13:45:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Olvastátok? (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 18:02 | Sorszám: 611
És bizony írt ő anno névtelen feljelentéseket....
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. július 24. 17:48 | Sorszám: 610
Szentmihályi Szabó PéterSarkosan fogalmazva

Először is szeretném tudatosítani a tisztelt Olvasókkal, hogy egy szélsőjobboldali napilap cikkét olvassák, vagyis szégyelljék magukat, és nézzenek szembe önmagukkal.

Szentmihályi Szabó Péter – 2014.07.24. 05:12

A DK közleménye szerint írásaim és megszólalásaim a Magyar Demokratában, Magyar Fórumban, Magyar Hírlapban és Echo Tv-ben „hibátlanul illeszkednek az említett médiumok irányvonalába, szellemiségébe”. A „hibátlanul” itt stilisztikai bravúr, mert pozitív kicsengése van, de ez nyilván az erős dühkitörés pillanatában csúszott a közleménybe. „A DK nem csak a magyar kormány, de az egész ország szégyenének tartaná, ha az új nagykövet elfoglalhatná állomáshelyét”, ezért Molnár Csaba és Niedermüller Péter, a párt EP-képviselői levélben tájékoztatták az olasz külügyminisztert, továbbá a szociáldemokrata frakcióban helyet foglaló Olasz Demokrata Párt képviselőit, járjanak közben annak érdekében, hogy az olasz kormány vegye fontolóra a nagykövetjelölt fogadását. Nemzetközi tényező lettem, kíváncsian várom, összehívják-e a Biztonsági Tanácsot is ebben az ügyben, vagy megelégednek-e olyan megoldással, amit az Együtt–PM javasolt Lázár Jánosnak, miszerint haladéktalanul vonuljon vissza a közélettől. Nem száll a fejembe a dicsőség, hiszen itt a gonosz kormány a célpont, ahogyan az RTL Klub is sebzett vadként gyalázkodik rólam és miattam, és ez tökéletesen érthető. A politikai bosszú hatékony fegyvere a rágalmazás, és cseppet sem szeretnék jámbor áldozatként szerepelni, hiszen némi személyes munkám is benne van abban, hogy a DK és annak szenvedélyes főnöke odajutott, ahol éppen tart. Az RTL Klubról magyarországi megjelenése óta ugyanaz a véleményem, ezt egykori tévékritikáimban is szíveskedtem rendre megfogalmazni. Az üzletszerű, balliberális erkölcstelenség 1990 óta ellenzékben és kormányon arra volt büszke, hogy európaiságának ismérve és alapja, hogy nem ismer sem Istent, sem hazát, sem családot. Aki pedig nem osztja ezt a felvilágosult nézetet, az szélsőjobboldali, Európa ellensége, minden közfunkcióra alkalmatlan mucsai. A levadászási technika nemzetközi színtérre emelése egyébként aljas és kontraproduktív módszer, de nyilván olyan örömet szerez, mint egy jól sikerült feljelentés vagy névtelen levél. Tiszta szerencse, hogy a baloldali EP-képviselők vagy a kereskedelmi tévék vezetőinek alkalmassága vagy alkalmatlansága még kérdésként sem merülhet fel. Az előbbiek a demokrácia, utóbbiak a sajtószabadság letéteményesei. Fellebbezésnek helye nincs, annyira szalonképesek, hogy mindenki kimegy a szalonból, ha ők bemennek. Ha szükséges, ezt a cikket angolul, olaszul, franciául, németül vagy spanyolul is elküldhetem, ha a magyar nyelvvel problémájuk lenne, bár úgy látom, van is. Vonuljanak vissza a közéletből.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/1420/Sarkosan_fogalmazva#sthash.H0lbU4HJ.BrHFFHM6 ...
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 17:39 | Sorszám: 609
Orbán okosabb nálam.
.
.
.
.
.
.
Én viszont bölcsebb vagyok nála.

Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 17:37 | Sorszám: 608
Nem rossz ötlet ! de várjuk ki a végét. Az nem lehet hogy hisztomán nemzetrészeink csóválják a kutyát ... !
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 17:36 | Sorszám: 607
Valószínűleg tudja. Bár közel sem olyan okos -senki- mint Te !
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 17:10 | Sorszám: 606
Két szóval: identitászavaros talpnyaló.



orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 16:44 | Sorszám: 605
Amit én linkeltem alább, az a kis cég Názáretből erősen palesztin a nevek alapján.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 16:38 | Sorszám: 604
Ne kímélj.
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 16:25 | Sorszám: 603
Az izraeli termékek igen nagy hányadát palesztin munkások állítják elő.
A Jobbik már megint nem gondolkodik.

hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 16:22 | Sorszám: 602
Ezzel alapvetően egyet is tudok érteni.

Csakhogy én azt a Szentmihályi verset azért tettem be, hogy egyfajta jellemzést adjak róla. Ugyanis ismerem, de főképpen a hajdani mentorát ismertem, Kuczka Pétert, aki igen pontos leírást adott nekem Szentmihályiról, még a '70-es években.

orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 15:25 | Sorszám: 601
Ez rendben van, de létezik izraeli termék, ami valójában inkább palesztin vállalkozásé.
pl. én ezen gondolkozom http://www.solid-run.com/product/hummingboard-i2ex/
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 15:12 | Sorszám: 600
Ezt nem tudjuk pontosan, hiszen a mi szemérmes rendszerváltozásunk elmulasztotta a múlt föltárását, valószínűleg sokan
már sírba is vitték a titkaikat.
Az biztos, hogy nem volt könnyű "nem-béke" papnak lenni.
És, sajnos, a kommunistákkal való konfrontációhoz (a katolikus papoknak) még Rómával is szembe kellett menniük, mert
azok is "béke"-pártiak voltak.
A reformátusok meg eleve nehezebben konfrontálódtak, mert nekik még családjuk is volt ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 14:24 | Sorszám: 599
K Ö Z L E M É N Y

A Jobbik bojkottot hirdet az izraeli termékekre

A Jobbik mélységes felháborodásának ad hangot a Gázai övezetben zajló izraeli terrorral kapcsolatban, egyben teljes szolidaritásáról biztosítja a palesztin népet.

A számtalan civil áldozat, köztük nők, gyermekek és csecsemők életét követelő mészárlás elleni tiltakozás jegyében arra szólítunk fel minden magyar embert, hogy amíg Izrael nem hagy fel az agresszióval, addig bojkottálják azokat a termékeket, amelyeknek vonalkódja 729-cel kezdődik vagy szerepel rajta a "Made in Israel" felirat. Egyúttal követeljük az Európai Unió és Izrael közötti társulási egyezmény azonnali felfüggesztését.

Kérjük minden jóérzésű honfitársunkat, aki nemet mond a zsidó állam által alkalmazott erőszakra és terrorra, hogy vegyen részt a Jobbik által szervezett holnapi béketüntetésen, mely 19 órakor Izrael Állam nagykövetsége előtt kezdődik, majd a Palesztin Állam nagykövetségénél ér véget. Fejezzük ki közösen tiltakozásunkat a népirtás ellen!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 13:26 | Sorszám: 598
Ebbe a rendszerbe hogyan illeszkedtek a "békepapok"?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 13:18 | Sorszám: 597
A kommunizmussal, mint keresztény ideával nincs semmi gond.
Egy gond azért mégiscsak van vele: hogy az Egyház az elmúlt 1600 évben, mióta összebútorozott a
világi hatalommal, nem nagyon buzgólkodott a megvalósításával.
Ezért a marxi társadalomkritikának nem volt nehéz az Egyházon fogást találnia.
Más kérdés, hogy Marx túllőtt a célon, nem kellett volna a fürdővízzel a gyermeket is kiöntenie:
a "létező Egyház" gyatrasága miatt magát a keresztény tanítást is elvetnie.
De, ezzel 1ütt is, a marxi kommunista eszme igencsak tartalmaz megfontolásra érdemes elemeket.
A fő gond ott van, hogy a "létező kommunisták" a marxi kommunizmus ideájának a megvalósításához
hozzá sem kezdtek, azt csak fügefalevélnek használták, valójában közönséges rablóbanda voltak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 12:45 | Sorszám: 596
?
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 12:29 | Sorszám: 595
Ezt Orbán is tudja?!

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 11:35 | Sorszám: 594
Ha nem tudnád, a kommunizmus keresztény idea: Lk 18,22
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 10:12 | Sorszám: 593
Szóval így meglenne a kecske és a káposzta esete. Nem mintha bajom lenne Sz.SZ. P-rel
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 24. 10:11 | Sorszám: 592
Szerintem meg küldjenek egy kereszténydemokratát, mondjuk Semjént. Jobb lenne nagykövetnek, mint me. helyettesnek.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 23. 21:03 | Sorszám: 591
Pétert ismerve ez szín tiszta irónia, vagy jámbor óhaj egy jobb világért ... Nagyon drukkolok hogy mégis ő legyen a római nagykövet ! Hány méltatlan, nyelvtudás nélküli, sőt iskolázatlan nagykövetünk volt már ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 23. 20:21 | Sorszám: 590
Na látod!
Nem is értem ki az a barom, aki ezt az embert fasisztának gondolja.
hulot
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. július 23. 17:54 | Sorszám: 589
Szerintem Szentmihályi nem fasiszta. Sőt!!



Szentmihályi Szabó Péter-Nyers fohász a kommunizmushoz

"Hol késel, kommunizmus,
boldogságom, tiszta szerelmem?
Boldogságunk, tiszta szerelmünk.

A bőség kosara! A jognak asztala!
A szellem napvilága!
Ehess, ihass, ölelhess, alhass!

A mindenséggel mérd magad!

Felkiáltójelek helyett
a kérdőjelek ránk hullanak.

Tudom, nem sürgős.

Akár az apokalipszis, csak a
prófétáknak:
beteljesületlenséged
nem sokaknak bánat.

Hol késel, kommunizmus?

A termelőerők, a termelési viszonyok,
zakatolnak a gépek,
s a tudat... tudatunk alatt
nem akar elhalni az állam.

Hol késel, kommunizmus?

Tavaszra tavasz jön,
gyermekszemem öregen pislog;
kommunizmus, te, megigért,
feszítsd meg minden izmod,
rázd le az élősdieket.

Kommunizmus, növekedj, kisgyerekem."
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 23. 16:13 | Sorszám: 588
Ezek a rohadékok állandóan azt hiszik, hogy ők mondják meg a tutit.
Ki nem szarja le, hogy egy olyan szélsőségesen anarchista párt, mint a DK, milyen véleménnyel van bárkiről is?! Ezek egytől egyig szélsőségesen anarchisták, internácik, egyáltalán nem számít a véleményük. Ezt kell nap, mint nap a pofájukba nyomni, hogy tudják, hogy a nép többsége mit tart róluk.
Szélsőségesen anarchisták, szélsőségesen internacionalisták, azaz internácik.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. július 23. 15:56 | Sorszám: 587
A Demokratikus Koalíció képviselői szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány Szentmihályi Szabó Pétert nevezi ki olaszországi magyar nagykövetnek. Az ellenzéki párt tagjai úgy látják, az író személyében egy fasisztát neveznének ki római magyar diplomácia vezetőjének. Véleményük szerint Széles Gábor tulajdonában álló Magyar Hírlap és Echo Tv pedig szélsőjobboldali médium.
„A kormány új római magyar nagykövet kinevezésére készül Szentmihályi Szabó Péter író, újságíró, személyében. A nagykövet-jelöltet meghallgatta az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottsága, és támogatta is kinevezését. A jelölt korábban a MIÉP képviselő-jelöltje volt, a szélsőjobboldali Magyar Demokratában, Magyar Fórumban, Magyar Hírlapban és Echo TV-ben publikál, ezek az írásai, megszólalásai pedig hibátlanul illeszkednek a említett médiumok irányvonalába, szellemiségébe. A Demokratikus Koalíció véleménye szerint Orbán Viktor kormánya egy fasisztát készül római nagykövetté kinevezni, a jelölt életútjából és a kormány elmúlt időszakban követett politikájából pedig joggal következtetünk arra, hogy e kinevezésre nem a jelölt politikai nézetei ellenére, hanem éppen azért lehet számítani.

A DK nem csak a magyar kormány, de az egész ország szégyenének tartaná, ha az új nagykövet elfoglalhatná állomáshelyét. Molnár Csaba és Niedermüller Péter, a DK európai képviselői ezért levélben tájékoztatták a fentiekről Federica Mogherini olasz külügyminisztert, arra kérve, hogy az olasz kormány vegye fontolóra e körülményeket, amikor arról dönt, kiadja-e az elfogadó nyilatkozatot a nagykövet-jelölt részére, kollégáikat, az ugyancsak a szociáldemokrata frakcióban helyet foglaló olasz Demokrata Párt képviselőit pedig szintén levélben arra kérték, járjanak közben ennek érdekében.”

DK Sajtóiroda

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...