05:19:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? 2.
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:40 | Sorszám: 1177
Piszok nagy hátrány lehetett neki folyamatosan képviselőnek, frakcióvezetőnek, pártelnöknek meg miniszterelnöknek lenni.
Iszonyúan sajnálom is szegényt!!
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 13:38 | Sorszám: 1176
Az én szememben Dr.Orbán "színeváltozása" érdem(!!!) és semmiképpen sem "köpönyegforgatás".Miért?
Hát azért, mert amikor Ő "váltott"--s ez 2000-nél jóval előbb volt(!)-- abból Neki inkább hátrányai és plusz küzdelmei származtak, mint előnyei.
keresztkem
Cirus
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 11:19 | Sorszám: 1175
Na ez Butapesten is így volt, emlékszem, még a szüleim is rájuk szavaztak anno. Utána mondjuk elég gyorsan meg is bánták..
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:13 | Sorszám: 1174
Tudja Öreg, én nem politizáltam azelőtt, csak csendben, baráti körben utáltuk a kommunistákat. Aki itt Mucsán ellenzékieskedni akart, azt igen hamar leállították, még meg is üthette a bokáját elég jelentős mértékben. Nem volt ám védőernyő, mint a butapesti "Demokratikus ellenzék" feje fölött.
Így aztán az információk se terjedtek, bizalmatlanok voltunk egymással is.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 10:10 | Sorszám: 1173
Na mongyuk aki 90-ben a fideszre szavazott, az se volt kisebb baki. Akkor még liberálisabbak voltak az szdsz-nél is. Hja, OV valamikor 2000 körülig a Liberális Internacionálé alelnöke volt....itthon meg már rég népnemzeti.
De ez abból is adódik, hogy ami európában baloldal, az nálunk jobb és fordítva.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:39 | Sorszám: 1172
Ibolykáék NEM MDF-esek, hanem MDF trikóba öltözött árulók.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:36 | Sorszám: 1171
Ebbe az szdsz-es "csőbe" sokan besétáltak anno 90'-ben.Akiket elkábított a marhanagy kommunistaellenes "sóderszövegük".Mi itt szerencsére már akkor "átláttunk a szitán", s arra az álláspontra helyezkedtünk nagyóvatosan, hogy "várjuk ki a végit" vagy "nyugtával dicsérjük a napot". S így elejét vettük a szadesszel összefüggő NAGY HASRAESÉSNEK.
keresztkem
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 09:15 | Sorszám: 1170
Pontosítanék:
A régi MDF-esek közül többen lettek FIDESZ-esek.
Ám a napokban ott láttam ülni Herényi Károlyt az ellenzék soraiban!!!!!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:50 | Sorszám: 1169
Na most képzelje, én 90-ben az szdsz-re szavaztam. Itt Mucsán el voltunk ám zárva mindenféle információtól. Az szdsz meg a legvadabb antikommunista dumát lökte, hát perszehogy sokaknak tetszett.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 19. 08:48 | Sorszám: 1168
Rettenetes hiba volt az 1990-94-es "jobb" (tán inkább: népi) oldaltól, hogy hagyta magát szétzilálni. Előbb az mdf és a kdnp, majd a kisgazdák mentek a süllyesztőbe. Most meg a maradék kénytelen a fidesznél kuncsorogni pozíciókért.
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:46 | Sorszám: 1167
Én--mai fidesz szimpatizásként, aki tehát messze nem voltam mindég az--KDNP-s voltam 1990-ben is és az vagyok ma is.
Másrészt a szegény Giczy Gyuri sokat kapott anno a po' szájára az MDF-esektől, hogy Ő szimpátiával mert fordulni Csurka Pistya bátyánk és a MIÉP felé is.Ami ' akkoriban nem volt "kis kunszt". Sőt a Torgyán-Lányi Zsolt féle FKGP FELÉ IS!
keresztkem
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. szeptember 19. 07:17 | Sorszám: 1166
Akik akkor mondjuk miépesek meg kisgazdák voltunk. Az mdf-esekből simán fideszesek lettek.
Érdekes, hogy a miép-ből utóbb egyedül Csurka lett rehabilitálva, a korábbi közellenség. Na ja, keményen nekiment a Jobbiknak, megszolgálta a harminc ezüstöt.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 17:55 | Sorszám: 1165
"Azóta feketeseggűek lettünk."

Mit rejthet vajon e királyi többes?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:26 | Sorszám: 1164
Áááá, csak nyugodtan, már mexoktam. A mostani fideszesek zöménél sokkal hamarabb jobb- sőt széljobb szimpatizáns lettem, dehát a megtért bárányok mindig kedvesebbek.
Hejj, az alte schöne cájten.... még mikor az Index Negyvenjobbak társasága küzdött a ballibbel... vállvetve mdf-esek, kisgazdák, miépesek és fideszesek. Azóta feketeseggűek lettünk.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:00 | Sorszám: 1163
Tévedés történt, a Kedves Kollégáról egyáltalán nem feltételeztem a kommancsbérencséget, hanem csak a hír jellegét bátorkodtam minősíteni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:54 | Sorszám: 1162
Hát ez fals. A baloldalt - amit most Mo.-on annak hínak - jobban utálom bármelyik fideszesnél. de tudom, aki a drága fideszt kritizálja, az tutira kommancsbérenc.
Négy láb jó, két láb rossz, a világ fekete-fehér.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:44 | Sorszám: 1161
Ne haragudjon meg érte, Kedves mpd Úr, de számomra ez már majdnem olyan, mint egy baloldali választási győzelemért epekedő frusztrált statisztikus öncélú kekeckedése.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:17 | Sorszám: 1160
http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20130918-tenyleg-torzitjak-a-statisztika ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 17. 16:09 | Sorszám: 1159
Jómagam sem szeretek sem széngázban sem fagázban fuldokolni!De! Vegyük már tudomásul: az élet nem babazsúr, vagy: valamit valamiért! Ha nem akarunk fázni, valamit el köll tüzelni,a fene egye meg!
A farkasklyukon--Ózd mellett--újranyitott szénbánya vájárjai is kefejthetik talán minderről a véleményüket...Vagy nem?
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 17. 15:47 | Sorszám: 1158
Ma leköpték a rendőrperre érkező Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnököt, aki a Facebookon a következő bejegyzéssel kommentálta az esetet:

"Ha valakinek kétsége volt vagy van, hogy milyen erők álltak a 2006 őszi zavargások mögött, azoknak tanulságos lesz megnézni a ma kezdődő Bene-Gergényi per előtt és közben történteket. Magukból kivetkőző, durva emberek üvöltöttek, lökdösődtek, ütöttek és köpködtek. Igazi újnáci rendbontás volt. Fenyegető, agresszív, embertelen.
Hogy a bíróság és a rendőrség miért nem tudta vagy akarta fenntartani a rendet, azzal most nem foglalkozom.

Muszáj újra feltenni a kérdést: ki áll a jó oldalon? Ki lehet-e egyezni a jobboldal értékelésével? Szabad-e a demokratáknak csendben maradni? Kétségtelen, nem könnyű feladat szembenézni az újnáci őrjöngéssel. De mi a demokraták dolga? Átadni a terepet a szélsőjobbnak? Engedni, hogy mára a rendőröket tartják bűnözőnek és a rendbontókat áldozatnak? (A kérdés akkor is helytálló, ha a rendőrök követtek el szakmai hibákat, és sajnos 2006 októberében több békés járókelő is megsérült az oszlatásban.)



Nem keresem a bajt. De nem engedhetem meg, hogy a rendőri vezetők ellen a Fidesz és a Jobbik által összerakott politikai koncepció alapján indított per első napján ne legyek a rendőrök mellett. Akkor sem, ha üvöltenek az újnácik. Akkor sem, ha köpködnek és ütik a hátunkat. Mert ez semmi ahhoz képest, amit e gazemberek elődjei megtettek hetven évvel ezelőtt, és szívük szerint megtennének ma is.

Nincs kompromisszum, mondtam múlt szombaton a Szabadság hídon. És ma is ezt mondom. És aki elnézést kér azért, mert meg akartuk védeni hazánk rendjét 2006 őszén, az a jobboldal elfogadhatatlan szövegét mondja. Aki behódol, az alul marad. Aki jobboldali szavazókra kacsingatva feladja az elveit, az maga is sáros lesz.

Időnként nehéz demokratának lenni. Nehéz, de felemelő. Ha leköpnek, azt letörlöd, de ha magadat köpöd szemen, az letörölhetetlenül ott marad. És ocsmány bélyegként ég beléd…"
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 11:51 | Sorszám: 1157
Kertész Imre hálás, hogy megtörtént vele Auschwitz

Mi lennék Auschwitz nélkül? címmel jelent meg interjú Kertész Imre irodalmi Nobel-díjas magyar íróval a
... http://erdely.ma/kultura.php?id=149442&cim=kertesz_imre_halas_hogy_megtortent ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 08:42 | Sorszám: 1156
Az egyébként tökéletesen helyénvaló és üdvözölendő rezsicsökkentés rossz irányba fordulhat.
A fa- és különösen a széntüzelés támogatása teljesen fals irány. Inkább azt kéne támogatni, hogy mindenki áttérjen gázra vagy akármi másra.
A szén közvetlenül iszonyú környezetszennyezés, a fa meg főleg közvetve, a környezet (erdők) pusztítása miatt.
Ennyi erővel a háztartási szeméttel történő tüzelést is támogathatnánk. A petpalacknak jó fűtőértéke lehet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 08:39 | Sorszám: 1155
Nafene......öregségére még az elméje is megbomlik. Odin büntetése.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 14. 16:28 | Sorszám: 1154
Kertész Imre: Holokauszt-bohóc voltam

Egy holokauszt-bohóc voltam címmel jelent meg interjú Kertész Imrével a Die Zeit című hetilap legújabb számában abból az alkalomból, hogy hamarosan megjelenik az irodalmi Nobel-díjas magyar író új német nyelvű
... http://www.origo.hu/itthon/20130913-kertesz-imre-holokauszt-bohoc-voltam.html
... www.facebook.com/attila.botar.1?hc_location=stream
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 13. 12:27 | Sorszám: 1153
Összesen nyolvcanötmillió forintot fizetett az MTVA Jáksó László producer cégének, a miután a céggel tavaly augusztusban felbontották a Marslakók című szappanopera gyártásáról szóló szerződést - derül ki azokból dokumentumokból, amelyeket csütörtökön tett közzé honlapján a szervezet.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...