Téma: Európa jövője (csak erős idegzetűeknek !) |
|
tiszavirág |
|
Nem a megadott forrásokkal van baj, hanem azzal, hogy nem független szakemberektől származnak az információk.
Az a baj az internacionalista újságírókkal, hogy rettenetesen tunyák. Legtöbbjének nincs is igazi végzettsége. Max, szociológus (ért az valamihez egyáltalán?) Gyorstalpalón elvégeznek egy kis tanfolyamocskát és azt hiszik, már mindenkinél mindent jobban tudnak. Felszedik a romkocsmák mélyén az internáci megmondóemberek mantráját, amiket itt te is puffogtatsz; gazember, csal, lop, hazudik, stb., összetákolja a kis szösszenetét és már megy is a pénztárhoz felnyalni a lóvét. Elmenni banki szakemberekhez, persze olyanokhoz, akik értenek is a témához, kérdezősködni, összefoglalókat készíteni, utánajárni, stb. ez fáradságos munka, a válaszok jó részét nem is érti, hát persze, hogy egyszerűbb a mantra mantrázása. |
|
Rendes Kis |
|
Légy szíves, magadtól józanodj ki, ne kívánd, hogy a homokozóval kúráljalak. |
|
Janne |
|
Nem csak Brüsszelben nem értik. A következő problémák voltak a népszavasással: Nem lehetett tudni, mi lesz a következménye. Ostoba és demagóg volt a kérdés, ráadásul okafogyott is lett lett a népszavazás idejére, a kvóta lekerült a napirendről. Törvénytelen eszközökkel kampányoltak, már kb másfél éve számolatlanul hajigálták a pénzt a hergelésre és a megfélemlítésre A kormány eleve megmondta, hogy mire kell szavazni, miközben az ellenvéleményeknek semmiféle fóruma nem volt. Fenyegetőztek, hazudoztak, ami a csövön kifért. Hazugság, hogy Orbán ettől plusz felhatalmazást kapott, eddig is leszarta, már bocsánat ha "Brüsszelnek" nem tetszett valami, ez csak a hangulatkeltés volt, semmi egyéb. Ilyen eszközökkel bármit bárhol meg lehet szavaztatni 40%-al, és ezt tudja is mindenki. Egy ilyen népszavazástól ne ájuljunk már el, demokráciában nem szokás ilyet csinálni.
És mielőtt elkezdesz nekem migránsozni, elmondom, hogy szerintem sem megoldás a korlátlan "betelepítés", nekem sem tetszik egy csomó minden, ahogy az EU vagy Merkel kezelte a dolgokat, de ez a hiszti, amit a fidesz művel, ez gyomorforgató. |
|
Janne |
|
Igazi telitalálat Rogán kétes üzleteiről Rogánt megkérdezni Csak egy kicsit olvass utána és rögtön észre fogod venni, hogy ez az üzlet a vásárlóknak nagyobb kamatot garantál, mint amennyit a kötvény egyébként fizetne, de ez csak az egyik fele, a másik az, hogy ki kaszál még rajta. Nem az állam, hanem nem is lehet tudni, hogy ki, csak annyit, hogy sokat. Ez az "el kell adni" is egy elég rossz duma, indokold már meg, miért kell egy közvetítőnek 10milliós jutalékot kapnia egy államkötvény után, he? Tudtam, hogy a forrást fogod kritizálni, ezért utaltam a magyaridőkre. Nem érdekes Mivel Rogán személyesen neked nem jelentette ki, hogy egy gazember, az összes ellenkező állítás hülyeség. Kb így lehet összefoglalni, ahogy a világképedbe nem illő tényeket kezeled. (Tudom, nem ismered személyesen Rogánt, csak viccelek.)
|
|
Rendes Kis |
|
Brüsszelben nem értik
A helyzet ugyanis az, hogy vasárnap 3 282 928 ember mondott NEM-et a brüsszeli kvótára – a szavazók 98 százaléka. Ilyen elsöprő többséget utoljára a szociális népszavazáson szerzett az akkor még ellenzékben lévő Fidesz. Ez annak idején Gyurcsány bukásához vezetett. A múlt vasárnap lényegében megismételte ezt az eredményt, ami hat év kormányzás után nem rossz eredmény. Sőt, nagyon jó. A „magyarok túlnyomó többsége” pedig nem maradt otthon: a vasárnapi 43,35 százalékos részvétel meghaladja a korábbi népszavazások részvételi átlagát. A nem szavazatok aránya pedig meghaladja a 2003-as népszavazáson az uniós belépésre voksolók arányát.
Azok pedig, akik nem vettek részt a népszavazáson, számos okból maradhattak távol. Például azért, mert soha nem vesznek részt semmilyen választáson. Ők a választó korú népesség egyharmadát teszik ki. Ők azok a politikai névtelenek, aki nem formálnak véleményt. Mulatságos, hogy a baloldal, csak hogy nagyobbnak látassa magát, őket is a saját szavazóinak tekinti.
De akár érdektelenségből, akár tudatosan maradt otthon valaki most vasárnap, a demokrácia (és a józanész) szabályai szerint ez legkevésbé sem jelent IGEN szavazatot, legfeljebb tartózkodást. Azt állítani, hogy az otthon maradt választópolgárok titkon mind Schulz és a betelepítési kvóta rajongói, több puszta költői túlzásnál. Szimpla hazugság. ... http://gondola.hu/cikkek/102694-Brusszelben_nem_ertik.html |
|
Rendes Kis |
|
As the loudest voice among leaders of the Visegrad group, which includes the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia, Orbán has complained about German dominance in EU affairs and, in calling for potential treaty changes, has made clear he seeks a redistribution of power to smaller states.
It is a strategy with inherent risk given that Germany is Hungary’s largest trading partner and that Hungary itself is heavily reliant on structural payments from the EU and on income from Hungarians working in wealthier Western European countries.
Idézet: Orbán has succeeded in putting himself — and Hungary — at the center of the political conversation in Europe.
“This very strong position of the Hungarian government against a European solution and against Chancellor [Angela] Merkel personally has really damaged German-Hungarian relations,” Rácz said. “A policy which results in strained relations with Berlin is hardly sustainable.”
For now, though, Orbán has succeeded in putting himself — and Hungary — at the center of the political conversation in Europe.
“Orbán now addresses a larger crowd than his own country,” Nič said. “He wants to be a prophet of this post-liberal, post-factual Europe, built around the backlash against globalization and liberalism, etc.”
“This is a long term ambition that he has shown,” Nič said. “He is looking across at Western Europe and thinks that the current leaders will be voted out of office, and he hopes new leaders will look increasingly to his ideology and see him as an ally.” ... www.politico.eu/article/hungary-sends-eu-a-pointed-pro-orban-message/ |
|
Rendes Kis |
|
Megváltozhatnak az uniós erőviszonyok
Megváltozhatnak az uniós erőviszonyok a magyarországi kvótareferendum eredményének tükrében - mutatott rá a Politico elemzője
Bár Brüsszel szeretné idegengyűlölő számkivetettként beállítani Orbán Viktort, de a harcias magyar miniszterelnöknek sikerült az, ami az uniós vezetőknek nem: saját országa mögötte áll – írja.
A lap kiemeli, hogy a magyar állampolgárok a migránsok betelepítésének elutasításával Európának üzentek – sőt, kiáltottak: 98 százalékuk nemmel voksolt az EU kvótarendszere ellen. A népszavazást rendhagyó módon próbálták meg ellehetetleníteni az európai vezetők, többen visszatáncoltak az eredeti kvótamegállapodásból. Ilyen körülmények között valóban megfogyatkozott a kvótareferendum politikai mozgatórugója, de az eredmények mégis éles üzenetet hordoztak magukban.
A vasárnapi népszavazás Orbán magyarországi befolyását mutatta meg, melynek köszönhetően a miniszterelnök könnyedén megbolygathatja az uniós erőviszonyokat, és egy súlycsoportba kerülhet Németországgal, Franciaországgal és Nagy-Britanniával a migránskérdés uniós megvitatásában.
“Az erős otthoni támogatás felerősítheti Orbán hangját az unióban is” – mondta Mujtaba Rahman is, az Eurasia Group ügyvezetője.
A Politico szerint az euroszeptikus fellángolások reneszánszában Orbán hatalmát nemhogy fenyegetné az EU-ellenes pártok felemelkedése – ő épp ezekre a törekvésekre építi hosszútávú tervét.
“Ha a harag és az identitás politikája az uniós politika vadlova, akkor elmondhatjuk, hogy Orbán megzabolázta ezeket az indulatokat, felpattant a lóra és már vágtat rajta” – vázolta Milan Nič, a pozsonyi GLOBSEC politikai intézet kutatási igazgatója.
A briteknél David Cameron belebukott a Brexit kiírásába, elvesztette miniszterelnöki státuszát, sőt, még képviselői pozíciójától is búcsúzhatott. Hollandiában Mark Rutte borult térdre az állampolgárok előtt egy kudarcba fulladt népszavazás után, melyben a szavazók elutasították az ukrán- holland gazdasági kötelékek megerősítését. Olaszországban Mattoe Renzi került kényes szituációba a december 4-i népszavazás után.
Nič emlékeztetett, hogy Vlagyimir Putyin krími referenduma óta nem kapott egyetlen vezető sem ilyen egyértelmű, pozitív választ egy népszavazás után: “Orbán nem fél megkérdezni a szavazókat. A kvótareferendum is politikai ellenszélben valósult meg, de ettől függetlenül nem csak átvészelte, hanem fel is használta a saját céljaira”
Francois Hollande-dal ellentétben a Fidesz megszilárdította a hatalmát, és nem kell tartania a szélsőjobb felemelkedésétől – a vasárnapi népszavazás érvénytelenségét meglovagolni próbáló, darabokban levő baloldaltól úgyszintén – idézi Mujtaba Rahmant, az Eurasia Group ügyvezetőját a lap.
“A népszavazás a bizalmatlanság helyett Orbán európai befolyását növeli, és emiatt a migrációs kérdéseken kívül olyan uniós szerződéseknél érhet el eredményeket, melyekre eddig nem számíthatott egy olyan 10 millió lakosú kis ország, mint Magyarország” – emelte ki az ügyvezető.
A német retorikával ellentétes politika merész húzásnak számít az uniós támogatások korában, Orbán pedig újfent megmutatta, hogy bármikor képes az európai párbeszéd középpontjába kerülni: “A magyar kormány nem kér az európai megoldásból, nem kér Angela Merkel politikájából, ezzel viszont komoly ellentétet szított, okozott a magyar- német kapcsolatok terén is”
A cikk szerint Orbán nemcsak saját népéhez szól: üzenete egy sokkal nagyobb európai tömeget is megmozgathat. Posztliberális, globalizáció-ellenes üzenetével egy olyan világra készül fel, ahol a jelenlegi gyengekezű vezetők helyett olyan politikusokkal értekezik majd, akik egyenrangú társként kezelik és felismerik évek óta folytatott politikájának hosszútávú előnyeit. ... http://gondola.hu/cikkek/102685-Megvaltozhatnak_az_unios_eroviszonyok_.html |
|
Late Devonian |
|
na te janni, téged sem az eszedért szeretnek ... nem tudod, hogy mi az a fórum??? akkor mi a francot tekeregsz itt? .. :-)) húzz a francba, ha nem tudsz értelmezni hozzászólásokat, pláne ha még egy olyat sem, amelyben csak egy cikkbeli idézet és a hozzátartozó link van... honnan szalajtottak titeket? csupa idióta kretén .. :--(
|
|
tiszavirág |
|
"Te úgy gondolod mindezt ingyen csinálják???"
Hol mondtam én ilyet?
|
|
tiszavirág |
|
Szerintem ezt a ténytár blogot a kétfarkú kutyák üzemeltetik, ugye? Vicces csávók.
Te mondod: "az állam pedig ugyanennyit bukik".
Rogán mondja:" Azon az 500 millió eurónyi csomagon, amit a letelepedési kötvényt vásárlók lejegyeztek, a magyar államnak 60 millió eurónyi kamatelőnye van, ami csaknem 20 milliárd forintos nyereséget jelent.
Te mondod: "A magyar állam ráadásul az olcsóbban adott kötvények"
Rogán mondja: "A kötvényre öt év után kell megfizetnie az államnak a kamatot, hozama pedig mindig 150 bázisponttal alacsonyabb, mint a mindenkori magyar állampapírszint."
Tehát 5 év után kell fizetni és a kamatszintje alacsonyabb, nem a kötvény olcsóbb....ha érted egyáltalán, hogy mi a különbség.
http://mno.hu/belfold/a-letelepedesi-kotveny-nem-bevandorlasi-hanem-befektete ... |
|
gajo |
|
Idézet: mennyit nyernek valakik valamin,
Ne röhögtess! Te úgy gondolod mindezt ingyen csinálják???
/Akkor inkább azt mond, hogy az állam megforgatja kicsit a pénzt, és abból már bőven visszafizethet/. |
|
tiszavirág |
|
Ne zavarjon, hogy nem vagyok rendszeres olvasója a Magyar Időknek. Kb. annyit kattintok rá, ahányszor ide a fórumtársak beteszik.
Autentikus linket adtál.
Ki a f@...om írja ezt a blogot? Te?
Beszélgethetünk a letelepedési kötvény, mint banki termékről, de nem abban az összefüggésben, ahogy te és a hozzád hasonló internáci zagyválja össze a migránsokkal.
Egy terméket el kell adni. Hirdetni kell sok országban, ismerni kell azokat, akik potenciális vevők lehetnek, kiadványokat kell készíteni, fogadni kell az érdeklődőket, stb., stb. Előrángatsz itt a ládafiából egy összeget (vagy többet is), hogy mennyit nyernek valakik valamin, jól hangzik, csak egyáltalán nem biztos, hogy összefüggésben áll a valósággal. Mantrának viszont kiváló.
Szánalmas az erőlködésetek. Sajnos a tanulatlan, műveletlen, képzetlen embereket képesek is vagytok ezekkel a smoncákkal meg is hülyíteni. A Bella Levente által moderált Lecsó Ferijét meg is tudjátok hülyíteni, Levi pedig készséggel rá is segít a hírhedt G-nap óta.
|
|
|
|
negyven rabló |
|
"Ti, ott nyugaton"? "Mohamedán"? Ugyan ki erőszakolja meg a ti nyugati feleségeteket, lányaitokat? Hát persze! Meg is mondjátok, hogy mi itthon milyen kis elmaradott pöcsök vagyunk a ti felvilágosodott gondolkodásmódotokhoz képest! Ti már kitántorogtatok, elkezdtétek szemétválogatással, később mosogattatok étteremben, takarítottatok irodaépületben, iskolákban, 8-an laktatok a cég által bérelt lakásban, majd kihívtátok a feleségeteket, mert találtatok egy helyet, ahol gyerekekre lehetett vigyázni! Természetesen ez nem biztos, hogy igaz! Lehet, hogy mondjuk informatikusként, vagy gépészként, kutatóként egyből kaptatok egy jövedelmező állást lakással, kocsival, költségtérítéssel. Akármelyik is igaz, tetszik, hogy onnan, okosan mondod meg a tutit nekünk, itteni kis elmaradott, szánalmas alakoknak. |
|
Janne |
|
Mondjuk neked mindegy, amíg nem a magyar időkben jelenik meg, addig nem létezik...
"A Rogánék által kiválasztott cégek így letelepedési kötvényenként 23-31 millió forintot nyernek az üzleten, az állam pedig ugyanennyit bukik. Ezzel akár évi 60 milliárdot is kereshetnek Rogánék offshore-üdvöskéi. A magyar állam ráadásul az olcsóbban adott kötvények mellé letelepedési jogot is ad, összességében pedig, pénzügyi értelemben vesztese lesz a tranzakciónak. Hogy miért, és kinek éri meg mindez, azt valószínűleg csak Rogán Antal tudja. Egy biztos, a magyar államnak semmiképpen."
http://tenytar.blog.hu/2016/08/22/a_korrupcio_jobban_teljesit_rogan_antal_leg ... |
|
|
tiszavirág |
|
"nyilvánvalóan szétlopja magát vele a fideszes vezérkat."
Ezt a blődséget egyébként melyik komoly cikkben olvastad? Persze internacionalista vádaskodásnak marha jó. Van egy közmondás: "Vádolj, valami marad." Ez a mantra majdnem olyan jó, mint a Badfriend- féle. Ha sokat sulykolják, célt is lehet vele érni.
|
|
|
Janne |
|
Tudta ? A magyar állam több ezer külföldi, köztük muzulmán letelepedését engedélyezte pénzért, amit majd kamatostul visszafizet. TUDTA? |
|
negyven rabló |
|
Mindezzel egyetértve csak a pontosság kedvéért: '56-ban St.Pölten (volt katonai tábor, fabarakkok, 40 személyes hálótermek, közös fürdő) és Stockerau (előző századi, kis lakásos, közös fürdős, sötét belső folyosós) régi bérházas városrésze volt a menekültek elhelyezésének helyszíne. A katonai tábor egy gyereknek jobb volt. Ott voltam. |
|
gajo |
|
Idézet: banki terméket megvásárló befektetőket
És ki is fizeti majd vissza /kamatos kamattal/ a "befektetőknek" a befektetésüket? |
|
tiszavirág |
|
Szerintem neked kellene többet tudni róla, hiszen összehasonlítod a banki terméket megvásárló befektetőket a nincstelen, analfabéta bevándorló hordákkal.
De legyen ez a te bajod.
|
|
Janne |
|
Nem értem, mit szeretnél még tudni a letelepedési kötvényről, világosan lehet tudni mindent, ami lényeges, vannak "komoly" újságcikkek, nyilvánvalóan szétlopja magát vele a fideszes vezérkat. |
|
Janne |
|
Nem véletlenül nem használjuk mi itt nyugaton a mohamedán kifejezést. Ok, te igen, de nem szokás, én sem véletlenül tettem idézőjelbe, pont leírta az olvtárs, hogy miért, de ennél nagyobb bajunk ne legyen. |
|
|