01:31:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 11:22 | Sorszám: 1301
A minisztériumok szétköltöztetése arra mindenképpen jó, hogy a minisztériumokban évtizedek alatt kialakult belterjes (komcsi gyökerű), többgenerációs érdekcsoportokat szétszedje, a nagyarcú, vidékieket lenéző budapesti potentátokat kirostálja a rendszerből.
Igenis meg kell szüntetni ezt az abnormális helyzetet és szemléletet, hogy van a nagggyon trendi BUDAPEST, mint az okos vízfej, aztán azon kívül pedig vannak a vidéken szarakodó alsóbbrendűek stb. (én Bp-en születtem, tanultam, dolgoztam, élek stb., de nagyon támogatom az ügyet)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 10:47 | Sorszám: 1300
Az a baj barátom, hogy túlzottan visszaél már a mindenkori hatalom a szabálykövető emberek türelmével. Ráadásul a mostani kurzus ellen lázadozni se nagyon illik, hiszen ők
Idézet:
A

nemzetiek.....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 10:39 | Sorszám: 1299
"Ha szakrális központot akarunk, Esztergom."

Erről jut eszembe, ha jól tudom a "nagyrabecsültmélytiszteletű" alkotmánybíróság kb. a módszerváltástól 2012-ig szart arra, hogy a törvényben meghatározott székhelye Esztergom, és mivel a bíró hölgyek/úrak nem méltóztattak kivonszolni ülepüket a fővárosból, így 2012-től a törvényben is Budapest lett a székhelyük.

A szememben az államot "megtestesítő intézmények" elfogadottsága/tisztelete mostanra a bányabéka segge alá került, pedig én alapjában véve egy szabálykövető, nemzeti értékeket valló emberke vónék.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 10:04 | Sorszám: 1298
Sok értelme persze nincs.
Ha már mindenképp, akkor inkább egy új kormányzati központot csinálnék butapesten kívül. Amúgy is egy agyonzsúfolt kupleráj.
És ugye lehetne válogatni. Ha történelmi hagyomány alapján választunk, Fehérvár. Ha szakrális központot akarunk, Esztergom. Ha Nagy-Magyarországban gondolkodunk, Debreszen.
Nade így szétszórni minisztériumokat.... időnként találkozni kell, KÁT, kormányülés, nem szólva a Parlamenti munkáról.... a MOL lesz a haszonélvezője.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 09:56 | Sorszám: 1297
Hallottam erről egy riportot. Az a cél,hogy ne minden Budapestre legyen koncentrálva.
Mondjuk az nem baj,hogy a Földművelésügyi Minisztérium nem Budapesten lesz...
A többiről sajnos nincs információ, hogy ez hány család költöztetésével jár,milyen költség?
Gondolom,vidéken olcsóbb az élet, az irodabérlet stb....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 12. 09:51 | Sorszám: 1296
Költöznek a minisztériumok.
Már eldőlt, hogy az FM Debrecenbe megy. Balogh féle izé, meg talán Miskolcra.

Na most ennek tényleg mi értelme van?
Én semmi értelmes, a költségekkel csak nyomokban összemérhető hasznot nem látok, és ami a nagyobb baj a kormány sem tár ilyeneket a nyilvánosság elé.

Hány alkalmazott tudja megoldani, hogy egész családjával Budapestről Miskolcra költözzön, és kik fogják ennek költségét vállalni? Azt gondolom "odafönt" már nagyon a fellegekben élnek, és semmi rálátásuk nincs az átlagember problémáira. ( vagy le_se_szarják )
Mennyibe lesz a kurva sok autózgatás, mennyire lassul a dolgok intézése?
Mi lesz a jelenlegi épületekkel?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 05. 13:55 | Sorszám: 1295
Ööööö....Kovács Béla nem ilyesmit csinált, ami ugyebár hazaárulásnak minősíttetett a Legmagyarabb Hungarikum által? Találkozott emberekkel és kitudja mit beszélt velük?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 05. 13:35 | Sorszám: 1294
Nekem legkevésbé sem szívem csücske Lázár, de ez akár jogos is lehet. Tárgyalhatott olyannal aki segített nekünk, de nem szeretné ezt nagy dobra verni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 05. 12:44 | Sorszám: 1293
Lázár a titkos külföldi útjairól azt mondta, nem ért egyet a bíróság ítéletével, mely szerint nyilvánosságra kell hoznia a kiküldetések részleteit, mert mindenképpen szeretné elkerülni, hogy kiderüljön azok neve, akikkel útjai során találkozott. Ezekről az emberekről annyit mondott, hogy egytől egyig hazájukban köztiszteletben álló személyekről van szó, és hogy a Magyar Állam érdekeivel ellentétes, hogy személyazonosságuk lelepleződjön a médiában. Lázár János azt állította, hogy a 2 millió forintos útiköltséget is azért fizette vissza, hogy ezeket az adatokat óvja a nyilvánosságtól.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 14:10 | Sorszám: 1292
Navracsics után....esetleg...Navracsics interjú Heti Válasz
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:47 | Sorszám: 1291
Ezeket a híreket a kriptaszökevények nyomják, hogy mi lesz, azt még nem tudni. Az is lehet, hogy jön a nagy megmentő, a böszme!
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 29. 12:39 | Sorszám: 1290
Újhelyi nem megy ki Brüsszelbe? Mintha az rémlene,hogy Szanyi kapitánnyal együtt csomagol...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:36 | Sorszám: 1289
Tegnap az Este c. műsorban láttam, de ott külgazdaságért felelős tárcáról volt szó vele kapcsolatban. Nagyjából az, amit eddig is csinált, miniszteri rangra emelve.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:27 | Sorszám: 1288
A múmiák Újhelyit bíznák meg a pártelnökséggel és a frakció vezetésével. Ha ez igaz, még annál is nagyobb a gáz...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:25 | Sorszám: 1287
Mindennemű posztjáról lemondott:
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:05 | Sorszám: 1286
Én pedig azt hallottam egy másik médiában,hogy Szíjjártó Péter lesz a külügyminiszter...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:39 | Sorszám: 1285
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:30 | Sorszám: 1284
Ezt hol olvastad vagy hallottad?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:20 | Sorszám: 1283
Navracsics lett a külügyminiszter.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 10:08 | Sorszám: 1282
Ne haragudj, de ha két lerészegedés közt, egy helyben állva a puskád elé terelnek 3000 fácánt, amit társaiddal szépen lelövöldöztök, az nem vadászat, az mészárlás.
És természetesen nem a táplálékért (mert enni ugye kell), hanem a vérontás öröméért. (vesd össze pl. horgászat és CR )

Nagyon elfogult vagy, és szerintem hiba, ha valakit bírálhatatlannak tekintesz pusztán azért, mert a te csapatodban játszik. Ráadásul most nincs is kiélezett helyzet, mikor ne lenne lehetőség a vadhajtások lemetszésére. Tudod mi lesz a láda zamatos almából, ha a rothadót is közte hagyod?
Mit szólsz pl. Jani kétmilliós szállodaszámla ügyéhez?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 08:06 | Sorszám: 1281
(Ja a lényeg: az ember mindenevő. Ezt a paradigmát talán ne kérdőjelezzük meg)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 08:03 | Sorszám: 1280
Sőt, az ősember - ne szépítsük - dögöt is evett, ha módja nyílt rá. Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy a vadászat az ősembernek nagyon-nagyon kétséges és kockázatos vállalkozás volt, ami jó, ha hetente (mostani mértékkel nézve) eredményezett zsákmányt. Akkor persze pukkadásig jóllaktak és bírták egy újabb ideig. Közben meg gyűjtögettek, gyűjtögetéssel napi 2-3 óra alatt össze lehet szedni a napi szükségletet. Csakhát a fehérje, az miatt kellett néha vadászni. (Vagy dögöt találni)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 22:50 | Sorszám: 1279
Én nem vadászom, de elfogadom, hogy mások vadásznak.
Már az ősember is vadászott.
Ez az egész kirohanás a vadászat ellen ugyanolyan álszent dolog, mint amikor egy ismerősöm magyarázta nekem, hogy Amerikában be van tiltva a libamáj, mert az juj milyen csúnya dolog, mert ahhoz a libákat tömni kell. Óriási. A libatömés be van tiltva, de az irakiak és más népek egyedeit lehet több százezer számban legéppuskázni....
A pókokat kitessékeljük a lakásból, de bezzeg a rántott húst meg két pofára esszük. Sajnálom, el kell fogadnunk, hogy húsevők vagyunk.
(Mert van az a nagy mondás, hogy "b@szni is és szűzlánynak maradni egyszerre nem lehet.")
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 11:37 | Sorszám: 1278
Én meg semmilyen állatra nem lőnék rá. Még azt a szomszédmacskát sem tudom bántani, amelyik folyamatosan a bejárati ajtónkat jelöli... De a pókot is csak kiteszem az udvarra.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 11:19 | Sorszám: 1277
Én vadászom, de ilyen nevelt fácánokra nem lőnék, bár ezeket még én is eltalálnám sörétessel Ezek nem is igen röpülnek. Szóval ezt nem nevezném vadászatnak.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...