23:32:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:12 | Sorszám: 68
Fordítsuk meg a dolgot: Te melyik emberre bíznál egy adott feladatot? Amelyik a képességei határát feszegetve éppen teljesít, vagy amelyik a kisujjából megcsinálja, sőt, tudását az elvégzendő feladat minőségi javítására is fordítja?

Kb. ez az elv vezet oda, hogy elég a minimum, hiszen az a cél, hogy a hajdan volt 40 éves NDK-s turmixgép még ma is üzemeljen, teljességgel elfogadhatatlan követelmény. Az egy éves garancia után 3 nappal el kell romolnia! Erre tökéletes a betanított analfabéta. Nincs igénye sem ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:10 | Sorszám: 67
azé', én olyan országba' sem szívesen élnék, ahol a kukaborogatók többsége diplomás ...
hacsak nem abból diplomáztak.. :--D
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:05 | Sorszám: 66
Sajnos karöltve jár ...

Viszont ez már tényleg nagyon messzire vezet: a "mi időnkben" az ment tanárnak, akit sehova sem vettek föl, de feltétlen diplomát akart. Így aztán a mostani oktatás színvonala nem elsősorban a joggal szidott Bologna-rendszer miatt hanyatlik, hanem ... Tisztelet az egyre kevesebb kivételnek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:02 | Sorszám: 65
Ez rossz szabály.
Nem a dolgozó értékét kell megfizetni, hanem a munkáét.
Ha a munkakör betöltéséhez nem kell nyelvtudás, akkor nem fizetünk nyelvpótlékot.
Ez agyrém, hogy a diploma hátrány legyen az analfabéta jelentkezővel szemben !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 14:00 | Sorszám: 64
...és így értékelődik le a diploma....
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 13:56 | Sorszám: 63
Így aztán a diplomás és az analfabéta közül kit választ?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 13:55 | Sorszám: 62
Egyszerű példa: ha van nyelvvizsgád, több helyen pótlék jár érte (nem ott, ahol mondjuk alapkövetelmény). Így van ez egy diplomával is. Egyszerűen nem teheti meg a munkáltató, hogy ezt figyelmen kívül hagyja. Minimálbér, garantált bérminimum ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 13:46 | Sorszám: 61
Ettől a "túlképzett dolgozó" érveléstől én is falnak megyek.
Miért ne dolgozhatna 6 diplomával kukaborogatóként ?
Inkább haljon éhen ?
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 13:40 | Sorszám: 60
Tökéletesen igazad van! (sajnos)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 09:51 | Sorszám: 59
Milyen irányultságú diplomája van?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 09:49 | Sorszám: 58
Miért vagyok kibukva?

Égető szükségünk lenne olyan frissen végzett fiatalra, aki nem csak nyomogatni tudja a számítógépet, s egy profinak mondott program által kiköp egy halom adatot ömlesztve, valamely elv szerint csoportosítva, de ad abszurdum értené is, hogy milyen számítási képletek, fizikai-, mechanikai elvek, tételek fekszenek mögötte. Értene ahhoz, hogy mi miért történik. Lasszóval és túl nagy lyukú hálóval tudunk ilyet becserkészni. Egyelőre elvagyunk, de én úgy érzem, léket kaptunk. Idő kérdése, hogy mikor lep el bennünket a víz. Mármint Magyarországot.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 09:42 | Sorszám: 57
Illetve diplomával és nyelvvizsgával sem lehet boldogulni.
A fiam pl. rendelkezik középfokú angol nyelvvizsgával és diplomával is,mégsem tudott
elhelyezkedni....
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 09:38 | Sorszám: 56
Ezzel sem étek egyet teljesen. Sok esetben hátrány a diploma, ugyanis a "túlképzett" dolgozó nem jó, "sokat" kell neki fizetni.

Szerintem teljesen fordítva ülünk a lovon. A mai berendezkedés a "mindenáron diplomát a fiatalnak" felé hajt, holott a ma megszerezhető diplomák zöme (nem túzok) semmit sem ér. Semmire sem tanít, semmit sem tud jobban az után a diplomás, ráadásul sehol sem tud vele elhelyezkedni az első két pont miatt stb. Szét kell nézni a felsőoktatás palettáján, s megdöbbenve láthatjuk, hogy mennyi himi-humi diplomát akaszthatunk le a polcról.

A legfőbb probléma, hogy nincs szakmai oktatás, a szakközépiskola lényege elveszett, a régi technikumi oktatás eltűnt, a szakképzett dolgozó kikopott Magyarországon. Helyette van egy vagonnyi marketing- kommunikációs és had ne soroljam a többi teljes mértékben értelmetlen diplomát. Ezt a hajunkra kenhetjük ...

Így, mivel már a fene nagy demokráciában szíre-szóra diplomást kell nevelni, nem lehet a számukat csökkenteni, mert akkor egy HAHÁ megbénítja az egész országot, kell valamiféle korlátot bevezetni. Igen, én nagyon jónak tartom a diploma megszerzésének nyelvvizsgához való kötését. És még mást is, de ez már messzire vezetne ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 08:30 | Sorszám: 55
Már régebben sem nagyon lehetett diploma nélkül boldogulni, és azóta tovább romlott
a helyzet. Egy bürokrata nem tudja megítélni, hogy a jelentkező mihez ért, csak a
papírjait tudja tanulmányozni.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 08:18 | Sorszám: 54
Megjegyzem, diploma nélkül is lehet ...
Szóval én nem értek egyet. A nyelvtudással nem leszünk szegényebbek. Sőt, nem kell megtagadnunk önmagunkat sem.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 08:15 | Sorszám: 53
Javasolom, hogy szüntessük be azt, hogy nyelvvizsga nélkül nem lehet diplomát kapni.
Magyarországon igenis lehessen a magyar nyelvtudással boldogulni !
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 19. 22:25 | Sorszám: 52
Mi tesz optimistává?
Áruld el, mert én nagyon pesszimista vagyok.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 19. 15:57 | Sorszám: 51
Ja, hát igen! Nemzetállami szuverenitás, nemzeti kultúrák bedöntése stb.

De, nem fog sikerülni nekik!
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 19. 15:15 | Sorszám: 50
Javaslom a "Menekültipar" című topikban olvasható cikket!
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 19. 15:14 | Sorszám: 49
Tehát Európai Egyesült Államok.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 19. 15:12 | Sorszám: 48
a terv az, hogy szándékosan káoszt teremtenek azzal a céllal, hogy az emberek már a végén megváltásnak érezzék a REND megjelenését - a világkormány képében
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 18. 22:33 | Sorszám: 47
Ha nekem most lenne egy olyan rakéta a seggemben mint amilyet Orbánéba tettek, akkor azonnal vezényelném a demens Európai Uniót!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 18. 21:06 | Sorszám: 46
"Európa értékeit védelmezzük" címmel közölt interjút Orbán Viktor miniszterelnökkel a Focus című
német hírmagazin a szombaton megjelenő, digitális formátumban péntek este kiadott számában.

Orbán Viktor szerint az EU 2000-ben kitűzött céljai nem valósultak meg, de így is “Európa a legjobb
hely a világon”, de egyensúlytalanság alakult ki Brüsszel és az EU-tagállamok között, és ez a mai
problémák egyik forrása.

Ilyen probléma a “menekültkérdés”, amelyben “inkompetens, tanácstalan benyomást keltünk”, mert
“Brüsszelből várjuk a megoldást”, amely azonban “nem fog jönni”. Ezért el is maradt a felkészülés
az előre látható folyamatokra, és most “minden ellenőrizetlenül zajlik”.
... http://magyaridok.hu/kulfold/orban-viktor-europa-ertekeit-vedelmezzuk-58956/
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 18. 16:24 | Sorszám: 45
A káoszt akarják felépíteni, keresd a pénzt!
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 18. 16:23 | Sorszám: 44


Persze hogy nem! Felépített akár csak Gorbit annak idején.

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...