Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !) |
|
|
|
R.András |
|
Vészkiáltás Macroniából Négy éve, 2017 tavaszán úgy tűnt, hogy a francia választási küzdelemben a nemzeti jobbos Fillonnak áll a zászló. 2021. május 23. 12:57 Akkor a háttérhatalom ebei nekiestek és elérték, hogy kampány közben visszalépett. Így a megbukott Holland-féle baloldal és a vezető nélkül maradt jobboldal csalódottjainak bevonásával, becsúszó szereléssel sikerült a Gepetto mester által faragott újabb Pinocchiót most Franciaország élére tolni.
Macronból, a korábbi szocialista pénzemberből centrista politikus, majd köztársasági elnök lett. Azóta szinte állandósult a belső forrongás az országban, mivel megszorító intézkedéseiben nincs tekintettel a tömegek riadozására (lásd: sárgamellényes tüntetéssorozat). Világnézeti látomása a G7 szintjére emelt „feminista politika” és a genderegyenlőség erőltetése. A francia dicsőség (gloire) kopott fényét csiszolgatva többszöri nekifutással át szeretné venni Merkel Németországától az Európa-projekt irányítását, ám nincs hozzá elegendő karizma (charisma) sem. ... https://gondola.hu/cikkek/119538-Veszkialtas_Macroniabol.html |
|
|
|
|
R.András |
|
Az EU-hadsereg ötlete visszafelé sülhet el Aligha véletlen, hogy minden Európa Birodalom létrehozására irányuló kísérlet kudarcba fulladt, és ennek alapvető oka az, hogy nincs közös európai identitás. Elvileg létezhetne ilyen, pontosabban létre lehetne hozni ilyen önazonosságot, de ahhoz előbb meg kellene nyílni annak a beszédtérnek, amely egységes narratívára építve elbeszélhetővé és megbeszélhetővé tenné mindezt. ... https://gondola.hu/cikkek/119436-Az_EU-hadsereg_otlete_visszafele_sulhet_el.html |
|
R.András |
|
Olaszország új európai migrációs megállapodást szorgalmaz 2021. május 10. 20:31
Az illegális migránsok szétosztására új megállapodást kezdeményezett az Európai Unió tagállamai között a római kormány azt követően, hogy az utóbbi egy nap alatt több mint kétezren érkeztek Lampedusa partjaira Tunézia és Líbia irányából - értesült az olasz sajtó hétfőn.
A belügyi tárca egy úgynevezett második migrációs megállapodást kezdeményezett az Olaszországba és más dél-európai országba érkező migránsok szétosztására.
Sajtóértesülések szerint Luciana Lamorgese belügyminiszter a 2019 szeptemberében született máltai megállapodást kívánja megújítani, ezt ugyanis a járványhelyzet miatt felfüggesztették. A hét tagállam közötti megállapodás értelmében az olaszországi és máltai partokra érkezők csoportjait a többi között Franciaország és Németország veheti át önkéntes alapon.
Korábbi bejelentés szerint Mario Draghi olasz miniszterelnök kedden vagy szerdán egyeztet a belügyminiszterrel, valamint a külügyi és védelmi tárca vezetőjével a migrációs helyzetről.
Május első két hétvégéjén közel háromezren érkeztek Lampedusa szigetére. Az utóbbi másfél nap alatt húsz vízi járművel 2128 migráns érkezett: gazdasági bevándorlónak számító tunéziaiak, valamint líbiaiak, közép-afrikaiak, pakisztániak és szíriaiak. A legkisebb csoportok csónakokkal keltek át a tunéziai partokról, és többszáz fős csoportok pedig halászhajókkal érkeztek Líbiából. Az olasz sziget kétszáz fős migránsközpontja ismét teljesen megtelt, így közel hétszázan a kikötő mólóján a szabad ég alatt töltötték az éjszakát. A sziget öt orvosa és három ápolója szünet nélkül dolgozott az érkezők ellátásán.
Mindannyiukat tesztelni kell áthelyezésük előtt: egy részüket karanténhajókra szállítják át, egy részüket Szicíliába viszik tovább táborokba. A kéthetes karantén után választják külön az esetleges menekültkérelemre jogosultakat és a kitoloncolandókat. Egyre több a felnőtt kíséret nélküli kis- és fiatalkorú, akiket védett központokban helyeznek el.
Szicília kormányzója, Nello Musumeci, aki tavaly nyáron kilátásba helyezte a sziget kikötőinek lezárását, úgy nyilatkozott: "nem elég a jó szándék, egyre többen indulnak el és egyre többen vesznek a tengerbe". Hozzátette, hogy a római kormány és Brüsszel is "ujjukat nem mozdítva" figyeli az eseményeket.
A jobboldali Olasz Testvérek (FdI) elnöke, Giorgia Meloni a közösségi oldalán ismételten hajóblokádot sürgetve azt írta: "olyan európai katonai misszióra van szükség, az észak-afrikai hatóságokkal együttműködésben, amely megakadályozza a hajók elindulását Olaszország felé. Ez az egyetlen komoly eszköz az illegális migráció üzletével szemben, amellyel egyszer s mindenkorra megállíthatjuk, hogy emberek tengerbe vesszenek. De jól tudom, hogy ezt túl nehéz megérteniük azoknak, akik a mindenáron történő befogadás lovagjai".
"Olaszország nem bírja el ennyi migráns érkezését" - jelentette ki a kormánypárti Liga vezetője, Matteo Salvini, aki találkozót sürgetett Mario Draghitól és Luciana Lamorgesétől.
Salvini hozzátette: "Olaszországnak úgy kell eljárnia, mint Görögországnak, Spanyolországnak, Franciaországnak, vagyis ellenőriznie kell határait". Megjegyezte, hogy év elejétől közel 13 ezren érkeztek, a tavalyi év ugyanezen időszakában mért valamivel több mint négyezerhez képest, és 2019-ben, amikor ő, Matteo Salvini volt a belügyminiszter, ezer migráns szállt partra. MTI ... https://gondola.hu/hirek/272720-Olaszorszag_uj_europai_migracios_megallapodas ... |
|
R.András |
|
Van még esélyük a németeknek Armin Laschet kancellárjelölt legjobb húzása Friedrich Merz beemelése a csapatába.
Armin Laschet, a német kereszténydemokrata–keresztényszociális pártszövetség (CDU–CSU) immáron hivatalos kancellárjelöltje a napokban felkérte Friedrich Merzet, a CDU konzervatív szárnyának vezető személyiségét, hogy gazdasági-pénzügyi szakemberként és politikusként kapcsolódjon be csapatának munkájába. Úgy is fogalmazhatnánk: Laschet indirekte felkérte arra, hogy potenciális kormányában vállalja el a gazdasági vagy pénzügyminiszteri pozíciót.
Megítélésem szerint ez feltétlenül javítani fogja a CDU–CSU esélyeit arra, hogy mégis megnyerje a választásokat a Zöldekkel (Grünen) szemben, egyben magyar szemmel is kedvező fordulatnak tekinthető Merz újbóli színre lépése a német politikai porondon.
Annál is inkább, mert amióta Armin Laschetet, Észak-Rajna–Vesztfália miniszterelnökét a tagság a januári online szavazáson – nem kis meglepetésre – Merzcel szemben megválasztotta a CDU új elnökének, a kereszténydemokrata párt népszerűsége cseppent sem emelkedett, sőt két, időközben elvesztett tartományi választás után zuhanórepülésbe fordult; míg az év elején még 36-38 százalékon volt, mára vannak felmérések, melyek szerint a Zöldek 28 százalékon állnak, a CDU–CSU pedig pusztán 21 százalékon, ami negatív csúcsnak számít.
... Merz megjelenése a fedélzeten azért jó hír nekünk, nemzeti konzervatívoknak, mert több, számunkra lényeges kérdésben a magyar állásponthoz közel álló nézeteket képvisel. Friedrich Merz régóta önálló politikai arculattal bír, aki Merkel Willkommenskulturját kezdettől fogva elutasította, nemrég azt nyilatkozta, hogy a menekültek befogadását le kell állítani, az európai határoknál kell elbírálni a menekültkérelmeket. Álláspontja szerint Németország már nem fogadhat be több migránst, mert megtelt, hiszen – döbbenetes adat! – a 2015-ben érkezett mintegy másfél millió migránsból egymillió (!) ma is a német állam nyújtotta segélyekből él. Általában is az a véleménye, hogy a migránsoknak el sem kellene indulniuk az országukból Európa felé – mindez nagyon hasonló az Orbán-kormány álláspontjához. Nem beszélve arról, hogy Merz a genderelmélet és a melegjogok ügyében is a magyar kormány álláspontjához áll közel.
Merz, akit gyakran a „német Trumpnak” neveznek (hiszen neki is Németország az első), nem változtatgatja nézeteit. Érdemes tudni róla, hogy 2000 és 2002 között a CDU–CSU-pártszövetség parlamenti frakcióvezetője volt, tehetsége és rátermettsége már ekkor megmutatkozott, nem véletlen tehát, hogy Angela Merkel – aki sorra számolt le a lehetséges ellenjelöltjeivel, először persze Helmut Kohllal – 2002-ben eltávolította erről a pozícióról, és ő vette át a frakció irányítását is. Merz ezután szimpla képviselőként dolgozott, majd 2009-ben ideiglenesen elhagyta a politikai pályát, és különböző, jelentős cégeknél dolgozott gazdasági jogászként, illetve felügyelőbizottsági tagként. Mondhatjuk úgy is: kivárta az ő idejét, miután a „Mutti”, legfőbb ellenlábasa és riválisa meggyengült, illetve visszavonul.
Ennél is fontosabb az, hogy Friedrich Merz a kilencvenes évek végén elindult, a már akkor is az országba érkező migránsok integrálásával kapcsolatban kibontakozó, a német Leitkultur (domináns kultúra vagy irányadó kultúra) körül zajló vitában élesen exponálta magát. 2000 októberében arra szólította fel a hazájában élő külföldieket, hogy a békés együtt élés érdekében tartsák be a „deutsche Leitkultur” normáit, vagyis éljenek úgy, ahogyan a többségi, domináns német kultúrában megszokott.
Fricz Tamás A szerző politológus, az Alapjogokért Központ kutatási tanácsadója ... https://gondola.hu/cikkek/119415-Van_meg_eselyuk_a_nemeteknek.html |
|
|
negyven rabló |
|
Ne felejtsük, hogy Schumannak és Adenauernek is alapvetően a közös, föderális Európa volt az elképzelése. Persze ők gazdasági, nem politikai alapon gondolták. |
|
negyven rabló |
|
Lássuk be, hogy ez nem rendíti meg Európát. Majd ha az EP-ben sikerülne egy frakciót létrehozni a V4-ekkel és olasz, esetleg osztrák, szlovén részvétellel, na akkor lehetne pislogni odaát! |
|
R.András |
|
A Fidesz csatlakozott az európai konzervatívokhoz az Európa Tanácsban
A Fidesz Európa tanácsi delegációja csatlakozott az Európa Tanács Európai Konzervatív Frakció és Demokratikus Szövetség nevű frakciójához – tájékoztatta az MTI-t Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke hétfőn, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének egyhetes ülésének hétfői munkanapján. ... https://gondola.hu/hirek/271755-A_Fidesz_csatlakozott_az_europai_konzervativo ... |
|
R.András |
|
Mit hoz a múlt? - Macron átírná a történelmet
Bizonyos módon újra kell értelmeznünk a saját történelmünket - jelentette ki Emmanuel Macron francia államfő az amerikai CBS televíziónak adott interjújában, amelyben a többi között arról beszélt, hogy Franciaország a gyarmati múltjából eredően fajgyűlölettől szenved. A politikus beszélt Oroszországról és Ukrajnáról is. ... https://gondola.hu/hirek/271758-Mit_hoz_a_mult__-_Macron_atirna_a_tortenelmet ... |
|
|
R.András |
|
Schumantól ismerjük azt a mondást, ami hithű, mélyen elkötelezett katolikus szellemiségéből következett: „Európa vagy keresztény lesz, vagy nem lesz.” Ez ma talán fontosabb igazság, mint az ő idejében volt. Kevésbé idézik egy másik mondását, ami szintén időtálló és aktuális, s ez így hangzik: „A demokrácia vagy keresztény lesz, vagy nem lesz.” (Robert Schumann: Európáért. Pécs, 2004.) A „liberális demokrácia” mai tombolásának idején sokat jelentő mondat ez. Mindkét mondással száz százalékig azonosulhatunk, ám ez nem jelenti azt, hogy az európai integráció konkrét politikai elképzelései esetében is hasonló állaspontra juthatunk Schuman nézeteivel kapcsolatban. Először is: mi áll pontosan a május 9-i nyilatkozatban, amelyet Schuman tárt a francia kormány és az európai nyilvánosság elé? ... https://gondola.hu/cikkek/119220-Az_ujrainditas_gomb_megnyomasa.html |
|
R.András |
|
A Fidesz kész élettel megtölteni az európai jobboldalt Az európai konzervatívok által lakott ház az utóbbi időben egyre üresebbé vált, a Fidesz azonban készen áll arra, hogy újra élettel töltse meg ezt a házat, kitárja kapuit az új gondolatok és a beköltözni vágyók előtt, hogy egyre többen megtapasztalhassák, milyen jó itt, szabadon élni - írta Novák Katalin, a Fidesz alelnöke a Welt am Sonntag német lapban megjelent cikkében. ... https://gondola.hu/cikkek/119172-A_Fidesz_kesz_elettel_megtolteni_az_europai_ ... |
|
|
R.András |
|
A "Hozzászólások"-nál van a címsor alatt egy "... Elejére" link, arra bökj rá, mielőtt reagálsz. |
|
tiszavirág |
|
Ha az ember a hozzászólásokon keresztül akar reagálni, akkor az "Új téma"- ba fut.
|
|
tiszavirág |
|
"Európai Konzervatívok és Reformerek"
- mondja Salvini.
Ez se rossz, bár nem kedvelem a konzervatív szót, mert az ifjúság hideglelést kap tőle, viszont övék a jövő. A "reformerek" szó valamelyest oldja az ellenérzést a "konzervatív" szó mellett, de eddig még talán a reneszánsz szó a legjobb, mert tele van pozitív töltettel és lehet valaki konzervatív és reformer akkor is, ha ezt a nevében nem hangsúlyozza.
https://mandiner.hu/cikk/20210407_mi_leszunk_a_tobbseg_matteo_salvini_a_mandi ...
Legyen az új formáció neve: "Európai Reneszánsz".
|
|
tiszavirág |
|
Tömegdemokráciában élünk, nagyon fontos a jó név megtalálása, ami hatalmas tömegeket vonz. Ne legyen benne semmi taszító, retrográd, lejáratott, ósdi.
Macronék is mit választottak: En Marche (magyarul „Előre!”, „Haladjunk!” vagy „Indulás!” miközben centrista, szociálliberális politikai párt. Nem bíbelődtek a régi nevekkel.
Valami ilyesmi kellene. |
|
tiszavirág |
|
Miután tegnap beírtam ezt a republikánus szót, tovább gondolkoztam rajta és arra jutottam, amit ez az olasz lap is ír, nem kell a régi szavakhoz ragaszkodni, mert azok így vagy úgy lejáratódtak. Lehet egy szövetség úgy is keresztény, vagy republikánus, ha a nevében nem is hordozza ezeket az amúgy sokszor lejáratódott szavakat. Tetszik ez az új lehetőség: "Európa reneszánsza", vagy "Európa Újjászületése", hogy a nép is értse... |
|
R.András |
|
„Európa reneszánsza” lehet az új alakulat neve – találgatja az Il Tempo jobboldali napilap, majd kiemeli Orbán Viktor méltató szavait. „Salvini a mi hősünk,” mivel belügyminiszterként megállította az illegális bevándorlást. Remekül sikerült találkozóként beszél Salvini budapesti útjáról a La Verità újság, arra hivatkozva, hogy a politikai felek között nem volt megosztó kérdés. Az Il Tempo napilap főoldalon foglalkozik az eseménnyel. Az Il Libero portál humorosan úgy fogalmaz, „a három vezető szívélyes üdvözlése is az őrületbe kergeti a baloldalt”, majd csatolja a találkozó első pillanatait megörökítő videófilmet. ... https://gondola.hu/hirek/271055-A_budapesti_talalkozotol_hangos_az_olasz_sajt ... |
|
pandala |
|
Vagy, olyan nevet kéne adni, amit a "nagyondemokraták" is kajálnak .... Pl.: Lehet Más a Politika Párbeszéd Magyar Szocialista Munkás Párt Szabad Demokraták ...
|
|
|