15:42:47
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 14:38 | Sorszám: 479
Ne haragudj meg, de a válasz elől itt, most, kitérek.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 14:31 | Sorszám: 478
Amúgy a véleményében foglalt figyelmezetéssel egyet lehet érteni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 14:24 | Sorszám: 477
Mert mi a baj a személyével?
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 14:19 | Sorszám: 476
Nem a véleménye itt most a fontos, hanem a személye. Ősrégi ügy.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 16. 13:22 | Sorszám: 475
Hát persze. Megátalkodott ballib szekértoló, mindig is a fidesz ellen dolgozott:

Idézet:
Stumpf István, aki egykor a Bibó Szakkollégiumban a Fidesz-alapítók mentoraként ténykedett, majd az első Orbán-kormányban kancelláriaminiszter volt, jelenleg pedig alkotmánybíró.


Azt aláírom, hogy az ifjútörökök szúrják kicsit a szemét, meg a betájolt agymosottak, meg a koncleső hiénák. De megkérdőjelezni az elkötelezettségét.... abszurd. De láttunk már ilyet, meglepve semmiképp se vagyok.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 12:47 | Sorszám: 474
A Stumpf...? khm.. khm..
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 16. 12:35 | Sorszám: 473
Idézet:
Stumpf szerint ugyanis az ország polgárainak többsége egyáltalán nincs euforikus hangulatban: „Sok jól képzett szakember és fiatal hagyja el az országot, és keres külföldön munkát.
A polgári erények helyét egyre inkább a féktelen karriervágy és a gazdagodás hajszolása veszi át."
Az értékalapú elkötelezettség helyébe mindinkább a feltétlen lojalitás lép, a racionális érvelést pedig háttérbe szorítja az olykor demagógiába hajló populizmus – állapította meg.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 12:22 | Sorszám: 472
Tudom, Stumpf is szekértoló.....

http://www.origo.hu/itthon/20160316-a-fideszt-figyelmezteti-stumpf-szembeford ...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 22:18 | Sorszám: 471
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:28 | Sorszám: 470
A látványban is lehet gyönyörködni, ahogy a hallványban is gyönyörködni tudsz. És még hallani is lehet a látványt, a madarakat, a neszeket, a csendet.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:24 | Sorszám: 469
30-án gyönyörködhetnél a Nemzeti Fülharmónikásokban!
glens
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 11. 13:19 | Sorszám: 468
Dehogynem, de válasszuk külön a kettőt.
Ha az erdőben sétálok, akkor nem a biológián, nem is a biólogiai egyedben zajló kémiai folyamatokon, sem pedig az annak az alapját képező kvantummechanikai differnciálegyeneteken töröm a fajam, vagy kesergek azok zárt alakban való megoldhatatlanságukon, hanem eccerűen gyönyörködök.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 13:14 | Sorszám: 467
Vadászat, erdőirtás és a természetes élőhelyek szűkülése miatt minden nyolcadik madárfaj a kihalás szélére sodródott, állapították meg a Londoni Zoológiai Társaság és a Yale Egyetem szakemberei, akik összeállították a leginkább fenyegetett ritka madarak százas listáját.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:13 | Sorszám: 466
Ízlelgetem ezt a "leszarom"-ot. Nem érdekel a biológia? szereted a természetet, de nem érdekel, hogyan működik?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:12 | Sorszám: 465
Éppen kihalóban vannak....... (de nem az élősködők miatt)
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 13:07 | Sorszám: 464
Nem hunyom be a szemem.
Csak egyszerűen leszarom nem érdekel.
Egyébként is, ha ennyire tragikus lenne pl. a madarak helyzete, akkor beülnének a puskacső elé, vagy hagynák, hogy fogja meg őket a macska.
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:57 | Sorszám: 463
Ez nagyon szép és jó. Azt hiszem, akik ezt nem értik, azoknál - részben szakmai ártalomként, vagy az iskolában kialakított túl lehatárolt, racionális gondolkodásként, amelyben mindannyian érintve vagyunk-, kialakult, hogy nem tudnak szemlélődni, intuitíve - csak úgy... minden ítélet, vélemény, hátsó gondolat, értékelés, előítélet nélkül, csak szemlélni, 'amint van'.
A szépség az első fok, amit ilyenkor átél az ember, még önmagában félelmetes is - később jön a "Jó", ami nem duális, osztatlan, Egy.
Plótinosz ír erről
https://archive.org/services/img/plotinienneadesp00plot

"Csak akkor rendül meg a lélek, amikor magába fogadja a Jóból eredő áramlást.
...A bölcsesség és a belátás innentől fogva nem más, mint az isteni Szellemben lévő valóságok szemlélése... A magasabb rendű igazságosság abban áll, hogy a lélek működése a Szellemre irányul, a mértékletesség abban, hogy a lélek önmagában belül a szellem felé fordul, a bátorság pedig abban a szenvedélymentességben, amely az ahhoz való hasonlatosságból fakad akire a lélek a tekintetét irányítja, és aki természeténél fogva mentes minden szenvedélytől."
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:34 | Sorszám: 462
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:28 | Sorszám: 461
Menjenek, én is azt mondom. De nem gondolnám, hogy azért kell szükséghelyzetnek lenni, mert utáljuk a HB-t. Ha Maroslelén aggódnak, legyen szükséghelyzet Maroslelén, vagy az illetékes járásban. De Balassagyarmaton minek?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:26 | Sorszám: 460
És még egy: én is szeretek erdőben sétálni. Gyerekkoromban rengeteget kirándultunk a Bükkben. De ez nem tudom, miért zárná ki, hogy az ember tisztában legyen a biológiai vonatkozásokkal. Jó, manapság divatos a biológiát (mint régen a matekot!) démonizálni, már alig oktatják (azt is szarul), de hadd ne menjünk már le az Őrtorony színvonalára, az egymás mellett legelésző oroszlán és antilop közé.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:19 | Sorszám: 459
a migrációval összefüggő körülmény alakult volna ki, amely közvetlenül veszélyeztette volna valamely település közbiztonságát
Erre mindent rá lehet fogni.
A helzinki bizoccság meg mehet a sóhivatlba.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:17 | Sorszám: 458
A Hit kérdését most ne keverjük ide.
De ettől eltekintve valóban jó a példa. Az erdő állandó kegyetlen küzdelmek színtere. Erről lehet tudomást-nem-venni, de én az ilyesmit nem optimizmusnak hívom, hanem Tiszavirág esetében tudatlanságnak, a te esetedben meg szem-behunyásnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 11. 12:15 | Sorszám: 457
A menedékjogi törvény pontosan megszabja, hogy milyen feltételek mellett lehet bevezetni a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet, és e feltételek egyike sem teljesül a hivatalos statisztikák alapján....... a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet akkor hirdethetné ki a kormány, ha az előző hónapban napi átlagban legalább 500 menedékkérelmet nyújtottak volna be (vagy az előző két hétben napi 750 vagy egy hétben napi 800 menedékkérelmet regisztráltak volna átlagosan); vagy a tranzitzónákban az előző hónapban napi átlagban 1000 ember tartózkodott volna (vagy az előző két hétben napi 1500 vagy egy hétben napi 1600 ember átlagosan); vagy olyan, a migrációval összefüggő körülmény alakult volna ki, amely közvetlenül veszélyeztette volna valamely település közbiztonságát. Ezen feltételek közül azonban egyik sem teljesült - áll a közleményben.

A Helsinki Bizottság közleménye, akiket egyébként utálok, de mi van, ha igazuk van? Már saját törvényeinket sem tartjuk be?
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 11. 12:00 | Sorszám: 456
Csak egy példa az eltérő szemléletmódra, ami nem csak optimizmus/pesszimizmus kérdése.
Még az ősidőkben a kék gondolán emlékszem egy beírásodra: ha az erdőben sétálsz, arra gondolsz, hogy mennyire küzdenek a fák egymással a fényért, a madarak tollazata tele van mindenféle élősködővel, stb.
Én meg ha az edőben járok, és látom a fák között beszűrődő napfényt, hallom a madarak csicsergést, akkor ujjongani van kedvem, mert azt gondolom, hogy ez mind miattam, nekem ilyen szép és jó.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 11:57 | Sorszám: 455
Kérdés, hogy tisztul-e a közélet, vagy csak egy másik csókosnak kellett a biznic?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...