Téma: Hazaárulók |
|
|
mamácska |
|
Előre egyeztetett programja miatt nem vett részt az Európai Bizottság hazánknak juttatandó kohéziós támogatás felfüggesztéséről szóló döntő ülésén, de a megvonást támogató véleményét írásban elküldte.
Andor László, hazánk uniós biztosa az MSZOSZ nyugdíjrendszer átalakításával foglalkozó konferenciáján válaszolt az újságírók kérdéseire. Elmondta, hogy ezt a programját már korábban egyeztette. Közölte azt is, hogy nyilvánosságra hozza szakértői véleményét, ha azt a többi biztos is megteszi. Tájékoztatása szerint a bizottsági ülésen konszenzusos döntés született.
Ismert, az Európai Bizottság azt javasolja, hogy jövő januári hatállyal függesszék fel 495 millió euró – mai árfolyamon 142 milliárd forint – Magyarországnak szánt kohéziós, vagyis felzárkóztatási támogatási összeg folyósítását, mert az ország nem teljesítette deficitcsökkentési kötelezettségeit.
www.mno.hu
A Fidesz közleményben jelezte, furcsának és szokatlannak tartja, hogy a „magyar biztos nem vett részt az Európai Bizottság ülésén akkor, amikor Magyarország szempontjából a legfontosabb döntést készült meghozni a testület”.
|
|
mamácska |
|
Megszületett a magyar kormány válaszlevele az Európai Bizottságnak a testület által januárban indított kötelezettségszegési eljárásokkal kapcsolatban; a dokumentumot pénteken küldi el a kabinet - közölte Orbán Viktor csütörtökön az mr1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a jogszabály-módosítási szövegeket rögzítő levél "semmilyen újdonságot nem tartalmaz", a magyar álláspont védhető, néhány ponton kell kiegészítést tenni, és "egy aránylag egyszerűnek mondható tárgyalássorozat előtt állunk".
A három ügy egyikéről, a bírák nyugdíjazásáról Orbán Viktor azt mondta: a kormány meggyőzően bizonyította, hogy Magyarországon egy általános, mindenkire kiterjedő nyugdíjrendszer-átalakítás zajlik, amelyből a bírák sem maradhatnak ki.
Amint megérkezik Brüsszel válasza, és a magyar kabinet úgy látja, nincs jelentős eltérés a véleményekben, vagy esetleg teljesen egybeesnek az álláspontok, azonnal beterjeszti a szükséges jogszabály-módosításokat az Országgyűlésnek - tette hozzá.
A Magyarországra látogató, különféle törvényeket vizsgáló delegációkat, jelentéstevőket érintő felvetésre kijelentette: semmilyen külső erőnek nincs joga ahhoz, hogy felülírja a magyar emberek akaratát. "Szívesen beszélgetek mindenkivel, de igazolóbizottságosdit nem játszunk" - fogalmazott a kormányfő, hozzátéve, hogy a szociális kérdésekről zajlott nemzeti konzultáció eredményét semmilyen külső bizottság nem fogja felülírni.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az Ecostat szerdán közzétett gyorsbecslését értékelve - amely alapján Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2011 negyedik negyedévében 1,4 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva - Orbán Viktor azt mondta: ez az adat egy "kicsi fénysugár csak, de talán pozitív irányba befolyásolhatja a saját jövőnkről való gondolkodást". Azonban "észnél kell lenni" - folytatta -, nem szabad azt hinni, hogy a magyar gazdaság ma már képes olyan teljesítményt nyújtani, amely mindenkinek tisztességes megélhetést biztosító munkát adna.
"Ez a mostani adat megerősít abban, hogy az irányt eltaláltuk" - jelentette ki, hangsúlyozva: csak olyan rendszereket szabad működtetni a gazdaság- és társadalompolitikában, amelyek a munka felé terelik az embereket.
Arra a felvetésre, hogy Magyarország is része annak a tizenkét EU-tagországnak, amely esetében - az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi kérdésekben illetékes alelnöke, Olli Rehn szerint - alaposabban meg kell vizsgálni, nem áll-e fenn a makrogazdasági egyensúlyhiány veszélye, továbbá a túlzottdeficit-eljárás is hatályban van Magyarország ellen, Orbán Viktor úgy reagált: az európai rendszer nem rugalmas, ugyanis mire a számok beérkeznek, és értékelik azokat, "már régen nem ott van a korong, mint ahol akkor volt, amikor megérkeztek az adatok".
A miniszterelnök kitért arra is, hogy szerinte ha a világban rosszul mennek a dolgok, abból egyáltalán nem következik, hogy ennek Magyarországon is feltétlenül így kellene lennie. Kétségtelen, "ha sárkoloncok vannak az ember lábán, akkor nem tud százméteres síkfutásban ugyanolyan eredményt elérni, mint futócipőben", de ettől még be tud érni a célba, legfeljebb rosszabb eredménnyel - fogalmazott, kiállva amellett, hogy Magyarországnak minden lehetősége megvan arra, hogy a rossz nemzetközi gazdaságpolitikai hírek mellett is sikeres legyen.
www.miniszterelnok.hu
|
|
onodij |
|
Az Eu az összeomlás előtti Róma tüneteit reprodukálja. Már azon kell gondolkodni: hogyan készüljünk fel az Unio összeomlását követő időkre! A határozatukkal meg tapétázzák ki a brüsszeli parlament falát! |
|
mamácska |
|
Az Európai Parlament (EP) magyar szocialista képviselői hazaárulást követtek el azzal, hogy megszavazták a Magyarországot elítélő állásfoglalást – mondta Semjén Zsolt a Hír Televízió Rájátszás című műsorában. Mint ismert, az Európai Parlament megszavazta a Magyarországot elítélő baloldali határozattervezetet. Martonyi János külügyminiszter a döntés kapcsán úgy fogalmazott: téves képzetek, torz, hamis adatok alapján születik meg ez az ítélet.
A kereszténydemokrata miniszterelnök-helyettes szerint az EP úgy döntött a határozatról, hogy fogalmuk sincs a tényekről és egyetlen konkrétumot sem tudnak mutatni az általuk kifogásolt törvényekben. A politikus úgy véli: az unió kettős mércével mér, mert olyan dolgokat kér számon Magyarországon, amiket más országokon nem.
Semjén Zsolt a magyar szocialista képviselők szavazása kapcsán úgy fogalmazott: „A magyar nyelvben van egy nagyon pontos kifejezés: morális és politikai értelemben amit tettek, azt úgy hívják, hogy hazaárulás. Ez nem újdonság a baloldal történetében. Ezt tették 1919-ben, ezt tették a II. világháború után, '56-ban.”
www.hirtv.hu
|
|
|