17:40:55
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mélységes mély lápvidék
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 13. 08:54 | Sorszám: 2
Kiemelem a lényeget: jól működő országokban
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 13. 08:21 | Sorszám: 1
Szerintem ez nem rossz hír, ez jó hír.
Jól működő országokban a kutyát sem érdekli a politika.
Egy ismerősöm valamék skandináv országból hazatérve meséli, hogy ottani vendéglátójával
beültek valami sörözőbe, szól neki az ember, hogy nézzen át az egyik szomszéd asztalhoz
mert az a miniszterelnök.
Tényleg ? - Milyen érdekes. És aztán tovább beszélgettek más, még érdekesebb dolgokról.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 13. 07:25 | Sorszám: 0
Fingom nincs a helyi eredményről, egyszerűen nem érdekel annyira hogy megnézzem.
Hanem amiről szólni kívánok, az a 32-33%-os részvétel országos szinten.
Ez bizony gondolkodásra kéne késztesse még a leghülyébb politikust is: vajon meddig lehet röhögés nélkül fenntartani ezt a látszat-kabarét, ezt a hihetetlenül költséges ál-demokráciát? Mi értelme ezeknek a 9 hónapos kampányoknak, szórni a pénzt országjárásra, rendezvényekre, plakátokra, szórólapokra? Mikor 3 választópolgárból 2 leszarja az egészet?
Jó, egymillió körüli honfitársunk Angliában, Írországban vagy Németországban dolgozik és ezért most nem jött haza. De még velük se lett volna meg az 50%.
Lehangoló és szánalmas. Most majd jön a mutogatás: nem vagytok felelős állampolgárok mert nem mentetek szavazni! Aki nem szavazott, az ne is ugasson mostantól!
Pedig ez orbitális marhaság, egy ország kétharmadát nem lehet lehülyézni. El kéne gondolkodni, miféle politikai rendszer és politikusi réteg az, amely mély undornál többet nem tud kiváltani 66%-ból?
Elnéztem a mi jelöltjeinket, pártállástól függetlenül ugyanaz a csőcselék, a kutyámat nem bíznám rájuk. Miért vagyok (lennék) én a hibás, ha nem lehet őket megkülönböztetni (jó részük megfordult már egy-két pártban) és nem lehet közülük választani? Akit párt támogat, az úgyis szavazógép lesz, leszarja a választóinak az érdekeit.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...