11:42:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:39 | Sorszám: 59
Akkor mi a fenének rugózol ezen a témán ?
A lényeg az, hogy a zsidók kitalálták, hogy az időt osszuk föl hetekre, 6 napig dolgozzunk, a 7. kötelező ünnep, szigorú
munkaszünettel.
A keresztények ezt a hagyományt jónak találták és beiktatták a szabályaik közé, de a szigorán enyhítettek (a szeretet
parancsa erősebb a szombat parancsánál, például gyógyítani szabad szombaton is).
Aztán jöttek a kapitalisták is, és kezdték kitaposni a nép belét, hogy látástól mikulásig dolgozzon.
És most jövünk mi, hogy azért talán mégiscsak, legalább jelzésértékkel visszacsempésszük a nép életébe a kötelező munka-
szünnapot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:28 | Sorszám: 58
Hát azt hiszem, ennél tényleg nincs lejjebb..... Rogán se százas, az tuti:

http://www.atv.hu/belfold/20141208-rogan-tamogatja-a-fidesz-kocsis-mate-drogt ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:19 | Sorszám: 57
Természetesen nincs két szent nap - legalábbis a Szentírás szerint. A Biblia szerint Isten a világunkat 6 nap alatt teremtette és a hetedik nap megpihent. Ez a nap a szombat. Értelemszerűen a vasárnap a hét első napja. Amikor Krisztust megfeszítették, halála péntekre esett. Szombaton pihent a sírban és vasárnap a hét első napján támadt fel. A kereszténység azon része, akik a vasárnapot ünneplik, Krisztus feltámadására hivatkozva teszik ezt. Azonban a Biblia nem tanítja, hogy vasárnap kellene ünnepelni, a próféciákban is az szerepel, hogy az Isten népe szombaton ünnepel, ahogyan már más is leírta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:18 | Sorszám: 56
Eredetileg a Szombat az Úr napja. Az Őskeresztények a szombatot tartották meg az első században, a Római birodalomban azonban általános volt a napimádat (Sunday, a nap napja) amikor államvallás lett a kereszténység, tehát, pontosabban amikor a kereszténység egy része eltért a Bibliától, és elfogadta Nagy Konstantin császár ajánlatát i.sz. 313 után akkor vezették be a Vasásnapot, és megtiltották hogy a Szombatot meg lehessen tartani. Ennek az előzménye egyébként az volt, hogy már kezdett megoszlani a Kereszténység körében az a felfogás, miszerint a Szombat az Úr napja
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:17 | Sorszám: 55
Az Újszövetség szerint ugyancsak a hét első napja: húsvét vasárnapja, amelyen Krisztus feltámadt (Máté 28,1; Márk 16,2; Lukács 24,1; János 20;1 stb.), ezért a keresztény egyházak minden vasárnapot Krisztus feltámadása ünnepeként ülnek meg. A latin nyelvterületen az „Úr napja” a vasárnap jelentése. (Olaszul domenica, románul duminica, spanyolul domingo stb.) A kereszténység a vasárnapot Krisztus feltámadásához köti – lásd az orosz vaszkriszényje (feltámadás) szót.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 15:14 | Sorszám: 54
Nem is árulok. Van nekem saját véleményem, nem szorulok elmebetegekére vagy megélhetési politikusokéra. Szajkózza a pártpropagandát aki betájolt, meg a Kérész.
Saját véleményem pedig az, hogy.... dehisz már kifejtettem vagy ötször alább.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 12:35 | Sorszám: 53
Nem kéne 1 gyékényen árulnod "ezek"-kel: http://magyarhirlap.hu/cikk/11654/Tobias_A_vasarnap_dolgozok_dupla_potlekot_k ...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 12:33 | Sorszám: 52
Nem én szólíttattam meg, de azért leírtam erről a gondolatomat.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 12:32 | Sorszám: 51
Volt-e akkor, amikor a vásárnap betöltötte szerepét (egyébként szinte egyedüliként) Magyarországon, szabad nap pl. a szombat? Ha igen, elnézést kérek. Mivel ezen vásárok nem éppen a jelenlegi fogyasztói őrületre hajaztak, a funkciójuk és jelentőségük is merőben más volt, mint amit a mai korban vásárnak nevezünk.
Ugye nem kell középkori szokások garmadát felsorolnom, aminek mai követése enyhén szólva is kiverné a biztosítékot?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 08. 12:15 | Sorszám: 50
Világosítsál mán föl eftássam, hogyan is nevezi a magyar a hét hetedik napját? És honnan az elnevezés?
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 07. 10:40 | Sorszám: 49
Bocs hogy áthoztam a feacebookos véleményeket - de tetszik ahogy nagyon jólneveltem ütköztetik a véleményeket, gondoltam ismerjétek meg, mert ugye nem mindenki van ott is.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 07. 10:38 | Sorszám: 48
Béla Molnár tényleg nem értem...azt, hogy szeretjük O. V. urat és a fideszt, nem jelenti azt, hogy fanatikusan lennénk, mint a gyurcsány rajongók. Igenis a szeretetbe beletartozik a kritika. Veszélyt jelent néhány felsőbb beosztásban lévő vezető magára a Mimiszterelnök Úrra, számomra továbbra szeretett Viktorra, de kritikával szeretett....az őszinteség épp a szeretet egyik pillére. Ezért üdvözlöm Bayer Zsolt cikkét is
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 07. 10:38 | Sorszám: 47
Szőnyi József Nem titkolom : nagy megerősítés Bayer Zsolt írása két napja írt bejegyzésemre ! Ezt írtam akkor :
"" Olvasom Dömötör Csaba és a CÖF válaszreakcióját Bencsik Gábor " Baj van , fiúk " c. írására .
És nem értem . Nem értem , hogy nem értik , nem érzik .
Nem érzik és nem értik , hogy pont az általuk felsorolt óriási , valóban csodával határos eredmények tevődnek kockára , értékelődnek semmivé a közvélemény előtt néhány urizáló , nem kellő óvatossággal véghezvitt ingatlanvétel , utazás és egyéb , a nagy egészben jelentéktelenséggel bíró ügyek miatt !
Semmit nem tűr rosszabbul a plebs , mint a pökhendiséget , a "mert megtehetjük" hozzáállást .
Bayer Zsolt írta egyszer , hogy a jobboldali polgári szemléletű szavazók az átlagosnál sokkal rosszabbul tűrik a "mutyi ízű" ügyeket és reakciójuk kegyetlenül erős és megsemmisítő lehet .
Igaza volt . Most érzem igazán , mennyire igaza volt .
Szerény , mindennapi környezetemben érzem , hogy fogy az erő . Fogy az erő , mely még táplálja , támogatja jelen hatalmat , de már kérdéseket tesz fel , kétségei vannak és tanácstalan .
Meg kellene valahogy állítani a fogyást , a bizalmatlanság elhatalmasodását , a lemondó legyintések sokaságát !
Nem lesz még egyszer elég erőnk újra kezdeni . Annyiszor nekiálltunk már és annyiszor ránk dőlt , félek , fel fogjuk adni .
Nemzetünket , országunkat , jövőnket !
Kérem Őket , kérem Önöket , ne engedjük !
SzJ " http://magyarhirlap.hu/cikk/11634/A_dolgok_allasa_4
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 07. 10:37 | Sorszám: 46

Zsengellér Tibor
15 órája
Nem igazán tetszett Bencsik Gábor december 3-i nyílt levelére. Itt a válasz, ami viszont korrekt és tetszik: Dömötör Csaba - helyettes államtitkár, Miniszterelnökség.
Tisztelt Bencsik Úr!
Engedje meg, hogy néhány gondolattal reagáljak tegnapi nyílt levelére. Bajtársak között nagyon fontosak a segítő szándékkal írt vélemények. Biztos vagyok benne, hogy tegnapi levelét is segítő szándékkal írta. Én is úgy gondolom, hogy az önálló véleményalkotásra, és a társadalmi párbeszédre szükség van. Érvelése mögött azonban ugyanazt az értelmezést vélem felfedezni, mint amelyet a magyar és a nemzetközi sajtó jelentős része hetek óta sulykol. Nem vitatom, hogy a Fidesz vezetői között egyaránt vannak jómódú és kevésbé jómódú politikusok is, mint ahogy ez így van minden más pártban is. Egy polgári társadalomban kategorikusan azt állítani ugyanakkor, hogy gazdagságát minden politikus a politikának köszönheti, veszélyes és igaztalan. Ebben talán egyetérthetünk.
Természetesen minden magyar állampolgár, így Ön is joggal várja el, hogy a kormány tagjai, de tovább megyek, minden politikus a lehető legnagyobb nyilvánosság mellett végezze munkáját. Éppen ezért a kormány tagjai, valamint az államigazgatás vezetői több lépcsős szigorú ellenőrzésen, átvilágításon mennek át, és nyilvános vagyonnyilatkozatot tesznek.
Szeretném egyértelművé tenni, hogy a miniszterelnök sem tűri el, hogy bármilyen visszaélés történjen a közpénzekkel. Több alkalommal is egyértelművé tette, nem tűri a korrupciót. Bizonyára Ön sem gondolja, hogy a miniszterelnök azért nem tesz lépéseket, mert tanácsadói megtévesztik, sokkal inkább azért, mert a kormánytagok vonatkozásában egyetlenegy jogilag értelmezhető vádat sem fogalmaztak meg.
Mind a mai napig – bár a kormány több alkalommal is kérte: aki konkrétumokról tud, álljon elő velük – mind a hazai, mind pedig a nemzetközi térben csak homályos utalások hangozottak el. Ez nem lehet véletlen, ugyanis ha ezeket jogállami módon, a jogrendszer számára is megragadhatóan megfogalmaznák, azonnal kiderülne a vádak üres jellege, és a kormány tagjai könnyen bizonyíthatnák feddhetetlenségüket sorozatos helyreigazítási perekkel.
Ön levelében azt írja: Magyarország fél évezred kiszolgáltatottság után végre sikeres, békés, öntudatos, erős országgá válhat. Sokan értünk ezzel egyet. Ez az egyetértés vezetett ahhoz, hogy idén a magyarok három választás során is a folytatás és az összefogás mellett álltak ki, megerősítve bizalmukat a kormányzó pártokban. Éppen ezért remélem, a jövőben több szó esik majd az ország és a magyar emberek közös sikereiről, így a három százalékos gazdasági növekedésről, a csökkenő államadósságról, a valódi közteherviselésről, a családok támogatásáról, a fiatalkori munkanélküliség csökkenéséről, vagy éppen a hitelcsapdába jutott családok ezermilliárdos megsegítéséről.
Ezek az eredmények az elmúlt évek összefogásának köszönhetőek. Hiszem, hogy ezekért a célokért a jövőben is érdemes közösen kiállnunk.
Tisztelettel:
Dömötör Csaba
helyettes államtitkár, Miniszterelnökség
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 06. 07:55 | Sorszám: 45
A kocsma alternatív templom, a kocsmáros alternatív pap.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 06. 01:42 | Sorszám: 44
Ki akart itt ebben párhuzamot vonni?
Szerintem mi is kibírnák, ahogy a németek és az osztrákok is kibírják, hogy 7 napból 1 napot nem vásárolunk. Sőt. A mi családunk sose vásárol vasárnap, úgy hogy felőlünk nyugodtan be is csukhatják a boltokat. De ha nyitva hagyják akkor sem oszt és szoroz.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 06. 01:37 | Sorszám: 43
Szegény 99,99%-ra betájolt németek és osztrákok!
Nem tudják ők mi a jó!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 09:18 | Sorszám: 42
A lóláb persze ott lóg ki, hogy a kisboltok nyitva tarthatnak ezután is.
A kocsmai csapos, az az atomerőművi dolgozó kategóriája?
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. december 05. 09:12 | Sorszám: 41
A vallási parancs úgy szól, hogy vasárnap nem szabad "köznapi munkát végezni és végeztetni".
Ha hétköznap nem kapálsz, akkor vasárnap hobbiból kapálhatsz.
Ha templomba mész, az sem ment föl a vásárlás (a bolti eladó dolgoztatásának) tilalma alól.
Az atomerőművi és más 7x24 órás szolgáltatást végzőknek kénytelen-kelletlen fölmentést kell
adni a vasárnapi munkavégzésre.
Ettől a kis zárvatartásocskától nem kell félteni a szekularizációt.
Ateisták is igazán találhatnak valami ünnepelnivalót a vasárnapban. Mondjuk, a 7-es számot.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 08:50 | Sorszám: 40
A sztori remek, de ne vonja el fürkésző és analizáló tekintetünket a lényegtől.
Semmi bizonyíték nincs rá, hogy akik vasárnap vásárolnak, azok nem mennek templomba, és akik nem mennek templomba, azok vásárolni mennek. Azaz, szerintem nulla összefüggés van a két dolog között. Legalábbis az ellenkező bizonyítékok megszerzéséig.
Ha vasárnap a kertet kapálom reggeltől estig, az nem baj? Áhh, halva született és tarthatatlan minden vallási szempont és érv ebben a kérdésben.
Követelem a kereskedelem szekularizálását!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 08:40 | Sorszám: 39
A vallásos zsidók előtt nyitva áll Izrael, a kettős identitású zsidók félig keresztények.
A kocsma alternatív templom.
A délszerb háború után valamék bácskai faluban a pópa elunta, hogy a leszerelt katonák
vasárnap a kocsmába mentek a templom helyett és szólt a legényeknek, hogy rákövetkező
vasárnap elvárja őket a templomban. Azok becsületes emberek lévén el is mentek, s mikor
a pópa rázendített, ők szépen körbeállították a székeket, rágyújtottak és kiosztották
a lapot. Ez volt az a pont, ami után a pópa engedélyezte nekik, hogy inkább a kocsmában
ünnepeljék a vasárnapot.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 08:26 | Sorszám: 38
Jaja. aztán jönnek zsidó vallású honfitársaink, hogy szombaton se legyen nyitva a bolt.
Másfelől óriási szemforgatás ez, mert az eszünkbe se jut, hogy a kocsmáknak is zárva kéne tartaniuk vasárnap. Vagy berúgni az keresztényibb dolog, mint vásárolni?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 08:16 | Sorszám: 37
Szerintem nem az eladóknak, hanem a vásárlóknak van szüksége a vasárnapi zárvatartásra.
Hogy 1 picinyke, orrpöccintésnyi figyelmeztetést kapjon arra, hogy a nagyszülei idejében ez itt keresztény ország volt.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 08:08 | Sorszám: 36
Na most, ha komolyan elhiszed, hogy a szegény bolti eladók sorsát az összes, folyamatos munkában foglalkoztatott emberekéből lehet/kell/érdemes kiragadni, akkor már elérted a betájoltság 99,99%-át.
A KDNP, hogy jelet adjon létezéséről, kitalált valami éktelen marhaságot, amihez aztán tűzzel-vassal ragaszkodik az egész kormányoldal.
Te meg véded, anélkül, hogy bármi infód lenne bármelyik érintett véleményéről. Gondolom, ugyanígy védted a kormányablakok meghosszabbított nyitvatartását (majd annak visszavonását)is.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 05. 01:09 | Sorszám: 35
Kákán is a csomót?
Persze, orvos, rendőr, vasutas stb.....muszáj.
De a plazákba lehet menni a hét 6 napján.
A németek is kibírják, hogy 1 nap nem mehetnek, az osztrákok is, mé ponty nekünk nem menne?
Állítólag a leggyengébb nap amúgy is.
Állítólag azért tartanak nyitva, mert hogy a másik is, nehogy már helyzeti előnyre tegyen szert az egyik a másik kárára. Ki fogjuk bírni, ha vasárnap nem vásárolunk. Egyébként végig gondoltam, most sem vásárolunk vasárnap.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...