08:02:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Mellár Tamás, aki tudja a tutit
... Elejére 1. lap 
tótumfaktum
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 21. 18:30 | Sorszám: 37
Nem mások érveit söpröm le, hanem Mellár Tamás megjegyzését vitatom.

- Ez nem igaz. Nézd csak pl. ezt a topikot.
Többszörösen is le lett írva itt, hogy mi van. Legutóbb még a linket is megadtam. (A 29. hsz.-ben)

A KSH azt mondja a munkanélküliségi ráta 6,5 %, mire Mellár kijelenti, hogy ez nem igaz, mert ebben benne vannak a közmunkások és a külföldön dolgozók, ezért szerinte a munkanélküliségi ráta több, mint 10%.

- Nem azt jelenttte ki! Ő ért hozzá, hisz' statisztikus. Soha nem jelentene ki olyat, ami ellentétben van a szakmájával!
Te azt csinálod amit a hozzá nem értő újságírók is... bármit megfogalmaznak amit ők vélnek igaznak más mondása alapján...

+ Az előbb említett hsz.-ben levő linken ennek a magyarázata is megvan, ha már nekem nem hiszel. :-(

Mérnök ember létemre én azt szeretem, ha minden szám mögött ésszerű magyarázat van.

- Egy mérnöknek tudnia kell hogy mi az a statisztika. Legalábbis az alapokat. Nagyjából ennyit tudok csak én is...
Amúgy meg, az általad hiányolt "ésszerű magyarázat" többször is szerepelt e topikban. :-(

A médiumokból én úgy értesültem, hogy semmiféle regisztráció nincs a külföldön dolgozókra vonatkozóan. Ha nincs, akkor a számukat sem tudjuk. Mondhatunk ezret, százezret, milliót és így tovább.

- Ez nem igaz. Az a 108 ezer fő pl. hivatalos adat...
Minden ilyen jellegű szám pontatlan, aminek rengeteg féle oka lehet.

Becsülget itt mindenki valamennyit. Amikor Cameron látogatásakor Orbán azt mondta, hogy az angol statisztika szerint ma 50.000 ember dolgozik Nagy-Britanniában, akkor a redves ultra-liberális lakájsajtó azonnal elkezdett hörögni, hogy pfuj, hazudik Zorbán, mert sokkal több van.

- Ez a legnagyobb baj, hogy összekeversz most itt mindent mindennel. Csakis a hivatalos adatokon alapuló kijelentésről van szó. Annak kapcsán mond el problémákat Mellár. Feketemunkások meg ballib... meg ilyesmi-olyasmi nincs belekeverve!!

Hogy mennyi, azt továbbra sem tudja senki.

- Nem is kell tudni pontosan. Ugyanis nem a katyvaszról volt itt szó, hanem a hivatalos módszertanon alapuló hivatalos adatok kiértékeléséről.

Az angol statisztika a regisztrált, hivatalos munkavállalókról tud, a feketemunkásokról ő sem tud.

Így pedig nagyon nehéz elfogadni Mellár állítását. Miből lehet azt biztosan tudni, hogy Mellár tudja a tutit?

- Összekevered a dolgokat. A topik illetve a cikk címében szereplő "megállapítás" egyáltalán nem erre vonatkozik!! Hanem arra ami a cikk végén levő részben szerepel a leváltásról... :-( /Nem idézem ide, mert nem akarom a tippet terjeszteni /

Én nem fogadom el.

- Lehet ilyet mondani, de ez attól is függ, hogy mit. Pl. a 2x2=4 számítást egy kicsit nehéz támadni ...

Én Mellárral vitatkozom, te, Janne és mpd, meg velem.
Én Mellár mondatait vesézem, ti meg az én értelmi képességeimet próbáljátok a béka feneke alá szorítani.

- Én(mi) nem vitatkozom veled. Csak igyekeztem leírni, hogy mit nem értesz. De te "nem veszed a lapot". :-(

Mondd, ha ezerszer is elmondjátok, hogy rémes, hogy én milyen imbecillis hülye vagyok, akkor holtbiztos, hogy én az is leszek?

- Nem, amíg azt csinálod amit, addig nem lehet elhinni, hogy nem vagy az. Hacsak nem szándékosan teszed... :-( Ballibek pl. tesznek ilyet!

Nem kellene ezt a vita"kultúrát" kidobni a francba?

- Nem sokáig lehet elviselni, hogy amivel másokat támadsz, azt te büntetlenül tehesd...
Neked kellene, legalább néha odafigyelned. Pl. teljesen figyelmen kívül hagyod a válaszokat/belinkelt cikkeket.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 21. 17:36 | Sorszám: 36
Nem mások érveit söpröm le, hanem Mellár Tamás megjegyzését vitatom.

A KSH azt mondja a munkanélküliségi ráta 6,5 %, mire Mellár kijelenti, hogy ez nem igaz, mert ebben benne vannak a közmunkások és a külföldön dolgozók, ezért szerinte a munkanélküliségi ráta több, mint 10%.

Mérnök ember létemre én azt szeretem, ha minden szám mögött ésszerű magyarázat van.

A médiumokból én úgy értesültem, hogy semmiféle regisztráció nincs a külföldön dolgozókra vonatkozóan. Ha nincs, akkor a számukat sem tudjuk. Mondhatunk ezret, százezret, milliót és így tovább.

Becsülget itt mindenki valamennyit. Amikor Cameron látogatásakor Orbán azt mondta, hogy az angol statisztika szerint ma 50.000 ember dolgozik Nagy-Britanniában, akkor a redves ultra-liberális lakájsajtó azonnal elkezdett hörögni, hogy pfuj, hazudik Zorbán, mert sokkal több van.

Hogy mennyi, azt továbbra sem tudja senki.

Az angol statisztika a regisztrált, hivatalos munkavállalókról tud, a feketemunkásokról ő sem tud.

Így pedig nagyon nehéz elfogadni Mellár állítását. Miből lehet azt biztosan tudni, hogy Mellár tudja a tutit?

Én nem fogadom el.

Én Mellárral vitatkozom, te, Janne és mpd, meg velem.
Én Mellár mondatait vesézem, ti meg az én értelmi képességeimet próbáljátok a béka feneke alá szorítani.

Mondd, ha ezerszer is elmondjátok, hogy rémes, hogy én milyen imbecillis hülye vagyok, akkor holtbiztos, hogy én az is leszek?

Nem kellene ezt a vita"kultúrát" kidobni a francba?



tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 16:56 | Sorszám: 35
(Ez a topik a legjobb példa arra, hogy te általában mit művelsz.)
tótumfaktum
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 21. 16:52 | Sorszám: 34
Te viccelsz. Te mindig lesöpröd előbb mások érveit. Ráadásul, úgy hogy meg sem kisérled értelmezni vagy cáfolni azokat.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 16:48 | Sorszám: 33
( A "munkanélküliségi ráta" a hivatalos adatokból van számolva, ezért annak a számnak az értelmezése is csak a hivatalos adatokkal való összevetésben mérvadó... )
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 21. 16:48 | Sorszám: 32
Mit nevezel "normális vitatkozásnak"?
Csak nem azt, amit te művelsz?

"Hát ja, értelmes vagy. Tényleg. Normális válaszra nem tellik. Csak ennyire.
Mondd, neked tényleg nem megy a normális vitatkozás?

OK, tehát egyetértesz azzal, hogy rémesen buta vagy. Helyes.

rémes

Te tányleg nem érted?"


Véleményem szerint aki a másik értelmi képességét örökké megkérdőjelezi, az nem vitapartner, hanem egy idióta barom, akivel nem kell szóba állni.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 16:39 | Sorszám: 31
Most mondtam épp'. Azt nemtom, fél év alatt mennyi volt a változás...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 21. 16:26 | Sorszám: 30
Tudja valaki, hogy mennyien dolgoznak külföldön?
A cirka számok nem érdekelnek.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 14:46 | Sorszám: 29
"De vajon honnan ilyen jólértesült ez a Mellár?"

Mellárnak, nincs hatása a KSH által kiszámolt számokra, szóval, ezért a hivatalosan közölt adatokat veszi alapul. Gondolom, nem gondolod hogy csal a KSH...
Tavaly év közepén, példul a külföldi munkavállalók száma 108 ezer volt.
Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 21. 09:52 | Sorszám: 28
omfg = kb Te jóságos és, ezt nem hiszem el.

De válaszolok.

1) Nem tettem be sehonnét, nem a te hozzászólásodat idéztem, én találtam ki, mint ahogy írtam is, egy stílusgyakorlatnak szántam, azt mutattam be vele, hogy szerintem te milyen stílusban szoktál időnként írni, szerintem ilyenben Ezért felesleges "koordinátákat" kérned tőlem, nincsenek, nem mondtam, hogy vannak.

2) Nem kell nekem kioktatnom téged arról, hogy Mellár mit hogy számolt ki. Ő volt a KSH elnöke, akadémikus, elhisszük neki, hogy jó amit mond. Neked van azzal problémád, hogy kimondja, hogy Orbánék rosszul kormányoznak és lopnak, ettől szerinted Mellár átállt, pedig ő valószínűleg maradt, ahol volt. Az adatok egyébként kb ránézésre is stimmelnek, van kutatás a kivándorlásról és a külföldi munkavállalásról, idéztem is neked a múltkor, de nem tudsz lejönni arról, hogy hallottál egyszer egy 55ezres számot. Még a kormany.hu-n is találhatsz olyan adatot, ami 2-300 ezres angliai magyarságról beszél, szóval tényleg kár ezen pörögnöd, de ha kétségeid vannak, járj utána.

3) Idézted a Magyaridők valótlan állítását, amiben a negyedéves adatot adják el egész évesnek. Ráadásul ezt úgy hoztad elő, hogy nyitottál egy külön topicot Mellár gúnyolására, majd amikor kiderült, hogy nem igaz az állítás, elkezdted azt követelni, hogy mondjam el neked, hogy jött ki neki a 10%. Nem gondolod, hogy először neked lenne valami magyaráznivalód?

+1) ezt nehezen fogod érteni, de azért megpróbálom: alapvetően arról beszélünk - én legalábbis - , hogy a kormány által sulykolt propaganda mellett vannak más tények is. Pl hogy a kiváló gdp adatok - amikkel egyébként a régióban nem vagyunk valami pengék - annak köszönhetők, hogy ügyesen tartjuk a markunkat az eu-nál akiket amúgy nem győzünk szidni. És hogy komoly probléma, hogy a gazdaság azon része, amelyik nem ebben nem érintett az eu-pénzekben lemaradásban van, visszaesik, nem nő versenyképessége, és hogy a közmunkásokat beszámítani a statisztikába nyilvánvaló hazugság. Erről beszélünk, nem konkrét számokról. Te lovagolsz a százalékokon, de ebben is tévedsz, aztán elkezdesz hisztérikusan és sértődötten arénázni mint valami hidrokurtizán.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 00:03 | Sorszám: 27
( Hát ja, értelmes vagy. Tényleg. Normális válaszra nem tellik. Csak ennyire.
Mondd, neked tényleg nem megy a normális vitatkozás? akkor sem ha sima számokról van szó? És, még te mersz beszólni a tanároknak? Röhej. És persze ez is rémes )
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:57 | Sorszám: 26
tiszavirág
12 olvasás | Válasz | 2016. február 20. 23:27 | Sorszám: 19
Fárasztó vagy.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:54 | Sorszám: 25
Azzal értek egyet, hogy rémes, hogy belemegyek ilyen színvonaltalan dumába, amit itt ti ketten produkáltok.

Mondd, te közben elélvezel, ha egy fórumtársadat szakmányban hülyézed?

Jó szórakozást!

tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:46 | Sorszám: 24
A 444 írt egy cikket, melyben egy rakás dolgot állít.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:43 | Sorszám: 23
OK, tehát egyetértesz azzal, hogy rémesen buta vagy. Helyes.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:31 | Sorszám: 22
Szerintem is.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:30 | Sorszám: 21
Mellár Tamás egyetértve SRB programbeszédének szemléletmódjával, makrózott egy kicsit.

Nem a 444 makrózott, hanem Mellár makrózott.
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:28 | Sorszám: 20

rémes
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:27 | Sorszám: 19
Fárasztó vagy.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 23:26 | Sorszám: 18
?
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:12 | Sorszám: 17
( A 6,5 %-hoz 300 ezer körüli értékek tartoznak, a 200 ezer pedig valamivel kevesebb mint a mostani hivatalos adat....
És akkor a külföldön levőket még nem is kauntoltuk )
tótumfaktum
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:06 | Sorszám: 16
Perszehogy, ugyan olyan jó mint a több mint 10 %
Te tányleg nem érted? Becslés. Relációk. ...
Nem az volt az állítás, hogy 10 %
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 20. 23:03 | Sorszám: 15
omfg...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 22:56 | Sorszám: 14
A cirka az nagyon jó szám!

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 20. 22:56 | Sorszám: 13
Add meg a koordinátákat!
Honnan vetted ki?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...