03:53:51
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? 2.
... Elejére 1. lap 
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 02. 14:35 | Sorszám: 1185
Egy Amerikában készült kutatásban arról kérdeztek felnőtt embereket, hogy ha jó egészségben élhetnének örökké, úgy, hogy egy bizonyos életkorúak maradnak, hány évesen állítanák meg az idő kerekét? A válaszadók többsége az 50 éves kort jelölte meg, míg tíz évvel ezelőtt az átlagos válasz 41 év volt.

Kiderült az is, hogy a fiatalabb generációk is szívesen lennének idősebbek, míg a már idősebb megkérdezettek egyre elégedettebbek az életkorukkal. Azok a válaszadók, akiknek a gyerekei még otthon élnek, a 45 éves kort jelölték meg ideális életkorként, míg azok, akik már nem élnek a gyerekeikkel, az 53 évet.

Már mióta mondogatom,hogy 50 fölött kezdődik az ÉLET!!!!!
Jethro Tull
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 26. 08:53 | Sorszám: 1184
Végre !
itt áll a nemzet Anettka meg távgyógyítók nélkül.
Remélem, a rezsiharcban a tv-n küldött energiáról sem feledkeznek meg.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 25. 15:30 | Sorszám: 1183
Tisztelt Újságíró Kollégák!

Az újra induló Budapest TV felkért egy péntek esténként sugárzott egyórás beszélgetés vezetésére 3-4 újságíróval, a hét 2-3 fontosabb eseményéről. Véleményformáló, pártfüggetlen beszélgetésre nyílik lehetőség. Az első adás október 4-én 20.00-21.00 óra között lesz. A témákat néhány nappal előbb jelzem a felkészülés végett. Kérem, aki kedvet érez részt venni az újságíró klubban, jelezze nekem privát üzenetben a Facebook címemre, vagy a drsimoendre@freemail.hu címre!

Halljátok? Újra indul a Budapest TV!!!!!
alexander
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 22. 23:57 | Sorszám: 1182
Kellett 1000év Európának, ogy a Nagyar királyságot lezüllessze a mai szinvonalra.
Ahol a zsidó pajzs elszigetel bennünket a világtól és kiszorítja a nemzetet a hatalomból.
Lásd Magyar Világszövetség helyzete. A finnugrista métely wezerrel működik ma is az oktatásban. Értitek ezt??
No és mi indokolja a 2014 évi zsidó befektetők liberalizációját?
http://bacsmegye.hu/megye/kiskunfelegyhaza/ujra_ertekelik_az_arpad_kort_a_sze ...
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 21. 15:11 | Sorszám: 1181
Jessz!
Azt mondanám, hogy a most túlságosan pc Fidesznek kicsit jobban kellene közelíteni az ún. szélsőjobbhoz (amelyik mellesleg a legközelebb áll az átlagpógár gondolkodásához, szemben a fejünkbe tolt EU-s statisztikákkal!) Meggyőződésem, hogy Orbán nem egy hülyegyerek, de egyszerűen nem teheti meg, hogy a saját (nem személyes, hanem minelnöki) álláspontját képviselje a kozmopolita elmeroggyantak uniójában! (EU)
Putyin megteheti -mert nem EU tag-,valamint az egyetlen potenciális ellenfele az USA-nak! Orbán nem!
Ezt most tudomásul kell vennünk!
Vagy kilépünk ami elvileg lehetséges, csak nem szabad a politikai, de legfőképp az anyagi vonzatok miatt (bár szívesen megnéznék egy kimutatást arról, hogy a belépésünk óta mennyit fizettünk be és mennyit kaptunk vissza), vagy maradunk és hallgatjuk évente egyszer-kétszer Orbán öntudatos, harcos és teljesen eredménytelen felszólalásait az EU parlamentben!

ps:Arra gondolni sem merek, hogy Gyurcsány ott előadja a "gázsütős" monológját! Sztem erre egy túlképzett színesfémgyűjtőnek is kinyílik a bicska a zsebében!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 20. 10:58 | Sorszám: 1180
Mondjuk én sem '90-ben sem mostanában nem szavaztam soha a liberálisokra ámde visszaemléklezve azt férfiasan bevallom:NEM "AZT" JELENTETTE NEKEM SEM(!) '90 táján az a szó, hogy "liberális", mint amit jelent ma! Úgy is mondhatnám, hogy valami eötvösjózsefes-jászioszkáros "dolgot", amihez nem sok közöm volt már akkoriban sem.Ha még őszintébb akarok lenni: a történelmi értelmű szociáldemokráciához több szellemi kapcsolatom élt akkoriba', mint a már azidőtájt is kicsit "zsidós"-nak vélt liberalizmuskhoz.
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 17:00 | Sorszám: 1179
"Na mongyuk aki 90-ben a fideszre szavazott, az se volt kisebb baki."

Egy diktatúrában liberálisra szavazni egészen mást jelentett. Másrészt ma a liberális jelzőt is csak használják olyanok, akik a legkevésbé sem azok a szó hagyományos értelmében.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 16:31 | Sorszám: 1178
EZT alighanem HIBÁSAN vélelmezi "így".Sokmindenről valószínűleg Ön nem tud, főleg a 2002-es és a 2006-os elvesztett választások utáni időkből, amikor Őt nemtelen indulatok "visszavonulásra" akarták serkenteni.
keresztkem
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:40 | Sorszám: 1177
Piszok nagy hátrány lehetett neki folyamatosan képviselőnek, frakcióvezetőnek, pártelnöknek meg miniszterelnöknek lenni.
Iszonyúan sajnálom is szegényt!!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:38 | Sorszám: 1176
Az én szememben Dr.Orbán "színeváltozása" érdem(!!!) és semmiképpen sem "köpönyegforgatás".Miért?
Hát azért, mert amikor Ő "váltott"--s ez 2000-nél jóval előbb volt(!)-- abból Neki inkább hátrányai és plusz küzdelmei származtak, mint előnyei.
keresztkem
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 11:19 | Sorszám: 1175
Na ez Butapesten is így volt, emlékszem, még a szüleim is rájuk szavaztak anno. Utána mondjuk elég gyorsan meg is bánták..
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:13 | Sorszám: 1174
Tudja Öreg, én nem politizáltam azelőtt, csak csendben, baráti körben utáltuk a kommunistákat. Aki itt Mucsán ellenzékieskedni akart, azt igen hamar leállították, még meg is üthette a bokáját elég jelentős mértékben. Nem volt ám védőernyő, mint a butapesti "Demokratikus ellenzék" feje fölött.
Így aztán az információk se terjedtek, bizalmatlanok voltunk egymással is.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:10 | Sorszám: 1173
Na mongyuk aki 90-ben a fideszre szavazott, az se volt kisebb baki. Akkor még liberálisabbak voltak az szdsz-nél is. Hja, OV valamikor 2000 körülig a Liberális Internacionálé alelnöke volt....itthon meg már rég népnemzeti.
De ez abból is adódik, hogy ami európában baloldal, az nálunk jobb és fordítva.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:39 | Sorszám: 1172
Ibolykáék NEM MDF-esek, hanem MDF trikóba öltözött árulók.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:36 | Sorszám: 1171
Ebbe az szdsz-es "csőbe" sokan besétáltak anno 90'-ben.Akiket elkábított a marhanagy kommunistaellenes "sóderszövegük".Mi itt szerencsére már akkor "átláttunk a szitán", s arra az álláspontra helyezkedtünk nagyóvatosan, hogy "várjuk ki a végit" vagy "nyugtával dicsérjük a napot". S így elejét vettük a szadesszel összefüggő NAGY HASRAESÉSNEK.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:15 | Sorszám: 1170
Pontosítanék:
A régi MDF-esek közül többen lettek FIDESZ-esek.
Ám a napokban ott láttam ülni Herényi Károlyt az ellenzék soraiban!!!!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:50 | Sorszám: 1169
Na most képzelje, én 90-ben az szdsz-re szavaztam. Itt Mucsán el voltunk ám zárva mindenféle információtól. Az szdsz meg a legvadabb antikommunista dumát lökte, hát perszehogy sokaknak tetszett.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:48 | Sorszám: 1168
Rettenetes hiba volt az 1990-94-es "jobb" (tán inkább: népi) oldaltól, hogy hagyta magát szétzilálni. Előbb az mdf és a kdnp, majd a kisgazdák mentek a süllyesztőbe. Most meg a maradék kénytelen a fidesznél kuncsorogni pozíciókért.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:46 | Sorszám: 1167
Én--mai fidesz szimpatizásként, aki tehát messze nem voltam mindég az--KDNP-s voltam 1990-ben is és az vagyok ma is.
Másrészt a szegény Giczy Gyuri sokat kapott anno a po' szájára az MDF-esektől, hogy Ő szimpátiával mert fordulni Csurka Pistya bátyánk és a MIÉP felé is.Ami ' akkoriban nem volt "kis kunszt". Sőt a Torgyán-Lányi Zsolt féle FKGP FELÉ IS!
keresztkem
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:17 | Sorszám: 1166
Akik akkor mondjuk miépesek meg kisgazdák voltunk. Az mdf-esekből simán fideszesek lettek.
Érdekes, hogy a miép-ből utóbb egyedül Csurka lett rehabilitálva, a korábbi közellenség. Na ja, keményen nekiment a Jobbiknak, megszolgálta a harminc ezüstöt.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 17:55 | Sorszám: 1165
"Azóta feketeseggűek lettünk."

Mit rejthet vajon e királyi többes?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:26 | Sorszám: 1164
Áááá, csak nyugodtan, már mexoktam. A mostani fideszesek zöménél sokkal hamarabb jobb- sőt széljobb szimpatizáns lettem, dehát a megtért bárányok mindig kedvesebbek.
Hejj, az alte schöne cájten.... még mikor az Index Negyvenjobbak társasága küzdött a ballibbel... vállvetve mdf-esek, kisgazdák, miépesek és fideszesek. Azóta feketeseggűek lettünk.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:00 | Sorszám: 1163
Tévedés történt, a Kedves Kollégáról egyáltalán nem feltételeztem a kommancsbérencséget, hanem csak a hír jellegét bátorkodtam minősíteni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:54 | Sorszám: 1162
Hát ez fals. A baloldalt - amit most Mo.-on annak hínak - jobban utálom bármelyik fideszesnél. de tudom, aki a drága fideszt kritizálja, az tutira kommancsbérenc.
Négy láb jó, két láb rossz, a világ fekete-fehér.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:44 | Sorszám: 1161
Ne haragudjon meg érte, Kedves mpd Úr, de számomra ez már majdnem olyan, mint egy baloldali választási győzelemért epekedő frusztrált statisztikus öncélú kekeckedése.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...