06:36:27
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A baloldal szétesése
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 12:02 | Sorszám: 14
És akkor most a Jobbik lesz a baloldal ?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 12:00 | Sorszám: 13
Máté T. GyulaÁgyő, baloldal!

Álláspont. Hát itt a vége elvtársurak!

Máté T. Gyula – 2014.09.30. 01:55

Falus Ferenc visszaléptetése után a Magyar Szocialista Pártnak vége mint mértékadó, véleményformáló erőnek. Földet rá, hamut föléje.

Hihetetlen svádájú Kunhalmi Ágnesnek, „hol keressünk” Tóbiás Józsefnek sikerült az, ami még az álmatag veteránoknak és Mesterházy zsúrfiúi­nak sem: kiírta a pártot a valóságos magyar politikából.

A nyári, tragikomédiába illő főpolgármester-jelöltet kereső casting nem a bukás oka, hanem annak egyik utolsó stációja volt. Indíthatta volna az MSZP Horváth Csabát? Persze, nyilván nem nyernek vele, de hát nem nyertek volna mással sem. De megmaradt volna az arcuk, tagságuk, szavazóik látták volna, hogy azért még van valami pártszerű. Vagy az ő hitük szerint fogalmazva: valami baloldalszerű.

Ehelyett szerepet vállaltak a „muszáj összefogni, mert csak így győzhető le a Fidesz-diktatúra” nevű színjátékban. Melynek forgatókönyvét immár aligha kétségesen Gyurcsány Ferenc írta, írja. S amihez Bajnai Gordon politikai visszavonulása óta az Együtt–PM mindössze asszisztál.

Kedves Olvasó, nem fárasztanám azzal, hogy felidézzem, hány és miféle név került elő a castingon, mire augusztusban kihúzták a zsákból Falus Ferencet. A doktor urat hivatalosan az Együtt–PM ajánlotta, de nyílt titok volt, hogy Gyurcsányék lelkes bólogatására fogadták el Kunhalmiék. A Demokratikus Koalíció vezére kétségkívül politikai pszichopata, keverni és manipulálni azonban vitathatatlanul tud. Falusról nyilvánvaló volt, hogy önmagát fogja nevetségessé tenni. Aki két percet beszélgetett vele, annak ez aligha volt kétséges – Tóbiás MSZP-elnök ezt elfelejtette, nyár volt, ki a franc szeret ilyenkor politikával nyűglődni.
Későbbi megnyilvánulásai, a vödörtől a lovakhoz való intellektuális hozzáállásáig ezt bizonyították.
Gyurcsány tehát tudta, hogy Falus bukni fog, így keresztülvitte, hogy a „lóidomár” hivatalosan csak az Együtt–PM jelöltje legyen. Ez tetszett a bizonytalankodó szociknak is. Az ő imázsuk akkor már régen odavolt. Falus visszaléptetésével viszont az Együtt–PM is leírta magát. (Erre ráéreztek az LMP-ből kivált Karácsony Gergelyék is, a Párbeszéd Magyarországért gyorsan kiadott egy közleményt, miszerint jujj, de sajnálják, hogy Falus visszalépett, Bokrost meg tisztelik, támogatni viszont nem tudják. A PM hatalmas táborának ismeretében ez a magyar közéletet megrengető döntés, amely egyben minősíti azt is, hogy miképp működik egy „liberális-zöld” pártszövetség is.)

Talán emlékeznek Gyurcsány közelmúltbeli szavaira: a libbal pártoknak egyesülniük kell, egy vezér alatt. Akkor a „demokratikus” publicisták és véleményformáló politológusok nevetgéltek, ironizáltak a DK elnökén.

Most is azt teszik?

Bokros Lajosnak gyakorlatilag nincs pártja, tüneményes sikerű aláírásgyűjtésének hátterét még véletlenül sem firtatnánk, csak emlékeztetnék: eddig még egyetlen országos választáson sem sikerült elindulnia a Modern Magyarország Mozgalomnak. Budapesten most sincs listája, egyetlen kerületi polgármesterjelölttel sem rendelkezik. Ha valami csoda folytán nyerne, akkor értelemszerűen a libbal oldal támogatná. A jelenlegi közvélemény-kutatások szerint a DK messze a legnépszerűbb a „demokratikus” pártok közül, a tegnapi vircsaft után még inkább így lesz.

De Bokros természetesen nem fog nyerni – még Magyar György visszalépésének köszönhetően sem, az ügyvéd úr szereplését ne értékeljük, tekintsük a hazai politikai folklór részének. Az ellenzéki szavazók egy része nyilván nagyon szeretné leváltani Tarlós Istvánt és bemutatni az „Orbán-rezsimnek”, de azért nem tökéletesen hülye. Bokros főpolgármestersége azt jelentené, hogy nem lenne egyetlen fejlesztés sem, a vonaljegyek ára megtízszereződne, a közműcégeket újra privatizálnák, és így a gáz és víz ára is az egekbe emelkedne. Az országban lehet rezsicsökkentés, a bokrosi Budapesten viszont londoni árakkal számolhatunk majd.

De még egyszer: Bokros győzelmével még Gyurcsány sem számolhat reálisan. Neki ő csak azért kell, hogy segítségével bedarálja a másik két ellenzéki libbal pártot. Ezen nem változtat már az sem, ha az MSZP pártirodáin hosszú vajúdás után csak valamilyen feltételes támogatásról biztosítják Bokrost, tréfásan baloldali politikát követelve tőle – Gyurcsány legfeljebb gazdagabb lesz még egy aduval, a Magyar Szocialista Párt vezetése „bontja a demokraták egységét”. Hiszen ahogy tegnap oly gyönyörűen megfogalmazta: „Ha az önkény emberei és a demokraták küzdenek egymással, akkor a demokratákat elválasztó különbségek nem fontosak.” A szocialisták mindenesetre a saját jelöltet már elszalasztották, magukat és az általuk képviselt „baloldalt” komolytalanná tették, bármit mondanak most, az már csak üres duma.

Végezetül: az ellenzéki hatalmi játékok, erőbeli átrendeződések mellett azonban érdemes újra hangsúlyozni: Falus Ferenc tegnapi visszaléptetése azt jelenti, hogy a „demokratikus ellenzék” vezetése már nemcsak informálisan, hanem hivatalosan is a liberálisoké, a nemzetközi lobbistáké, pénzpolitikusoké. Gyurcsány Ferenc nem egy gonosz politikai zseni, hanem egyszerűen ezeknek az érdekcsoportoknak a leghatékonyabb képviselője.


- See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/6163/Agyo_baloldal#sthash.bbnli18A.dpuf
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 01. 11:40 | Sorszám: 12
Ami az elmúlt napokban történt a baloldalon, az inkább „sok szerencsétlen összjáték műve”, a kép egészét, az országgyűlési választások óta eltelt időszakot nézve ugyanakkor az események Gyurcsány Ferenc stratégiáját igazolják vissza – mondta Lánczi Tamás, a Századvég elemzője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.


A DK elnökének stratégiája: minél nagyobb káoszt okozni a baloldalon, lenyomni a baloldali versenytársakat, és átvenni a vezető szerepet a baloldal pártjai felett – jelentette ki az elemző.

Lánczi Tamás emlékeztetett rá: az, hogy Gyurcsány Ferenc egy új, egységes baloldali pártot „gründol”, nem titok, erről ő maga is írt bő egy hónappal ezelőtt. Lehet tudni, hogy a DK elnöke az október 12-i önkormányzati választások után megpróbál létrehozni egy nagy, egységes pártot, amelybe megpróbálja „így vagy úgy” belekényszeríteni az Együtt-PM-et és az MSZP-t – folytatta az elemző, aki szerint ebben a küzdelemben Gyurcsány nem is áll rosszul, hiszen Bajnai Gordon külföldre távozott, az MSZP pedig elveszítette első emberét, és „gyakorlatilag szétszakadás közeli állapotban van”. Gyurcsány Ferenc közelebb jutott a céljához, mint az elmúlt három évben valaha – tette hozzá.

Az MSZP – története során – talán most került a legközelebb „a felbomláshoz, felbomlás közeli állapotba” – jelentette ki Lánczi Tamás. Mindez közvetlenül az idei két vesztes választás következménye, és következménye annak is, hogy lényegében megszűnt a pártban a felső koordináció és irányítás, ennek hiányában pedig jól láthatóan a pártszervezet egyes egységei önálló mozgásba kezdtek. Hogy megállítható-e ez a folyamat, azt csak október 12-e után tudjuk megmondani – állapította meg.

Ami a fővárosban zajlik, az a legtöbb vidéki városban is megtörténik, választókerületi szinten és a polgármesteri székért folytatott küzdelemben is vetélkednek, rivalizálnak egymással a baloldali pártok, azaz másutt is legalább akkora a kuszaság, mint a fővárosban. Budapesten az ellenzéki szavazók nagy valószínűséggel nem is tudnak kiigazodni saját pártjaik álláspontjait illetően, ráadásul az MSZP-n belül is vita van – hívta fel a figyelmet. A frontvonalak összekuszálódtak, ez az egész történet a baloldal összeomlásáról szól – vázolta Lánczi Tamás megjegyezve: arra eddig még nem volt példa, hogy egy "összbaloldali" jelölt már a választások előtt megbukjon. Falus Ferenc visszalépésével a baloldal lényegében saját jelölt nélkül maradt, és jobb híján kell beállnia a magát jobboldali konzervatív jelöltnek valló Bokros Lajos mögé – értékelte a helyzetet a Századvég elemzője a 180 percben.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 11:33 | Sorszám: 11
Az elnökség egyik tagja viszont azt mondja: lehet, hogy a budapesti szocialista szavazóknak elfogadható Bokros, de „engem már Aszódnál megvernek érte a vonaton”. A vidéki szocialista szavazóknak a volt pénzügyminiszter neve a fizetős fogtömést jelenti, a helyi politikusok pedig lehetetlen helyzetbe kerülnek, ha választóik azt látják, hogy az MSZP mögé áll. Idetartozik, hogy az országos elnökséget szinte kizárólag vidéki politikusok alkotják, a kivétel Tüttő Kata, csakhogy ő is ellenezte Bokros támogatását.


Azt mindenki biztosra veszi, hogy igazságot csak a választás eredménye tehet. Kunhalmiéknak a 2010-es eredmény felülmúlása jelentheti a túlélést: ehhez háromnál több kerület megnyerésére lenne szükség, Bokrosnak pedig legalább 30 százalékot kellene elérnie.

Hát ezért van a helyezkedés!!!
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 11:26 | Sorszám: 10
Gondolom,hogy folynak nagy erővel a tárgyalások a háttérben.
Hiszen ők is tudják,hogy végük van,mint a botnak. Egyre kevesebb a támogatás, nincs lóvé,a székházat is el kell hagyniuk,mert már a villanyszámlát sem tudják fizetni.
Tehát nemigen látnak ott nagy jövőt a feltörekvő ifjak.Kunhalmi Ágnes egy ravasz kis nő,mindent feláldoz a karrierjéért. Még Feri alá is bemászik...
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 01. 10:58 | Sorszám: 9
Van ebben valami frakcióalapítási célzat is. A háttéregyeztetésekről nem tudhatunk. De az is meglehet, hogy pusztán morzsolódik az MSZP, a teljes szétesés határán állnak, s ezt már belülről is pontosan látják. Azt meg a közmondásból is tudjuk, hogy kik menekülnek először. A legrafináltabb Szanyi volt, ő elég magasra és messzire menekült. Viszont van akinek csak a böszme jut...
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 10:18 | Sorszám: 8
Az Együtt standjánál tegnap csak a két aktivista ácsorgott, a Fidesznél elég sokan voltak.

Na de még ez is:
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/kunhalmi-atulhet-a-dk-ba-1250682
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 09:56 | Sorszám: 7
És vélhetően ők is egyre kevesebben lesznek a következő választásokig....
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 09:36 | Sorszám: 6
A 300-hoz egy adalék:

Amennyiben ezek házról-házra járva próbálkoznak, simán összeszedik. Ehhez nincs elegendő aktivistájuk. Ennek hiányában kiálltak a fő csomópontokhoz standolni, mert ahhoz elegendő 2 ember. Viszont a lakosok vannak annyira szégyellősek, hogy nem merik a szomszédnak bevallani, hogy ezekre szavaz. A fülke magányában 20-30%-ra mindig képesek nálunk is. Nyilvánosan nem merik vállalni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 09:18 | Sorszám: 5
Ha hittek "ezeknek", akkor korábban sem lehetett a látásuk olyan nagyon éles ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 09:14 | Sorszám: 4
A fent leírtakból is világosan látszik,hogy a baloldal totál szétesett.
Jöhetnek-mehetnek,kereshetnek, már nincs támogatottságuk sehol sem.
Ha együtt nem tudtak 300 szavazatot összevakarni egy közös polgármester-jelöltnek, akkor ott már nagy baj van!-- szerintem.
És a sok idős, aki eddig még hitt nekik valamelyest,kezdi elveszíteni az éleslátását,és unják már ezt az egész cirkuszt.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 08:49 | Sorszám: 3
Annyira híg és képlékeny mostanában minden a baloldalon, hogy semmi sem biztos. Lasszóval próbálják fogni az embereket, nem véletlen a különböző tisztségekre tartott esztrádműsor. Amolyan toborzás folyik.
A mi kis környezetünkben 8 szavazókör van. A 11 ezer lakosból nem találnak 8 helyi embert képviselőnek. 5-öt Budapestről vadásztak össze. Megpróbáltak 300 szavazatot összekaparni egy közös polgármester-jelölt számára, de ezt sem tudták teljesíteni (MSZP-DK-Együtt-PM összeborulásban). Így jelölt nélkül maradtak.

Erre mondom azt, hogy négy év múlva előhúzzák a cilinderből a libatolvajt. Az csak egy álca a lárvának, hogy nem akar ő lepke lenni.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 01. 08:22 | Sorszám: 2
Mackó úr!

Lehetséges,hogy így lesz! Azonban Bajnai - szerintem - most belátta,hogy az üzleti életben neki nagyobb esélyei vannak,mint a politikában. Ezért választotta inkább azt.
Persze lehetséges,hogy elő fog bukkanni itt-ott, de szavainak súlya és támogatottsága már nem döntő.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 30. 15:18 | Sorszám: 1

Egészen a következő választásokig külön politizálnak. Amikor is a libatolvajnak ismét ágaskodik (by böszme) a politikai ambíciója. Meg természetesen valakinek el kell költeni a külföldről érkező "civil" pénzeket is...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 30. 15:05 | Sorszám: 0
Az önkormányzati választás után már nem politizálna ellenzéki szövetségeseivel az Együtt–PM. A párt társelnöke a Hír TV-nek azt mondta: korábban is azt tervezték, hogy csak a választások idejére állnak össze.


„Külön fognak válni nyilvánvalóan az útjaink, ez egy választási megállapodás volt. Az Együtt–PM külön fog politizálni, mint ahogy eddig is tette. A választásokra nyilván kerületekben, néhány településen választási együttműködést kötöttünk, a helyi jelöltjeink, a helyi politikusaink ajánlásával” – fogalmazott Szabó Tímea.

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...