Téma: Baloldal 2013 |
|
mamácska |
|
Első fokon négy év börtönnel, 2 millió 200 ezer forint vagyonelkobzással és félmilliós pénzbüntetéssel sújtotta vesztegetés miatt Wieszt János volt szocialista politikust a Fővárosi Törvényszék hétfőn. Két társa két-két évet kapott.
A Wieszt-ügy 2010 tavaszán a választási időszakban pattant ki egy évekkel korábban készített, majd az internetre felkerült videofelvétellel. Az MSZP akkori helyi frakcióvezetőjét 2010-ben egy vállalkozó buktatta le , amelyen kétmillió forint kenőpénzt ad át a politikusnak egy üzlethelyiség megszerzése érdekében. A nyomozó ügyészek 2010 júniusában gyanúsították meg Wieszt Jánost, a bíróság pedig nyomban elrendelte előzetes letartóztatását. Wieszt fél év fogva tartás után kilenc hónapot töltött házi őrizetben 2010 novemberétől 2011 augusztusáig. A soron kívüli ügyben másfél éve, 2012 áprilisában tartották az első tárgyalást.
- See more at: http://magyarhirlap.hu/negy-evet-kapott-wieszt#sthash.iJygFYu0.dpuf |
|
mamácska |
|
Vasárnap sem tudtak megegyezni Gyurcsány Ferenc ellenzéki összefogásban betöltött szerepéről – olvasható az Indexen. A hírportál arról is beszámolt, hogy kedd reggelre megszülethet a megállapodás. Az Index az MSZP–Együtt–PM Szövetség kibővítéséről folyó tárgyalásokra rálátó forrására hivatkozva közölt információkat az ellenzéki egyezkedésről.
A lista első helyein várhatóan a szövetség mindegyik pártjának egy-egy vezetője fog állni, tehát Mesterházy Attilát követi majd Bajnai Gordon, utána következik a DK jelöltje, és a negyedik helyen a PM-től Szabó Tímea. De hogy a harmadik helyen Gyurcsány Ferenc neve szerepel majd, vagy esetleg Molnár Csaba DK-alelnöké, még nem eldöntött – írja a hírportál. A DK ragaszkodik hozzá, hogy Gyurcsány Ferenc pártelnök is szerepeljen a közös listán, mégpedig előkelő helyen, az Együtt 2014 és a Párbeszéd Magyarországért ezt továbbra is ellenzi, a szocialisták azonban már „elengedték” ezt a kérdést.
Korábban a Heti Válasz arról írt, a listán Mesterházy Attila, Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc sorrend lesz, míg a negyedik helyre a Párbeszéd Magyarországért nevezhet meg jelöltet. A lap szerint az egyéni választókörzetekről szóló alkudozásnak Bajnaiék lesznek a vesztesei – az Együtt–PM Szövetségnek kell majd több helyet átadnia a Gyurcsány-pártnak. A 106 egyéni körzetből 66-ot kaphat az MSZP, 20-20 pedig a DK-é és az Együtt 2014-é lehet. Bokros Lajossal és Fodor Gáborral nem számolnak a pártok. |
|
panda |
|
( pufogtatás zombi elvtárshoz ) |
|
panda |
|
mára már a baloldal középre került, és alulra
|
|
mamácska |
|
Juhász Péter felajánlotta lemondását, így minden bizonnyal nem indul a 2014-es választásokon. Az Együtt–PM társelnöke azért döntött így, mivel Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök is rajta van a közös balliberális listán. Juhász Péter megerősítette: „nem állhat elő olyan helyzet, hogy egy olyan listán szerepeljek, amelyet Mesterházy Attila miniszterelnök-jelöltként vezet, vagy amelyen Gyurcsány Ferenc helyet kap.” Az Együtt–PM Szövetség január 8-án újabb megállapodást kötött az MSZP-vel a választási együttműködésről.
„Miközben a demokratikus ellenzék pártjainak összefogása szerintem is elkerülhetetlen és támogatnám, azonban a kirajzolódó konstrukció számomra nem vállalható. Meggyőződésem szerint egy ilyen megoldás nem növeli a kormányváltás és a korszakváltás esélyét” – tette hozzá Juhász. Minden további kérdésben az Együtt 2014 elnökségébe engem delegáló Együtt Egymillióan Platform dönthet, amelynek ma felajánlottam lemondásomat – zárul a politikus közleménye. |
|
panda |
|
Ez a baloldal programja 2014-re 2014. január 9., csütörtök 14:55 , forrás: hirado.hu, szerző: BuL
A rezsicsökkentés és a családi adókedvezmény eltörlése, adóemelés – összegezte a baloldali összefogás terveit a köztévében csütörtök reggel Kocsis Máté. A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a baloldal semmiféle megújulásáról nincs szó, a szervezetek, szövetségi rendszerek számától, nevétől függetlenül ugyanazok a politikusok törnek most hatalomra, akik 2002 és 2010 között irányították az országot. http://mno.hu/belfold/ez-a-baloldal-programja-2014-re-1204416
|
|
keresztkem |
|
Az itteni "baloldal" NEM BALOLDAL, hanem egy KONCÉRT ACSARKODÓ ÉRDEKSZÖVETSÉG.De! Hálistennek még 'annak is rossz. keresztkem |
|
mamácska |
|
Juhász Péter és mozgalma, a Milla minden bizonnyal kilép Bajnai Gordon pártjából – írja a Cink.hu. Az első erre utaló jel Juhász előző esti Facebook-bejegyzése. A korábban a Gyurcsány Ferenccel való szövetséget kizáró politikus szerda este, vagyis az után, hogy kiderült, hogy az MSZP és az Együtt-PM mégiscsak lepaktál a Demokratikus Koalícióval, ezt írta ki: "Én már döntöttem. Holnap a részleteket is elmondom. Addig alszom egyet, mert ezt tegnap nem sikerült. Jó éjt!". |
|
mamácska |
|
Közös listát és közös miniszterelnök-jelöltet is állít az MSZP és az Együtt-PM, amelynek értelmében Mesterházy Attila szocialista pártelnök lesz Orbán Viktor kormányfő első számú ellenzéki kihívója – erről döntöttek a szövetséges felek. Az új megállapodáshoz várják a Demokratikus Koalíció csatlakozását is, Gyurcsány Ferencék pártjával ezután kezdik meg az egyeztetést a részletekről.
A megállapodást meglehetősen hosszú és helyenként feszült egyeztetés előzte meg. A folyamat azután indult el, hogy – mint arról lapunk beszámolt – az Együtt-PM elnöksége a szocialistákkal megkötött szövetség megerősítéséről, a szélesebb összefogás megteremtésének felülvizsgálatáról döntött. Bajnai Gordon ezután már közös listáról és közös jelöltekről beszélt, és jelezte: kész miniszterelnök-jelölti ambíciójáról is lemondani. Az MSZP vezetőit – miután röviddel ezelőtt volt ezzel kapcsolatos jelzés feléjük – nem érte váratlanul a kezdeményezés, de nem is fogadták ettől függetlenül felhőtlen örömmel; mondván hónapok óta a megkötött szövetség előnyeiről beszéltek, ráadásul többször is határozottan kijelentették, hogy lezárták a tárgyalásokat.
A tárgyalás első körére kedd délben került sor és majd három órán át tartott az MSZP Jókai utcai központjában. Forrásaink szerint Bajnai Gordon hamar világossá tette, hogy közös lista létrehozását szorgalmazza, ennek érdekében pedig miniszterelnök-jelölti ambícióit is kész félretenni. Ugyanakkor az Együtt-PM delegációja azt is javasolta, hogy a közös kormányfőjelölt egy külső, negyedik személy legyen, akit viszont (legerősebb pártként) az MSZP nevezhetne meg. A szocialisták viszont egyértelművé tették, hogy számukra Mesterházy Attila a jelölt erre a posztra; ezt viszont Bajnaiék nem tartották megfelelőnek. Ezen a ponton meg is rekedt az első kör, a felek elvonultak és sajátjaikkal folytatták az egyeztetési folyamatot. Végül kedden este kilenckor volt még egy újabb, hajnalig tartó tárgyalás, amelyet szerda délelőtt tizenegytől újabb háromórás felvonás követett. Ennek lett eredménye az újraírt szövetség és Mesterházy Attila közös jelöltsége.
www.nol.hu
|
|
mamácska |
|
Legfrissebb információink szerint az MSZP jelölhet miniszterelnök-jelöltet, a Demokratikus Koalíciónak pedig a szocialisták az Együtt-PM-mel közösen tesznek méltányos ajánlatot az együttműködésre. Az atv.hu információi szerint az ellenzéki pártok közös országos listát állítanak, amely a támogatottságukkal arányosan fejezi ki az összefogást. Értesüléseink szerint az Együtt-PM saját részéről áldozathozatal eredményeként értékeli a megállapodást, ezért önzetlenséget vár partnereitől. Úgy tudjuk, a tárgyalófelek nem értenek egyet mindenben, az Együtt-PM szerint nem ez az a végeredmény, amiért eredetileg összefogtak. Ám az új választási rendszer mégis erre kényszeríti őket – értesült az atv.hu Mint arról korábban beszámoltunk, Bajnaiék szigorú garanciák mellett voltak hajlandóak tárgyalni arról, hogy az MSZP elnöke legyen a baloldali ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje és listavezetője. Garancia alatt az Együtt-PM azt érti, hogy önálló identitását megőrzi, saját programját képviseli, az együttműködést pedig kényszernek tekinti, amit az Orbán-kormány választási rendszere kényszerített rá.
Úgy tudjuk, hogy az Együtt-PM a közös lista kérdését háromoldalú tárgyalás során tisztázná, ahol az MSZP mellett a Demokratikus Koalícióra is számítanak. Információink szerint a közös ellenzéki listán – amiről a megállapodás rövid időn belül megszülethet – Gyurcsány Ferenc helyéről nincs még megegyezés. Sok múlik azon, hogy a DK elnöke hogyan képzeli el saját szerepét az ellenzéki összefogásban. Az MSZP tudomásunk szerint az elmúlt napokban többször is azt az álláspontot képviselte, hogy Gyurcsány Ferenc ne legyen rajta a közös ellenzéki listán. Az MSZP az elmúlt napok tárgyalásain ragaszkodott ahhoz, hogy Mesterházy Attila legyen a baloldali ellenék közös miniszterelnök-jelöltje és listavezetője. A másik határozott álláspontjuk az volt, hogy a közös listán Gyurcsány Ferenc ne legyen rajta. Az Együtt-PM szerint azonban a DK-val való egyezség nemcsak az ő feladatuk, egyenrangú partnernek tekintik, ezért az MSZP-vel közösen vonnák be a tárgyalásokba.
Fodor Gábor esetleges listás helye is bizonytalan még, ugyanis az Együtt-PM álláspontja az, hogy a közös ellenzéki listán érdemi támogatottsággal rendelkező pártok képviselői szerepelhessenek. Ahogy beszámoltunk róla korábban, a szerdai egyeztetés a szocialisták Jókai utcai székházában folytatódik a tegnapi patthelyzetből. Mint megírtuk, kedden azért kezdtek tárgyalásba a résztvevők, mert Bajnai Gordon hétfőn az ATV Startban bejelentette: újragondolná az ellenzéki együttműködést, szélesebbre tárná a kapukat, és a maga részéről is kész lenne áldozatot hozni a közös siker – az Orbán-kormány leváltása – érdekében.
Konkrétabban: Bajnai már nem ragaszkodik ahhoz, hogy ő legyen az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje, és kész lenne bevonni az együttműködésbe a Gyurcsány Ferenc vetette DK-t és más pártokat is. Az ajánlat része volt az is, hogy az MSZP állíthat kormányfő-jelöltet, ám az nem lehet Mesterházy Attila szocialista pártelnök. Úgy tudjuk, az MSZP ebbe nem ment bele. Felmerült az is, hogy harmadik személyt jelöljenek. Mesterházy Attila az ATV Egyenes Beszédben hétfő este azt mondta: semmi jónak nem akar az elrontója lenni, minden opciót hajlandó megtárgyalni, még azt is, hogy esetleg egy harmadik személy legyen a miniszterelnök-jelölt. Arra is van szándék, hogy az ellenzéki összefogás a lehető legszélesebb legyen, és abba a Fodor Gábor vezette Magyar Liberális Pártot, Schmuck Andor szociáldemokratáit, sőt – ha egy mód van rá – a Schiffer András nevével fémjelzett LMP-t is bevegyék. LMP-s forrásból úgy tudjuk, hogy a párt továbbra is tartja azon álláspontját, miszerint a maga útját kívánja járni. Ettől függetlenül komoly nyomás nehezedhet az ökopártra, hogy csatlakozzék egy széles összefogáshoz. atv.hu |
|
mamácska |
|
Tegnapelőtt még nagyon boldog voltam, mert úgy látszott, mindenki belátta, hogy kell valamifajta párbeszéd, értékalapú megállapodás, aztán tegnapra elszomorodtam, mert az látszik, hogy elkezdődött ugyanaz, amivel már egy évvel ezelőtt tele volt választók hócipője – kommentálta a baloldali választási együttműködésről szóló fejleményeket a Kossuth Rádióban Schmuck Andor, a Magyar Szociáldemokraták Pártjának elnöke.
Elkezdődik megint egy casting, a realitásérzék teljes hiányában nekifogtak a különböző pártok, hogy megpróbáljanak egy közös listát összehozni, de megint feltételek vannak, megint előkerültek miniszterelnök-jelöltek, egy székfoglaló rendezvényről van szó, ahol megpróbálnak pozíciókat, mandátumokat kiosztani – fogalmazott. Hozzátette: október 23-a után „egy nagy bohóckodás kezdődött”, ami ahhoz vezetett, hogy mindenki csalódottnak és becsapottnak érezte magát. Attól félek, hogy ez az ellenzéki egyeztetés megint ide fog vezetni – jelentette ki.
Schmuck Andor szavai szerint ha a szocialista párt bejelentené, hogy önállóan indulna, „nagyon nagy bajban lenne Bajnai Gordon”, a jelenlegi felmérések alapján ugyanis az Együtt-PM be sem jutna a parlamentbe. „Közben ők szabnak feltételeket?” – tette fel a kérdést. Az elkövetkező időszakban megint körbe fogják röhögni az emberek a baloldalt, és ebben nem szabad részt venni – jelentette ki a politikus, hangsúlyozva: pártja sem helyet, sem pozíciót nem kér, nem vesz részt ebben a „párbeszéd a mandátumért mozgalomban”.
Ha értékalapú megállapodás van, ha van közös ellenzéki minimum, akkor készen állunk a párbeszédre – tette hozzá. Példaként említette, hogy a választásokon induló pártoknak járó 600 millió forintot a szegények, nehéz sorsú gyerekek, nyugdíjasok megsegítésére kellene fordítani. „Ha ebben van összhang, vissza tudjuk hozni a politika hitelét. Ez az összes párt esetében közel 4,5 milliárd forint, ez havi másfél millió adag étel” – hívta fel a figyelmet Schmuck Andor a 180 percben.
|
|
panda |
|
hejj, micsoda egy oxymoron!
baloldal - gyurcsány
|
|
|
mamácska |
|
„Nyolcvan nap lehet a választásokig, az utolsó pillanat lehet, amikor még rendet lehet tenni az ellenzék térfelén [...] Tavaly augusztusban,amikor megkötöttük az egyezséget az MSZP-vel, azt gondoltuk, hogy vége van az ellenzéki vitáknak. [...] Arra készülök, hogy arra teszek javaslatot, hogy ezt megváltoztassuk. Meg kell csinálnunk egy szélesebb szövetséget” – fejtette ki Rónai Egonnak. Bajnai közös listát is el tudna képzelni. „Vége a taktikázásnak” – tette hozzá keményen.
Bajnai Gordon szerint a győzelemre esélyt adó konstrukció érdekében személyi áldozatokat kell hozni. „Nyilván nem én fogom vezetni az összefogást. Hátrébb kell lépnem” – mondta az ATV-ben. |
|
orosz_hussalata |
|
"Együtt-PM nem szövetségként, hanem pártként kíván indulni a választáson"
Erről lemaradtam, de ez azt jelenti Bajnaiék a 10%-ot nehezen vihető akadálynak látják. |
|
mamácska |
|
Újra kell írni az MSZP-Együtt-PM-megállapodást azt követően, hogy az Együtt-PM nem szövetségként, hanem pártként kíván indulni a választáson, vagyis megváltozott az egyik szerződő alany személye - jelentette ki Mesterházy Attila hétfőn a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Ennek során annak megvalósítására kívánnak törekedni, hogy egy baloldali jelölt álljon szemben az egyéni választókerületekben a Fidesszel - közölte az MSZP elnöke. Hozzátette, a helyzetértékelésre alkalmat ad az is, hogy a köztársasági elnök várhatóan hamarosan megjelöli a választás hivatalos időpontját. Ugyanakkor elemezni kell azt a helyzetet is, hogy immár hasonló támogatottsággal rendelkezik az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció - tette hozzá Mesterházy Attila.
Elmondta: három lehetőséget lát arra, hogy az egyéni körzetekben egy jelölt álljon szemben a Fidesszel. Az egyes körzetekben kölcsönösen visszalépnek egymás javára, vagy az Együtt-PM és az MSZP is bővíti a saját szövetségi körét. A harmadik pedig a közös lista - fejtette ki.
Éppen ezért azt javasolta Bajnai Gordon nak, az Együtt-PM vezetőjének, hogy a hét második felében értékeljék a kialakult helyzetet és kezdjenek egyeztetéseket a megállapodásuk újraírásáról - mondta Mesterházy Attila. |
|
mediator |
|
Igen! Remélem, hogy idén ennek a senkiházinak örökre elmegy a kedve attól, hogy beleszóljon a nagyok dolgába. |
|
|
keresztkem |
|
Másrészt ilyenkor Silveszterkor erre, hogy: "..Kettős állampolgár hoz törvényt és lopva költi a lét... " azt mondom: JÓL TESZI! keresztkem |
|
keresztkem |
|
Ez sajnos itt nem egyéb, mint infantilis-kóros beteges rögeszmesorozat, aminek a valósághoz semmi köze. keresztem |
|
alexander |
|
maradjunk annyiban, hogy formálisan működik a társadalom véleményformáló ereje. A pártokrácia lehet akár idegen érdekek fedőszerve...és a manipuláció melegágya. Ez utóbbi világjelenség. Az EU a Bankok érdekei mentén dolgozik és ez abszurd, ha tudjuk, hogy mindemögött a Rothshildok állnak. Demokráciáról beszélni ott, ahol a gazd. és pénzhatalom szük maffia kezében van?? Magyartalanítás folyik hagyományaink semmibe vételével, finnugrista agyrémmel! INKAL védi fontos imtézményeinket! Szóval, se szív, se ész...! Kettős állampolgár hoz törvényt és lopva költi a lét... |
|
keresztkem |
|
"..Előbb-utóbb ki fog azonban derülni, hogy ez nem demokrácia." Ki! Ám az is ki fog derülni, hogy az a fajta "demokráciaszemlélet", ami a Világ e táján dívik, de inkább rohad, "az"--tisztesség ne essék szólván(!)--ELAVULT! Mondjuk így: ELJÁRT FÖLÖTTE AZ IDŐ! Új demokrácia(fajta) kell! És lesz is! Alakulóban van. Olyan korszerű, nemzetiszemléletű demokrácia, amelyet zseniális képességű és potenciálú miniszterelnökünk, Dr.Orbán Viktor alkot! EZ JÓ, MODERN ÉS HAGYOMÁNYTISZTELŐ EGYSZERRE! Ám persze mint minden újat--ezt az Új Demokráciát IS--sokan nem értik, meg persze érdekeket is sért.DE AZ ÚJ MÁN' CSAK ILYEN! keresztkem |
|
|
alexander |
|
Jellemzés a politikai hatalom megosztásról, mint a globalista zsákmányról: Előbb-utóbb ki fog azonban derülni, hogy ez nem demokrácia. Éspedig nem azért nem az, mert az egyik fél kétharmados többségre tett szert és minden akaratát törvényesen meg tudja valósítani, hanem azért nem,
(mert lábbal tapossák a népszuverenitás elvét, a jogállamiságot, a hatalommegosztás Montesquieu féle elméletét, stb, a Szent Korona főhatalmáról pedig hallani sem akarnak, s az idegen, globalista érdekű jogrendet építgetik)
mert a vesztes fél akarnoksága nem képes elfogadni csak olyan berendezkedést, amelyben ő van hatalmon, és ő szabja meg, ő engedélyezi a demokráciát. Addig a mértékig, ameddig érdekei kívánják. Mert nincs demokratikus ellenzék, csak végtelenül türelmes hatalom van.
Vigyázat! Hatalomnak nem türelmesnek, hanem tisztességesnek kell lennie! Ragaszkodni a joguralmi magyar állam eszméjéhez, a tiszta joghagyomány továbbfejlesztéséhez, a Szent Korona szuverenitás és a hatalommegosztás egyedülállóan magyar természetéhez, az élő Szentkorona alkotmányossághoz. Minden másról felesleges beszélni, mert az nevetséges és liberális blabla.
Egy ellenzék semmilyen körülmények között nem lehet nemzetellenes. A mostani ellenzék egyik pártja hétfőn lehazaárulózta a kormányt és a pártjait, az ellenzék másik része tiltakozott ez ellen, de a kormány megbuktatása, vagy legalább meggyengítése érdekében valamennyien mégis hajlandók minden kétes tisztaságú nemzetközi szélhámos társasággal szövetkezni a kormány ellen, képesek hazát is árulni, csapdákat állítani, mert értelmes kételkedésük és érvük nincs. Mert egy ismeretlen tettes, egy ismeretlen hódító, megszálló szolgálatában állnak. Ez a tény.
|
|
panda |
|
Mindig bevallják, hogy idióták. Bármikor, amikor megszólalnak... :--)
|
|
|