01:31:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:20 | Sorszám: 89


A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) megújította az éves folyóáras bruttó hazai termék (GDP)számítást, hogy a nemzeti számlák előállítása áttekinthetőbb, a kapott adatok pedig megbízhatóbbak legyenek.
2013.09.20 13:32
MTI
nyomtatás
beszélj róla
+-betűméret
hirdetés

Ezt hangsúlyozták a hivatal szakértői a Statisztika Nemzetközi Éve alkalmából rendezett szakmai beszélgetésen pénteken, Budapesten.

A KSH rendezvényén Hüttl Antónia, a Statisztikai Szemle főszerkesztője kiemelte: a GDP mérése egyebek között azért fontos, mert az Európai Unióban a tagországok bruttó nemzeti jövedelmével (GNI) arányosan kell teljesíteni a tagi befizetéseket

(a kiemelés az én művem. Szóval ennyire lényegtelen a GNI, hogy ez alapján számítják a tagországok befizetnivalóját. Valóban, marginális férc-zugmutató lehet akkor.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:18 | Sorszám: 88
Aztán van pár pdf az új módszertanról, majd a Portfólió emlegeti a KSH-t és a GNI-t egy lapon:

Alaposan átírta a GDP-számokat a KSH nagy módszertani revíziója, melynek keretében az ESA2010 szabványra tért át a hivatal. A változások meglehetősen szerteágazók, a folyamatosan frissülő cikkünkben ezeket próbáljuk áttekinteni.

Jó, de mi ez az egész?
Csak röviden, mi szükség van erre a nagy változásra. Az Európai Unió tagállamai 2014 szeptemberétől új módszertan szerint állítják össze a nemzeti számlákat. A módosított előírásoknak megfelelő adatokat, amelyek összegzései a bruttó hazai termék (GDP) és a bruttó nemzeti jövedelem (GNI) mutatóiban jelennek meg, a KSH első alkalommal ma publikálta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:15 | Sorszám: 87
Beütöttem a gógelbe.
Ez a második találat:
https://www.ksh.hu/sajtoszoba_sajtokozlemenyek_tajekoztatok_2012_09_21
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 14:12 | Sorszám: 86
Cibora, félreértesz (gondolom, nem véletlenül ).
Amilyen statisztikát eddig az orrod alá dugtam, az vagy ksh, vagy eurostat volt.
Elég, ha ezekből hozod a táblázatodat, ezek általában is elfogadottak.

Ha tényleg olyan fontos szám a GNI, akkor biztosan találsz ezeken olyat és annyit, mint a GDP-re.
Vagy mégsem?

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 13:37 | Sorszám: 85
Mint ahogy azt az OK!PÉCS megírta, a tavaly több mint százmillióból felújított pécsi Csontváry múzeum épületét hamarosan szét fogják verni, kibontják a falat, mert a nagyobb festményeket csak így tudják elszállítani Budapestre. Ott ugyanis L. Simon László Csontváry kiállítást álmodott.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 13:18 | Sorszám: 84
Újabb jó hír!!! A bróker nem vész el, csak Pestre költözik:

Idézet:
Május 31-ig a Quaestor-csoporttal együtt bedőlt Quaestor Jelzálog Zrt.-nél volt üzleti igazgató Kovács Gábor, aki másnap, június elsejével már új munkahelyén, a tavaly év végén létrehozott fővárosi mamutcégnél, a Budapesti Városigazgatóság Zrt.-nél állt munkába, mint gazdasági igazgató - tudta meg az Index.



Na jó, kicsit összébb kell húzza magát:

Idézet:
Az Origo azt is megtalálta, mennyit keres új beosztásában az ex Quaestor-igazgató: személyi alapbére havi bruttó 1,5 millió forint, és ehhez jön még havi 40 ezer forint cafetéria. Vezetőként Kovács is kaphat jutalmat, prémiumot: "teljesítménybére" elérheti az alapbére 15 százalékát, vagyis éves szinten a 2,7 millió forintot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:37 | Sorszám: 83
Én most arra lennék kíváncsi, mennyiért veszed a fehér kenyeret. Elhiggyem-e a KSH-nak, hogy 273-ba kerül?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:36 | Sorszám: 82
2002-ben, ugyancsak a Világbank szerint:

http://www.ma.hu/tart/rcikk/a/0/13589/1
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:31 | Sorszám: 81
Minek idézzek? azonnal kiderül, hogy a forrás hiteltelen. Itt van pl. egy világbanki elemzés, de, tartok tőle, hogy mivel az Origó közli, azonnal fércmunkának fog bizonyulni.
http://www.origo.hu/gazdasag/20130704-vilagbank-fejlodesi-jelentes-csak-magya ...
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 11. 12:14 | Sorszám: 80
Cimbora, ha ez a GNI tényleg annyira fontos volna, tele lenne vele a net, mind a GDP-s táblázatokkal.
Mutass már néhányat, hogy lássak és higyjek.

A jó fehér kenyérnél nem az a kérdés, épp most hogy mennyibe kerül, hanem az, hogy mennyit drágult.
Mert hogy az inflációról ment a csevely.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:56 | Sorszám: 79
Értem. Szóval egyszerűen NEM ÉRDEKEL más adat, vélemény, következtetés.
Nincs ezzel baj, én ugyan meg nem rólak érte.
Én is pont így vagyok, vagy a fene tudja, nem tudom eldönteni, mert a hurrápropaganda vastagon ömlik mindenhonnan. Ha érdekel engem, ha nem, kénytelen vagyok meghallgatni. Negyven éve hallgatom reggel a Krónikát, de csak a megszokás miatt kapcsolom be újabban, mert amúgy hallgathatatlan a propagandától.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:52 | Sorszám: 78
Ha én vágom a kenyeret, akkor a szelet nem fér a kenyérpirítóba.
A Nőtárs meg nem szereti a fehér kenyeret

Jó helyen.... na vissza a témához, ha "jó helyen" veszel finom fehér kenyeret, akkor az kijön 273-ból?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:43 | Sorszám: 77
Nem akarok én semmit se cáfolni.
Te is azt higyjél el, ami belefér a prkoncepciódba, meg én is.
Így akkor a komfort-érzés megmarad.
(Csak azok a nyomorult számok ne volnának, tudod, a százszoros eltérés... az már 10000%-os hiba.)
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:41 | Sorszám: 76
Szeletelt kenyeret veszel? Elment a józan eszed? Nincs otthon késetek?
Jó helyen kell venni fehérkenyeret, ahol nem tesznek bele térfogatnövelőt.
(A térfogat meg egyébként se finom.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:36 | Sorszám: 75
Na, ez jó végszó volt eftássam.
A szerző más cikkeivel cáfolni ezt a most idézettet, ez ANNYIRA szakmai érvelés.
Most akkor jöhet a jellemem ócsárlása, ahogy itten szokás.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:33 | Sorszám: 74
Hát már hogyne lenne jó, ha egyszer a 444-en írták, nyilván nincs benne semmilyen csúszatás
Másrészt ez a Sarkadi Zsolt egy igazi független gondolkodó, elég csak a cikkei címét megnézni, hogyaszongya (nyilván mélyreható gazdasági ismeretei is vannak, igazi polihisztor):

Keleten senki nem bízik Orbánban
2015. március 30. 08:25
Nem értek egyet azzal a külpolitikai iránnyal, ami Szijjártó Péter érkezése óta dívik, amely a külpolitika egyetlen célját és feladatát a materiális értelemben, forintban kifejezhető előnyök megszerzésében jelöli meg. Interjú.

Minden egész eltörött
2015. március 27. 14:38
Magyarország tehát 2015-re olyan országgá vált, ahol nem baj, ha foci és a filmgyártás veszteséges, az viszont baj, ha az oktatás és az egészségügy az.

A vasárnapi zárva tartás még igazibb értelme
2015. március 16. 19:19
A magyar állam ismét megüzente lakóinak, hogy az emberek márpedig ki vannak szolgáltatva az államhatalmat gyakorlók akaratának. Ha a Fidesz és a KDNP le akar nyomni valamit a torkodon, akkor azt lenyomja. Ennyi.

Külföldről nézve nagyon durva a magyar politika
2015. január 21. 10:46
Amióta csak a magyar politika környékén kóborlok, folyamatosan azzal vagyok megvádolva, hogy Orbán Viktort akarom megbuktatni, és én akarok lenni a miniszterelnök. Interjú.

De most tényleg: Minek petárdázni?
2014. december 31. 18:00
Tényleg, emberek lássuk be: A PETÁRDÁZÁS HÜLYESÉG! AKI PETÁRDÁZIK, AZ HÜLYE!

Ez az államigazgatás szarul működik
2014. december 27. 15:37
Tanácstalan, és a rendszeren érthetetlenségével viccelődő ügyintézők, átláthatatlan eljárások és pontatlanság jellemzi az egészet.

Egy kis hitelből nagy baj nem lehet
2014. november 12. 10:57
Amiben viszont a House of Debt az első, az az, hogy a háztartások adósságát nevezi meg a válság forrásaként, és adatokkal bizonyítva végig is követi, hogyan gyarapodott ez elviselhetetlenné.

Királyság Magyarországon
2010. november 26. 16:32
Megkoronázhatnánk akár I. Levente apostoli magyar királyt is, aki egyébként már egész Európa uralkodójának is tartja magát.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:29 | Sorszám: 73
Olvasd el a másik cikket, hosszú ugyan, de jó.
A GDP EGY ( 1 darab, ein Stück) mérőszám. Ha csak azt nézed, ugyanúgy egyoldalúan tájékozódsz. De, ugye, az más.

Pedig Mo. esetében nagyon lényeges, hogy a GDP-t turbózó külföldi cégek elviszik a jövedelmük nagy részét, és innentől a GDP-ben ez az összeg CSAK PAPÍRON van benne, az az országnak nulla hasznot hoz.

Nem tudom, mondjam még kisiskolásabban?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:25 | Sorszám: 72
Eeegen. Ugyebár ha egy ember egy óra alatt ás ki egy egyköbméteres gödröt, akkor ezer ember 3,6 másodperc alatt végez vele.
Minden más csak bőccsészkedés
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:24 | Sorszám: 71
Szeletelt kenyeret, ami eleve drágább, meg ha látok, félbarnát. A fehér kenyér újabban elég ratyi. Fel van fújva és másnap már morzsáira esik.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 10:03 | Sorszám: 70
Mindig nézzük azt, amelyik Magyaroszágról kedvezőtlenebb képet mutat.

Ugyan mindenütt elfogadott a GDP, mint mérőszám, de ha ez túl rózsaszín, akkor beszáljünk a hajléktalanokról, meg hogy hány lélegeztőgépet lehetett volna egy felépített stadion árábol vásárolni.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:59 | Sorszám: 69
Értem én, a számokkal nehéz vitázni.
Lehet persze filózófikus vitát folytatni, hogy mikor éri utól Achilles a teknőst, de ez nem az én világom, azt meghagyom a bölcsészeknek.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 09:56 | Sorszám: 68
Jah, értem, tehát az esetek 99%-ban krupliskenyeret vásárolsz.
Attul csak lábad izzad.

Menjél már ezekkel kis kiszerelésű baromságokkal, Testvérem.
Szerintem Te se hiszed el.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:38 | Sorszám: 67
Én már halmozom a leket a párnacihába. Szerintem meg lehetne egyezni az albán embercsempész-maffiával, hogy itt fektessék be a pénzüket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:31 | Sorszám: 66
Ez tényleg jó hír.
Talán végre-valahára áttérünk a tugrik relációjú elszámolásra.
Mongol barátaink hátha kevésbé szivattyúzzák ki a pénzt tőlünk mint a finánctőkések.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 08:48 | Sorszám: 65
Érdemes végigolvasni. ne ijesszen el senkit, hogy a 444 közli, a cikk nagyon is jjó.

http://tldr.444.hu/2015/01/20/a-nemet-utrol-letertunk-banglades-es-albania-fe ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...