12:03:39
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: keresztény-iszlám párbeszéd
... Elejére 1. lap 
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 27. 14:07 | Sorszám: 127
Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket. Az egész munkássága alatt érezhető, hogy mélyebben átélte azt, amit azért mindig is tudtak, hogy Isten gyermekei vagyunk. Koldusok vagyunk. Ez az igazság- mondta Luther élete végén. Ahogy a kisgyermek nincstelen koldusként születik a világra, a szeretetet koldulja.
fokos
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. november 27. 09:16 | Sorszám: 126
Márpárdon! Ha az utalások, rövidítések, nem barokkos körmondatokban megformált gondolatok érthetetlenek Neked, arról nem mi tehetünk...
fokos
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. november 27. 09:04 | Sorszám: 125
A Szentlélek-lelkem kapcsolatát, a hasonló a hasonlót érzem, tudom , gyakorlom.
A Luther-gondolatot (akár link formájában is) szeretném jobban megismerni.
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 27. 07:43 | Sorszám: 124
Partvonalról bekiabálás: 5* Láttam, m~^đ> (olvashatatlan aláírás)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 26. 22:06 | Sorszám: 123
fogalmazásból, szövegértésből mindkettőtöknek 1-es ..
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. november 26. 19:35 | Sorszám: 122
Ha nem sértődtél volna meg, akkor erre:
"Parányi [...] tudatommal araszolok a Tudat felé. Ha független lenne, egész másképp tenném, nem a művészetek és a vallások útján. Mikroszkóp alá tenném, és méricskélném, vagy más, duális tudattal, diszkurzív gondolkodással. De ha független lenne, nem is lennék képes megismerésben jutni felé. Hasonló hasonlót képes felismerni (Istengyermekség - ennek a lényegi felismeréséhez Luther jutott el)"
azt válaszolnám, hogy:
Nem teszed mikroszkóp alá és nem méricskéled, de megkülönbözteted magad Tőle.
És evvel máris beoson a képbe a fránya dualitás.
Máris ott melegszünk a tűznél Péterrel és vele mondjuk, hogy "Nem én vagyok !"
fokos
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. november 24. 19:19 | Sorszám: 121
Azt hiszem, egyformán gondoljuk, csak te jobban fogalmazol.
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 24. 19:09 | Sorszám: 120
Igen.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 24. 18:44 | Sorszám: 119
Nem mond semmit. Valszeg, neki még az emberről sincs semmi ismerete.
De nem biztos, hogy előbb hal ki, mint az ember.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 24. 18:40 | Sorszám: 118
bocs, de arról nem tehetek, hogy nem akarod érteni, hogy mit írtam itt én, korábban (is)...
ha az ember túl nagyra tartja magát, akkor még a plusz nullát sem fogja elérni, sajnos
és nem fog segíteni rajta még az (bármelyik) Isten sem ..
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2015. november 24. 09:17 | Sorszám: 117
Idézet:
ne viccelj, az ember egy mínusz nulla a világ többi részéhez képest!


Ez tényleg így van, de mit mond a giliszta?
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. november 21. 15:54 | Sorszám: 116
Bocsánat, nem akartalak megsérteni.
Én is köszönöm.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2015. november 21. 14:52 | Sorszám: 115
#111 - természetesen, mínusz nulla vagyok. Mint tapasztaló Alany viszont Egy (egész).
A kérdés, hogy jó-e, ha úgy élek, hogy ajaj, de mínusz nulla vagyok, úgysem juthatok a megismerésben előre, de kááár.
Be is fejezem. Adieu! Jók legyetek!
#114 "Miből gondolod, hogy van egy tudatunktól független, objektív Tudat ?'"-kérdezed.
És te miből gondolod, hogy én azt gondolom, hogy van a tudatomtól F Ü G G E T L E N objektív Tudat?? Hol írtam ezt?
Ezt értelmezted félre?: 108 A tudattól (nem a tudatomtól, a Tudattól) független létet nem hiszem el, hogy van, hogy lehet
- mert ez nem azt jelenti.
Valamint azt, hogy "hiszem" és "tudom", azt sem szoktam keverni...
Parányi minusznulla tudatommal araszolok a Tudat felé. Ha független lenne, egész másképp tenném, nem a művészetek és a vallások útján. Mikroszkóp alá tenném, és méricskélném, vagy más, duális tudattal, diszkurzív gondolkodással. De ha független lenne, nem is lennék képes megismerésben jutni felé. Hasonló hasonlót képes felismerni (Istengyermekség - ennek a lényegi felismeréséhez Luther jutott el)

Köszönöm a beszélgetést.
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. november 21. 12:13 | Sorszám: 114
Miből gondolod, hogy van egy tudatunktól független, objektív Tudat ?
Én csak egy van.
Ha egy másik ember is azt, mondja, hogy "én", akkor nem másik "én"-t, mond, hanem ugyanazt.
Két ember között nem "én-te" kapcsolat van, hanem "én-én" kapcsolat.
Amikor ezt a meglátásomat elmondtam Kunszt Györgynek, rábólintott, hogy ennek neve is van,
ez a "Szánkhja".
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. november 21. 11:19 | Sorszám: 113
Ez nem egyszerűen az idő problémája.
Ez az érzékelés problémája.
A jelen pillanatában azokat a jeleket érzékelem, amelyeket az objektumok a múltban bocsátottak ki.
A távoli csillagok több milliárd éve voltak olyanok, mint amilyennek én most látom őket.
Titusz öt évvel ezelőtt látott kavicsainak képe még mindig megvan, tőle 5 fényév távolságban, igaz, erős kicsinyítésben.
A másik pedig az emlékezet problémája.
Titusz emlékezetében is halványul a kép.
Ha nem botlik meg a kövekben, valószínűleg már 5 perc múlva sem emléxik rájuk ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. november 20. 23:59 | Sorszám: 112
"A Kreml a miénk lesz" :--D

(A videóban szereplő jelenetek nem újak;
az persze kétségtelen, hogy így egybegyűjtve még borzalmasabbak.)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. november 20. 23:53 | Sorszám: 111
ne viccelj, az ember egy mínusz nulla a világ többi részéhez képest!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 20. 23:51 | Sorszám: 110
eltévesztetted a topikot!...
Itt az iszlámról és a kereszténységről van (lenne) szó, bár az igaz, hogy az itteni nagymesterek is eltértek már némileg...)!
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 20. 23:03 | Sorszám: 109
Na Rendes!
Most százszor kell ideírni, hogy csak erős idegzetűeknek!
Hihetetlenül borzalmas videó!!!!!
Nyomatékosan felhívom a figyelmet, hogy az Iszlám Állam legvéresebb videója látható itt, csak az nézze, aki bírja.



http://alfahir.hu/europa_remegni_fog_minden_idok_legbrutalisabb_videojaban_uz ...

A videón látható angol felirat fordítása:

"Hamarosan, nemsokára
A vér úgy fog folyni, mint az óceán
A hitetlenek torkában
Félelem lesz a késektől
Az oroszlánok és az umma (muszlim hívők közössége)* felébredtek
Felemelték kardjukat
Megerősítik az ummát
Napról napra
Allah katonái
Nem ismernek félelmet
Az [egyistenhitért]
Allahhoz vezették őket
Le fogunk csapni a bálványra
A keresztre és a bálványimádókra
Erönkkel felkeltjük
A sötétséget a szívekben

Ti büdös hitetlenek
Egyáltalán nem vagytok bátrak
A hangotokat elnémították
A kalifátus felépült
Csaták árán
Elvesszük tőletek azt a földet, amelyiket csak akarjuk
Sokat a földjeitek közül

Ágyasainkká tesszük
A feleségeiteket
És szolgáinkká tesszük
A gyerekeiteket
Az erőforrásaitok nem fognak rajtatok segíteni
Nem fognak megvédeni attól, ami jön
A bátor lovagok fiai nemzetének szolgái

Mészárlással jövünk el hozzátok
Szembe szállunk a halállal
A pisztolyaitok csövében
Mi a Paradicsomot látjuk
A mesterlövészek készen állnak
És rejtekhelyeikről
Célba veszik
Védelem nélküli otthonaitokat

Vissza fogjuk szerezni minden földünket
Senki sem hagyhatja ezt figyelmen kívül
Kivéve a bolondokat
Vagy a vakokat
Európa megremeg
Oroszország elpusztul
Halálával haldoklik

Visszavesszük [a Kaukázust]
És nem engedjük többé
A sötét erők hatalmát
A Kreml a miénk lesz
Az Urál visszatér
A hitetlenek megremegnek
A sariát akarjuk [Tatárföldön]

Az orosz várost az [Allah hatalmas] fogja sokkolni
Itt Moszkvában!
Aki élni akar
Fizetnie kell [a nem-muszlimok adóját]
Ha nem veszi fel az iszlámot

Ezek a mi szavaink
A nagyvárosaitokban
Sarokba fogunk szorítani titeket
Nem fogtok tudni elmenekülni
Vagy a korrupciótokat terjeszteni

Mi a megalázás életét fogjuk élni
Mostantól
Ezután
A pokol tüze vár titeket."



Ezeket nem anya szülte.
menta
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 20. 12:05 | Sorszám: 108
1) #104 - mivel igyekeznek beszorítani sorszámok, előítéletek, bélyegzések közé - ezért erősödött fel és adott esetben torzulhatott el ez, gőgösséggé fajulva, hogy "ki vagyok én". Hatás-ellenhatás. Nem megérteni, hanem megismerni kellene - ez egy út , ez az Út. megérteni a lezárt kész problémát lehet, ami eleven organizmus, ott csak haladni lehet a megismerésben. Azonban ez az önismereti probléma szellemi szempontból mégis a legfontosabb kérdés lehetne minden embernek. Ebből adódik, mit kell tennem, mit lehet, mik a kötelezettségeim, de gyakorlatilag minden kérdés ide, ebbe a pontba fut.
Ez jó is: Pont - nincs rá definíció, és mégis ráépül a geometria : ) Én - nincs definíció, és mégis egész életünk ráépül. Normális esetben az ember szellemi útja, azon belül az Isten-, világ- és önismeret nagyon fontos és abba a kiterjedés nélküli megmagyarázhatatlan Egy- be, Pontba fut ez a 3. Egy gondolkodó mondta: A világ végtelen nagy gömb, amelynek végtelen sok középpontja van.
1) #103. Tagadom, hogy tagadom az objektumot - azzal úgyis csak erősíteném : )
A tudattól (nem a tudatomtól, a Tudattól) független létet nem hiszem el, hogy van, hogy lehet. Egyáltalán a 'lét határozza meg a tudatot vagy a tudat a létet' kérdés is EGY PONTBA fut: Egyetlen tudati lét van.

2)Descartes kijavítva: Vagyok, tehát gondolkodom.
3)"De én nem ez a tükörkép vagyok, én ennek a tükörképnek a szemlélője vagyok."
A tapasztaló alany - ez fontos, mert talán minden bajunk abból ered, hogy azonosítom az ént a tükörképpel, vagy a testtel/lélekkel/szellemmel.




Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 20. 10:33 | Sorszám: 107
Magamat nem tudom szemlélni.
Épp ezért tévesztem össze magamat olyan objektumokkal, amelyeket szemlélni tudok.
"Én okleveles agrármérnök vagyok".
"Én a gyermekeim apja vagyok".
"Én köztiszteletben álló választópolgár vagyok".
"Én gondolkodom, tehát én vagyok".
Descartes úr már rafinált volt, mert nem azt mondta, hogy "én a gondolkozásom vagyok".
A gondolkozás tényéből csak következtet arra, hogy itt van "valaki", aki gondolkozik.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 20. 10:05 | Sorszám: 106
Az 1. pont, az meg az idő problémája. Feltaláltuk az időt, ezáltal a múltat. De mit kezdünk vele? A múlt erősen szubjektív. Vegyünk egy példát.
Ismerjük a történetet: Gácsérfalvi Titusz a Nekeresdfalvai úton belerúgott egy kavics-kupacba és megbotlott. Ott és akkor ő tudott erről az eseményről, megszámolhatta a kavicsokat is. De mivel más szemtanú vagy fénykép nem volt, Titusz halála után ez az információ totálisan elveszett, megsemmisült. Onnantól kezdve ELTŰNT a múltból. Egyszerűen nem része a múltnak többé. Meg sem történt.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. november 20. 10:01 | Sorszám: 105
Idézet:
én ennek a
tükörképnek a szemlélője vagyok.


Hát nem feltétlenül. Magamat ugyanis nem kéne tudnom szemlélni. Ez az evolúció bölcsessége, amit sajnos vagy nem sajnos, az ember túlhaladott: az ember képes magáról gondolkodni, csak éppen megérteni nem képes önmagát. Paranoid helyzet.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 20. 08:53 | Sorszám: 104
a baj ott kezdődik, hogy mi (emberek) sokszor túl sokat képzelünk sajátmagunkról (fontosságunkról.. ) ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 20. 08:43 | Sorszám: 103
Fura csapat gyűltünk itt össze.
Menta tagadja az objektumot.
Mpd tagadja a szubjektumot.

1. A tudatunktól független, objektív valóság létezésében valóban könnyű kételkedni, hiszen
csak az érzékszerveink útján szerzünk tapasztalást róla, azok pedig sokszor becsapnak
minket, érzéki csalódások, illuminációk, hallucinációk, képzelődések áldozatai lehetünk.
Mégis, a tapasztalataink nagymértékben koherensek: a tárgyakat rendre ott találjuk meg
reggel, ahol este hagytuk őket, saját és embertársaink tapasztalatai teljes egyezőséget
mutatnak abban, hogy léteznek olyan két-, négy-, hat- és még több lábú lények, amelyek
"szem"-nek nevezett objektumokat hordanak magukkal, hogy a környezetükből érzékleteket
gyűjtsenek.

2. A szubjektumunkban is könnyű kételkedni, hiszen azt nem tudjuk érzékelni: ő érzékel.
A saját szemünket azért nem látjuk akkor, ha az elme irányából nézünk bele, mert átlátszó.
Nem a szemünket látjuk, hanem a rajtuk keresztül felénk tóduló érzékleteket.
De ugyanez az elménkre is igaz. Az elme a szemfenéken keletkezett képet feldolgozza,
elkészíti a külső valóság belső tükörképét. De én nem ez a tükörkép vagyok, én ennek a
tükörképnek a szemlélője vagyok.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...