01:30:49
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:36 | Sorszám: 96
KENYEREK
Fehér kenyér szeletelt 3 nap 50 dkg 200 Ft/db
Barna kenyér szeletelt 3 nap 50 dkg 220 Ft/db
Tökös kenyér szeletelt 3 nap 50 dkg 280 Ft/db
Sajtos kenyér szeletelt 3 nap 50 dkg 240 Ft/db
Burgonyás kenyér szeletelt 3 nap 50 dkg 240 Ft/db
Házi cipó 0,5 kg 3 nap 50 dkg 200 Ft/db
Tökös vekni szeletelt 1/4 3 nap 25 dkg 140 Ft/db
Burgonyás vekni szeletelt 1/4 3 nap 25 dkg 120 Ft/db

(egymást segítő egyesület)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:28 | Sorszám: 95
Följebb hozom, mer itten a Glanc szétoffoltatja velem a topikomat:

Újabb jó hír!!! A bróker nem vész el, csak Pestre költözik:

Idézet:Május 31-ig a Quaestor-csoporttal együtt bedőlt Quaestor Jelzálog Zrt.-nél volt üzleti igazgató Kovács Gábor, aki másnap, június elsejével már új munkahelyén, a tavaly év végén létrehozott fővárosi mamutcégnél, a Budapesti Városigazgatóság Zrt.-nél állt munkába, mint gazdasági igazgató - tudta meg az Index.

Na jó, kicsit összébb kell húzza magát:

Idézet:Az Origo azt is megtalálta, mennyit keres új beosztásában az ex Quaestor-igazgató: személyi alapbére havi bruttó 1,5 millió forint, és ehhez jön még havi 40 ezer forint cafetéria. Vezetőként Kovács is kaphat jutalmat, prémiumot: "teljesítménybére" elérheti az alapbére 15 százalékát, vagyis éves szinten a 2,7 millió forintot.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 11. 14:28 | Sorszám: 94
Általában tökmagos, barna zsemlét eszem, abból is egy nap egyet.
Nem szoktunk fehér kenyeret venni, zsömléken, kornspiccen él a család.

Azért hoztam példának, mert úgy gondoltam, hogy a fehér kenyér az alapvető élelmiszerek közé tartozik (minta setéshús, vagy a cukor).
Ugyanis az inflációról volt szó, nem az én étkezési szokásaimról.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:26 | Sorszám: 93
eurostat:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Monitoring_GNI_fo ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:25 | Sorszám: 92

KSH: Magyarország nemzeti számlái, 1995-2013

Magyarország nemzeti számlái, 1995-2013
A magyar nemzeti számlák ESA2010 módszertan szerint számított hosszú idősoros adatai jelennek meg ebben a kétnyelvű (magyar–angol) kiadványban, mely a magyar gazdaság keresztmetszeti és idősor – közöttük a bruttó hazai termék (GDP), illetve a bruttó nemzeti jövedelem (GNI) – adatait tartalmazza. A kiadvány bemutatja az ágazatok és a szektorok termelési, jövedelmi, felhalmozási és pénzügyi számláit. Információt kaphatnak az egy főre jutó GDP, a GNI, továbbá a lakossági jövedelmek, a fogyasztás és felhalmozás alakulásáról.

Az éves magyar nemzeti számlák összeállításának kezdete óta 20. alkalommal jelenik meg a legfontosabb
makrogazdasági adatokat tartalmazó kiadványunk, amely ezúttal 19 év (1995–2013) részletes adatait
tartalmazza. Tekintettel arra, hogy a számítások során lényeges módszertani változtatásokra került sor,
és ezeket a változásokat a teljes idősoron átvezettük, a kiadvány terjedelme jóval meghaladja az eddig
szokásos méretet. Ennek megfelelően formátumát is változtattuk, felhasználóbarát, táblázatos (Excel)
formában adjuk közre az adatokat.
A módszertani változások fő oka, hogy 2014 szeptemberétől a nemzeti számlák összeállításának az
Európai Unióban előírt módszertana megváltozott, az Európai Unió 2013. május 21-i 549/2013/EU
parlamenti és tanácsi jogszabálya alapján. Ennek melléklete egyben meghatározza a tagországokban a
nemzeti számlák összeállításának módszertanát (ESA2010).
Az ESA2010 összhangban van az ENSZ által kiadott, a nemzeti számlák világszerte elfogadott és
alkalmazott módszertanával, az SNA2008-cal, így biztosítva a makrostatisztikai mutatók világszintű ösz-
szehasonlíthatóságát.
A nemzeti számlák a gazdaságstatisztika modern rendszerének a központi elemét képezik, valamint
rendszerezett statisztikai keretet nyújtanak a gazdasági folyamatok összegzéséhez és elemzéséhez. E szerep
maradéktalan betöltéséhez és a felhasználók változó igényeinek való megfeleléshez a számlarendszernek
naprakész rendszerként kell üzemelnie. Az elmúlt húsz évben jelentős hatások érték a világ gazdaságait,
így az információs és kommunikációs technológiák térnyerése a termelési folyamatokban, az immateriális
javak, a szellemi tulajdonú termékek bővülő szerepe és a globalizáció felerősödése. A felsorolt
tényezők tették szükségessé a korábban alkalmazott (ESA95) módszertan frissítését és megújítását, ami
nem forradalmi, hanem szükségszerű változásokat hozott.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:24 | Sorszám: 91
polgariszemle.hu:

A költségvetési előirányzat szerint 2007-ben az EU-tól összesen 655 milliárd forintot kapunk, és 215 milliárd forinttal járulunk hozzá, ez nettó 440 milliárd forintot jelent. Viszonyítva az elszenvedett termék és szolgáltatás külkereskedelmi cserearány-veszteségünkhöz (890 milliárd Ft), annak mintegy fele. A KSH GNI hivatalos elszámolása szerint a reálösszeg még ennél is jóval alacsonyabb, mindössze 111 milliárd forint (kaptunk 198,4 milliárd forintot, és befizettünk 87,3 milliárd forintot, lásd: KSH Magyarország Nemzeti Számlái, illetve GDP-elszámolás adatai).

(megint csak én vastagítottam, ne kelljen keresgélned)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:21 | Sorszám: 90
Ez egy 2010-es cikk:

A KSH kiadta a GNI számítás módszertanát, amely egy 450 oldalas dokumentum, és az uniós statisztikai előírások függvényében folyamatosan módosul - erről Szabó Péter főosztályvezető beszélt. Ilyen uniós módosítás például az, hogy a kutatás-fejlesztést tőkésíteni kell, ahelyett hogy a folyó termelés költségei között szerepelne. A tőkésítéssel ez a kiadás növeli a GDP-t és a GNI-t is. Hasonlóan tőkésíteni kell a romboló fegyvereket is, a bérmunka elszámolása pedig újra bruttó módon történik - ez utóbbit néhány évente nettóról bruttóra, majd újra nettóra váltja az EU.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:20 | Sorszám: 89


A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) megújította az éves folyóáras bruttó hazai termék (GDP)számítást, hogy a nemzeti számlák előállítása áttekinthetőbb, a kapott adatok pedig megbízhatóbbak legyenek.
2013.09.20 13:32
MTI
nyomtatás
beszélj róla
+-betűméret
hirdetés

Ezt hangsúlyozták a hivatal szakértői a Statisztika Nemzetközi Éve alkalmából rendezett szakmai beszélgetésen pénteken, Budapesten.

A KSH rendezvényén Hüttl Antónia, a Statisztikai Szemle főszerkesztője kiemelte: a GDP mérése egyebek között azért fontos, mert az Európai Unióban a tagországok bruttó nemzeti jövedelmével (GNI) arányosan kell teljesíteni a tagi befizetéseket

(a kiemelés az én művem. Szóval ennyire lényegtelen a GNI, hogy ez alapján számítják a tagországok befizetnivalóját. Valóban, marginális férc-zugmutató lehet akkor.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:18 | Sorszám: 88
Aztán van pár pdf az új módszertanról, majd a Portfólió emlegeti a KSH-t és a GNI-t egy lapon:

Alaposan átírta a GDP-számokat a KSH nagy módszertani revíziója, melynek keretében az ESA2010 szabványra tért át a hivatal. A változások meglehetősen szerteágazók, a folyamatosan frissülő cikkünkben ezeket próbáljuk áttekinteni.

Jó, de mi ez az egész?
Csak röviden, mi szükség van erre a nagy változásra. Az Európai Unió tagállamai 2014 szeptemberétől új módszertan szerint állítják össze a nemzeti számlákat. A módosított előírásoknak megfelelő adatokat, amelyek összegzései a bruttó hazai termék (GDP) és a bruttó nemzeti jövedelem (GNI) mutatóiban jelennek meg, a KSH első alkalommal ma publikálta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:15 | Sorszám: 87
Beütöttem a gógelbe.
Ez a második találat:
https://www.ksh.hu/sajtoszoba_sajtokozlemenyek_tajekoztatok_2012_09_21
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:12 | Sorszám: 86
Cibora, félreértesz (gondolom, nem véletlenül ).
Amilyen statisztikát eddig az orrod alá dugtam, az vagy ksh, vagy eurostat volt.
Elég, ha ezekből hozod a táblázatodat, ezek általában is elfogadottak.

Ha tényleg olyan fontos szám a GNI, akkor biztosan találsz ezeken olyat és annyit, mint a GDP-re.
Vagy mégsem?

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 13:37 | Sorszám: 85
Mint ahogy azt az OK!PÉCS megírta, a tavaly több mint százmillióból felújított pécsi Csontváry múzeum épületét hamarosan szét fogják verni, kibontják a falat, mert a nagyobb festményeket csak így tudják elszállítani Budapestre. Ott ugyanis L. Simon László Csontváry kiállítást álmodott.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 13:18 | Sorszám: 84
Újabb jó hír!!! A bróker nem vész el, csak Pestre költözik:

Idézet:
Május 31-ig a Quaestor-csoporttal együtt bedőlt Quaestor Jelzálog Zrt.-nél volt üzleti igazgató Kovács Gábor, aki másnap, június elsejével már új munkahelyén, a tavaly év végén létrehozott fővárosi mamutcégnél, a Budapesti Városigazgatóság Zrt.-nél állt munkába, mint gazdasági igazgató - tudta meg az Index.



Na jó, kicsit összébb kell húzza magát:

Idézet:
Az Origo azt is megtalálta, mennyit keres új beosztásában az ex Quaestor-igazgató: személyi alapbére havi bruttó 1,5 millió forint, és ehhez jön még havi 40 ezer forint cafetéria. Vezetőként Kovács is kaphat jutalmat, prémiumot: "teljesítménybére" elérheti az alapbére 15 százalékát, vagyis éves szinten a 2,7 millió forintot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:37 | Sorszám: 83
Én most arra lennék kíváncsi, mennyiért veszed a fehér kenyeret. Elhiggyem-e a KSH-nak, hogy 273-ba kerül?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:36 | Sorszám: 82
2002-ben, ugyancsak a Világbank szerint:

http://www.ma.hu/tart/rcikk/a/0/13589/1
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:31 | Sorszám: 81
Minek idézzek? azonnal kiderül, hogy a forrás hiteltelen. Itt van pl. egy világbanki elemzés, de, tartok tőle, hogy mivel az Origó közli, azonnal fércmunkának fog bizonyulni.
http://www.origo.hu/gazdasag/20130704-vilagbank-fejlodesi-jelentes-csak-magya ...
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 11. 12:14 | Sorszám: 80
Cimbora, ha ez a GNI tényleg annyira fontos volna, tele lenne vele a net, mind a GDP-s táblázatokkal.
Mutass már néhányat, hogy lássak és higyjek.

A jó fehér kenyérnél nem az a kérdés, épp most hogy mennyibe kerül, hanem az, hogy mennyit drágult.
Mert hogy az inflációról ment a csevely.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:56 | Sorszám: 79
Értem. Szóval egyszerűen NEM ÉRDEKEL más adat, vélemény, következtetés.
Nincs ezzel baj, én ugyan meg nem rólak érte.
Én is pont így vagyok, vagy a fene tudja, nem tudom eldönteni, mert a hurrápropaganda vastagon ömlik mindenhonnan. Ha érdekel engem, ha nem, kénytelen vagyok meghallgatni. Negyven éve hallgatom reggel a Krónikát, de csak a megszokás miatt kapcsolom be újabban, mert amúgy hallgathatatlan a propagandától.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:52 | Sorszám: 78
Ha én vágom a kenyeret, akkor a szelet nem fér a kenyérpirítóba.
A Nőtárs meg nem szereti a fehér kenyeret

Jó helyen.... na vissza a témához, ha "jó helyen" veszel finom fehér kenyeret, akkor az kijön 273-ból?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:43 | Sorszám: 77
Nem akarok én semmit se cáfolni.
Te is azt higyjél el, ami belefér a prkoncepciódba, meg én is.
Így akkor a komfort-érzés megmarad.
(Csak azok a nyomorult számok ne volnának, tudod, a százszoros eltérés... az már 10000%-os hiba.)
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:41 | Sorszám: 76
Szeletelt kenyeret veszel? Elment a józan eszed? Nincs otthon késetek?
Jó helyen kell venni fehérkenyeret, ahol nem tesznek bele térfogatnövelőt.
(A térfogat meg egyébként se finom.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:36 | Sorszám: 75
Na, ez jó végszó volt eftássam.
A szerző más cikkeivel cáfolni ezt a most idézettet, ez ANNYIRA szakmai érvelés.
Most akkor jöhet a jellemem ócsárlása, ahogy itten szokás.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:33 | Sorszám: 74
Hát már hogyne lenne jó, ha egyszer a 444-en írták, nyilván nincs benne semmilyen csúszatás
Másrészt ez a Sarkadi Zsolt egy igazi független gondolkodó, elég csak a cikkei címét megnézni, hogyaszongya (nyilván mélyreható gazdasági ismeretei is vannak, igazi polihisztor):

Keleten senki nem bízik Orbánban
2015. március 30. 08:25
Nem értek egyet azzal a külpolitikai iránnyal, ami Szijjártó Péter érkezése óta dívik, amely a külpolitika egyetlen célját és feladatát a materiális értelemben, forintban kifejezhető előnyök megszerzésében jelöli meg. Interjú.

Minden egész eltörött
2015. március 27. 14:38
Magyarország tehát 2015-re olyan országgá vált, ahol nem baj, ha foci és a filmgyártás veszteséges, az viszont baj, ha az oktatás és az egészségügy az.

A vasárnapi zárva tartás még igazibb értelme
2015. március 16. 19:19
A magyar állam ismét megüzente lakóinak, hogy az emberek márpedig ki vannak szolgáltatva az államhatalmat gyakorlók akaratának. Ha a Fidesz és a KDNP le akar nyomni valamit a torkodon, akkor azt lenyomja. Ennyi.

Külföldről nézve nagyon durva a magyar politika
2015. január 21. 10:46
Amióta csak a magyar politika környékén kóborlok, folyamatosan azzal vagyok megvádolva, hogy Orbán Viktort akarom megbuktatni, és én akarok lenni a miniszterelnök. Interjú.

De most tényleg: Minek petárdázni?
2014. december 31. 18:00
Tényleg, emberek lássuk be: A PETÁRDÁZÁS HÜLYESÉG! AKI PETÁRDÁZIK, AZ HÜLYE!

Ez az államigazgatás szarul működik
2014. december 27. 15:37
Tanácstalan, és a rendszeren érthetetlenségével viccelődő ügyintézők, átláthatatlan eljárások és pontatlanság jellemzi az egészet.

Egy kis hitelből nagy baj nem lehet
2014. november 12. 10:57
Amiben viszont a House of Debt az első, az az, hogy a háztartások adósságát nevezi meg a válság forrásaként, és adatokkal bizonyítva végig is követi, hogyan gyarapodott ez elviselhetetlenné.

Királyság Magyarországon
2010. november 26. 16:32
Megkoronázhatnánk akár I. Levente apostoli magyar királyt is, aki egyébként már egész Európa uralkodójának is tartja magát.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:29 | Sorszám: 73
Olvasd el a másik cikket, hosszú ugyan, de jó.
A GDP EGY ( 1 darab, ein Stück) mérőszám. Ha csak azt nézed, ugyanúgy egyoldalúan tájékozódsz. De, ugye, az más.

Pedig Mo. esetében nagyon lényeges, hogy a GDP-t turbózó külföldi cégek elviszik a jövedelmük nagy részét, és innentől a GDP-ben ez az összeg CSAK PAPÍRON van benne, az az országnak nulla hasznot hoz.

Nem tudom, mondjam még kisiskolásabban?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:25 | Sorszám: 72
Eeegen. Ugyebár ha egy ember egy óra alatt ás ki egy egyköbméteres gödröt, akkor ezer ember 3,6 másodperc alatt végez vele.
Minden más csak bőccsészkedés
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...