20:03:05
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Médiapaletta
R.András
Olvasta: 1 | Válasz | 2024. szeptember 18. 11:02 | Sorszám: 115
A televízió
Amikor először találkoztuk – valamikor a hatvanas évek elején – még fel se tűnt, hogy milyen kicsi. A képernyője. Elvégre én se voltam valami nagy. Még nem hordtam szemüveget, de hátul gombolódó nadrágot igen. Nem emlékszem, milyen volt nélküle az élet, mert amióta élek: van. Mondhatnám: beleszülettem a televíziós korszakba.
Már akkoriban is sokat szidták, de én nagyon szerettem. Elvégre nem csak esti mese volt benne, Mazsolával és Manócskával meg Cicamicával és Böbe Babával, de rajzfilmek is. Foxi Maxi, Frédi és Béni és társaik.
Meg a filmsorozatok… Jött a Tenkes kapitánya, ami akkora hatással volt rám, hogy rögtön eldöntöttem, mihelyt felnövök, azonnal kurucnak állok. Elvégre, ha nagy leszek, lehetek akár Rákóczi hadnagya is! Futott még Ivanhoe – klassz volt és kalandos, a fater fel is olvasta nekem a regényt -, a hölgyek meg olvadozhattak. Akkor még nem értettem miért rajongtak annyira az Angyalért…
Esténként sűrűn átjött hozzánk a Werner néni. Mert műkorcsolya volt! És az Almássy Zsuzsit nézni kellett! Gyakran pedig dühöngeni, hogy lepontozták. Hiába, ilyenek a pontozásos sportágak… Csak azt nem értettem, hogy a Rittbergert miért szúrták le, és ha már ilyesmi történt, akkor miért nem hívja a Maigret felügyelőt, a Vitray bácsi.
Anyám gyakran nehezményezte, hogy miért ülök annyira közel a tévéhez, a padlóra. Mikor felvilágosítottam, hogy azért mert szeretném látni a korcsolyázó lányok bugyiját, nem igazán volt világos, hogy miért nevetnek: Nem lesz gond a gyerek felvilágosításával!
Az adásszüneti napokat nagyon utáltam. Hajdan hétfőn és pénteken nem volt adás. Aztán megszűnt a pénteki adásszünet, de hétfői egészen a nyolcvanas évekig megmaradt. Az is nehéz ma már megértenie egy fiatalnak, hogy eleinte csak egy csatorna volt, abból lehetett válogatni, jóval később lett csak kettő.
A szokott esti sportomon is csak mulatnának az ifjoncok, mikor miden lehető és lehetetlen helyre felmászhattam a szobaantennával, míg a mutter figyelte a képet: Jó, most nem jó! Jó! Akkor még híre sem volt digitális adásnak, az analóg meg néha olyan szellemképes volt, hogy alig lehetett látni valamit. Olykor egészen elment a kép, én meg fel a szekrény tetejére az antennakábellel…
A tévének köszönhetem, hogy én még elmondhatom: láttam valódi magyar focit. Alberttel, Varga Zolival. Bár a fater már rájuk is azt mondogatta: Mit tudnak ezek a Puskásékhoz képest! És ha már sport – igaz ez kicsit később történt, 1974-ben – a tévében láthattam Cassius Clay, azaz Muhammad Ali egy meccsét is. Emlékszem, ott szorongtunk a faterral, késő éjszaka, a lehalkított készülék előtt és alig hittünk a szemünknek. Zairéból közvetítették a mérkőzést, George Foremannal, és Ali újra világbajnok lett. Én viszont nem lettem bokszoló. A fater nem engedte: „Nehogy kiverjék azt a kevés észt a fejedből. Nálad majd úgyis elmegy magától is…”.
És ott voltak még az éjszakai filmek. Mindet megnézhettem. Egyszerű okból: mire kezdődtek, a szüleim elaludtak, én viszont kitartottam. Ha jól emlékszem, alsó tagozatos lehettem és az egész osztály irigylésének tárgya, mert én láttam a Belfegort, ami egy roppant rémes sorozat volt anno, Juliette Grecoval.
Manapság gyakran hallom, hogy a túl sok tévézés elhülyíti a gyerekeket. Tán tényleg így van. Tessék csak megnézni minket, az első generációt, mely a tévével nőtt fel. Bár az is igaz, a mi időnkben nem volt annyi gagyi adás. Illetve másképp volt gagyi. Mert időnként nyomták rendesen a propagandát. De kit érdekelt? Főleg, ha ott volt a Hofi is…
Kép: 1958. Budapest, V. kerület, Kossuth Lajos utca 2/b, a KERAVILL üzlet emeleti bemutatóterme. / Adományozó: Bauer Sándor / Fortepan 113045
#BartaFerenc #cabeferrant
Eredeti megjelenés: https://www.fb.com/kupakoipaprika/
... www.facebook.com/kupakoipaprika/posts/pfbid02vu29vw9aN9B5PesmB18y7M1jopjhC7ki ...
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2024. szeptember 12. 16:50 | Sorszám: 114
Változó médiatér

A változó médiatér, a digitális tér, a változó eszközök sok veszélyt, de sok lehetőséget is rejtenek, közösen kell megtanulnunk e tér kezelését, az új eszközök bekapcsolását és a saját személyes jelenlétünket ebben a digitális térben - mondta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöki főtanácsadója kedden az MTI-nek Miskolcon, ahol a médiatudatosságról rendeztek konferenciát.
Kollarik Tamás hozzátette, mindez folyamatos tanulást és odafigyelést jelent. Ez nemcsak a filmes szakemberekre és a diákokra, hanem a szülőkre, a felnőttekre, valamint a szabályozási szakemberekre is vonatkozik, hiszen a szabályozással le kell követni "ezt a villámgyorsan változó világot" - hangsúlyozta.
Az elnöki főtanácsadó nyilatkozatában a CineFest keretében szervezett konferencia kapcsán megjegyezte, az NMHH több mint tíz éve támogatja a Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált, az együttműködés kezdetben díjfelajánlásra, a filmhez köthető kapcsolatokra terjedt ki - tette hozzá.
Kijelentette, Koltay Andrásnak, a médiahatóság elnökének irányításával az elmúlt három évben ez a munka elmélyült és nemcsak a filmes területen, hanem a médiatudatosság erősítése érdekében is együttműködnek a felek.
Ebbe a közös munkába bekapcsolódott a Miskolci Egyetem, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) valamint annak kutatóintézete, és közösen szerveznek szakmai konferenciákat. Ezeken részben a filmes szakma, részben a szabályozási szakemberek, valamint a kutatók és tudósok is együtt dolgozhatnak - jegyezte meg.
Elmondta, idén Miskolcon a médiahatóság több workshopot is szervez a médiatudatosságról, amelyek mindegyikén beteltek a helyek - fűzte hozzá.
A konferenciát megelőző ünnepi köszöntőjében az elnöki főtanácsadó közölte, Biró Tibor fesztiváligazgató kérésére kollégáival olyan konferenciaprogramot próbáltak összeállítani, amely "nemcsak izgalmas, hanem hasznos is".
Bíró Tibor fesztiváligazgató köszöntőjében arról beszélt, a CineFest filmfesztivál az elmúlt húsz évben nemcsak a világ filmművészetének legfrissebb alkotásait igyekezett Miskolcra hozni, hanem folyamatosan figyelemmel kísérték a változó médiafogyasztási szokásokat is.
Azt mondta, az elmúlt években ez rendkívül felgyorsult, ezért az NMHH-val közösen már tavaly is egy hasonló konferenciát szerveztek a Miskolci Egyetemen, a keddi pedig annak a folytatása.
A konferencia első előadója Papp János Tamás, az NMHH kutatási szakértője volt, aki a szólásszabadság online térben való érvényesüléséről tartott előadásában egyebek mellett az online térben zajló diskurzusokról, a közösségi médiaplatformok felhasználási feltételeiről és azok működéséről beszélt.
Kitért még a platformok társadalmi jelentőségére, az azokon alkalmazott szabályokra, valamint a mögöttük álló cégek gazdasági érdekeire is, de említést tett a bizonyos felületeken tapasztalt gyalázkodásról, a különböző szabályozásokról és az úgynevezett decentralizált platformok működéséről is.
Taba Miklós, a Nemzeti Filmiroda főosztályvezetője volt, aki egyebek mellett a magyarországi filmszínházak helyzetéről, a mozik forgalmi adatairól beszélt.
Adatokat közölt például a hazai mozik látogatottságáról, a jegybevételről, valamint a jegyárak változásáról is, és megjegyezte, nemcsak a CineFest, hanem a magyar filmtörvény is a huszadik születésnapját ünnepli.
Mádl András, a médiahatóság Műsorfigyelő és -elemző Igazgatóságának vezetője a hazai médiafogyasztási adatok sajátosságairól tartott előadást.
Elmondta, a tavalyi évben műszeres televíziós közönségmérés adatai alapján négy óra negyvenkilenc percet töltött átlagosan naponta egy négy éven felüli magyar a televízió előtt.
Az igazgató beszélt még a hagyományos műsorfogyasztás változásairól, a streaming platformok jelentőségéről és a hazai rádiózás piacáról is, de említést tett a zenei streaming szolgáltatók népszerűségéről és a sajtó helyzetéről is.
Novák Adrienn, az NMHH szakmai koordinátora a szülők médiafogyasztásának gyerekekre mért hatásáról tartott előadásában egyebek mellett arról beszélt, hogyan utánozzák a gyermekek a szülőktől látott mintákat.
Kitért még a szülők túlzott médiahasználatára, a jelenlétre a közösségi médiafelületeken, a pozitív médiahasználatra és a hazai médiazajra is, de megoldási javaslatokat is tett egyes problémákra.
A Médiatudatosság 2.0 című konferenciát a 20. CineFest keretében az NMHH, a Cine-Mis Nonprofit Kft. és a Miskolci Egyetem szervezte meg közösen, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézete és a Nemzeti Filmiroda társszervezésével.
... https://gondola.hu/hirek/311251-Valtozo_mediater_.html
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2024. augusztus 16. 06:46 | Sorszám: 113
Nemzedékek a világhálón

Több időt töltenek az interneten a baby boomerek, mint a Z generáció tagjai – egyebek mellett ez derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság friss elemzéséből, amely az egyes generációk médiafogyasztási szokásait vetette össze a 2024 első negyedévében készült felmérések alapján - jelentette a Gondolának az NMHH
Az elemzés némileg rendhagyó módon négy korosztályba csoportosította a hazai felnőtt népességet: a Baby boomerekhez az 1964-ig, az X generációhoz az 1965–1979 között, az Y generációhoz az 1980–1994 között, a Z generációhoz pedig az 1995–2006 között születetteket sorolta. A kutatás elsősorban azt vizsgálta, hogy az adott korcsoportok mekkora arányát érték el az egyes médiaplatformok, valamint, hogy az elért közönség mennyi időt töltött ezek fogyasztásával.
A rádió az elemzett negyedévben egy nap átlagosan 5,4 millió embert ért el. Az elemzésből kiderült, hogy a legnagyobb arányban a baby boomerek hallgattak rádiót, a fiatalabb generációk felé haladva pedig a korcsoportok egyre kisebb hányadát volt képes megszólítani a platform, ugyanakkor a Z generáció tagjai több időt töltöttek rádióhallgatással, mint az Y generáció. Az is megfigyelhető, hogy minél fiatalabb egy korcsoport, annál inkább az online rádióhallgatást preferálja a hagyományos rádiózással szemben – ennek ellenére a legfiatalabbak körében is a hagyományos rádiózás maradt a legnépszerűbb fogyasztási mód. Bár azt gondolhatnánk, hogy a legtöbben autózás közben hallgattak rádiót, ez csak az Y generáció tagjaira igaz, a többi generációnál az otthoni rádióhallgatás maradt a rádióhasználat legnépszerűbb formája.
A vizsgált időszakban televíziót napi szinten átlagosan 6 millió ember nézett az országban, de mind az elérés, mind a televíziónézéssel töltött idő tekintetében kijelenthető, hogy a fiatalabb generációkat egyre kevésbé tudja megszólítani a tévé. A legtöbb időt a baby boomerek töltötték a képernyők előtt, náluk nem volt számottevő különbség a hétköznapi és hétvégi televíziófogyasztás között sem: hétvégente csupán 14 perccel tévéztek többet. Ezzel szemben az X generáció hétvégente 91 perccel, vagyis 24 százalékkal töltött több időt tévénézéssel, mint hétköznap. Az Y generációnál ez a növekedés 21,2, míg a Z generációnál már csak 11,7 százalék volt, ami azt jelzi, hogy a legfiatalabbak akkor sem tévéznek sokkal többet, ha a pihenőnapjuk ezt lehetővé teszi. A fiatalabbakat különösen nehezen érték el a televíziós hírcsatornák, vagyis azok az adók, amelyeknek a fő profilja a tájékoztatás, hírközlés. Csaknem az összes generációt a rádió érte el a legkisebb arányban, a Z generáció körében azonban a televízió alulmúlta a rádió elérését.
Érdekes adat, hogy bár az internet a baby boomereket érte el a legkisebb arányban, ők töltötték a legtöbb időt a platformon. Az internetes hírportálokat is a legidősebb generáció látogatta a legkisebb arányban, ugyanakkor ők voltak a leginkább rendszeres fogyasztói ezeknek és ők töltötték a legtöbb időt is a böngészésükkel. A fiatalabbakat ugyan nagyobb arányban érték el az online híroldalak, de alacsonyabb volt közöttük a rendszeres látogatók aránya. A teljes népesség átlagosan 14 percet töltött ezen portálok olvasásával, de megfigyelhető, hogy minél fiatalabb egy generáció, annál kevesebb időt szánt erre: a baby boomerek átlagosan napi 21 percig böngészték a hírportálokat, míg a Z generáció tagjai csupán napi 6 percig.
A felmérés eredményei alapján jelentős generációs különbségek figyelhetők meg a médiafogyasztás terén. Az idősebb generációk a hagyományos médiát, míg a fiatalabbak inkább az újmédiát és az online teret részesítik előnyben. Az egyes generációk médiafogyasztási szokásait nagymértékben befolyásolja, hogy szocializációjuk során milyen technológiák voltak elérhetőek – a Z generáció tagjai például már az internet korszakában nőttek fel, ahol szabadon választhattak, milyen tartalmat szeretnének fogyasztani, a hagyományos médiaplatformok ezért jellemzően kevésbé tudják megszólítani őket.
A generációs tendenciák hatására a hagyományos médiumok folyamatosan keresik a fiatalabb célcsoportok megszólításának és a lehető legtöbb ember elérésének lehetőségét. A rádióadókra így például egyre jellemzőbb, hogy podcast vagy videós formában is elérhetővé teszik a műsoraikat online. Ezekből sokszor rövid, kivágott részeket készítenek, amelyeket a közösségi médiafelületeken terjesztve próbálják elérni a legfiatalabbakat. A különböző tévés és rádiós tartalmak mind változatosabb online megjelenésével a hagyományos média és az újmédia közötti határvonal egyre inkább elmosódni látszik, ebben azonban nem az egyes platformok elöregedése figyelhető meg, hanem a tartalmak többféle formában és csatornán történő, személyre szabott megjelenése.
Az alábbi linken Stadler Bence, az NMHH műsorfigyelő munkatársa beszél. A videó szabadon beágyazható és megosztható: https://www.youtube.com/watch?v=0N3JqjaD2z4 - írja a Gondolához eljuttatott NMHH-jelentés.
... https://gondola.hu/hirek/310772-Nemzedekek_a_vilaghalon.html
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. július 13. 08:26 | Sorszám: 112
Fiataljaink lássák a különbséget konkoly és búza között
Összességében arra biztatjuk a fiatalokat, hogy lássák a különbséget konkoly és búza között, s legyen ízlésük,
erejük, bátorságuk, hogy a búzát válasszák – fogalmaz Szikora József.
... https://gondola.hu/cikkek/151109-Fiataljaink_lassak_a_kulonbseget_konkoly_es_ ...
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2022. december 03. 02:21 | Sorszám: 111
https://www.youtube.com/watch?v=somL3O3cOYE
" Végre van mit nézni! Indul a DK TV. "

R.András
Olvasta: 5 | Válasz | 2022. november 17. 11:20 | Sorszám: 110
https://mediaklikk.hu/duna-world-radio-elo !
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. november 03. 09:37 | Sorszám: 109
Idézet:
Elon Musk: Néhány hét, míg helyreállítják a Twitterről korábban törölt felhasználók fiókjait
2022. november 3. 6:14
Bizottság alakul a felülvizsgálatra.

A Twitter nem állítja vissza azonnal azon korábbi felhasználóinak fiókját, akit a közösségi oldal zaklatás, erőszak, a választás és a korononavírussal kapcsolatos félretájékoztatásra hivatkozva zárt ki – közölte szerdán Elon Musk, a Twitter új tulajdonosa, miután aggályokat megfogalmazó civil szervezetek vezetőivel találkozott.

A milliárdos elmondta, hogy az érintettek fiókjainak helyreállítására eljárást dolgoznak ki, ami legalább néhány hétig tart. Elon Musk azt is közölte, hogy a civil társadalom vezetőinek egy csoportjával arról tárgyalt, hogy
a Twitter a jövőben milyen eszközökkel lép fel a gyűlölet és zaklatás ellen, valamint a választások integritásának biztosítása érdekében.

A találkozón részt vettek többek mellett a Színesbőrű Emberek Felemelkedésének Nemzeti Szövetsége (National Association for Advancement of Colored People - NAACP) vezetői. A szervezet közleménye szerint Elon Musk tudomására hozták aggályaikat az általuk a Twitteren érzékelt „veszélyes, életet fenyegető gyűlölet- és összeesküvés-tartalmak miatt”. Amíg a Twitteren gyűlöletkeltő tartalom és félretájékoztatás terjed, addig a „madár nem lehet szabad” – olvasható a közleményben. Ez utóbbi utalás Elon Musk múlt heti üzenetére, arra, hogy „a madár kiszabadult”. ....
https://mandiner.hu/cikk/20221103_elon_musk_twitter_kulfold
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. november 02. 00:35 | Sorszám: 108
Idézet:
2022. november 01. 21:16

Elon Musk hétfőn közölte, hogy a Twitter közösségimédia-vállalat vezérigazgatója lesz, és az eddig ingyenes ellenőrzött fiók funkciót fizetőssé tenné. Keddi tweetjeiben megerősítette, illetve részletezte ezen tervét: havi 8 dollár (kb. 3300 forint) ellenében bárkinek lehet hitelesített profilja, emellett egy szűkebb réteg számára elérhetővé válik a paywall funkció is.

Ahogyan arról beszámoltunk, hónapokig tartó huzavona után a világ leggazdagabb embere, Elon Musk végül 44 milliárd dollárért megvásárolta a Twittert. A vállalatnál az egyik első dolga volt múlt héten, hogy létszámleépítést hirdetett meg, és eltávolította a cégtől a korábbi felsővezetőket. Kirúgta Parag Agrawalt és a cég más vezető tisztségviselőit. Musk hétfőn közölte, hogy a Twitter közösségimédia-vállalat vezérigazgatója lesz, és az eddig ingyenes ellenőrzött fiók funkciót fizetőssé tenné. ....
https://www.portfolio.hu/global/20221101/itt-van-elon-musk-elso-nagy-dobasa-a ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. szeptember 18. 21:21 | Sorszám: 107
Svéd portál:

"A hét legfontosabb eseményei: Új tömegsírok Ukrajnában – Magyarország már nem demokrácia"

https://www.europaportalen.se/2022/09/viktigast-i-veckan-nya-massgravar-i-ukr ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. szeptember 05. 19:22 | Sorszám: 106
"Most van baj, egészen sokkoló hír jött Ukrajnából"

A szemétségnek nincs határa! Ez a büdösbolsilibsi kűrmány mindent enged!

A teljes cikk:

"Az ukrán-magyar határszakaszon 6649-en léptek be vasárnap Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 8833-an nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek.

A beléptetettek közül a rendőrség 206 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik fel kell keresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért.

Vonattal 39-en érkeztek - köztük 9 gyermek - az ukrajnai háború elől menekülve Budapestre

- tudatta az ORFK.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság azt közölte a police.hu oldalon, hogy a Készenléti Rendőrséggel segítik az Ukrajnából vonattal érkező menekülteket. A feladatokban támogatást nyújt a Budapesti Polgárőr Szövetség is."

https://naphire.hu/cikk/most-van-baj-egeszen-sokkolo-hir-jott-ukrajnabol

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. május 11. 12:59 | Sorszám: 105
Elon Musk visszavonja Donald Trump letiltását a Twitterről

Elon Musk, a Twitter mikroblog-szolgáltató új tulajdonosa visszavonja Donald Trump volt amerikai elnök letiltását a közösségi médiaplatformról – ezt maga Musk közölte.

Musk erről a Financial Times című brit lap autók jövőjéről szóló konferenciáján videóösszeköttetés útján beszélt. A milliárdos, aki magát „a szólásszabadság abszolutistájának” nevezi, nemrég 44 milliárd dolláros megállapodást írt alá a mikroblog-szolgáltató megvásárlásáról. A mikroblog-szolgáltató még nincs teljesen a tulajdonában, ugyanis még a részvényeseknek is szavazniuk kell a vásárlásról.

Musk arról beszélt a rendezvényen, hogy Trump fiókjának letiltása a Twitterről nem hallgattatta el a volt elnököt, hanem csak felerősítette nézeteit a politikai jobboldalon lévő hívei körében. Mint fogalmazott, a tilalom „erkölcsileg tarthatatlan és egyenesen ostoba” dolog volt.
... https://gondola.hu/hirek/286897-Elon_Musk_visszavonja_Donald_Trump_letiltasat ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. május 10. 02:00 | Sorszám: 104

"Megszűnik a Pesti TV
2022. május 9. 20:15
Már csak május végéig készítenek műsorokat.

„A Pesti TV kiadója, a TV2-csoporthoz tartozó Progress Media Hungary Kft. hétfő délután arról értesítette a kábelszolgáltatókat, hogy július 11-én megszűnik a Pesti TV adása. A műsorkészítés viszont csak május végéig folytatódik” – olvasható a PestiSrácok.hu-n."


https://mandiner.hu/cikk/20220509_pesti_tv_bucsubuli_musorkeszites_kabelszolg ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. március 11. 14:42 | Sorszám: 103
Elindult Trump Igazsága
Donald Trumpnak nincs, Vlagyimir Putyinnak van, mi az? A válasz akár az elnöki megbízatás is lehetne, de e sorok írója a Twitter-fiókra gondolt. A Capitolium 2021. január 6-ai ostroma, és Ukrajna megszállása nyilván nem összehasonlítható, ezért ez utóbbiért nem is jár eltiltás a politikusok körében rendkívül népszerű mikroblog-szolgáltató részéről.
... https://ma7.sk/nagyvilag/elindult-trump-igazsaga
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. február 21. 11:27 | Sorszám: 102
... Az indulás dátuma egyébként szimbolikus jelentőséggel is bír: február 21. – vagyis február hónap harmadik hétfője – nemzeti ünnep, az elnökök napja az Egyesült Államokban.
... https://gondola.hu/hirek/283449-Holnap_startol_Donald_Trump_kozossegi_oldala_ ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. február 21. 10:37 | Sorszám: 101
( " Habár a közösségi hálózat mögött álló vállalat – Trump Media & Technology Group (TMTG) – vezetője, Devin Nunes volt republikánus képviselő korábban azt nyilatkozta, az alkalmazás csak március végén válik elérhetővé, ennek ellenére pénteken arra ösztönözte a béta verziót tesztelő felhasználókat, hogy osszanak meg minél több tartalmat, növeljék az általuk követett profilok számát és beszélgessenek egymással. Az aktivitás fokozása is arra utaló jel, hogy az oldal indulásáig már nem kell sokat várni." )
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. február 21. 10:33 | Sorszám: 100
Nade mos'már tényleg!

Hétfőn startol Donald Trump közösségi oldala
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2022/02/hetfon-startol-donald-trump-kozossegi ...
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 15. 13:25 | Sorszám: 99
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 15. 13:14 | Sorszám: 98
"....
Hozzátette: – Mindenki azt kérdezi tőlem, miért nem száll szembe valaki ezekkel a technológiai vállalatokkal?
Nos, mi nemsokára szembe fogunk szállni! "
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 15. 13:09 | Sorszám: 97

https://en.wikipedia.org/wiki/Truth_Social
"Type of site
Social networking service
Founded 2021
Owner Trump Media & Technology Group
Founder(s) Donald Trump"


---> https://www.truthsocial.com/


"Donald Trump says new social media company has raised $1bn

The former president said: "As our balance sheet expands, Trump Media & Technology Group will be in a stronger position to fight back against the tyranny of Big Tech."

Sunday 5 December 2021 15:58, UK"

https://news.sky.com/story/donald-trump-says-new-social-media-company-has-rai ...
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. október 24. 17:16 | Sorszám: 96
Trump alternatív közösségi oldallal próbálkozik
John Matze, a Parler vezérigazgatója így kommentálta az eseményeket: Igen, elsők voltunk, ameddig a Twitter dühöngő fake news csürhéje és az igazságos versenyt ellenző barátaik el nem lehetetlenítettek. Azóta a Parler újra elérhető az Apple alkalmazásboltjában.
... https://gondola.hu/cikkek/120822-Trump_alternativ_kozossegi_oldallal_probalko ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. október 21. 23:39 | Sorszám: 95
nem táncoltak vissza, hanem már akkor is jelezték, hogy lesz valami

erről szól az idézetem is a cikkből ....
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. október 21. 16:12 | Sorszám: 94
1-2 hónappal ezelőtt már volt erről szó, de azután visszatáncoltak.
Most mégis újrakezdik?

R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. október 21. 12:15 | Sorszám: 93
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. október 21. 10:27 | Sorszám: 92
Idézet:
Új közösségi oldalt indít Donald Trump
888.hu 2021.10.21. 09:00

.... „A Trump Media & Technology Group küldetése, hogy riválist hozzon létre a liberális médiakonzorciumnak, és visszavágjon a Szilícium-völgy »big tech« vállalatainak, amelyek egyoldalú hatalmukat arra használták, hogy elhallgattassák az ellenzéki hangokat Amerikában” – áll a közleményben. A platform béta-verziója novembertől lesz elérhető a meghívott vendégek számára – írta a Breitbart.

Olyan világban élünk, ahol a táliboknak jelentős a jelenlétük a Twitteren, mégis elhallgattatták a kedvenc amerikai elnöküket”

– fogalmazott Trump a közleményben. Az év elején az elnök csalódást okozott rajongóinak és követőinek, amikor egy új médiaplatform elindításáról beszélt, amelyről bemutatása után kiderült, hogy alig több, mint egy blog. Kevesebb mint egy hónappal az indulás után a „From the Desk of Donald J. Trump” (Donald J. Trump íróasztalától) leállt. ....
https://888.hu/amerika-london-parizs/uj-kozossegi-oldalt-indit-donald-trump-4 ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. június 02. 14:44 | Sorszám: 91

https://bennfentes.net/

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...