01:36:10
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:37 | Sorszám: 83
Én most arra lennék kíváncsi, mennyiért veszed a fehér kenyeret. Elhiggyem-e a KSH-nak, hogy 273-ba kerül?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:36 | Sorszám: 82
2002-ben, ugyancsak a Világbank szerint:

http://www.ma.hu/tart/rcikk/a/0/13589/1
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 12:31 | Sorszám: 81
Minek idézzek? azonnal kiderül, hogy a forrás hiteltelen. Itt van pl. egy világbanki elemzés, de, tartok tőle, hogy mivel az Origó közli, azonnal fércmunkának fog bizonyulni.
http://www.origo.hu/gazdasag/20130704-vilagbank-fejlodesi-jelentes-csak-magya ...
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. június 11. 12:14 | Sorszám: 80
Cimbora, ha ez a GNI tényleg annyira fontos volna, tele lenne vele a net, mind a GDP-s táblázatokkal.
Mutass már néhányat, hogy lássak és higyjek.

A jó fehér kenyérnél nem az a kérdés, épp most hogy mennyibe kerül, hanem az, hogy mennyit drágult.
Mert hogy az inflációról ment a csevely.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:56 | Sorszám: 79
Értem. Szóval egyszerűen NEM ÉRDEKEL más adat, vélemény, következtetés.
Nincs ezzel baj, én ugyan meg nem rólak érte.
Én is pont így vagyok, vagy a fene tudja, nem tudom eldönteni, mert a hurrápropaganda vastagon ömlik mindenhonnan. Ha érdekel engem, ha nem, kénytelen vagyok meghallgatni. Negyven éve hallgatom reggel a Krónikát, de csak a megszokás miatt kapcsolom be újabban, mert amúgy hallgathatatlan a propagandától.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:52 | Sorszám: 78
Ha én vágom a kenyeret, akkor a szelet nem fér a kenyérpirítóba.
A Nőtárs meg nem szereti a fehér kenyeret

Jó helyen.... na vissza a témához, ha "jó helyen" veszel finom fehér kenyeret, akkor az kijön 273-ból?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:43 | Sorszám: 77
Nem akarok én semmit se cáfolni.
Te is azt higyjél el, ami belefér a prkoncepciódba, meg én is.
Így akkor a komfort-érzés megmarad.
(Csak azok a nyomorult számok ne volnának, tudod, a százszoros eltérés... az már 10000%-os hiba.)
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:41 | Sorszám: 76
Szeletelt kenyeret veszel? Elment a józan eszed? Nincs otthon késetek?
Jó helyen kell venni fehérkenyeret, ahol nem tesznek bele térfogatnövelőt.
(A térfogat meg egyébként se finom.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:36 | Sorszám: 75
Na, ez jó végszó volt eftássam.
A szerző más cikkeivel cáfolni ezt a most idézettet, ez ANNYIRA szakmai érvelés.
Most akkor jöhet a jellemem ócsárlása, ahogy itten szokás.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 11:33 | Sorszám: 74
Hát már hogyne lenne jó, ha egyszer a 444-en írták, nyilván nincs benne semmilyen csúszatás
Másrészt ez a Sarkadi Zsolt egy igazi független gondolkodó, elég csak a cikkei címét megnézni, hogyaszongya (nyilván mélyreható gazdasági ismeretei is vannak, igazi polihisztor):

Keleten senki nem bízik Orbánban
2015. március 30. 08:25
Nem értek egyet azzal a külpolitikai iránnyal, ami Szijjártó Péter érkezése óta dívik, amely a külpolitika egyetlen célját és feladatát a materiális értelemben, forintban kifejezhető előnyök megszerzésében jelöli meg. Interjú.

Minden egész eltörött
2015. március 27. 14:38
Magyarország tehát 2015-re olyan országgá vált, ahol nem baj, ha foci és a filmgyártás veszteséges, az viszont baj, ha az oktatás és az egészségügy az.

A vasárnapi zárva tartás még igazibb értelme
2015. március 16. 19:19
A magyar állam ismét megüzente lakóinak, hogy az emberek márpedig ki vannak szolgáltatva az államhatalmat gyakorlók akaratának. Ha a Fidesz és a KDNP le akar nyomni valamit a torkodon, akkor azt lenyomja. Ennyi.

Külföldről nézve nagyon durva a magyar politika
2015. január 21. 10:46
Amióta csak a magyar politika környékén kóborlok, folyamatosan azzal vagyok megvádolva, hogy Orbán Viktort akarom megbuktatni, és én akarok lenni a miniszterelnök. Interjú.

De most tényleg: Minek petárdázni?
2014. december 31. 18:00
Tényleg, emberek lássuk be: A PETÁRDÁZÁS HÜLYESÉG! AKI PETÁRDÁZIK, AZ HÜLYE!

Ez az államigazgatás szarul működik
2014. december 27. 15:37
Tanácstalan, és a rendszeren érthetetlenségével viccelődő ügyintézők, átláthatatlan eljárások és pontatlanság jellemzi az egészet.

Egy kis hitelből nagy baj nem lehet
2014. november 12. 10:57
Amiben viszont a House of Debt az első, az az, hogy a háztartások adósságát nevezi meg a válság forrásaként, és adatokkal bizonyítva végig is követi, hogyan gyarapodott ez elviselhetetlenné.

Királyság Magyarországon
2010. november 26. 16:32
Megkoronázhatnánk akár I. Levente apostoli magyar királyt is, aki egyébként már egész Európa uralkodójának is tartja magát.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:29 | Sorszám: 73
Olvasd el a másik cikket, hosszú ugyan, de jó.
A GDP EGY ( 1 darab, ein Stück) mérőszám. Ha csak azt nézed, ugyanúgy egyoldalúan tájékozódsz. De, ugye, az más.

Pedig Mo. esetében nagyon lényeges, hogy a GDP-t turbózó külföldi cégek elviszik a jövedelmük nagy részét, és innentől a GDP-ben ez az összeg CSAK PAPÍRON van benne, az az országnak nulla hasznot hoz.

Nem tudom, mondjam még kisiskolásabban?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:25 | Sorszám: 72
Eeegen. Ugyebár ha egy ember egy óra alatt ás ki egy egyköbméteres gödröt, akkor ezer ember 3,6 másodperc alatt végez vele.
Minden más csak bőccsészkedés
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 10:24 | Sorszám: 71
Szeletelt kenyeret, ami eleve drágább, meg ha látok, félbarnát. A fehér kenyér újabban elég ratyi. Fel van fújva és másnap már morzsáira esik.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 10:03 | Sorszám: 70
Mindig nézzük azt, amelyik Magyaroszágról kedvezőtlenebb képet mutat.

Ugyan mindenütt elfogadott a GDP, mint mérőszám, de ha ez túl rózsaszín, akkor beszáljünk a hajléktalanokról, meg hogy hány lélegeztőgépet lehetett volna egy felépített stadion árábol vásárolni.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:59 | Sorszám: 69
Értem én, a számokkal nehéz vitázni.
Lehet persze filózófikus vitát folytatni, hogy mikor éri utól Achilles a teknőst, de ez nem az én világom, azt meghagyom a bölcsészeknek.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 09:56 | Sorszám: 68
Jah, értem, tehát az esetek 99%-ban krupliskenyeret vásárolsz.
Attul csak lábad izzad.

Menjél már ezekkel kis kiszerelésű baromságokkal, Testvérem.
Szerintem Te se hiszed el.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:38 | Sorszám: 67
Én már halmozom a leket a párnacihába. Szerintem meg lehetne egyezni az albán embercsempész-maffiával, hogy itt fektessék be a pénzüket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 09:31 | Sorszám: 66
Ez tényleg jó hír.
Talán végre-valahára áttérünk a tugrik relációjú elszámolásra.
Mongol barátaink hátha kevésbé szivattyúzzák ki a pénzt tőlünk mint a finánctőkések.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 08:48 | Sorszám: 65
Érdemes végigolvasni. ne ijesszen el senkit, hogy a 444 közli, a cikk nagyon is jjó.

http://tldr.444.hu/2015/01/20/a-nemet-utrol-letertunk-banglades-es-albania-fe ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 07:58 | Sorszám: 64
:-))
Ráadásul:

A magyar cégek külföldi tőkebefektetéseivel kapcsolatban a jegybank statisztikája azt mutatja, hogy tavaly a 2010-es 4285 milliárd forintról nőtt a már említett 5775,8 milliárdra a közvetlen befektetések összege, ennek legnagyobb része, 3610,8 milliárd forint természetesen Európában volt. Talán meglepő, de a legtöbb magyar befektetés Horvátországban volt 2011 végén, ott 907,1 milliárd forint értékben ruháztak be magyar cégek. Ha viszont jobban utánaszámolunk, akkor például a legnagyobb horvát olajvállalat, az INA fele a Mol révén magyar kézben van, így részben ez indokolhatja a magas horvát befektetések összegét.


A második helyen Szlovákia áll, északi szomszédunknál 496,4 milliárd forintnyi magyar befektetést tartottak számon 2011 végén, míg a harmadik helyen a 339,7 milliárdnyi svájci befektetés áll. Érdekes és egyben árulkodó adat, hogy a lista negyedik helyére Ciprus került, ahol a jegybank statisztikája szerint 280,4 milliárd forintnyi magyar befektetés volt, ami majdnem a kétszerese volt például a Romániában lévő magyar tőkének. A ciprusi magyar befektetések jelentős része vélhetően offshore-cégekhez kapcsolódik, hiszen az elmúlt években nem sokat lehetett arról hallani, hogy hazai vállalatok tömegesen fektettek volna be a szigetországban termelő szektorokba.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 07:51 | Sorszám: 63
Itt GNI-nek nevezik de tökmindegy. 2013-as cikk:

http://index.hu/chart/2013/07/09/gni/
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 07:37 | Sorszám: 62
Jellegzetesen matematikus gondolkodás.
Most még csak ne is foglalkozzunk azzal, hogy összetételében, minőségében mi a különbség a német és a magyar gazdaság között. Maradjunk csak a számoknál, hisz azokat szereted.
Vegyünk egy jó példát, egy hízódisznót.
Amikor mondjuk 50 kilós süldő, képes napi 3,9%-ot hízni. De, ha ezt elvárnád akkor amikor már 150 kilós, akkor az egész falu rajtad röhögne. Akkor már az 1,3% napi súlygyarapodás is hihetetlen rekord, megsüvegelendő teljesítmény.
És, mondom, ez még csak mennyiségi viszonyítás.
A német gazdaság növekedését akkor látnánk igazán, ha nem GDP-t néznénk, hanem a GNP-t. Hiszen a külföldön működő német cégek ugyan a másik ország GDP-jét növelik, de a jövedelem nagy része szépen visszaáramlik az anyaországba.
Na, kíséreld meg ezt a mutatót vizsgálni a két országban!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 11. 07:29 | Sorszám: 61
1. Hát, nem is tudom, mi lenne, ha egyszer végigolvasnád amit írok.

2. Erre a ksh-kimutatásra ugyanaz igaz, csak még részletesebben, márkákra lebontva. Lehet, hogy olcsóbban vehetném meg ugyanazt a márkájú trappista sajtot, egységre vetítve, de. De ha megnézem, kiderül, hogy persze, kilóra vetítve olcsóbb lett, csak éppen idén már nem kapható kis kiszerelésben, csak kilósban. Vagy esetleg az a márka már csak a CBA-ban (Auchan, Aldi, akármi) kapható.
Disznóhúst, tudod jól, nem veszek boltban, de ott amúgy is volt valami ÁFA-kulcs változás nem?
A cukor, mint az áfacsalás államilag intézményesített zászlóshajója, nagyon jó példa, én is megemlítettem. (ld.1.pont)
Fehér kenyér: ld.1.pont
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 11. 00:22 | Sorszám: 60
Szinte naponta járok vásárolni. Semmi változást nem érzékelek. Évek óta kb. ugyanannyit költünk kajára, +- 1.000 Ft. Nálunk például a pityókás megy és a rozskenyér.
glens
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. június 11. 00:21 | Sorszám: 59
Az infláció, lehet, hogy negatív, de amiket én veszek, azok 99%-a drágul.
Van itt egy érdekes táblázat, nagyon jól láthatók az árak alakulásai, én ebben nagyon kevés árut látok, ami drágult:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_qsf005i.html
Egyszerre fél évet mutat, a jobb felső sarokban lévő számokkal lehet navigálni az időszakok között.
Pl. (elől a 2015 májusi, utána a 2014 májusi ár)
Rövidkaraj: 1400 Ft/kg, 1410 Ft/kg, "drágulás:" -10 Ft/kg
Fehér kenyér: 264 Ft/kg, 273 Ft/kg, "drágulás:" -9 Ft/kg
Trappista sajt: 1600 Ft/kg, 1820 Ft/kg, "drágulás:" -220 Ft/kg
Kristálycukor: 191 Ft/kg, 235 Ft/kg, "drágulás:" -44 Ft/kg
A - a különbségek előtt azt jelenti, hogy 2015-ben ennyivel olcsóbban veszed meg, mint 2014-ben.

Most azér' már kiváncsivá tettél, hogy hogy a csudába válogatod ki a vásárolnivalók közül azokat, amelyek drágábbak, mint tavaly ilyenkor.
Rádadásul a vásárolt termékek 99%-a...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...