03:35:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? 2.
... Elejére 1. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. október 02. 18:25 | Sorszám: 1187
MOL

miiivaaan???

Már nem gazdasági jellegű a vita Magyarország és Horvátország között - nyilatkozta az InfoRádiónak Kaleta Gábor, a Külügyminisztérium sajtófőosztály-vezetője, miután a horvát rendőrség közlése szerint Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója felkerült az Interpol körözési listájára. A magyar külügyminiszter hivatalosan lemondta szerdai horvátországi programját.

Hozzátette: ezért a magyar kormány több döntést hozott. Egyfelől Martonyi János külügyminiszter lemondta október 3.-ra tervezett dubrovniki programját. A magyar állam képviseletében eljárva pedig a kormány arra kéri a Mol menedzsmentjét, hogy vizsgálja felül a társaság portfólióját és adott esetben készítse elő a Mol tulajdonában lévő INA-részvények eladását a horvát kormány, illetve egy harmadik fél részére. Mindemellett az igazságügyért felelős miniszter megvizsgálja polgári és büntetőjogi lépések megtételének lehetőségét.



Most tulajdonképpen belengették a horvát kormánynak, hogy eladjuk a részvényeket a gazpromnak?
onogur
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. október 02. 14:39 | Sorszám: 1186
De az is lehet, hogy a válaszadók többsége már elmúlt 70 éves.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 02. 14:35 | Sorszám: 1185
Egy Amerikában készült kutatásban arról kérdeztek felnőtt embereket, hogy ha jó egészségben élhetnének örökké, úgy, hogy egy bizonyos életkorúak maradnak, hány évesen állítanák meg az idő kerekét? A válaszadók többsége az 50 éves kort jelölte meg, míg tíz évvel ezelőtt az átlagos válasz 41 év volt.

Kiderült az is, hogy a fiatalabb generációk is szívesen lennének idősebbek, míg a már idősebb megkérdezettek egyre elégedettebbek az életkorukkal. Azok a válaszadók, akiknek a gyerekei még otthon élnek, a 45 éves kort jelölték meg ideális életkorként, míg azok, akik már nem élnek a gyerekeikkel, az 53 évet.

Már mióta mondogatom,hogy 50 fölött kezdődik az ÉLET!!!!!
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 26. 08:53 | Sorszám: 1184
Végre !
itt áll a nemzet Anettka meg távgyógyítók nélkül.
Remélem, a rezsiharcban a tv-n küldött energiáról sem feledkeznek meg.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 25. 15:30 | Sorszám: 1183
Tisztelt Újságíró Kollégák!

Az újra induló Budapest TV felkért egy péntek esténként sugárzott egyórás beszélgetés vezetésére 3-4 újságíróval, a hét 2-3 fontosabb eseményéről. Véleményformáló, pártfüggetlen beszélgetésre nyílik lehetőség. Az első adás október 4-én 20.00-21.00 óra között lesz. A témákat néhány nappal előbb jelzem a felkészülés végett. Kérem, aki kedvet érez részt venni az újságíró klubban, jelezze nekem privát üzenetben a Facebook címemre, vagy a drsimoendre@freemail.hu címre!

Halljátok? Újra indul a Budapest TV!!!!!
alexander
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 22. 23:57 | Sorszám: 1182
Kellett 1000év Európának, ogy a Nagyar királyságot lezüllessze a mai szinvonalra.
Ahol a zsidó pajzs elszigetel bennünket a világtól és kiszorítja a nemzetet a hatalomból.
Lásd Magyar Világszövetség helyzete. A finnugrista métely wezerrel működik ma is az oktatásban. Értitek ezt??
No és mi indokolja a 2014 évi zsidó befektetők liberalizációját?
http://bacsmegye.hu/megye/kiskunfelegyhaza/ujra_ertekelik_az_arpad_kort_a_sze ...
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 21. 15:11 | Sorszám: 1181
Jessz!
Azt mondanám, hogy a most túlságosan pc Fidesznek kicsit jobban kellene közelíteni az ún. szélsőjobbhoz (amelyik mellesleg a legközelebb áll az átlagpógár gondolkodásához, szemben a fejünkbe tolt EU-s statisztikákkal!) Meggyőződésem, hogy Orbán nem egy hülyegyerek, de egyszerűen nem teheti meg, hogy a saját (nem személyes, hanem minelnöki) álláspontját képviselje a kozmopolita elmeroggyantak uniójában! (EU)
Putyin megteheti -mert nem EU tag-,valamint az egyetlen potenciális ellenfele az USA-nak! Orbán nem!
Ezt most tudomásul kell vennünk!
Vagy kilépünk ami elvileg lehetséges, csak nem szabad a politikai, de legfőképp az anyagi vonzatok miatt (bár szívesen megnéznék egy kimutatást arról, hogy a belépésünk óta mennyit fizettünk be és mennyit kaptunk vissza), vagy maradunk és hallgatjuk évente egyszer-kétszer Orbán öntudatos, harcos és teljesen eredménytelen felszólalásait az EU parlamentben!

ps:Arra gondolni sem merek, hogy Gyurcsány ott előadja a "gázsütős" monológját! Sztem erre egy túlképzett színesfémgyűjtőnek is kinyílik a bicska a zsebében!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 20. 10:58 | Sorszám: 1180
Mondjuk én sem '90-ben sem mostanában nem szavaztam soha a liberálisokra ámde visszaemléklezve azt férfiasan bevallom:NEM "AZT" JELENTETTE NEKEM SEM(!) '90 táján az a szó, hogy "liberális", mint amit jelent ma! Úgy is mondhatnám, hogy valami eötvösjózsefes-jászioszkáros "dolgot", amihez nem sok közöm volt már akkoriban sem.Ha még őszintébb akarok lenni: a történelmi értelmű szociáldemokráciához több szellemi kapcsolatom élt akkoriba', mint a már azidőtájt is kicsit "zsidós"-nak vélt liberalizmuskhoz.
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 17:00 | Sorszám: 1179
"Na mongyuk aki 90-ben a fideszre szavazott, az se volt kisebb baki."

Egy diktatúrában liberálisra szavazni egészen mást jelentett. Másrészt ma a liberális jelzőt is csak használják olyanok, akik a legkevésbé sem azok a szó hagyományos értelmében.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 16:31 | Sorszám: 1178
EZT alighanem HIBÁSAN vélelmezi "így".Sokmindenről valószínűleg Ön nem tud, főleg a 2002-es és a 2006-os elvesztett választások utáni időkből, amikor Őt nemtelen indulatok "visszavonulásra" akarták serkenteni.
keresztkem
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:40 | Sorszám: 1177
Piszok nagy hátrány lehetett neki folyamatosan képviselőnek, frakcióvezetőnek, pártelnöknek meg miniszterelnöknek lenni.
Iszonyúan sajnálom is szegényt!!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:38 | Sorszám: 1176
Az én szememben Dr.Orbán "színeváltozása" érdem(!!!) és semmiképpen sem "köpönyegforgatás".Miért?
Hát azért, mert amikor Ő "váltott"--s ez 2000-nél jóval előbb volt(!)-- abból Neki inkább hátrányai és plusz küzdelmei származtak, mint előnyei.
keresztkem
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 11:19 | Sorszám: 1175
Na ez Butapesten is így volt, emlékszem, még a szüleim is rájuk szavaztak anno. Utána mondjuk elég gyorsan meg is bánták..
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:13 | Sorszám: 1174
Tudja Öreg, én nem politizáltam azelőtt, csak csendben, baráti körben utáltuk a kommunistákat. Aki itt Mucsán ellenzékieskedni akart, azt igen hamar leállították, még meg is üthette a bokáját elég jelentős mértékben. Nem volt ám védőernyő, mint a butapesti "Demokratikus ellenzék" feje fölött.
Így aztán az információk se terjedtek, bizalmatlanok voltunk egymással is.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:10 | Sorszám: 1173
Na mongyuk aki 90-ben a fideszre szavazott, az se volt kisebb baki. Akkor még liberálisabbak voltak az szdsz-nél is. Hja, OV valamikor 2000 körülig a Liberális Internacionálé alelnöke volt....itthon meg már rég népnemzeti.
De ez abból is adódik, hogy ami európában baloldal, az nálunk jobb és fordítva.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:39 | Sorszám: 1172
Ibolykáék NEM MDF-esek, hanem MDF trikóba öltözött árulók.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:36 | Sorszám: 1171
Ebbe az szdsz-es "csőbe" sokan besétáltak anno 90'-ben.Akiket elkábított a marhanagy kommunistaellenes "sóderszövegük".Mi itt szerencsére már akkor "átláttunk a szitán", s arra az álláspontra helyezkedtünk nagyóvatosan, hogy "várjuk ki a végit" vagy "nyugtával dicsérjük a napot". S így elejét vettük a szadesszel összefüggő NAGY HASRAESÉSNEK.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:15 | Sorszám: 1170
Pontosítanék:
A régi MDF-esek közül többen lettek FIDESZ-esek.
Ám a napokban ott láttam ülni Herényi Károlyt az ellenzék soraiban!!!!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:50 | Sorszám: 1169
Na most képzelje, én 90-ben az szdsz-re szavaztam. Itt Mucsán el voltunk ám zárva mindenféle információtól. Az szdsz meg a legvadabb antikommunista dumát lökte, hát perszehogy sokaknak tetszett.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:48 | Sorszám: 1168
Rettenetes hiba volt az 1990-94-es "jobb" (tán inkább: népi) oldaltól, hogy hagyta magát szétzilálni. Előbb az mdf és a kdnp, majd a kisgazdák mentek a süllyesztőbe. Most meg a maradék kénytelen a fidesznél kuncsorogni pozíciókért.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:46 | Sorszám: 1167
Én--mai fidesz szimpatizásként, aki tehát messze nem voltam mindég az--KDNP-s voltam 1990-ben is és az vagyok ma is.
Másrészt a szegény Giczy Gyuri sokat kapott anno a po' szájára az MDF-esektől, hogy Ő szimpátiával mert fordulni Csurka Pistya bátyánk és a MIÉP felé is.Ami ' akkoriban nem volt "kis kunszt". Sőt a Torgyán-Lányi Zsolt féle FKGP FELÉ IS!
keresztkem
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:17 | Sorszám: 1166
Akik akkor mondjuk miépesek meg kisgazdák voltunk. Az mdf-esekből simán fideszesek lettek.
Érdekes, hogy a miép-ből utóbb egyedül Csurka lett rehabilitálva, a korábbi közellenség. Na ja, keményen nekiment a Jobbiknak, megszolgálta a harminc ezüstöt.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 17:55 | Sorszám: 1165
"Azóta feketeseggűek lettünk."

Mit rejthet vajon e királyi többes?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:26 | Sorszám: 1164
Áááá, csak nyugodtan, már mexoktam. A mostani fideszesek zöménél sokkal hamarabb jobb- sőt széljobb szimpatizáns lettem, dehát a megtért bárányok mindig kedvesebbek.
Hejj, az alte schöne cájten.... még mikor az Index Negyvenjobbak társasága küzdött a ballibbel... vállvetve mdf-esek, kisgazdák, miépesek és fideszesek. Azóta feketeseggűek lettünk.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:00 | Sorszám: 1163
Tévedés történt, a Kedves Kollégáról egyáltalán nem feltételeztem a kommancsbérencséget, hanem csak a hír jellegét bátorkodtam minősíteni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...