21:32:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 08:07 | Sorszám: 1340
Hát jó! Neki szabad. Majd ha himnuszt írok, én is megengedem magamnak!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 00:12 | Sorszám: 1339
Az eredeti, kéziratos szövegben is külön van:

"Isten áld meg a' Magyart
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors a' kit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbünhödte már e' nép
A' múltat 's jövendőt!"

Tanultunk....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 00:10 | Sorszám: 1338
"A költemény műfaja óda, azon belül himnusz.[2] A vers keretét adó első és utolsó versszak – a könyörgés – imát, fohászt tartalmaz."
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 19. 00:07 | Sorszám: 1337
másoltam a wikipédiáról
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 22:49 | Sorszám: 1336
Jó bizony!
(Balsors egybe!)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 22:42 | Sorszám: 1335
"Isten, áldd meg a magyart
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!"

Semmi bosszú, semmi rút, semmi vér, csak kérés, hogy áldd meg, jó kedv, bőség, védő, víg.
Jó ez!

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 21:47 | Sorszám: 1334
Idézet:
Maga a vers is lehetne kicsit lelkesítőbb, kevésbé tragikus.

Nem látom tragikusnak!
Mérhetetlen érzelmeket látok benne!
Sztem felemelőbb, mint az (általam) ismert himnuszok indulóként megzenésített, "Harcra fel" tipusú versek.

Fogjuk fel ezt egy kívánságnak annak érdekében, hogy ne butuljunk el teljesen!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 13:08 | Sorszám: 1333
Ja. De oly harcias és könnyen énekelhető, hogy megfelel nekik.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 12:59 | Sorszám: 1332
Az övéké is elég idejétmúlt:

"Előre ország népe, harcra
Ma győzelem vár, hív hazánk!
Ellenünk tört a kény uralma,
Vérben áztatja zászlaját,
Vérben áztatja rút zászlaját.
Halljátok! Már küldi a zsarnok
Vad, bősz ölni kész rab hadát,
Letörnek népet és hazát,
Bosszút állnak ifjon gyönge lányon,

Hajrá, fegyverbe hát!
Ma harcra hív hazád!
Csak jöjj, csak jöjj, öntözze hát
rút vérük a határt!"
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 12:57 | Sorszám: 1331
Olyan, amilyen. Szerintem ne változtassunk rajta. Ebben ókonzervatív vagyok.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 12:52 | Sorszám: 1330
A Himnusz valljuk meg, nem a legsikerültebb alkotás. Maga Erkel sem volt egy lángoló tehetségű zeneszerző. Akkoriban a Himnuszt többen megzenésítették, közte Liszt Ferenc is. Valamiért (tudjuk miért) az űber-hazafiak Erkel változata mellett döntöttek. Nem volt a legjobb ötlet, énekelni lehetetlen, hosszadalmas elő- meg utójátéka van. Maga a vers is lehetne kicsit lelkesítőbb, kevésbé tragikus. Talán Vörösmarty Szózata alkalmasabb lenne a Nemzet Himnuszának.
Nade, hogy erről ez a csürhe döntsön, ezek az ingyenélő, kenyérpusztító semmirekellők, na azt azért mégsem.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 11:58 | Sorszám: 1329
Egyetértek. Én is így gondolom, ahogy írtad. De az mégis pofátlanság, hogy egyre többször jut eszükbe a Himnusz lecserélése. Korábban azt szajkózták, túl komor, azután azt, hogy túl hosszú, most összetákol ez az idióta valami szart, és már arról álmodoznak, hogy egyszer talán, nem is olyan távoli jövőben, talán 30 év múlva jön egy Böszme, és azután ripsz-ropsz, lecserélik a Himnuszt egy fülbemászó, könnyen érthető, belevalós csasztuskára, hogy rohadjanak meg!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 18. 07:50 | Sorszám: 1328
A jó válasz pedig az, hogy a szakmája: a származása. Beleszületett egy brancsba, és onnantól semmi megélhetési gondja nincs és nem is lesz az életben. A klán kézről kézre adja, már gyerekkorában filmekben szerepelt, aztán írjál slágereket Petikém, aztán gyere már zsűritagoskodni jó píz van benne, aztán egy kis ez, egy kis az. Olvashattad: Sting menedzserei azonnal megadták az engedélyt a dal felhasználására. Neked, gondolkodj el ezen, megadták volna-e egyáltalán? és mennyiért?
Na most, ha fentiekkel tisztában vagyunk, megértjük hogy Péter miért beszél úgy, ahogy. Őt egzisztenciájában érintik a változások, az újfajta világrend. A meleg fészket éri támadás azáltal, hogy most nem elég bemutatkoznia, és akkor máris megkapja a megrendelést, megnyeri a pályázatot, és dől a lé. Hogy a fenébe ne utálná ezt az új rendet? Olvashattad: nem megy ki meccsre sem (találd ki mely csapatnak szurkol), mert inzultus érné. Őt, aki korábban a klánjával együtt érinthetetlen volt. Most meg, horribile dictu, megjegyzést tesznek rá, és nem jön az ÁVO hogy elvigye az illetőt.
Úgyhogy neki a saját szemszögéből nagyon is igaza van, sérelmei is valósak, csak éppen ki nem szarja le, fordul a világ, most mások a sérthetetlenek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 18. 07:36 | Sorszám: 1327
Minek olvasol ilyesmit? Brancsbeli, nyilván megvan az elitista, mindenkit lenéző betájoltsága.
Az a jó kérdés, amit az első kommentelő feltett: ugyan mi is a Peti szakmája? Aki erre jó választ ad, az érti a lényeget.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 17:40 | Sorszám: 1326
http://hvg.hu/kultura/20140508_Geszti_Peter_interju

Ez a baj barátocskám!
Nem a Klik, nem Ángyán, nem a trafik-mutyi, nem a Fidesz, nem Lázár, nem Rogán, meg a többi, hanem ez!
Ezeknek a rohadékoknak lépten nyomon eszébe jut, hogy lecseréljék a Himnuszt!

"hvg.hu: Egyesek fel is vetették, hogy legyen ez az új magyar himnusz.
G. P.: Voltak ilyen bolond beszédek, de nekem ez sosem állt szándékomban.
hvg.hu: De büszke lettél volna rá, ha mégis megtörténik?
G. P.: Az egy másik kérdés, persze. Sosem lehet tudni, mi lesz száz év múlva,"

Egyre többször megfordul abban a nyomorult ázalag fejükben....!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 17:20 | Sorszám: 1325
No látod! Azért nem vagyok "betájolt", mert semmit sem fogadok el kritika nélkül, és mert gondolkodom és mert van saját véleményem. Éppen azokat soroltad föl, amikre én is jó pontot adok a Fidesznek. De ami a különbség kettőnk között, az az, hogyha valahol azt olvasod egy internácis szennylapban, hogy Lázár ezt mondta, Rogán meg azt mondta, te azonnal messzemenő következtetéseket vonsz le a két fószer kárára, én meg azt mondom, ki tudja, hogy a lap igazat mondott-e vagy sem? Majd meglátjuk. Ráérünk még pálcát törni felettük. Ángyán bármit mond, te azonnal elfogadod, én meg azt mondom, ki tudja? Nem látom, hogy a gazdák vasvillával rohannának Ángyán ellenségeire. Legutóbb talán ha tízen támogatták. Akkor nem lehet az, hogy Ángyánnak nincs teljesen igaza? Még ekkor sem zárom ki, hogy biztos, hogy nincs igaza, de valahogy nem igazán meggyőző a számomra.

Kérdezed, hogy mit szólok a KLIK-hez. Semmit. Nincs kapcsolatom pedagógusokhoz. Amúgy sem a szívem csücskei. Sok szar tanárt ismertem meg életem során, saját tanáraim közül is, és a gyermekeim tanárai között is. Nagyon nincs jó véleményem róluk, tisztelet a kivételnek. A családban két tanárnő került be nősülés folytán, mindegyik harmatgyenge, mindössze ha 1 leckével járnak a saját diákjaik előtt.... A rossz tanároknak hiába emelik föl a fizetését, attól azok jobbak nem lesznek. Fontosnak tartom a szakfelügyelet bevezetését, egy kicsit mindenki jobban összeszedi magát, ha ránéznek a dolgaira, ez általános emberi tulajdonság.

Elolvastam a linkedre.
Fogalmam sincs, hogy a KLIK vezetője milyen ember, de azért nem gondolom, hogy egy idézet, legyen az jó, vagy rossz, meghatároz egy embert. Egy ilyen, esetleg ügyetlen dologból, még téged sem tudnálak elítélni.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 13:59 | Sorszám: 1324
egy kicsit pontatlanul fogalmaztam, mert a komcsik, mint gyűjtőfogalom alatt mindenféle liberalistákat (liberálfasisztákat, liberálbolsevikokat, és minden egyéb velük rokonszenvező nemzetellenes nemzetközi buzikat) értettem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 07:35 | Sorszám: 1323
Magyar Testvérem!
A fidesz hülyeségeivel szemben vagyok elfogult, mint ahogy bármelyik kormányzó párt és kormány hülyeségeivel szemben is lennék. A betájolt azért betájolt, mert kritika nélkül elfogad bármit ha az a megfelelő helyről származik. Ahelyett, hogy gondolkodna és lenne saját véleménye.
Egy csomó dolgot tudnék sorolni, amiben makszimálisan támogatom a fideszt és kormányát.
Rezsicsökkentés, családi kedvezmények, vízrendezés, Paks, háromcsapás, BTK-szigorítás a belpolitikában, nyitás az oroszok felé, kritika az unnyóval szemben. Hirtelen ezek jutnak eszembe, de biztos van még. Azonban ezek nem teszik semmissé azt a sok hülyeséget, amit ezek mellett elkövetnek. Itt van pl. a KLIK. Ehhez mit szólsz?

http://hvg.hu/kultura/20140616_Gagyiidezettel_koszontotte_a_pedagogusok
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 17. 00:41 | Sorszám: 1322
Ezek hiányoznak még...

http://valasz.hu/kronika/mi-hianyzik-a-seuso-kincsbol-100808
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 16. 22:06 | Sorszám: 1321
Fáj az igazság, ugye? Néhány tisztább pillanatodban magad is érted, ugye?... Miért nem tanússsz?.. legalább számtant..

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 16. 16:20 | Sorszám: 1320
Te betájoltnak nevezel.
Én is nevezhetnélek téged annak, iszonyatosan betájolt vagy a Fidesz bármiféle megnyilvánulásával szemben. Olyan zsigeri gyűlölettel vagy irányukban, hogy az már szerintem kóros és nagyon hasonlít az internácik gyűlöletére. A két végén mégis csak összeér széljobb és a szélbal?
Én nem tartom magam betájoltnak, nem tudok úgy gyűlölni, mint ti.
A tények, tények.
Ne semeczizzél, hanem érvekkel cáfold az írásomat!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 16. 07:43 | Sorszám: 1319
Ember, ez egy komplett Selmeczi-sajtótájékoztató lehetne! Vigyázz, még szóvivő lesz belőled!
Valamit nagyon tud a fidesz. Valahogyan előállított pár millió ilyen betájoltat, mint amilyen Te vagy, és így biztosítva lesz a kétharmad jó hosszú időkig.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 17:49 | Sorszám: 1318
Nyasgem te balfasz!
Kuss legyen!
Időről időre muszáj kinyitnod a kloakádat, hogy beleszarjak?
Na nyeljed te idióta!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 17:04 | Sorszám: 1317
hehe, látom, te csak még inkább butultál...
Nincs már kedved megtanulni az alapvető számtani ismereteket?? Igaz, igázgató elvtársaknál már nem szükségesek az íly felesleges ismeretek...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 14. 16:43 | Sorszám: 1316
Már hogyne szóltak volna. Most szóltak. Még csak 2 év múlva költöznek. Addig még százszor elátkozhatod a hatalmi gőgben fuldokló kis rohadékot. Aki mellesleg megóvta a bankbetéteinket, nem úgy, mint a görögöknél, ahol elvitték a lóvé jó részét. Aki kimenekítette a nyugdíj egy részét a rohadék Harpagonok karmaiból, aki a lakosság helyett a multiktól szedi a pénzt, aki a 48%-ról levitte az Szja-t 16%-ra, aki csökkenti a rezsit, aki nem kinyalja a Cohn Benditek valagát, hanem kioszt egy-két kokit a vörös ordítozó fejükre, aki vagy 400.00 ezer embert kimenekített a devizahitel csapdából és a többit is ki fogja, aki alatt a bankkamat olyan alacsony lett, hogy a kavalytőkének már nem éri meg itt parkoltatni a fölös pénzét, hogy vigye a kamatot az országból, aki olyan alacsonyra vitte le az inflációt, hogy az már 1-nél is kisebb, aki megőrizte a nyugdíjak reálértékét, sőt növelte, stb. stb.
De a bánatos mindenit, miért akar ez az alcsúti-felcsúti kis senki hatalmi gőgjében mindenáron a Várba költözni, ahelyett, hogy az ürgelyukba költözne, ugye?!

Jöjjön helyette Gyurcsány, vagy bárki, csak nehogy ez a kis senki a Várba költözzön, mert az a vég!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...