07:13:47
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bevándorlás,migráció
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 23:42 | Sorszám: 336
Én nagyot néztem, amikor láttam azt a mindenre kiterjedő kimutatást. Nagyon meggyőző volt. Nem is gondoltam, hogy ilyen létezhet Magyarországon.
Ez persze nem jelenti azt, hogy másnál ne lehetne hiba.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 23:21 | Sorszám: 335
A nyugdíjintézet pontos kimutatásáról vannak történeteim. Egy vicc.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. augusztus 15. 21:45 | Sorszám: 334
Ha 99%-kát visszatoloncolják, akkor mi a francnak engedik, hogy egyáltalán belépjenek Európába?????

Minek itt etetni, itatni, regisztrálni, vizsgálgatni őket, ahelyett, hogy lezárnák Európa külső határait, oszt jónapo????


http://www.atv.hu/kulfold/20150813-nemet-belugyminiszter-megbirkozunk-a-menek ...

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 21:36 | Sorszám: 333
...egyenesen Junckertől.....
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 21:34 | Sorszám: 332
Tegnap hallottam a tv-ben, hogy több nő ment 40 év munka után nyugdíjba, mint ahányra számítottak. Na most ezt szerintem igazán ki lehetett volna számítani, ez nem olyan sokváltozós egyenlet....de nem tudták.

Egy kolléganő papírját láttam, aki pár éve ment nyugdíjba, hát rácsodálkoztam, hogy milyen pontos kimutatása van a Nyugdíjfolyosító Intézetnek, pár napos nyári időszaki munkát is kimutattak a bérrel együtt !

Akkor milyen is volt az a hatástanulmány?????

Ezért sem értem, hogy miért nem tudja Varga Misi teljesíteni azt az ígéretét, hogy mindenkinek kimutatják, hogy mennyi járulékot fizetett be a nyugdíjkasszába.

Minket magyarokat a szervezetlenségünk tesz tönkre.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 18:25 | Sorszám: 331
Az ötlet jó. Én még egy olyan információval látnám el őket, hogy Brüsszelben kapnak
lakást, kocsit meg munkát. Erről adnék nekik egy belügyminisztériumi pecséttel ellátott
okiratot arab nyelven.
rafiki
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. augusztus 15. 18:22 | Sorszám: 330
Hatástanulmány:

Az, aki 4-5 független paraméter együttes hatását meg tudja mondani egy inputra vonatkozóan,
az ügyes. Aki ugyanezt 8-10-re is produkálja, az varázsló. Aki ennél többre, az szélhámos.

Szerintem...
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. augusztus 15. 17:37 | Sorszám: 329

Ez már nem migráció, nem is bevándorlás, ez már honfoglalás!!!

orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 15. 14:51 | Sorszám: 328
Megtaláltam a migrációs kérdés megoldásának leghatékonyabb módját. Legalább 50.000 illegális bevándorlót kell eljuttatni közvetlenül brüsszelbe, azt javasolni számukra végcélként, hiszen a kontinensen ott képesek a legnagyobb számú ingyenélőt luxuskörülmények közt eltartani.

Bizonyára láttátok a videót, ahol kora reggel bőröndökkel gyülekeznek a "képviselők" a napidíjért beregisztrálni, majd villámgyorsan hazahúzni. Na ilyen sebességű érdemi reakciót csak akkor lehetne elérni európa vérszívóinál, ha a valóságban szembesülnének a migráció okozta problémákkal.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 14. 21:59 | Sorszám: 327
Nézd, elég sok tapasztalattal rendelkező pasi vagyok, nagyon jól ismerem az embereket. "Hatástanulmány", "hatástanulmány" szajkózzák, mintha azt nem ember készítené, hanem egy mindentudó külső hatalom.... Mivel pedig az ember tud jó hatástanulmányt is készíteni, de tud rosszat is, ezért számomra ez a dolog nem bír akkora jelentőséggel, mint ahogy ezt egyesek szajkózzák.

Itt például annak kapcsán merült fel, hogy a határsértők miatt túlterheltek lesznek-e a szegedi bíróságok.....már megbocsáss, de erre hatástanulmány készítését követelni, szerintem közröhej.

...és ha túlterheltek lesznek?
Menjenek a jó büdös francba!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 14. 11:02 | Sorszám: 326
De, ha ez szerinted jó, akkor szavam sincs, mert nyilvánvaló, hogy a választók se különbek a választottaknál.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 14. 10:59 | Sorszám: 325
Szerintem senki nem mond ilyet, ezt magad találod ki. Azt hinni, hogy a hatástanulmány az valamiféle megoldás, az baromság - lenne, de hát mondom, ilyet nemigen hisz senki.
Hatásvizsgálat nélkül dönteni, országos jelentőségű ügyekben, na az viszont tényleg baromság.
Ilyenkor jön aztán az, hogy felülvizsgálják a meghozott törvényt pár hónap után, úgymond "finomhangolják". Azaz, a döntés megelőzi a hatástanulmányt, még másképpebben, előbb cselekszünk, utána gondolkodunk.
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 14. 10:52 | Sorszám: 324
A férjem is azt mondta, vegyek még töltényeket a sörétes puskákba.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 13. 20:21 | Sorszám: 323
Ez a vesszőparipájuk a ballibsiknek, de úgy látszik, már a Jobbikosok is átvették.
Azt hiszik, hogy egy barom hatástanulmánnyal már minden meg van oldva.
Marhaság.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 13. 15:09 | Sorszám: 322
Páncélozott járműveket és 2600 fegyveres katonát is bevethetnek a cseh határon, ha a menekültek száma eléri a kritikus létszámot, ez áll a cseh Védelmi Minisztérium egyik tervezetében, amelyet a cseh közszolgálati televízió hozott nyilvánosságra.

A katonák bevetéséről a kormány dönt, de jelenleg erről nincs szó. A cseh hadseregre vonatkozó törvény értelmében, amikor a rendőrség már képtelen ellátni saját feladatkörét, ők is csatlakozhatnak a határvédelmi erőkhöz, esetleg biztosíthatják a határátkelő-forgalom rendjét – közölte a cseh közszolgálati tévé.

A katonák felderítő és páncélozott járművekkel lennének felszerelve. Jiří Šedivý, egykori vezérkari főnök szerint a 21 ezer fős hadsereg 1100 katonát tud a határra küldeni.

A „Nem akarjuk az iszlámot Csehországban” nemzeti érzelmű Facebook-csoport megkövezett nőket ábrázoló bábukat helyezett el szerdára hajnalra Prága főbb részein.
A bábuk elé cédulákat tettek, amelyeken feltüntették, hogy a nők hűtlenség és nemi erőszakból fakadó terhesség miatt lettek megkövezve.

A járókelőket a tiltakozók szórólapokon tájékoztatták az iszlámról és a megkövezett nők számáról.

magyartudat.com
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 13. 11:19 | Sorszám: 321
Hamarosan előkerülnek a géppuskák.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. augusztus 13. 09:57 | Sorszám: 320
Összecsapások robbantak ki a bevándorlók és rendőrök között Spanyolországban egy bevándoló halála miatt. Összetűzésekre került sor Norvégiában is, Svédországban pedig fokozzák a rendőri készültséget, miután két néger élősködő halálra késelt két svédet egy IKEA-áruházban.


Eközben Görögországba és Olaszországba továbbra is ezrével érkeznek a migránsok, a szerb főváros parkjai pedig megteltek menekültekkel.

Műanyagszékekkel dobálták meg a bevándorlók a rendőröket a spanyolországi Salouban. A Barcelona melletti városban azután szabadultak el az indulatok, hogy egy társuk kiesett egy harmadik emeleti erkélyről és meghalt egy razzia során, eddig tisztázatlan körülmények között. A migránsok a rendőröket hibáztatják, és a vonatközlekedést is megbénították.

Kezdenek elszabadulni az indulatok Európa más részein is. Norvégiában fiatal migránsok barikádokat emeltek és kövekkel dobálták meg a rendőröket egy befogadóállomáson. A hatóságok válaszul börtönnel és kitoloncolással fenyegették meg őket.

Svédországban a rendőrség újabb erőket csoportosított át a menekülttáborok környékére, miután kiderült: hétfőn két eritreai bevándorló késelt halálra két svéd állampolgárt egy IKEA-üzletben. Az 55 éves anyát és 28 éves fiát a jelek szerint minden ok nélkül mészárolta le a menekülttábor két lakója.

A görög Kosz-szigetén pedig verekedés tört ki egy túlzsúfolt menekülttáborban, a görög hatóságok ugyanis nem képesek megbirkózni az egyre nagyobb áradattal.

Egyre súlyosabb a helyzet Szerbiában is, ahol jelenleg minimum 70 ezer migráns táborozik. Belgrádban a közparkok tele vannak menekültekkel, akik Magyarországon keresztül akarnak továbbmenni Nyugat- és Észak-Európába.

Németországban a menekülttáborok mára gyakorlatilag megteltek. „Amikor először voltam belügyminiszter öt évvel ezelőtt, körülbelül negyvenezer menedékkérő jött évente Németországba. Idén az eddigi becslések szerint tízszer annyi, 400 ezer érkezik majd, de a végső szám még ennél is jóval nagyobb lehet” – nyilatkozta a német belügyminiszter.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 13. 08:01 | Sorszám: 319
Ölég baj az. Ha kikérte volna valami klimatológus szakvéleményét, az bizonyosan óva intette volna attól, hogy egy ilyen katlanba költözzön, amelynek ennyire szélsőséges az időjárása.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. augusztus 13. 07:52 | Sorszám: 318

Több fertőző kórt is kimutattak a Magyarországra érkező migránsoknál, többüknél szifiliszt és hepatitis B-t és C-t, HIV-et, hastífusz- és paratífusz-hordozót is azonosítottak már - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság.
Információik szerint azt továbbra sem lehet tudni, hogy a migránsok jelentenek-e járványveszélyt, és ha igen, mekkorát, mert teszteket csak a regisztrált menedékkérőknél végeznek, és közülük sem szűrnek mindenkit.

Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal arról tájékoztatta a napilapot, hogy az első fél évben több mint 2700 szűrővizsgálatot végeztek el azoknál a migránsoknál, akik menekültstátusért folyamodtak. Ezek 51 alkalommal zárultak pozitív eredménnyel. Fertőzésgyanúval eddig két esetben vittek kórházba nagyobb számban migránsokat. A fővárosi Szent László Kórházba szállított félszáz menekült többségét rövid idő alatt kiengedték, a bent tartott két betegnél sem igazoltak semmilyen kóros elváltozást a mikrobiológiai vizsgálatok. A Szegeden kezelt 18 gyerek közül egynél rotavírust azonosítottak, a többieknél valamilyen bakteriális fertőzés okozhatott tüneteket.

A tartósan itt tartózkodó migránsoknál a magyar állampolgárok esetén alkalmazható járványügyi intézkedéseket lehet elrendelni. A menekültstátusért folyamodók esetén a menedékjogról szóló kormányrendelet alapján a járási tiszti főorvos a járványügyi helyzetnek megfelelő orvosi vizsgálatokat rendelheti el.
MTI
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 13. 04:21 | Sorszám: 317
A hatástanulmány arra jó, hogy a döntés felelősségét anonimizálja. Árpád atyánk ne
készítetett hatástanulmányt, oszt mégis itt vagyunk.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 12. 23:01 | Sorszám: 316
Már te is átveszed ezt a mai nyervákolást, hogy hol a fenében van a hatástanulmány???
Ezt már mindenki úgy követeli, mint valami mindent megoldó csodaságot.
Ha mondjuk lenne, és homlokegyenest más lenne a valóság, mint amit a hatástanulmányban hazudtak, akkor mi van?

Cameronról azt írták a választás előtt a közvéleménykutató cégek, hogy nem nyer, oszt magasan nyert. A hatástanulmányok is annyit érnek, mint a közvéleménykutató cégek jóslatai.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 12. 15:57 | Sorszám: 315
Szépen rá kell kötni a kerítésre méretezett_mennyiségű villanypásztort.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 12. 14:45 | Sorszám: 314
Mégiscsak statárium lesz itten:

A kérdésre, hogy készült-e hatástanulmány arról, hogy az igazságszolgáltatás bírni fogja-e azt, hogy ha a határzár megrongálását bűncselekménnyé nyilvánítanák, Gulyás azt mondta, nem fog plusz terhet jelenteni.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. augusztus 11. 18:48 | Sorszám: 313



Ezek ilyen erőszakosak?

https://www.youtube.com/watch?v=u-V6FrSFsPo#t=156

mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. augusztus 11. 10:40 | Sorszám: 312
http://www.sokkaljobb.hu/content/h%C3%A1l%C3%B3zat%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9st-foly ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...