sorszám: 104
Az a ""baj"" h általánosságban - sajnos - nem lehet megfogalmazni h mi a bajod a (Google) keresővel!

Egy ilyen kereső csak az Interneten meglévő anyagokból tud dolgozni, és természetesen, késéssel... egy ember még annyit sem tudna megtalálni és sorba rendezni mint pl. a Google...
Irdatlan mennyiségű anyag keletkezik az Interneten, akárcsak egy nap alatt is!

Jelen esetben pl. mindenképpen abból lehet kiindulnod amit a #101-ben írtam. Minden sora lényeges, szvsz.

És, valami fix beállítás is más lehet nálad mint nálam mert most az általad megadott kereséssel (innen másoltam ki) nálam pl. más jött ki :
Nagyjából 27 700 találat (0,43 másodperc)

A releváns találatok sorrendje szintén kérdéses.... Azon én is megszoktam lepődni, hogy időnként az időbeli sorrendhez nem ragaszkodik (sicc!) a Google.
De ez pl. a jelenlegi keresésénél abból is fakadhat, hogy nem mindegy az sem hogy egy hosszabb kereső kifejezésnél idézőjelezzük-e a teljes keresendő kifejezést....
pl. így: "Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ"
Ugyanis a szóközökkel felsorolt szavakat nem egyben kezeli, hogyha a teljes keresendő kifejezés nincs idézőjelbe téve!!

Sz'al, a "ranking" (a találatok sorrendbe helyezése) egy meglehetősen bonyolult dolog az internetes keresők esetében!!
( Nem tudom amúgy, hogy manapság mennyire titkos pl. a Google algoritmusa, de régebben meglehetősen titkolta a Google... )

Mindenesetre, ha a zember ""biztosra"" akar menni, akkor érdemes a macskakörmözést, illetőleg a keresési beálítások pontosítását eszközölni ..
( A Google-nál pl. van egy 'fejléc' a kereső mező alatt, amiben át lehet állítani a default beállításokat
"Összes Képek ..... ... Esszközök")
De én most szándékosan nem használtam, hogy lássam nagyjából h mi a helyzet nálad...
Szvsz, a #101-ben leírtak a mérvadók jelen esetben! (Különösen az utolsó sora!)
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 19. 00:44 | Sorszám: 103
Nagyon nem vagyok jó a keresésben (te sokkal jobb vagy), de a No. 95- ben általánosan is megfogalmaztam, hogy mi a bajom a keresővel és a wikipédiával.

Most ezek az első hírek, ha rákeresel az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ névre, sehol semmi az átadásról, miközben szerintem annak kellene legelöl szerepelnie, mint a legfrissebb hírnek. De ez majdnem mindennel így van. Elől vannak a szakállas dolgok és Isten tudja hol vannak a legfrissebbek.

13,400 találat

Első:
LIGET BUDAPEST
www.intezmenyek.ligetbudapest.org/hu/places/jovo/omrrk-kozpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. Várható befejezés // 2018. Bevezető. A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai egykori kórház területén az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK). A mintegy 37.000 négyzetméteres, korszerű, minden szakmai igényt …

Második:
Épül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ
epiteszforum.hu/epul-az-orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-kozpont
A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén.

Harmadik:
LIGET BUDAPEST - Országos Múzeumi Restaurálási és ...
ligetbudapest.hu/intezmenyek/orszagos-muzeumi-restauralasi-es-raktarozasi-koezpont
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. ... A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő, minden szakmai igényt …

Negyedik:
Világszínvonalú lesz az Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.origo.hu/itthon/20161219-vilagszinvonalu-lesz-az-orszagos-muzeumi...
A Liget Budapest Projekt részeként 2018-ra épül meg a Szabolcs utcai, egykori kórházi területen az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. A közel 37000 négyzetméteres, világszínvonalú, a Városliget közelében felépülő épületegyüttesben a raktárak, restaurátor-műhelyek, kutatószobák, irodák mellett helyet kap majd...

Ötödik:
Liget Projekt: Országos Múzeumi Restaurálási és ...
https://www.youtube.com/watch?v=9B00mGfD59o
8/25/2016 · A Liget Budapest Projekt keretében 2018-ra megépül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 ...
Szerző: Liget Budapest
Megtekintések: 15 ezer

Hatodik:
A Városliget Zrt. szerint így fog kinézni a Szabolcs utcai ...
https://kepek.444.hu/2018/02/23/a-varosliget-zrt-szerint-igy-fog-kinezni-a-sz ...
Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter (j) Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum–Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója (k) és Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója az épülő, várhatóan 2018-ban elkészülő Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ épülete sajtóbejárásán Budapesten az egykori ...

malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:32 | Sorszám: 102
(
A Hír TV belföldi hírei

Renoir-festménnyel gazdagodott a Szépművészeti Múzeum

MTI

2019. május 14., kedd 11:20
Orbán Viktor jelenlétében adták át kedden a Szabolcs utcában az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) Liget Budapest projekt keretében elkészült épületét, ahol a miniszterelnök bejelentette: a Szépművészeti Múzeum számára a magyar állam megvásárolta Renoir Fekvő női akt című festményét.


https://hirtv.hu/ahirtvhirei/renoir-festmennyel-gazdagodott-a-szepmuveszeti-m ...
)
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 20:25 | Sorszám: 101
Nem a Google "hibája". Olyanok voltak a hírek, melyekben nem (főleg a címekben nem) szerepelt az "OMRRK", és/de esetleg még a teljes intézményi név sem!... Többnyire az MTI-től vették át a hírt, és valszeg a címet is...
És amúgy persze, az sem mindegy h pl. 14.-én hány órakor folyt a gúglizás..
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 19:44 | Sorszám: 100
A beszéd fent volt a Fidesz honlapján, de az épületről sehol nem találtam semmit, d köszönöm a linkeket.
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 19:03 | Sorszám: 99
https://nepszava.hu/3035915_orban-fejeben-kigyulladt-a-voros-feny
( jajj )
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:59 | Sorszám: 98
https://www.hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/2019/05/14/renoir-festmennyel-gazd ...
2019. 05. 14. - 14:09
forrás: MTI, hirado.hu
Orbán Viktor jelenlétében adták át kedden a Szabolcs utcában az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ Liget Budapest projekt keretében elkészült épületét, ahol a miniszterelnök bejelentette: a Szépművészeti Múzeum számára a magyar állam megvásárolta Renoir Fekvő női akt című festményét.

malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:49 | Sorszám: 97
http://ligetbudapest.hu/kozerdeku/orban-viktor-atadta-a-liget-budapest-projek ...
Orbán Viktor átadta a Liget Budapest Projekt legújabb fejlesztését
malom
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 18:47 | Sorszám: 96
- > https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=OMRRK

a lista 4. helyén :
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact= ...
Orbán Viktor beszéde az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) átadásán
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 18. 17:44 | Sorszám: 95
Látom, és dicséretes, de aznap a gugli ezt sem hozta.
De ha most is megnézed, még csak a terveivel foglalkozik, sehol az átadás.

Amúgy olyan sokszor van olyan érzésem, hogy a polgári oldal írásait, megszólalóit valamilyen oknál fogva alig lehet a guglin megtalálni, bezzeg a sok szennyportál mindig ott van az elsők között. Vajon mi lehet ennek az oka?

Vagy ott van például a Wikipédia. Az is balos és rettenetesen elfogult. Vajon miért nem üzemeltet a polgári oldal is egy ilyen tudáshalmazt? Ők nem látják, hogy ez mennyire fontos lenne?

Sajnos sokszor van olyan érzésem, hogy a polgári oldal kényelmes mind testileg, mind lelkileg.

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. május 16. 06:56 | Sorszám: 94
A Gondola (és a Fórum+ is ! ) beszámolt az eseményről:

... http://forum.vectrix.hu/?f=2&t=6860
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. május 16. 00:47 | Sorszám: 93
2019.05.14- én kedden volt az átadás.
Aznap kerestem hírt az átadásról, de egyet sem találtam.
Ma beütöttem a gugliba, hogy OMRRK és kijön 3.190 találat, de az első helyen alig van valami róla, még a Liget Budapest honlap sincs frissítve !
Hogy a balosok nem repesnek a gyönyörtől, hogy végre valami elkészült, azt még csak megértem, de a polgári oldal médiumai miért alszanak, amikor harsogniuk kellene?
tiszavirág
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. május 16. 00:09 | Sorszám: 92
https://fidesz.hu/hirek/egy-nep-identitasa-a-kulturaban-tukrozodik

"Egy nép identitása a kultúrában tükröződik
Egy nép és egy civilizáció identitása leginkább a kultúrában tükröződik és összpontosul - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten, az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) épületének átadásán."

"Európában csak két ilyen intézmény van, az egyik Londonban a British Museumhoz, a másik pedig Szentpéterváron az Ermitázshoz tartozik. Rámutatott arra, hogy a most átadott intézmény évtizedek óta a legnagyobb múzeumszakmai fejlesztés Magyarországon, több mint egymillió kulturális emléket tárolnak, gondoznak majd a központban, amellyel Budapest még szebb, még modernebb, még zöldebb lett."

"A Liget Budapest Projekt keretében elkészült új intézmény a Néprajzi Múzeum, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria műtárgyainak megőrzéséhez és tudományos feldolgozásához biztosít hátteret a Városliget szomszédságában, a XIII. kerületi Szabolcs utcában."

R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. január 01. 09:58 | Sorszám: 91
Épül! És óriási lesz
A szomszédos utakról már jól látszik a leendő Pannon Park központi építménye, az
úgynevezett biodóm. Minderre szakmai körökben máris felfigyeltek: a Pannon Park,
illetve a biodóm tervei elnyerték az International Property Awards rangos ingatlan-
szakmai elismerés európai fődíját a szabadidős célú létesítmények kategóriájában.
... www.facebook.com/magyardemokrata/posts/2621859614505790?__xts__%5B0%5D=68.ARB ...
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 28. 00:07 | Sorszám: 90
Családbarát újdonságokkal gazdagodik a Városliget

Gyorgyevics Benedek: A sokszínű projekt az ország hírnevét is öregbíti

https://magyaridok.hu/belfold/csaladbarat-ujdonsagokkal-gazdagodik-a-varoslig ...

"Az Állatkerti körúton átadott
Pavilonkert,
a Vakok kertje,
az ifjúsági sportpályák vagy a
kutyás élménypark mind nagyon népszerűek, utóbbi látogatottsága már átlépte a százezer főt. Megnyílt a történetének legnagyobb megújulásán átesett
Szépművészeti Múzeum, és hamarosan kész az
Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ. Végéhez közelít a komáromi Csillag erőd bővítése és a volt
Olof Palme-ház rekonstruk­ciója is."
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 23:29 | Sorszám: 89
Magadnál vagy?
Mit lehet tenni, ha egyszer a központ Kőbányán van?
De mindegy is, nem arról szól a beírásom lényege, hogy a központ helyileg hol található.
Kár, hogy nem a tartalomról értekezel, igaz ugyan, hogy te általában nem vagy képes a lényegre koncentrálni. Igazi Jobbikos magatartás.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 23:24 | Sorszám: 88
Csináld utána!
Évek óta tömeg, jól öltözött középkorú nők és férfiak, átszellemült arccal énekelnek, bevételük 10 %- t leadják a gyülekezetnek, majd nézz be a többi másfelekezetű templomba, vénemberek, főleg asszonyok, kihalt, lepusztult minden, az emberek is. Elszomorító. Fordítva szeretném látni.

Még annak a kiugrott idióta Bartusnak a könyve (Fez van) sem ártott neki.
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:44 | Sorszám: 87
Ki is emelte fel a szektát?
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:33 | Sorszám: 86
Már Kőbánya említése is sértés!
pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. december 19. 22:29 | Sorszám: 85
(( kőbányai központját
Emberünknek tényleg ott van a központja Kőbányán /10ker/, sz'al teljesen korrekt a kifejezés, szvsz. ))
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...