08:22:20
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Azok a kedves, aranyos migránsok
... Elejére 1. lap 
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. január 04. 14:42 | Sorszám: 32
valami kavar van a törvénykönyv számozásban ...

http://biblia.hit.hu/bible/karoli/DEU/7
Károli Gáspár » Mózes ötödik könyve - A törvény summája » 7. fejezet ...

" 16 És megemészted mind a népeket, amelyeket néked ád az Úr, a te Istened; ne kedvezzen a te szemed nékik, és ne tiszteld az ő isteneit; mert tőr gyanánt volna az néked. "
Janne
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. január 04. 14:25 | Sorszám: 31
King James Bible
And thou shalt say unto him, The LORD God of the Hebrews hath sent me unto thee, saying, Let my people go, that they may serve me in the wilderness: and, behold, hitherto thou wouldest not hear.

English Standard Version
And you shall say to him, ‘The LORD, the God of the Hebrews, sent me to you, saying, “Let my people go, that they may serve me in the wilderness.” But so far, you have not obeyed.

New American Standard Bible
"You shall say to him, 'The LORD, the God of the Hebrews, sent me to you, saying, "Let My people go, that they may serve Me in the wilderness. But behold, you have not listened until now."



Holman Christian Standard Bible
Tell him: Yahweh, the God of the Hebrews, has sent me to tell you: Let My people go, so that they may worship Me in the wilderness, but so far you have not listened.

International Standard Version
Then say to him, 'The LORD God of the Hebrews, has sent me to you. He says, "Let my people go so they may serve me in the desert, but until now you haven't obeyed."'
Janne
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. január 04. 14:08 | Sorszám: 30
Téged nem zavar a két szöveg közötti eltérés?
Ez nem értelmezési kérdés, egyszerűen másról szól a két dolog.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 04. 13:51 | Sorszám: 29
Vedd észre, hogy most ostobának nevezted Paskai bíborost (és, közvetve, Istent).
És ellentmondtál saját #26-odnak.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 04. 13:18 | Sorszám: 28
Aha
Már attól féltem, hogy az, hogy a zsidók mindenkit ki akarnak irtani, az egy durva ostobaság, de megnyugodtam, hogy tévedtem.
Elnézést kérek.
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 04. 13:11 | Sorszám: 27
Ez a kognitív disszonancia: látod, de nem akarod elhinni.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 04. 12:27 | Sorszám: 26
Ez két különböző gondolat nekem, nem lehet ennyire brutalizálni vagy eufemizálni valamit.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 04. 12:20 | Sorszám: 25
2 oka lehet:
vagy Károli úr eufemizálta
vagy Paskai úr brutalizálta Isten szavát.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 04. 12:12 | Sorszám: 24
Mi annak az oka, hogy, itt:
http://biblia.hit.hu/bible/21/EXO/7

teljes más szöveg szerepel, mint az oszk-ban? Semmi kiirtás meg effélék.

Pl 7,16 -nál ez:

És mondd néki: Az Úr, a héberek Istene küldött engem hozzád, mondván: Bocsásd el az én népemet, hogy szolgáljanak nékem a pusztában; de ímé mindez ideig meg nem hallgattál.
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 03. 21:14 | Sorszám: 23
Nem gondolom.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 20:55 | Sorszám: 22
Drága bácsi, miből gondolja, hogy Mózes II. Törvénykönyve érvényét vesztette ?
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 20:29 | Sorszám: 21
Mindezt azért kérdem ily' gyermeteg naivitással alant, mert elvileg senkinek nem ellenségei az arabok-migránsok, ráadásul nem is csak az arabok "A" migránsok. Másrészt ha az "uszítók" a zsidók, akkor ők uszitottak is egyben nemcsak uszitók.És akkor önmagukat "uszitják"--mint uszitók--önmaguk ellen, mint No.I. ELLENSÉG-SAJÁTMAGUK ellen? Valahogy nekem nem áll össze a kép. Az Ön sablonja szerint legalábbis. Nekem meg nincs koncepcióm, egyszerűen nem értem a zsidókat. Aszerint SEM, amit Ön mond-ír.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 20:19 | Sorszám: 20
1.) Ki az aki "uszít"?
2.) És ki az a 2db "ellenség", akiket az uszitó egymásnak uszít?
3.) Nem(!) Mózes II.-ben hanem itt és most 2015-2016-ban vizsgált esetünkban!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 19:53 | Sorszám: 19
Tessen szíves átböngészni Mózes II. Törvénykönyvét.
Különös tekintettel: MTörv 7,16
... http://mek.oszk.hu/00100/00176/html/mtorv.htm
A legjobb módszer az ellenségeim kiirtására ha 2 ellenségemet uszítom egymásra.
Minden golyó jó helyre megy.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 19:09 | Sorszám: 18
Én --Önnel ellentétben-- nem tudom, de nem is gondolom, hogy az Ön itteni állításában foglaltak igazak-é avagy hamisak? Lehet hogy igaz, amit itt írni tetszik, lehet hogy nem--én nem tudom. Nem is "ezen" meditálok, és nem is zárom ki azt, amit írni tetszett. De! Itt és most én NEM EZT KÉRDEZTEM! Hanem azt, hogy számomra úgy tűnik ez a "dolog"--ez a migrációs fölfordulás--A LEGROSSZABB éppen a zsidóknak, az ő számukra a legrosszabb, mint csapás és mint fenyegetés.És akkor miért "dolgoznának" azon, hogy nekik rossz, a legrosszabb legyen?
Éspedig azért gondolom, hogy nekik--a zsidóknak--a legrosszabb, mert a muszlim-zsidó ellentét, mint ellentét és ellenségeskedés a Világban jelenleg a legpermanensebb ellentét és a leg élesebb is. Sok más, szintén léező ellentét létezése mellett.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 18:58 | Sorszám: 17
Amit Ön itt ír, annak ellenkezőjét ÉN NEM(!) állitom. Úgyhogy márcsak EZÉRT SEM(!) értem megállaptását.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 18:29 | Sorszám: 16
Isten azt a parancsot adta Izraelnek, hogy "majd ha abba a helyzetbe kerülsz, akkor az összes
többi népet irtsd ki". Most éppen azon dolgoznak, hogy abba a helyzetbe kerüljenek.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 03. 16:01 | Sorszám: 15
Ez szerintem nem így van. A nagyszámú migráns elősegíti a nemzetek európája helyett egy usa szerű gyökértelen katyvasz létrehozását.
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 03. 10:01 | Sorszám: 14
Sokmindent nem értek, de akiket leginkább nem, azok éppen a zsidók. A világon mindenütt szétszórva élő zsidókat nem értem leginkább, akik vallásosak vagy aposztaták, ideológiai vagy faji alapon zsidók, dühösek vagy szelidek azért , mert kimondjuk a "zsidó" szót--MINDEGY. TÖKMINDEGY. Azt nem értem leginkább, hogy a sok okos--sőt túl okos--és érdekszemléletű vagy mafla zsidó hogy' a jóbüdös francba nem veszi észre vagy nem látja, hogy ez az egész MIGRÁNSCIRKUSZ, HA VALAKINEK, HÁT NEKIK ÁRT(!!!) LEGINKÁBB, ŐELLENÜK IRÁNYUL ELSŐ SZINTEN! IGEN! ELLENÜK A ZSIDÓK ELLEN.
Amióta mindez fönnáll egy, egyetlenegy komoly zsidót hallottam megnyilvánulni úgy, ahogyan azt én a katolikus keresztény logikusnak és ésszerűnek--úgy ahogy ésszerűnek-- gondolom, s ez a megnyilvánulás: Konrád Györgyé!!! Azonkívül senki.
Mondhatná valaki: "majális ez a nemzetközi antiszemitizmusnak, az anticionizmuusnak, diadaltorát ülheti a zsidó ellenesség!" De én nem vagy ok(!!!) antiszemita, bár nemigen kedvelem a zsidókat s főleg a "zsidós szellemiséget"! De! Zsidók vesztét, bántását tulajdonképpen NEM AKARNÁM! Őszintén nem. De ha ők maguk, a zsidók olyan korlátoltak, hogy a saját fejükre húzzák a migránscsürhét, akkor mi a túrót tehetek? Vagy hülye lennék és rosszul látnám az egész problematikát?
MINDERRE ADJON VÁLASZT EGY IGAZI ZSIDÓ! NYILT ÉS EGYENES VÁLASZT. AKÁR AZT IS: HÜLYE VAGY BARÁTOM! EZÉR ÉS EZÉRT ÉS EZÉRT....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 02. 23:04 | Sorszám: 13
http://www.express.de/koeln/silvester-sexuelle-uebergriffe-am-koelner-hbf--wa ...

Horror Kölnben a fő pályaudvaron szilveszterkor.
Több, mint 30 nő jelentkezett a rendőrségen, az északafrikai migránsok körbe állták őket, fogdosták a melleiket, az intim testrészeiket, közben röhögtek....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 27. 23:44 | Sorszám: 12
https://www.facebook.com/video.php?v=1164158160279914&theater


Zsíros B. Ödön
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. december 17. 18:34 | Sorszám: 11
Kb. a feléig néztem.

Közben elgondolkoztam: tizen jópár éve lakok itt egy kisváros mellett, ahol akadnak napi összezördülések.

Megette a galambod, a tyúkod a veteményt ...
Fölébresztett a kakasod, a fűrészed, fűnyíród ...
Összefüstölted a kiteregetett ruhát...
Átjött a kecskéd, birkád, kutyád...

Érdekes. Sosem vertek/késeltek itt meg senkit. Megoldódott minden egy elnézéstkéremmel,
egy kártérítéssel, egy (vagy több) sörrel/stampedlivel.

Álltam mindkét oldalon.

(Épp ma délután drótoztam be egy kutyajukat, mert jelezték a szomszédok, hogy látják napközben a farkast és a komondort. Egyikük homlokára sincs ráírva, hogy egy macskát sem bántanának.)


Ehhez még csak keresztyénnek sem kell lenni. Elég, ha magyar vagy.
(és juszt se teszem hozzá, hogy európai)

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 01:24 | Sorszám: 10
Na igen! Ha eddig teljesen intakt lettem volna a napi politikai hírektől, akkor sem lepett volna meg, hogy Angi mama lett a befutó!
Tárgyilagos, független és többségi választás volt...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 16. 19:14 | Sorszám: 9
Június 25-én történt:

http://hirtop.in/a-liberalizmus-megasta-sajat-sirjat-16-eves-bevandorlo-olt-m ...

Érdekes, nem verték nagydobra.

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 11. 20:50 | Sorszám: 8
http://hirvilag.co/vascsovel-vertek-szet-a-bevandorlok-egymas-fejet-egy-sved- ...
Itt legalább egymást verték....
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...