Téma: Mit tegyünk ? |
|
|
|
Rendes Kis |
|
Orbán: célunk a néppárti kormányzás – VIDEÓ Forrás: hirado.hu A következő négy év a nagy tettek korszaka lesz Orbán Viktor miniszterelnök szerint, aki pénteken a parlamentben bemutatta harmadik kormánya tagjait. A kormányfő felszólalásában néppárti kormányzást tűzött célul, miniszterei iránytűjének pedig a hazaszeretetet, az alázatot és a szolgálatot határozta meg.
Míg az előző négy év a nagy és bátor gondolatok időszaka volt, addig a következő négy év már nem a nagy gondolatok, hanem a nagy tettek korszaka lesz – mondta a miniszterek eskütételét megelőző beszédében Orbán Viktor, úgy fogalmazva, hogy „a jövő gondolati építmény" biztos alkotmányos alapon áll, így most nagy ívű és bátor tettekre lesz szükség és lehetőség.
Mindezek alapján szerinte a mostani miniszterek dolga nehezebb lesz, mint az előző kabinet tagjaié volt, a léc ugyanis magasabbra került. Mint mondta, komoly teherbírású és „magas szakítószilárdságú" emberek kellenek, akik elbírják a súlyt és a felelősséget, alázattal közelítenek feladatukhoz, és kitartanak a közös célok céljaik mellett.
A tárcavezetők bemutatását Varga Mihállyal kezdte. Kifejtette: a nemzetgazdasági minisztertől a munkaalapú gazdaság kiépítését, a teljes foglalkoztatottság elérését várja, valamint azt is, hogy az Európai Központ Bank csütörtöki – a kamatokat érintő – történelmi döntésének következményeire is készítse fel a magyar gazdaságot. ... http://erdely.ma/magyarorszag.php?id=166193&cim=orban_celunk_a_nepparti_korma ... |
|
Rendes Kis |
|
Megtartották Csíkszeredában a Honfoglalás előttől az EU utánig című sorozat 100. előadását
Csíkszereda Önkormányzatának a szellemi örökségünk feltárásában, a sajátos közösségi önkormányzat kiépülésében vállalt fontos szerepét bizonyítja az a tény, hogy 2013. február 22-én, pénteken a 100. előadásra került sor a Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig című sorozat keretében.
A város és a RMDSZ Csíkszereda Városi Szervezete társszervezésében 2006. november 28-án indult útjára az előadás-sorozat, amikor a Mikó-vár kápolnatermében dr. Pál-Antal Sándor A székely jog eredete és a székely önkormányzat története című előadást hallgathatták az érdeklődők.
Az azóta eltelt hét év során 115 előadó volt a vendége a fokozott érdeklődésnek örvendő rendezvénysorozatnak.
... http://erdely.ma/kultura.php?id=136216&cim=megtartottak_csikszeredaban_a_honf ... |
|
Rendes Kis |
|
... 2010-ben szinte mindenki azt hitte, hogy ha a válságot okozók lelépnek a színről, megszűnik a válság, ám nem szűnt meg, s a csődtömeg itt maradt. 2010 tavaszán a magyar nép euforikus állapotba került a kétharmados választási eredmény nyomán, s eltúlzott várakozások fogalmazódtak meg a jövőt illetően.
Közben azonban sajnos a világgazdaság is, az európai gazdaság is leállt. Egymás után kerültek válságba a görögök, spanyolok, portugálok, írek, románok. Ma látjuk, a nagy államok gazdaságában mindenütt baj van. Abban bízni, hogy a külvilág minket majd fölfelé húz, nem érdemes. A pesszimistáknak, a támadóknak mégis azt üzenhetjük: a kormány megkezdhette a nagy rendszerek átalakítását a munkaalapú társadalmi rend felé. Hazánk az Unió 27 országa közül az egyetlen, ahol az államadósságnak a nemzeti termékhez viszonyított aránya csökkent. Nem volt példa arra az elmúlt 25 évben, hogy a magyar kormány betartotta volna a költségvetési hiányra vonatkozó ígéreteit, s most ez történt még a világgazdasági visszaesés idején is, sőt a fizetési mérlegben többletünk mutatkozott – miközben az Unió öt vezető gazdasági állama és szomszédos országaink csődbe vagy csődközeli, stagnáló helyzetbe sodródtak. A víz felszínén vagyunk, de különös állapotban, mint a hibernáltak – mondta a közgazdász.
A kiútra vonatkozóan a Katolikus Egyház szociális tanítása alapján a keresztény értékrend szerint szerveződő szociális piacgazdaság képét vetítette a hallgatóság elé Csaba László. Kiemelte: értékrend nélkül, keresztény alapozás nélkül nincs jövőkép, jövőkép nélkül nincs tervezés, a nélkül pedig sem családot, sem céget nem lehet vezetni. Olyan gazdaságot kell teremteni, ahol a munkaerő nem csupán bérköltség, hanem kolléga, embertárs, felebarát; s ahol a társadalom valamennyi tagjának joga és lehetősége, hogy a munkájából megéljen emberhez méltó minőségben. Semmiképpen sem hitelekből, nem környezetromboló módon és nem egyesek rovására, mások előtérbe kerülésére, hanem a közjót szem előtt tartva kell a gazdaságot felélénkíteni, ügyes és kreatív állami gazdálkodással. Nem újdonság XIII. Leó pápa Rerum novarum enciklikája óta a munka alapú társadalom. Nem az ipar, nem a mezőgazdaság arányának változtatása, hanem a szolgáltató szektor erősítése az út, kedvező vállalkozói adópolitikával – szögezte le az előadó.
... http://magyarkurir.hu/hirek/tetoteri-estek-van-e-kiutja-magyarorszagnak |
|
|