04:22:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választások 2014
... Elejére 1. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 15:26 | Sorszám: 326
http://index.hu/belfold/2014/05/12/zsebbe_vago_hibak_a_kepviselok_javadalmaza ...

Nagy lett a zúgolódás a képviselők között, amikor az Országgyűlés alakuló ülése után kiderült, nem elég, hogy megszűnt az eddigi, komoly pluszpénzt jelentő utazási támogatás, most benzinkártyát is csak az kap, aki saját tulajdonú autót használ.


Megjegyzem, hogy nagyon sok helyen közel sem nőttek olyan mértékben a fizetések, mint a "nagyrabecsült" politikusok esetében.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 12:22 | Sorszám: 325
Szeretnék jól szolgálni, szeretnék jó miniszterelnöke lenni ennek a különös, egyedi, tehetséges, de sokat szenvedett népnek; ennek a bátor, leleményes, lovagias és iparkodó nemzetnek.
Azt kérem a Jóistentől, ha már idáig elhozott, sasszárnyon hordozott, most erősítsen meg. Azt kérem, hogy tetteimet mindig a hűség és a belátás vezérelje.
Soli Deo gloria! Egyedül Istené a dicsőség!

www.orbanviktor.hu
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 12. 11:24 | Sorszám: 324
Pénzügyileg nézve az uniós integráció Magyarországnak kétségtelenül előnyös. Négy és félszer több támogatás jött be hazánkba, mint amekkora Magyarország befizetése volt – nyilatkozta Lentner Csaba közgazdászprofesszor hétfőn a Ma reggelben.
Lentner szerint az uniónak a globális növekedésben betöltött szerepe folyamatosan mérséklődik, azaz gazdasági értelemben gyengül, ám a kultúrában, a tudományban, a demokráciában, az emberi jogok tekintetében viszont az elkövetkezendő évtizedekben is mintaadó szerepet tölt be, tehát jó egy ilyen térséghez tartozni.

A közgazdászprofesszor szerint a 2004–2012 közötti időszakban az egy főre jutó GDP vonatkozásában, vásárlóerő-paritáson számolva Magyarország mindössze négyszázalékos növekedési ütemet ért el egy főre vetítve, szemben Lengyelországgal és Romániával, ahol ez 16 százalék volt. Tehát az előző kormányok nem használták fel jól az EU-tól lehívható forrásokat – mondta Lentner.

EU: a szabadságharcnak folytatódnia kell?

Hozzátette: 2004 után a nemzeti érdekérvényesítés is háttérbe szorult, s csak most, az utóbbi időkben figyelhető meg, hogy nem a globális összeurópai érdekek szerinti gazdaságpolitika folytatódik Magyarországon, és a kormány a nemzeti erőforrások koncentrációjára, kiterjesztésére, a hazai lakosság jövedelmének felzárkóztatására helyezi a hangsúlyt. „Azt hiszem, hogy a növekedési dinamizmusunk (… is érzékelhetően magasabb, hiszen több a fizetés, jobban növekszik a GDP” – állapította meg a professzor.

Lentner szerint a jövőben is lesznek konfliktusok az EU-val, hiszen ha a nemzeti érdek úgy kívánja, és a kormány ezt akarja kiteljesíteni az összeurópaival szemben, akkor a szabadságharcnak folytatódnia kell. „Az EU-val nekünk a következő négy évben is nagyon komolyan meg kell ütköznünk” – tette hozzá. „Új szelek fújnak az Európai Unióban, és a felzárkózni kívánó kelet-európai országok igényeihez illeszkedő, összeurópai gazdaságpolitikára van szükség” – jelentette ki Lentner.

Őket ne engedjük Brüsszelbe

A magyaroknak tudniuk kell, hogy a kezükben van a lehetőség Európa sorsának alakítására – mondta a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára a budapesti Európa-napi fesztiválon május 11-én.

Május 10-én Orbán Viktor miniszterelnök a Fidesz-nagygyűlésen úgy fogalmazott: „Ne engedjünk olyan képviselőket Brüsszelbe, akik akár így, akár úgy lejáratják Magyarországot. Ne engedjük Brüsszelbe a Tavares-jelentés tollba mondóit, nincs szükségünk meghunyászkodókra, olyanokra, akik feladják a magyar emberek érdekeit.”

Május 13-tól célegyenesbe fordul a Fidesz–KDNP európai parlamenti választási kampánya, a pártszövetség a támogatóit telefonon is megkeresi, majd levelet is küld nekik.

mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 07. 14:43 | Sorszám: 323
Levélben fordult a Demokratikus Koalíció elnöke Bajnai Gordonhoz, az Együtt-PM vezetőjéhez és Mesterházy Attilához, az MSZP elnökéhez azt kérve: fontolják meg a május 23-ára tervezett EP-vita lefújását. Gréczy Zsolt, az ellenzéki párt szóvivője szerdán az MTI-nek elmondta: Gyurcsány Ferenc a levélben arról ír, a demokratikus pártok előző nap meggyőződhettek arról, hogy nem szabad leülni a Jobbikkal vitázni. Az általuk korábban képviselt bojkottot nem megnyitni, hanem még jobban bezárni kell, és erősíteni kell a demokratikus pártok elhatárolódását a szélsőjobboldali párttal szemben - mondta.

A szóvivő felidézte, hogy Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét kedden inzultálták, leköpték a "Jobbikhoz tartozó aktivisták Gaudi-Nagy Tamás aktív részvételével". Gaudi-Nagy Tamás emellett hazaárulózott és lámpavasat emlegetett - jegyezte meg. A DK eddig is azt az álláspontot képviselte, hogy szélsőséges, rasszista, antiszemita, gyűlöletkeltő, kasztrálást kilátásba helyező párttal nem szabad leülni tárgyalni, vitázni - tette hozzá.

Gréczy Zsolt kitért arra is, hogy az Országgyűlés előző nap "egy erőszakos bűncselekményért jogerősen elítélt szkinhedet" szavazott meg fideszes és jobbikos voksokkal az Országgyűlés alelnökének. A szóvivő a szocialista Molnár Zsoltról előkerült felvételekkel kapcsolatban azt mondta: ahhoz, hogy a baloldal erős alternatívájává váljon a Fidesznek, elvi kérdésekben következetesnek kell lenni, ami időnként nehéz döntéseket követel. A DK szerint ha hitelesek az 1992. október 23-ról származó képek Molnár Zsoltról, akkor az MSZP-s politikus ne legyen az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöke.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 06. 08:43 | Sorszám: 322
Gyurcsány Ferenc szerint a május 25-ei európai parlamenti (EP) választás erőfelmérés is lesz, amely megmutatja, hogy baloldalon kinek mennyi támogatója van.
A Demokratikus Koalíció elnöke erről az EP-választási kampányhoz kapcsolódó országjárásának első, csepeli állomásán beszélt hétfőn. Az a remény fűti őket, hogy meg tudják mutatni, a DK támogatottsága nagy – tette hozzá. Két és fél éve olyan pártot szerettek volna alapítani, amelyik nem lesz „teszetosza”, nem keresi a jobboldal dicséretét, mert „nincs annál szörnyűbb, amikor a miniszterelnök megdicséri az egyelőre legnagyobb baloldali párt elnökét, hogy milyen helyes fiú” – jelentette ki. Azt szeretné, ha Orbán Viktor nagy tisztelettel, megbecsüléssel, de ellenfélként tekintene rájuk, valamint azt, ha a kormányfőnek a DK igazságától kellene tartania, mert érezné, hogy kihívást jelentenek a számára.

Újnácikkal nem

Ha baj volt a baloldali összefogás pártjaival, akkor nem az, hogy nem hallották eléggé a jobboldal féligazságait, hanem az, hogy nem mertek kellő erővel kiállni a saját igazságuk mellett – utalt a parlamenti választásra. Tévednek azok a baloldali politikusok, akik azt hiszik, hogy muszáj leülni tárgyalni a Jobbikkal, mert „újnácikkal nem ülünk egy asztal mellé, újnácikkal nem fogunk kezet, nem lehet abban szerepet vállalni, hogy szalonképessé tesszük őket” – mondta. Ha van ok arra, hogy május 25-én a Demokratikus Koalícióra szavazzanak, akkor leginkább az, hogy ez az a párt, amelyik nem hajlandó kompromisszumot kötni elfogadhatatlan emberekkel és elfogadhatatlan politikákkal – biztatta hallgatóságát.

Nyomást gyakorolni a Fideszre

Programjukból idézve elmondta, szociális Európát akarnak, hogy ne válassza el áthidalhatatlan szakadék a különböző országok munkásait. Szeretnének egy Európai Egyesült Államokat – folytatta, hangsúlyozva, hogy egy több ügyben együttműködő Európa Magyarországot is erősebbé tenné. Arra is kitért, hogy két tannyelvűvé kell tenni a magyar és az európai közoktatást is. Minden olyan ügyet, amelyben politikus érintettsége mutatható ki, át kellene adni egy európai ügyészségnek, hogy a kormányok ne gyakorolhassanak nyomást hazájuk vádhatóságára – ismertette egy másik elképzelésüket. Gyurcsány szerint a jövőben a DK-nak az a dolga, hogy ha ez bekövetkezik, akkor a választók lássák, „van itt egy tisztességes, demokratikus, normális világ”, és olyan nyomást kell gyakorolni a Fidesz frakciójára, hogy tagjainak többsége „megroppanjon még 2018 előtt” – jelentette ki.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 05. 14:20 | Sorszám: 321
Az érvénytelen ajánlások újbóli ellenőrzése után sem találtak húszezer érvényes, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) javára szóló ajánlást a Nemzeti Választási Iroda (NVI) munkatársai, akik hétfő délelőtt a párt által megbízottakkal együtt végezték el a sajtónyilvános számítógépes adatösszevetést.
A megvizsgált több mint 4200 ajánlás mintegy egy százalékát találták elfogadhatónak, ezek közül sok „határeset volt”, amikor a nem jól olvasható kézírás alapján kellett eldönteni, érvényesnek tekinthető-e az ajánlás. A MoMa elnöke, Bokros Lajos pénteken levélben kérte Pálffy Ilonától, az NVI elnökétől, hogy ellenőrizzék újból a párt EP-választásra benyújtott, érvénytelennek minősített ajánlásait. Az NVI tájékoztatása szerint a MoMa által leadott 24 264 rögzített ajánlásból 18 633-at találtak érvényesnek. A „nem elfogadható” ajánlások közül 1392 volt többszörös ajánlás (egy választó ajánlhat ugyan több pártot, de egy pártot egy választó nem ajánlhat többször) miatt érvénytelen, továbbá 4239 egyéb okok miatt érvénytelen.

A MoMa megbízottja korábban már részt vehetett az NVI egyik ellenőrzésén, ahol azt állapították meg, hogy nincs meg az EP-választáson való induláshoz szükséges 20 ezer ajánlás; a párt akkor nem emelt kifogást. A párt azért kérte mégis – már a jogorvoslati idő lejárta után – az újbóli ellenőrzést, mert szerintük egy, az NVI-től kapott összesítés szerint 20 025 érvényes ajánlásuk van. Az iroda ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a megküldött listában a többször ajánlók (1392-en) is szerepelnek, és ezek nélkül az érvényes ajánlások száma 18 633-ra csökken. Az NVI elnöke ennek ellenére elrendelte az érvénytelen ajánlások ellenőrzését. Az ellenőrzés eredményéről az NVI és a MoMa képviselői – várhatóan Bokros Lajos pártelnökkel együtt – hétfő délután közös sajtótájékoztatót tartanak.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 30. 14:40 | Sorszám: 320
Nem vette át megbízólevelét Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon. A Hír TV információi szerint a két volt miniszterelnök részt sem vett az átadón, a Demokratikus Koalíció képviselői – Vadai Ágnes és Molnár Csaba pedig még a Szózat előtt elhagyták az Országház kupolatermét.


Az országos listáról mandátumot szerzett képviselők és a nemzetiségi szószólók megbízólevelét a Nemzeti Választási Bizottság elnöke és a Nemzeti Választási Iroda elnöke adta át.

Az április 6-i országgyűlési választás eredménye szerint a Fidesz–KDNP listájáról 37, a baloldali összefogáséról 28, a Jobbikéról 23, az LMP listájáról pedig 5-en jutottak be a parlamentbe.

Betettem ez a cikket két topikba is. Egyrészt,hogy minél többen olvassátok,másrészt,hogy adjátok tovább azoknak,akik ezekre szavaztak!
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 28. 12:03 | Sorszám: 319
„Az a küzdelem, amit az elmúlt fél, egy évben lehetett látni a baloldalon az ugyanúgy folytatódik tovább, függetlenül attól, hogy május 25-én az EP-választáson milyen eredmények fognak születni” – véli a Századvég elemzője.

Lánczi Tamás szerint nagy esély van arra, hogy eltűnhetnek baloldali politikai formációk: példaként említette az Együtt-PM-et, amely véleménye szerint „szépen lassan az enyészeté” lesz.

A Demokratikus Koalíciónak talán megvan az esélye, hogy bejusson a parlamentbe, az MSZP bent lesz, ugyanakkor nagy kérdés, hogy a Jobbik megelőzi-e az MSZP-t.

Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc sikertelenség esetén lemond, Lánczi Tamás közölte: „Gyurcsány Ferenc annyi mindent mondott már, azt is el tudom képzelni, hogy ő sem biztos abban, hogy sikeresek lesz a DK” – mondta. A szakértő elképzelhetőnek tartja, hogy „valóban lemond, de csak azért, hogy utána majd a lelkes hívek visszahívják”. Lánczi szerint ez is csak egy politikai játék része.

Mindenki arra számít, hogy erősödni fognak az euroszkeptikus pártok és túlsúlyban lesznek az eurokritikus szavazatok az EP-választáson, nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában – mondta az elemző.

Lánczi Tamás az M1 vasárnap esti műsorában kifejtette: most úgy fest, hogy a jobbközép pártok tudnak relatív többségbe kerülni az EP-ben. Szerinte ez érdekes, mert a Fidesz az Európai Néppártban foglal helyet, és lehet, hogy a fideszes szavazatokkal lesz a néppártnak a relatív többsége, ami Magyarország számára jó helyzetet fog teremteni, mert így a magyar képviselőknek nagy érdekérvényesítő képességük lehet az EP-ben.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 26. 08:51 | Sorszám: 318
Ja. És így még a "nyilvánosönkritikagyakorlat" is megvolt ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 16:16 | Sorszám: 317
...mondogatja párttársainak ez a ripacs kalandor, hogy Mesterházy is értsen belőle....
Hogy is van a közmondás: "Lányomnak mondom, hogy a menyem is értsen belőle".....
http://utcamacska.blog.hu/2009/07/26/a_lanyomnak_mondom_hogy_a_menyem_is_erts ...

Ügyes.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 14:50 | Sorszám: 316
A Bokros féle moma nem tudta összehozni a szükséges 20.000 aláírást az induláshoz. Pedig jól jött volna az pár szavazat amit vittek volna a kukába a ballibbant társáságtól.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 12:19 | Sorszám: 315
Szóval nem mond le. Ugyanis a "felajánl" szó pontosan ezt tartalmazza. Majd a jó Vadai elvtársnő és társai nem fogadják azt el, így Ferenc testvér marad a helyén. Már régen megbeszélték ezt a maréknyi pártban.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 11:54 | Sorszám: 314
Gyurcsány Ferenc ugyanakkor hangsúlyozta: a nyilvános főpolgármester-jelölt casting árt a baloldalnak. A közelgő EP-választásokkal kapcsolatban kiemelte: felajánlja lemondását, ha pártja mandátum nélkül marad.

– Felelős vagyok a saját teljesítményünkért is. Hogyan kell viselkedni normálisan, ha 2,5 év küzdelem után, amit ebben a pártban csinálok, mondjuk még nincsen 5 százalékunk se? Hát nem mondhatom azt, hogy ó, az nem érdekes, kollégák, én akkor is, ha törik, ha szakad, maradok! Azt kell mondani, hogy gondoljátok meg! Kellek én nektek? Kell ez a politika, amit mi itt csinálunk, vagy nem? Azt hiszem, ez a normális viselkedés – mondta Gyurcsány Ferenc.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 10:45 | Sorszám: 313
Szóval nem mond le.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 10:21 | Sorszám: 312
http://www.atv.hu/belfold/20140424-gyurcsany/hirkereso

Amennyiben a DK-ból nem kerül be egy képviselő sem az EU-ba, Gyurcsny felajánlja a lemondását.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 25. 08:23 | Sorszám: 311
A Célpont következő adásában látható riportban megszólalnak majd az MSZP prominensei.
Elmondják,hogy Gyurcsányt látják a baloldal vezetőjének....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 24. 13:50 | Sorszám: 310
A baloldalon a legfanatikusabb szimpatizánsai egyértelműen gyúrcsány rajongók. Ha figyelembe vesszük, hogy kis részvétel várható, akkor egy kisebb, de elkötelezettebb szavazóbázissal rendelkező párt esélyei megnőnek. Szemben pl. a Bajnai-lmp szakadárok szövetségével, melynek nem nagyon vannak látható szimpatizánsai.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 24. 12:53 | Sorszám: 309
Gyurcsány Ferenc felajánlja lemondását, ha a közelgő választáson a Demokratikus Koalíció egy képviselője sem jut be az Európai Parlamentbe – tudta meg a VS.


Az EP-választási kudarc esetén „ez a kérdés (a pártelnökségé – a szerk.) magától is kinyílik”, hiszen azt jelentené, hogy 2 és fél éves létezés után nincs 5 százalékos támogatottsága a pártnak, vagyis akkora, amennyi az EP-választáson is a bejutási küszöb. A párt június 14-én értékeli majd a két választás eredményét és keresi az okokat.


A DK valós támogatottsága az országgyűlési választáson a szövetségi indulás miatt nem derült ki, az EP-választáson viszont külön indulnak a baloldali pártok, ott nagyjából láthatóak lesznek az erőviszonyok. A DK arra számít, 2-3 képviselője bejuthat az Európai Parlamentbe – sorrendben Molnár Csaba, Niedermüller Péter és Kakuk György. (Kettőt tartanak reálisnak, az egy a kötelező minimum.) Bár a listát Gyurcsány vezeti, ő csak a húzónév, Brüsszelbe-Strasbourgba kimenni nem akar.


Sikeres szereplés esetén Molnár Csaba magyar parlamenti mandátumát Varju László örökli. A budapesti parlamentben minden baloldali pártnak annyi hely jár, ahány képviselője bejutott; azt is maguk döntik el, ki üljön be a kieső képviselők helyére.


Az Országgyűlésben Gyurcsányék négy képviselővel nem képesek önálló frakciót alapítani, ezért a nagyobb mozgásteret mégis biztosító, úgynevezett „technikai frakcióban” gondolkodtak, de a többi párt erre nem volt nyitott.


A főpolgármester-jelöltről egyelőre informális beszélgetések folynak a baloldali pártok között, de több oldalról is azt mondják, erről az EP-választás előtt nem érdemes beszélni, hiszen addig nem látszanak az erőviszonyok.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. április 23. 08:47 | Sorszám: 308
Szanyi Tibor, az MSZP EP-listavezetője szerint Magyarország adottságai "édenkerti perspektívákat" ígérnek a zöldpolitika területén. A szocialista párt környezetvédelmi tagozatának Föld Napjára időzített tanácskozását a politikus nyitotta meg.


A környezetvédelemre fordítható összegekben nem "ellopni való brüsszeli euróhegyeket" kell látni, ahogy ezt a Fidesz teszi, hanem a hosszú távú befektetések hozamát kell nézni. Hazánk legfontosabb teendője az édesvíz-tartalékok, például a talajvíz minőségének javítása, helyreállítása és megőrzése.
A szocialista politikus közös célként határozta meg, hogy az EU a következő években is megőrizze vezető szerepét a világ környezetvédelmi erőfeszítéseinek terén. Ehhez a tagországok elkötelezettsége szükséges, Magyarország adottságai azonban ígéresek e téren – jelentette ki.

Az energetikai területről azt mondta, hogy az MSZP álláspontja szerint a legolcsóbb energia továbbra is a fel nem használt energia. A környezetet az kíméli a legjobban, ha takarékoskodunk vele. A listavezető a környezetvédelmet a következő EP-ciklus egyik legfontosabb feladataként jelölte ki a szocialisták magyar csoportja részére.



Dúró Dóra a párt keddi sajtótájékoztatóján elmondta: Szanyi Tibor egy reggeli rádióinterjúban a Jobbik szavazóit intellektuálisan elmaradottnak nevezte. A politikus nyilatkozatával vidéki és idős embereket is megsértett, visszataszító politikusi megszólalása pedig híven tükrözi a hazai baloldal kommunizmus idejéről megmaradt gondolkodásmódját azokról, akik nem velük értenek egyet.


A baloldallal szemben a Jobbik pártszimpátiától függetlenül minden magyar ember érdekét képviselni kívánja az Európai Parlamentben is. Dúró Dóra elmondta: Szanyi Tibor képtelen és méltatlan arra, hogy az Európai Parlamentben a magyar választókat képviselje. Épp ezért arra buzdítja a párt a tisztességes szavazókat, hogy a hatalomvágytól megrészegült Szanyi által vezetett szocialista EP-lista helyett a Jobbikot válasszák.

Forrás: MTI

- See more at: http://www.magyarhirlap.hu/szanyi-tibor-duro-dora-konfliktus#sthash.s3inQgeR. ...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 16:19 | Sorszám: 307
Ott nem, de gondolom ott is ülnek azért olyan nemzetek képviselői is, akik egyformán utálják azt az embertípust, akit ez a kettő megjelenít. Khon úrért aggódjanak a zsidók, de Szanyi miatt nekem kell bocsánatot kérni.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 14:48 | Sorszám: 306
Most miért? Daniel Cohn-Bendit társaságában fel sem tűnik.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 13:53 | Sorszám: 305
Már előre szégyenkezem amiatt, hogy ez a vérbunkó Szanyi kint fogja bemutatni az Unnyónak, hogy ekkora bunkók is élnek Magyarországon.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 14. 13:52 | Sorszám: 304
Tehát akkor a továbbiakban nem höröghetik az internácik, hogy Orbán miatt mentek el külföldre, akik elmentek. Egyszerűen elmentek, mert elmehettek, nem úgy mint a kommunista idők alatt. Elmentek, mert ha egy zárt térnek kinyitják a kapuit, akkor sokan ki akarnak jutni mihamarabb a zárt térből és elmennek szerencsét próbálni. Nekem van egy olyan család ismerősöm, ahol mindkét gyerek hosszú évekig dolgozott kint külföldön, de ma már itthon él min a kettő.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 13:03 | Sorszám: 303
Szanyi Tibor, az MSZP európai parlamenti listavezetője szerint a párt nem elsősorban közterületi hirdetésekkel, hanem inkább az interneten fog kampányolni - írja az MTI.
A politikus ezt azzal magyarázta a sajtótájékoztatón, hogy a parlamenti választással ellentétben ezúttal nincs központi kampánytámogatás, és a párt a "CÖF-höz hasonló munkásőrséggel" sem rendelkezik.

A Transparency International számításai szerint a Kormányváltók pártjai 1 milliárd 370 millió forintot költöttek az országgyűlési választás kampányára, azaz 370 millió forinttal többet, mint az megengedett lett volna. A TI szerint a Fidesz-KDNP még őket is felülmúlta, a pártszövetség több mint 2 milliárdot költött.


A május 25-ei EP-választás kampányához nem kapnak költségvetési támogatást a pártok, így a pártok dönthetnek arról, hogy mennyit szánnak pártjuk és jelöltjeik támogatására.
Budapesten formálja az MSZP uniós politikáját
Szanyi Tibor egy kérdésre közölte, ideje döntő részét ezután is Budapesten fogja tölteni, innen formálják majd az MSZP uniós politikáját. Ezt azzal magyarázta, hogy amint a Zalaegerszegről vagy Nyíregyházáról megválasztott országgyűlési képviselők sem szakadnak el választókerületüktől azzal, hogy bekerülnek a parlamentbe, ő sem hagyja itt Magyarországot, hanem amikor szükséges, Brüsszelben képviseli az érdekeit.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 14. 10:56 | Sorszám: 302
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a levélben leadott listás szavazatok megszámlálását. Összesen 128 378 érvényes szavazólapot összesítettek, a voksok döntő többségét a Fidesz-KDNP kapta.


Az érvényes levélszavazatok 95,49 százalékát a Fidesz-KDNP pártszövetség kapta, a Jobbikra 2,28 százalék, a baloldali összefogásra 1,16 százalék, az LMP-re pedig 0,45 százalék voksolt - derült ki az NVI adataiból.

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok csak az országos pártlistákra szavazhattak a múlt vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson. A levélben szavazók névjegyzékében 193 793 külhoni magyar választópolgár szerepelt.

A levélben leadott szavazatok nagy részét már vasárnap éjjel összesítették, a szavazatokat tartalmazó borítékokat ugyanis már a vasárnapi választás előtt el lehetett juttatni az NVI-hez. A külhoni magyar választópolgár választhatta a postai kézbesítést, ebben az esetben Magyarországon április 3-ig kellett feladnia a levelet, a környező országokban feladott leveleket pedig ugyaneddig kellett átvennie a Magyar Postának a szomszédos országok postai szolgáltatójától.

A választópolgár dönthetett úgy is, hogy a külképviseleteken adja le a szavazatát, erre március 24-től volt lehetősége munkanapokon, egészen múlt péntekig. Ezek a szavazatok már a választás napjára megérkeztek az NVI-hez.

A választópolgár ugyanakkor úgy is dönthetett, hogy a szavazás napján adja le a voksát a külképviseleteken vagy az országgyűlési egyéni választókerületek székhelyein is, 6 és 19 óra között. Ezeket a szavazatokat összesítették most az NVI-ben.

A pártlistákra leadott szavaztok száma és aránya a következő:

1. Fidesz-KDNP (95,49 százalék, 122 588 szavazat)
2. Jobbik (2,28 százalék, 2926 szavazat)
3. MSZP-Együtt-DK-PM-MLP (1,16 százalék, 1495 szavazat)
4. LMP (0,45 százalék, 573 szavazat)
5. Zöldek Pártja (0,18 százalék, 229 szavazat)
6. SEM (0,10 százalék, 125 szavazat)
7. KTI (0,06 százalék, 80 szavazat)
8. Munkáspárt (0,05 százalék, 63 szavazat)
9. Szociáldemokraták (0,05 százalék, 61 szavazat)
10. Független Kisgazdapárt (0,03 százalék, 43 szavazat)
11. JESZ (0,03 százalék, 40 szavazat)
12. Együtt 2014 (0,03 százalék, 33 szavazat)
13. A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt (0,02 százalék, 29 szavazat)
14. Seres Mária Szövetségesei (0,02 százalék, 27 szavazat)
15. Összefogás (0,02 százalék, 25 szavazat)
16. ÚDP (0,01 százalék, 18 szavazat)
17. MCP (0,01 százalék, 17 szavazat)
18. ÚMP (0,00 százalék, 6 szavazat)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...