02:23:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választások 2014
... Elejére 1. lap 
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 02. 18:33 | Sorszám: 186
Gondoltam, ide teszem.



Emlékszem még arra, amikor az MNO fórumán is (főképpen éjjelente) normálisan lehetett beszélgetni, vitázni. Ez még az előző Orbán-kormány idején volt. Aztán jött 2002 április 9, és minden megváltozott. Azóta ellensége a fiú az apának, a feleség a férjnek, (volt) barát a barátnak.

alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 01. 09:27 | Sorszám: 185
Hogy beszélsz? Modoráld magad!
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 01. 04:15 | Sorszám: 184
takarodj innen a picsába, alma
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 23:06 | Sorszám: 183
A fenti eredmények még a bajai választásokhoz kapcsolódó választási „oktatófilm"-botrány felfutása, és az október 23-i események előtt születtek.

Csak így tovább és akkor még a bejutási szintet sem ütik meg!
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 23:03 | Sorszám: 182
Szomorúan látom, hogy a modorod mit sem változott...
A gumicsizmád megvan e még?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 13:59 | Sorszám: 181
Növelte előnyét a Fidesz az ellenzéki pártokhoz képest a Medián felmérése szerint; nőtt a miniszterelnök népszerűsége, aki így nagyságrendekkel előzi meg az ellenzék vezetőit.

Több kormánypárti prominens politikusé mellett Orbán Viktor népszerűsége is jelentősen nőtt, így a második legnépszerűbb politikussá vált, a válaszadók 45 százaléka jelezte szimpátiáját – azaz másfélszer annyian támogatják, mint az ellenzék vezetőit. A Medián 1200 fős, reprezentatív felmérése szerint a legnépszerűbb baloldali prominens, Bajnai Gordon mindössze 32 százalékkal a lista kilencedik helyét foglalja el, Mesterházy Attila pedig a tizenkettediket, 31 százalékkal – mindkettejük népszerűsége jelentősen csökkent július óta.

A két baloldali prominens közül egyébként a kormányváltásban érdekeltek inkább Bajnai felé húznak – az Együtt–PM vezetője 42, az MSZP elnöke 35 százalékos támogatottsággal bír az ellenzéki szavazók körében. Gyurcsány Ferencet minden negyedik megkérdezett elutasítja – ő egyébként a 25-ös népszerűségi lista alulról harmadik helyére volt érdemes, 22 százalékos népszerűségével.

Együtt sem közelítik meg a Fideszt

A Fidesz 2012 októbere óta töretlenül növeli támogatottságát a biztos pártválasztók körében, idén októberben a teljes népesség 36 százaléka támogatja a pártot. A Tárki által végzett októberi felméréssel ellentétben a Medián szerint az ellenzéki formációk népszerűsége stagnált vagy csökkent, de egy elképzelt összefogásuk esetén – a Jobbik kimaradásával számolva – támogatóik aránya összeadva sem éri el a Fidesz híveiét – összhangban a Tárki-felméréssel. Ezt jelzi az is, hogy csökkent a kormányváltás mellett voksoló válaszadók aránya, ők júliusban a megkérdezettek 52, októberben csak 47 százalékát tették ki.

Aktivizálódnak a választók

A szavazók enyhe többsége, 51 százalékuk már biztosan elmegy szavazni. Ezen belül a kormánypárti választók elkötelezettsége a legerősebb a felmérés szerint, 63 százalékuk biztos szavazó, a lista alján az LMP és az Együtt–PM bizonytalankodói vannak, 23 százalékuk ígéri csak a biztos részvételt.

A fenti eredmények még a bajai választásokhoz kapcsolódó választási „oktatófilm"-botrány felfutása, és az október 23-i események előtt születtek.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 12:26 | Sorszám: 180
Csetnik, lábhoz!!!!
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 12:24 | Sorszám: 179
http://index.hu/belfold/2013/10/31/parfumillatu_nacionalizmus/

Ideje volt váltni, jó ötlet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 10:58 | Sorszám: 178
A Jobbik a nemzetbiztonsági bizottság rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezi az amerikai titkos adatgyűjtéssel kapcsolatban.

Ez volt az alap amér meghítták a Krónikába. És aztán -nagy meglepetésemre - a műsorvezető megkérdezte a véleményét egy-két dologról, közte a baloldali truvájról is. És nem fojtotta bele a szót minduntalan (mint a kollégája néhány hónapja Vonával tette). Lehet, a rádiósok is helyezkedni kezdtek? Lehet, a következő ciklusban a Jobbik nem lesz már démonizálva?
Bajban lesznek a betájoltak...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 10:50 | Sorszám: 177
Mirkóczky Ádám az egri Katolikus Rádió--most Szent István Rádió--szerkesztője és műsorvezetője volt, mielőtt politikussá lett.Mostanában is "megfordul" a Rádióban ezért-azért.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 09:40 | Sorszám: 176
Oszt mit mondott ez a jóember? Este a közszolgálatin olyan idétlenséggel jött elő, hogy az adófizetők pénzének terhére alakítsunk már egy újabb vizsgálóbizottságot a lehallgatásokkal kapcsolatban. Elvitatkozunk egy pár emberrel, esetleg berángatunk egy-két "szakértőt", meg esetleg személyesen Obamát is, ha éppen ráér... Oszt jól megtudunk mindent. Ekkora ökörséget se hallottam az elmúlt pár hétben...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 31. 08:42 | Sorszám: 175
Ma reggel, lássatok csodát, Mirkóczki Ádámmal volt hosszabb interjú.
Nem nagyon ismertem a csókát, de elégedetten hallgattam, lám, Vollner mellett van még egy komoly, higgadt, beszélnitudó, gondolkodó nyilatkozó emberük. Még az amúgy végletesen elfogult Kocsis Éva se kezdte el fikázni, hanem beszélgetett vele. Nagy szó, ez a luvnya afféle Kármánolga II.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:47 | Sorszám: 174
Meg a (170)-ben foglaltakét.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:46 | Sorszám: 173
Mármint a (163) megerősítését.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:46 | Sorszám: 172
Köszönöm ezt a tárgyilagos megerősítést!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:41 | Sorszám: 171
"..a fidesz-szimpatizánsok Sátánként kezelik a Jobbikot,.."
Ez 'felénk, azaz Borsod-Abaúj-Zemplén megyében NINCS "IGY". Olyannyira NINCS és NAGYON NINCS, hogy szinte 'jó lenne, ha egy "kicsit így lenne". Egyrészt.
Másrészt az elmúlt hétvégén Budafokon, a szokásos őszi KÉSZ választmányi konferencián valóságos özöne hangzott el a Jobbik szimpatizáns hozzászólásoknak.Olyannyira, hogy már szinte túlzás volt...
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:10 | Sorszám: 170
Megérzés, néhány impulzusra alapozva.
van olyan komoly, mint bármelyik közvéleménykutatás.
Látom azt is, milyen emberek csatlakoznak hozzáJUK, merthogy én nem vagyok jobbikos, csak szimpatizáns (amíg tudok velük azonosulni legalább pár tucat %-ban).
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:09 | Sorszám: 169
2010 májusában a közvéleménykutatók - a teljes népesség körében - 8-9%-ra mérték a Jobbikot.
A választás eredménye "kicsit" mást mutatott.
Jelenleg ugyanazok a cégek (Medián, Nézőpont) 10 és 11%-ra teszik a Jobbikot. Ezt nem nevezhetjük erősödésnek?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 15:08 | Sorszám: 168
Én nem igyekszem cáfolni, csak megkérdeztem mire alapozod.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 14:22 | Sorszám: 167
Neked nem feltűnő, hogy a fidesz-szimpatizánsok Sátánként kezelik a Jobbikot, amelynek programjából jópár elemet megvalósított a 2. Orbán-kormány; ugyanakkor a "bukottbaloldal"-t, az ország tönkretevőit, azaz a komplett baloldalt afféle atyáskodó szigorral bár, de a demokrácia velejárójaként, mint méltó ellenfelet tartják nyilván?
Inkább legyen 40%-a a baloldalnak, mint 10%-a a Jobbiknak, ez a betájolt standard.
Nevetséges, és hazaárulás-közeli világnézet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 14:18 | Sorszám: 166
Na ezért hozakodtam FÉLVE elő vele.
Mert az én - néhány információ által kiváltott - megérzésemet azonnal a nagy semmivel próbálod cáfolni.
Mérések.... piha. Hat hónappal a választás előtt mit mérnek?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 14:12 | Sorszám: 165
Nálunk 6% körül volt 2010-ben a támogatottságuk. Most - ha katasztrófa nem történik, jó eséllyel megfelezik...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 14:08 | Sorszám: 164
És hol tapasztalod ezt az erősödést? A mérések semmi ilyet nem mutatnak. Ettől még a helyi ivóban növekedhetett 10-ről 11-re a jobbikosok száma.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 13:42 | Sorszám: 163
Szív itt mindenki.
Közben, még mondani se mertem eddig, de határozott erősödést tapasztalok a Jobbik esetében. Nagyon okosan meglapultak három évig, nem rongálták magukat. Jövőre lesz meglepi.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 30. 13:19 | Sorszám: 162
Szerintem valójában az mszp szívta meg azzal, hogy a külföldről nyomott, de itthon folyamatos zuhanásban lévő bajnaival lépett szövetségre.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...