01:25:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:25 | Sorszám: 1287
Mindennemű posztjáról lemondott:
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 12:05 | Sorszám: 1286
Én pedig azt hallottam egy másik médiában,hogy Szíjjártó Péter lesz a külügyminiszter...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:39 | Sorszám: 1285
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:30 | Sorszám: 1284
Ezt hol olvastad vagy hallottad?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 11:20 | Sorszám: 1283
Navracsics lett a külügyminiszter.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 10:08 | Sorszám: 1282
Ne haragudj, de ha két lerészegedés közt, egy helyben állva a puskád elé terelnek 3000 fácánt, amit társaiddal szépen lelövöldöztök, az nem vadászat, az mészárlás.
És természetesen nem a táplálékért (mert enni ugye kell), hanem a vérontás öröméért. (vesd össze pl. horgászat és CR )

Nagyon elfogult vagy, és szerintem hiba, ha valakit bírálhatatlannak tekintesz pusztán azért, mert a te csapatodban játszik. Ráadásul most nincs is kiélezett helyzet, mikor ne lenne lehetőség a vadhajtások lemetszésére. Tudod mi lesz a láda zamatos almából, ha a rothadót is közte hagyod?
Mit szólsz pl. Jani kétmilliós szállodaszámla ügyéhez?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 08:06 | Sorszám: 1281
(Ja a lényeg: az ember mindenevő. Ezt a paradigmát talán ne kérdőjelezzük meg)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 29. 08:03 | Sorszám: 1280
Sőt, az ősember - ne szépítsük - dögöt is evett, ha módja nyílt rá. Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy a vadászat az ősembernek nagyon-nagyon kétséges és kockázatos vállalkozás volt, ami jó, ha hetente (mostani mértékkel nézve) eredményezett zsákmányt. Akkor persze pukkadásig jóllaktak és bírták egy újabb ideig. Közben meg gyűjtögettek, gyűjtögetéssel napi 2-3 óra alatt össze lehet szedni a napi szükségletet. Csakhát a fehérje, az miatt kellett néha vadászni. (Vagy dögöt találni)
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 22:50 | Sorszám: 1279
Én nem vadászom, de elfogadom, hogy mások vadásznak.
Már az ősember is vadászott.
Ez az egész kirohanás a vadászat ellen ugyanolyan álszent dolog, mint amikor egy ismerősöm magyarázta nekem, hogy Amerikában be van tiltva a libamáj, mert az juj milyen csúnya dolog, mert ahhoz a libákat tömni kell. Óriási. A libatömés be van tiltva, de az irakiak és más népek egyedeit lehet több százezer számban legéppuskázni....
A pókokat kitessékeljük a lakásból, de bezzeg a rántott húst meg két pofára esszük. Sajnálom, el kell fogadnunk, hogy húsevők vagyunk.
(Mert van az a nagy mondás, hogy "b@szni is és szűzlánynak maradni egyszerre nem lehet.")
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 11:37 | Sorszám: 1278
Én meg semmilyen állatra nem lőnék rá. Még azt a szomszédmacskát sem tudom bántani, amelyik folyamatosan a bejárati ajtónkat jelöli... De a pókot is csak kiteszem az udvarra.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 11:19 | Sorszám: 1277
Én vadászom, de ilyen nevelt fácánokra nem lőnék, bár ezeket még én is eltalálnám sörétessel Ezek nem is igen röpülnek. Szóval ezt nem nevezném vadászatnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 10:33 | Sorszám: 1276
Talán nem véletlen, hogy korábban az volt a beceneve, hogy Tízszázalékos Jani, de pár éve már változott.
Hússzázalékos Janira.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 09:59 | Sorszám: 1275
Azért, mert nem lényeges a mészárlás (nem vadászat, az egészen más), és az urizálás mellett.

De itt egy friss. Szintén origo

http://www.origo.hu/itthon/20140527-lazar-janos-hotelszamlai-kulfoldi-kikulde ...
Közel kétmillió forintba került a szállás Lázár Jánosnak és egy munkatársának három utazáson, összesen hét nap alatt. Ez az Origo munkatársa által indított perben derült ki, amelyben most a bíró kimondta azt is, hogy a Miniszterelnökségnek részletesebb tájékoztatást kell adnia az eddig nagyrészt titkosan kezelt kiküldetésekről.

Megint egy kis urizálás. ( a talán bulváros ki volt a másik személy kérdést most feledjük)

És feddhetetlen Jani reakciója.

http://www.origo.hu/itthon/20140528-lazar-kifizeti-az-allamnak-a-ketmillios-h ...
"Lázár János nem vesz igénybe utazási költségtérítést, és befizeti a költségvetésnek azt a kétmillió forintot, amelybe a szállás került három utazásán. Az államtitkár az után jelentette ezt be, hogy az Origo részleteket közölt több, eddig nagyrészt titkosan kezelt utazásáról.

“Úgy döntöttem, hogy lemondok a számomra törvényben biztosított utazási költségtérítésekről” "

Mit jelent ez? ( a második egy nem túl jóindulatú, de nem is elrugaszkodott következtetés)
- elismeri, hogy nagyon necces az ügy
- bár szeret a közösből markolni, az a rongyos kétmilla nem tétel neki, markol ő többet is máshol

És most ő tűnik a második/harmadik legerősebb embernek a kormány körül. Talán utódlási elképzelések is vannak.
Nos, nálam ez nem fér bele...., én legalább egy minimális tisztességet elvárok minden politikustól.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 27. 18:58 | Sorszám: 1274
Miért nem olvasod és írod a hírnek ezt a részét is:

"Többen, közösen fizetik annak a vadászatnak a költségeit, amelyen Lázár János is részt vesz, így nincs ellentmondás a vagyonnyilatkozatában szereplő adatok és a felmerülő kiadások között. Ezt a kormányszóvivői irodán keresztül Lázár közölte az Origóval.

Lázár János a szóban forgó novemberi vadászaton magánemberként vesz részt. Ő szervezi, de annak a költségeit bevett szokás szerint nem a megrendelő, hanem a vadászaton résztvevő személyek közül többen közösen fizetik - közölte. Hozzátette: a fentiek alapján semmiféle ellentmondás nincs a vagyonnyilatkozatában szereplő adatok és a vadászat felmerülő költségei között."

Nekem sem szimpatikus, hogy vannak emberek, akik a vadászatot tartják a legkedvesebb hobbijuknak, de Széchenyi Zsigmond is vadász volt.....
Nem ismerem a vadászat krédóját, de biztosan van neki és el kellene fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Vannak például olyanok, akik abban lelik a gyönyörüket, hogy péppé verik az ellenfél fejét, pedig azt is sportnak hívják....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 21. 15:25 | Sorszám: 1273
Az Átlatszó.hu birtokába került egy március 6-án kelt szerződés, amely szerint Lázár János 75 ezer euró, azaz mintegy 23 millió forint értékben rendelt meg novemberre egy csehországi fácánvadászatot, amin 2500-3000 madár elejtését tervezi vendégeivel. A költségekkel kapcsolatban érdekesség, hogy a Miniszterelnökséget vezető államtitkár saját vagyonnyilatkozata szerint ennyi készpénzzel nem is rendelkezik.

Lázár János magánszemélyként rendelte meg 2014. november 7-8-ra a vadásztatást a Lesy ČR nevű cseh állami erdészeti vállalattól. Az állami erdőkezelő 1100 vadászterülete közül az egyik legszebb, már a középkori uralkodók által is rendkívül kedvelt vidék a Prágától 40 kilométerre fekvő Konopiště kastély mellett terül el. Ide rendelt meg egy 2500-3000 fácán kilövését előirányzó hosszú hétvégét Lázár.



Az ilyen mészárlás jellegű vadászattól amúgy is hányok, a dolog anyagi vonatkozásaitól eltekintve is. Itt lényegében a puska elé hajtják az állatokat, aztán a "vadász" kedvére vérengzhet.

De hát nagy nálunk a jólét, ha egy világéletében csak közalkalmazottként dolgozó ..... így urizálhat.

Nagyon selejtes az utód vonal.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. március 12. 11:43 | Sorszám: 1272
Brazíliába szökött és ott menedékjogot kapott a Tóásó-ügy korábbi államügyésze. Marcelo Soza a brazíliai hatóságoknak adott közhiteles vallomásában arról beszélt: az úgynevezett terrorista-ügy robbantásait a bolíviai kormány követte el, és sok hamisítás történt az eljárás során, melyet vissza kell terelni a legalitásba.
Ötven oldalas vallomást tett a bolíviai úgynevezett terroristaügy korábbi államügyésze, aki az eljárásban a kormányt képviselte több évig, majd lemondott, és pár napja Brazíliába menekült. A helyi Policia Federal által hitelesített nyilatkozatból egy oldalt kiadtak a sajtó részére.

Marcelo Sosa ebben arról beszél, hogy „eljön az idő, amikor minden igazság kiderül”. Őt a hazaszeretet és az ország egységének megőrzése iránti vágy vezette. „Minden visszaélés, amit elkövettek, nem az én felelősségem, így például a Santa Cruzi Las Americas Hotelben végzett operatív munka sem, mely során három európai állampolgár meghalt. Ez azoknak a kormányzati embereknek a felelőssége, akik ennek az akciónak a végrehajtásáról döntöttek, a velem való konzultáció nélkül.”

A volt államügyész a különböző szakértőkre hárítja a felelősséget a bizonyítékok hamisításáért is. A jogász felveti a belügyminisztérium és az ország politikai vezetésének felelősségét –- zsaroltak, hamis tanúkat fizettek, kenőpénzeket fogadtak el.

„Tudom, hogy ma a szabadságom és az életem veszélyben forog, ezért döntöttem úgy, hogy elhagyom az országomat – fejtette ki. – Arra kérem a munkatársaimat az ügyészségen, valamint a bírókat, hogy tárják fel a történteket, amiket most nyilvánosságra hozok, és vezessék vissza ezt az ügyet az igazság és a legalitás medrébe. Bolíviának szüksége van arra, hogy megismerje az igazságot ezekről a történetekről anélkül, hogy bárki bármilyen nyomást gyakoroljon, vagy politikai érdekből becsapjon. Remélem, egy nap visszatérhetek a hazámba – erre akkor kerülhet sor, amikor lesz pártatlan igazságszolgáltatás, jogállam és garancia a megfelelő eljárásra.”

A Tóásó-ügy
A hivatalos verzió szerint a bolíviai kommandósok 2009. április 16-án az akkor a helyi ellenzék fellegvárának számító Santa Cruz város Las Américas nevű szállodájában lőtték le a bolíviai születésű, bolíviai–magyar–horvát állampolgárságú Rózsa-Flores Eduardót, az erdélyi Szovátáról való Magyarosi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. (Tóásó Előd viszont azt állítja, hogy Dwyert később élve látta a repülőtéren, őt tehát nem a szállodában és nem tűzharcban lőtték le, vélhetően később végezték ki őt a kommandósok.)

A horvát–bolíviai állampolgár Mario Tadicot, valamint a román és magyar állampolgársággal is rendelkező Tóásó Elődöt letartóztatták. A bolíviai hatóságok azt állítják, hogy terrorcsoportot számoltak fel, amely Evo Morales elnököt is meg akarta gyilkolni. Tóásó szerint másfél év múlva születhet ítélet az ügyében, és úgy véli, mindenképpen elítélik, mert „ez a (bolíviai) kormány parancsa”. Tóásó a Hír TV-nek 2013 szeptember elején nyilatkozott helyzetéről. A Magyar Nemzet munkatársa idén év elején találkozott vele.

A pernek összesen 39 vádlottja van.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 14. 20:31 | Sorszám: 1271
"miért mindig csak a II. világháborús tettekkel foglalkozunk"

Pontosabban a II. világháborúból is kizárólag a holoügy lehet mindenféle megemlékezés, és gyász tárgya. Erre alapul a holobiznisz, bármely más tragédia emlegetése kizárólagosság megkérdőjelezését jelenti, így rontja az üzletet.
Személy szerint undorítónak érzem, hogy minden évben újabb, és újabb emlékezőközpontot, múzeumot stb. követelnek. Ezzel egy csomó megfelelő pedigréjű ingyenélőnek biztosítva megélhetést közpénzből.
Az egész szobor vita erről szól. A szobor elvileg minden áldozatról szólna, ezzel gyengítené az "egyetlen bűn" kizárólagosságát. Ezért is vindikálják maguknak a jogot ( noha erősen kétes kit is képvisel a mazsihisz), hogy meghatározzák milyen kell legyen az emlékmű.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. február 14. 18:49 | Sorszám: 1270
Bekérették a magyar nagykövetet Izraelben:
http://index.hu/belfold/2014/02/13/bekerettek_a_magyar_nagykovetet_izraelben/

Remélem nem hátrálnak meg!
Szerintem Szakályt meg kell védeni mindenáron. Szakály komoly történész, könnyen elképzelhető, hogy olyan kifejezést használt, ami a történelemkutatók között teljesen elfogadott. Könnyen ítélkeznek hozzá nem értő emberek olyan dolgokról, amiről halvány ismeretük sincs.

Nagyon is el tudom képzelni, hogy ha ma többezres ismeretlen tömeg jönne Magyarországra, azokat is megpróbálná a hatóság valahogy elkülöníteni az őslakóktól, hiszen nem tudhatja, hogy kicsodák, milyen céllal jöttek, milyen betegségeik vannak, ez komoly dolog, a hatóságnak oda kell erre figyelnie.

Amellett korábban elképzelhetetlen volt Európában, hogy egy hatalom módszeresen irtson egy civil fajt gázzal. Nagyon is el tudom képzelni, hogy addig, amíg az a 2 zsidó el tudott menekülni a koncentrációs táborból és elhozta a hírt, hogy ott mit csinálnak a civil lakossággal, senki nem tudta, hogy a nácik mit csinálnak a táborokban.

Ma mindenki könnyen ítélkezik, de arra nincs idő és akarat, hogy a történéseket az akkori korba helyezzük vissza és úgy ítélkezzünk az akkori vezetők ténykedései felett.

Nekem az is furcsa, hogy a legtöbb zsidó Magyarországon menekült meg, mégis lassan ott tartunk, hogy mi öltük meg a legtöbb zsidót....
Nem lehetne ezt végre eldönteni?

Csak annyit kellene magunkra vállalni, amennyi valóban minket illet.

Másik kérdés, miért mindig csak a II. világháborús tettekkel foglalkozunk? Miért nem foglalkozunk a kommunista zsidók rémtetteivel a Rákosi és Kádár korszakban? A II. világháborút lezárta a nürnbergi per, de mikor beszélünk már a Szamuelyk, Kun Bélák, Rákosik, Gerők, Farkas Mihályok, Lukács Györgyök és más, hozzájuk hasonló kommunista zsidók rémtetteivel és azokért ki fog bocsánatot kérni? A Mazsihisz?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 14. 13:06 | Sorszám: 1269
http://index.hu/belfold/2013/04/25/stratfor_izraeli_katonak_is_reszt_vehettek ...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 15:02 | Sorszám: 1268
http://hvg.hu/gazdasag/20140131_A_forint_megtamadasarol_ir_a_FAZ

Újabb és újabb devizákat támadnak a nemzetközi pénzpiacon: a török líra után a magyar forintot és a lengyel zlotyt vették célba a spekulánsok – írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung online kiadása.

......
A devizapiacok már közvetlenül a török kamatemelést követően kiszemelték következő áldozatukat. A francia Société Générale elemzői néhány perccel Ankara bejelentését követően már e-mail üzenetben a török líra vásárlását és a dél-afrikai rand eladását javasolták ügyfeleiknek. Szerdán aztán a dél-afrikai jegybank is kamatot emelt.
.......
A Magyarország elleni spekulációval a piacok meglepő módon egy folyó fizetési mérlegtöbblettel büszkélkedő országot szemeltek ki maguknak – írta a lap. Hasonló a helyzet az orosz rubellel is. Az elmúlt hetekben a piacok még csak az olyan országok devizáit támadták, amelyek többet importálnak mint exportálnak, így folyófizetésimérleg-hiányukat külföldi tőkével kénytelenek finanszírozni. Ezek az úgynevezett "törékeny ötök", azaz Brazília, India, Indonézia, Dél-Afrika és Törökország.



Most miért is nevezzük ezeket piacoknak (így többesszámban ), mikor valójában spekulánsokról van szó. Szó sincs piacról, meg valódi kereslet/kínálatról.
Azt végkép nem értem, hogy az ilyen zsarolások ellen az államok miért nem lépnek fel a kezükben lévő eszközökkel, a törvényalkotással. Egyszerűen az ilyen pénzpiaci műveleteket be kell tiltani, és kész. Ezek semmilen haszonnal nem járnak a valódi gazdaság számára, ez csak egyszerűen fogadási csalás.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 29. 03:10 | Sorszám: 1267
"A budapesti értelmiség igennagy hányadban zsidó volt.
Az én szüleim baráti körében is sokan.
Igen szellemes, jó humorú emberek.
Mi ezzel a probléma ?"

Nekem igazán nem kell elmagyaráznod. Én egész életemben köztük dolgoztam és dolgozom, úgyhogy kiválóan ismerem őket és semmi "problémám" nincs velük.

Mindenesetre érdekes, hogy nagyjaink milyen szívesen házasodtak zsidó nőkkel, mintha fordítva ez nem igazán működne. Persze, mint tudjuk zsidó nőnek zsidó és nem magyar gyereke születik....(Te csak házasodj, boldog Ausztria- jut eszembe ez a kis mondás...) Sokszor elcsodálkoztam viszont azon, hogy hatalmas számú anyanemzet között kis létszámban élve is mennyire megtalálják a saját nemzetükhöz tartozókat. Figyeld csak meg! Nagyon tanulságos.

"Asszimilálni kell őket."

Hát persze! Asszimilálódnak ők a világ összes országában, gyakran az anyanemzet észre sem veszi őket, annyira asszimilálódnak, azután jön az izraeli tőke, és hogy hogy nem, itt egy önkormányzati főnök kiadja az engedélyt, hogy lehet kaszinó a Velencei tó partján (Izraelben Tilos a kaszinó!!!), azután egy másik hatóságnál is van egy jó emberük, aki ráteszi a pecsétet, hogy a piliscsabai szántó egyenértékű a Velencei tóparti telekkel, és azután széles vigyorral kiáll Perez úr és elmondja, hogy remek kapcsolataiknak köszönhetően, értsd mindenütt van egy remekül asszimilálódott emberük, aki viszont identitásban nem ismer tréfát, és így szépen fölvásárolták Lengyelországot, Romániát, Manhattant és Magyarországot. De persze erről nyíltan beszélni Isten-káromlás, lásd azt a polgármestert, aki mégis megtette.

De semmi baj.
Majd a gyerekeink és unokáink dolgoznak náluk jó pénzért.

"Az, hogy "mer az SZDSZ is náci" nem cáfolja a Jobbik nácizmusát."
Ilyet egy szóval sem mondtam.
Azt mondtam, hogy a Jobbik radikális párt, de nem radikálisabb, mint az SZDSZ.

"Én a nyáron, az árvízkor együtt lapátoltam 1 buszrakomány jobbikossal, a szókincsük 2 szóból állt: zsidó és cigány."

Elhiszem.
De én meg kimegyek az utcára és úgy potyognak a bammeg, a "durva" életbe és a "durva" anyád szavak, hogy csak kapkodom a fejem. Ami a legmegdöbbentőbb, sokszor fiatal lányok szájából is. Biztosan mindegyik Jobbikos.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 18:19 | Sorszám: 1266
Én a rádióból hallottam, Áder úr szükségesnek tartott 1 széles nyelvcsapást a hollóknak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 18:17 | Sorszám: 1265
A budapesti értelmiség igennagy hányadban zsidó volt.
Az én szüleim baráti körében is sokan.
Igen szellemes, jó humorú emberek.
Mi ezzel a probléma ?
Asszimilálni kell őket.
Az, hogy "mer az SZDSZ is náci" nem cáfolja a Jobbik nácizmusát.
Én a nyáron, az árvízkor együtt lapátoltam 1 buszrakomány jobbikossal, a szókincsük 2 szóból állt: zsidó és cigány.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 28. 17:41 | Sorszám: 1264
Márai a zsidókon belül megkülönböztetett úgynevezett alja-zsidókat....persze nem tudom, hogy mit szólt ehhez Lola a felesége, aki ugyancsak zsidó volt, mint annyi "nagymagyar" művésznek, lásd Kodály, Bartók, Jávor, Tamási Áron, Latinovits, Oszter, stb..... a sor gondolom napestig folytatható. Vajon miért nem találtak maguknak párt a magyar lányok között? Vajon miért ilyen felülreprezentáltak a zsidó lányok a "nagymagyar" kiválóságok feleségei között???????
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 28. 17:28 | Sorszám: 1263
Mi volt ez a 70 másodperces csend? Nem hallottam róla.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...