21:33:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 17:36 | Sorszám: 92
Ezeket a jeleket megtanulni is ötven év...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 15:05 | Sorszám: 91
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 14:36 | Sorszám: 90
...és csodálkozol, hogy őskövületnek tartanak?
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 07:42 | Sorszám: 89
Nágárdzsuna नागार्जुन 100 évet élt és írt.
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 07:37 | Sorszám: 88
"már én sem írok... kézírással" Pedig kell az. Miért is? Sokáig tartana kifejteni. Bonyolult. Ez is sok találgatásra adna okot, mint az, hogy "az üresség filozófiáját valló Nágárdzsuna miért töltötte egész életét írással" : )
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 21. 07:33 | Sorszám: 87
Magyarországon ma még nincs gond, az általánostól a felsőoktatásig kézzel írnak diákjaink. Viszont munkánk során egyre kevesebb igény van rá. "Régen" (90-es évek eleje) megírtam kézzel egy műszaki leírást, s odaadtam a titkárnőnek, hogy gépelje le. Hagyományos írógéppel. Rajztáblán terveztem, s odaadtam a kihúzó hölgynek, hogy tussal véglegesítse. Jött a számítástechnika, szövegszerkesztők (FrameWork, ha valaki egyáltalán emlékszik még rá a jó öreg DOS-os világból), rajzoló programok stb. Kiszorultak a gépírók, rajzkihúzók, mert mindent elvégzett helyettük a "gép". Így a folyóírás is elmaradt, bár én még előszeretettel használom, igaz nem csak a munkám során. Én még írok kézzel levelet rokonnak, ismerősnek. Írok üdvözlő lapot karácsonyra, húsvétra kb. 60-70 db-ot alkalmanként. Szakmai előadásokon nem diktafont használok, hanem jegyzetelek. Helyszíni felmérések során nem a laptopot szorongatom, hanem kézi vázlatokat gyártok, s hozzá jegyzetelek. Megbeszéléseken szintén.
Szóval nem kell elhanyagolni ezt a tudományunkat, igenis lehet azt gyakorolni a mindennapjainkban.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 21. 07:19 | Sorszám: 86
Van ilyen, és nem is ellenzem alapvetően. Pl. a kéttannyelvű nemzetiségi iskolák ilyenek.
A felsőoktatásban idegen nyelven hallgatott előadások meg megint más tészta. Arra is szükség van.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 21:16 | Sorszám: 85
Gondolom, hogy inkább csak testileg vannak itt!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 20:29 | Sorszám: 84


Az Azok csak "lélekben" vannak itt. Jól dörzsölök a kezüket...

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 20:20 | Sorszám: 83
Az azokitt vannak és vezényelnek!
Közben a hírekben mondják, hogy a "menekültek"-ből a hülye magyar, osztrák, horvát, szerb, szlovén, német, svéd nem kér!
Ez persze nem számít, mert demokrácia van, amit a sajtó képviselői jól megmondanak nekünk!
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 19:58 | Sorszám: 82
Idézet:
Az új generáció meg még ezt az alapvetést sem fogja tudni!


Ez Azoknak, jól felfogott érdeke, "nehogymá" elég legyen az íráshoz egy papír meg egy ceruza!

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 18:44 | Sorszám: 81
Na, így van ez nálam is és sztem a legtöbbünknél, de mi még tudunk így írni és tudjuk olvasni az ilyen írást. Az új generáció meg még ezt az alapvetést sem fogja tudni!
Képzeld el, ha a tanár az első osztályban már nem hattyúnyakat rajzol a táblára, hanem kinyomtatja a kettest, oszt nézzétek meg jól!
Emlékszem, hogy annak idején nekünk kicsire vágott, összefűzött újságpapírt kellett vinni és azon ún. postaironnal gyakoroltuk a számokat és az írott betűket.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 16:14 | Sorszám: 80
na ez egyébként tényleg megdöbbentő... már én sem írok évek(tizedek?) óta kézírással!
esetleg, aláírást. baromi rondát. évente egyszer!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:39 | Sorszám: 79
Már nálunk is megjelent, hogy magyar gyerekeknek idegen nyelven oktatják a szaktárgyakat.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:35 | Sorszám: 78
Nincs messze... ez Svédországban működik. Dánia és Norvégia is errefelé halad, csak persze ez nem pc, tehát nem beszélünk róla!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:19 | Sorszám: 77
Na, az is egy nagy ökörség. Remélem odáig nem jutunk.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:18 | Sorszám: 76
Az, hogy melyik országban milyen az oktatás, és az, hogy kell-e a diplomához kötni a nyelvtudást, szerintem két különböző dolog. Az anyanyelvi világnyelvet tudó ember is tanul nyelve(ke)t, pedig ölbe tehetné a kezét. Mi magyarok meg nem tehetjük ölbe. Nehéz is a nyelvünk, meg bármennyire mindennek az eredete magyar (nem kell ecsetelni egyes polgártársaink túlkapásait), nem követelhetjük meg, hogy ők, akik jóval többen vannak, tanulják meg szép nyelvünket.
Azonban minden ország állampolgára (felsőoktatásban is) az anyanyelvén tanuljon. Nálunk egyelőre nem látok ebben veszélyt.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:05 | Sorszám: 75
...meg nem is oktatják a folyóírást. Ha valaki arra vetemedik, hogy kézzel írjon, az nagybetűkkel ír!
Jó ismerősöm diplomás lánya, nem tudja olvasni az anyja kézzel írott levelét!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:51 | Sorszám: 74
Visszatérve a nyelvtudás kérdésére: azért tartom elhibázottnak a nyelvtudás erőltetését,
mert ezen az úton oda jutunk, mint a svédek, hogy már nincs is svéd nyelvű oktatásuk,
csak angol ...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:23 | Sorszám: 73
Nem feltétlenül borogatja a kukát ötösre, de képes rá.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:22 | Sorszám: 72

Ez jó. Most belegondoltam; egy kulcsrakész házat hosszabbított (öt év) garancia után hova kell szállítani.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:21 | Sorszám: 71
Oké, ha így nézzük, akkor tényleg jogos, hogy a szupermennek többet fizessünk a kukaborogatásért,
mint a sülttahónak.
De nem azért, mert a szupermennek több diplomája van, hanem azért, mert jobb minőségű munkát végez.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:17 | Sorszám: 70
állítólag, már a japán autókat sem három éves élettartamra tervezik!...
( Mert kevés a hely. A roncsok tárolására..)
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 14:16 | Sorszám: 69
Pedig ha nagyon körbenézünk, akkor a kommunális hulladékgazdálkodási szakreferens- és menedzseri állás is lassan diplomához lesz kötve ... Sőt, ha mindezt szelektíven tanulja, akár doktorálhat is belőle ...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:12 | Sorszám: 68
Fordítsuk meg a dolgot: Te melyik emberre bíznál egy adott feladatot? Amelyik a képességei határát feszegetve éppen teljesít, vagy amelyik a kisujjából megcsinálja, sőt, tudását az elvégzendő feladat minőségi javítására is fordítja?

Kb. ez az elv vezet oda, hogy elég a minimum, hiszen az a cél, hogy a hajdan volt 40 éves NDK-s turmixgép még ma is üzemeljen, teljességgel elfogadhatatlan követelmény. Az egy éves garancia után 3 nappal el kell romolnia! Erre tökéletes a betanított analfabéta. Nincs igénye sem ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...