09:08:36
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A baloldal szétesése
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 28. 12:24 | Sorszám: 39
Gyurcsány Ferenc nem akar többet az október 23-i eseményekkel foglalkozni, Szanyi Tibor viszont éppen vele nem.

A baloldali széthúzást tovább erősíti Szanyi Tibornak a vasárnapi Lényegben elmondott nyilatkozata. Szerinte az MSZP befejezett egy történelmi szakaszt, „eddig tartott mindenféle tolerancia, hit, remény, illúzió”, a Demokratikus Koalíció (DK) egyértelműen besorolódott a szélsőségek világába. A szocialisták – mint a köztévének mondta – mostantól kizárólag programjuk ismertetésével és az állampolgárok meggyőzésével szeretnének foglalkozni.

Az MSZP a tisztesség szobra?

Több szempontból a tisztesség szobraként állhat az MSZP – jelentette ki Szanyi, aki szerint Mesterházy Attila, a szocialista párt elnöke szilárdan tartotta magát ahhoz a megállapodáshoz, hogy egy ünnepi megemlékezésre megy el, és így ünnepi szónoklatát mondta el, és ugyanezt tette Bajnai Gordon és mások is a szövetségen belül.

Szanyi hangsúlyozta: szeretné nyilvánvalóvá tenni, hogy Orbán Viktort és Gyurcsány Ferencet egyszerre tartja az ország, „a nemzet két legnagyobb kártevőjének”.

Gyurcsány: Erre nincs felhatalmazásuk

A DK elnöke szerint az Együtt–PM–MSZP-szövetség megegyezett és osztozkodik, noha erre szerinte senki nem hatalmazta fel őket. Gyurcsány Ferenc a közrádióban hétfőn azt mondta: senkit nem akart megbántani október 23-án, a nap eseményein pedig végre túl kellene lépni. „Nem pontosan értem, hogy miért kellene bocsánatot kérnem október 23-a miatt” – jelentette ki.

Mint mondta: kicsit gyerekesnek tartja, hogy itt mindenki mindenkit felszólít bocsánatkérésre, nem gondolja, hogy ez bárhová is vezetne. Cáfolta, hogy otthagyta a helyszínt Mesterházy Attila MSZP-elnök beszéde alatt. Azt állítja: végighallgatta, meg is tapsolta, és még a Himnuszt is megvárta. „Komoly pártvezetők tényleg ezzel foglalkoznak?” – tette fel a kérdést. „Nem erről szól Magyarország, nem erről szól az életünk” – szögezte le. „Nem kell egymást vádolni és bántani” – hangoztatta.

Gyurcsány lábtörlőnek érzi magát

Arra a felvetésre, miszerint előzetesen megállapodtak az ellenzéki pártok abban, hogy az október 23-i rendezvényen nem bírálják egymást, azt mondta: mindenki tudja, hogy a Demokrata Koalíció hónapok óta a teljes ellenzéki összefogást szorgalmazza és kiábrándítónak gondolja az MSZP és az Együtt–PM megállapodását.

Gyurcsány elismerte: a szervezetek elfogadtak ajánlásokat, és azok között volt olyan, hogy „ne bántsuk egymást”. „Én próbáltam nem bántani senkit sem, egy megállapodásról azonban nagyon kritikus véleményem van. Én személy szerint azóta sem bántok senkit sem, miközben a »kollégáim« megpróbálják belém törölni a lábukat” – mondta a DK elnöke.

www.hirtv.hu
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 28. 09:07 | Sorszám: 38
Egyre több értelmiségi fordul el a Bajnai-szövetségtől.


Két szakértőjük is azért szakított a napokban az Együtt–PM-mel, mert a pártszövetség támogatta a Székelyek Nagy Menetelését, ami mellett egyébként a DK-t kivéve valamennyi parlamenti párt kiállt. Az Együtt egyik korábbi szakértője a Facebookon azt írta: szégyelli, hogy a múltban köze volt Bajnai Gordonhoz, mert a szövetsége az ilyen megnyilvánulásokkal átveszi a Fidesz nacionalizmusát.
www.hirtv.hu
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 26. 23:03 | Sorszám: 37
"Kiállt dadogni, mire a medián 14%-ot mért" ... "mire lejött a színpadról 6%-on állt"

nagyon jó
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 26. 22:53 | Sorszám: 36
http://www.youtube.com/watch?v=fYHSTbCBbno

alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 25. 22:48 | Sorszám: 35
Maguk alatt vágják a fát. Összefogás nélkül NULLA az esélyük leváltani Orbán kormányát, de még ha sikerülne is, akkor ott a Jobbik.
Teke
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 25. 18:27 | Sorszám: 34
Lezárták az ellenzéki tárgyalásokat

Közös közleményben nyilvánította lezártnak az ellenzéki tárgyalásokat az MSZP és az Együtt-PM szövetség pénteken.
Az október 23-ai ünnepi rendezvény szándékos megzavarása felőrölte a tárgyalásokhoz szükséges minimális tárgyalási alapot, a kormányváltó szövetség pártjai ezért nem mennek el újabb egyeztetésre és nem nyitják újra a közelmúltban aláírt megállapodásukat – közölték azután, hogy Gyurcsány Ferenc nyílt levélben kérte az MSZP és az Együtt-PM közötti egyezség felülvizsgálatát Mesterházy Attilától és Bajnai Gordontól.
A Demokratikus Koalíció elnöke a nap folyamán közzétett levelében azt is felvetette a pártvezetőknek, hogy egyikük vagy mindkettőjük lépjen hátra, utat nyitva egy közös miniszterelnök-jelölt és egy "teljes körű köztársaságpárti ellenzéki blokk" létrehozása előtt.

A szocialista párt és az Együtt-PM válaszában közölte: a kormányváltó szövetség kibővítésére az abban részt vevő pártok nyáron tisztességes és reális javaslatot tettek, de Gyurcsány Ferenc a csatlakozási lehetőséget elutasította, amit tudomásul vettek.

Az ellenzéki tárgyalások ezzel befejeződtek, az MSZP és az Együtt-PM a választásig már csak a választók megszólítására, Orbán Viktor kormányzásának ellenőrzésére és az ellenzéki alternatíva felmutatására fordítja energiáit – olvasható a közleményben.

A nemzeti ünnep óta eltelt idő jól mutatja, "mekkora öngól volt a közös ellenzéki ünnep taktikai megfontolásokból és hatalomtechnikai okokból történő megzavarása" – írták, megjegyezve: az ellenzék újra belső ügyeivel traktálja a változást akaró polgárokat ahelyett, hogy például "Orbán Viktor kirekesztő, magyart a magyar ellen uszító, polgárháborús beszédére" hívnák fel közösen a figyelmet.

"A kormányváltó szövetség eltökélt abban, hogy túllép ezen a szakaszon és energiáit arra fordítja, hogy megszabadítsa Magyarországot az Orbán-rendszertől" – közölték.

Véleményük szerint az MSZP és az Együtt-PM közötti megállapodás "erős talapzata lesz 2014 tavaszán annak a széles – a mai bizonytalanokat is magába foglalni képes – választói koalíciónak", amely leváltja az Orbán-kormányt.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 25. 08:34 | Sorszám: 33
Nem vezet többet műsort Kuncze Gábor a Klubrádión, miután szerdán politikusként szerepelt az ellenzék nagygyűlésén - derül ki a rádió közleményéből.


Szünetelteti a közös munkát Kuncze Gáborral a Klubrádió, ahol a volt SZDSZ-elnök műsorvezetőként dolgozott. A rádió Facebook-közleménye szerint azzal, hogy Kuncze Gábor felszólalt az ellenzéki demonstráción az október 23-i ünnepen, a média színpadáról átlépett a politika színpadára. A kampányhoz közeledve a médiumokra még szigorúbb szakmai és etikai szabályok vonatkoznak, mint máskor - indokolja a rádió, hogy miért válnak meg tőle, azt is hozzáteszik azonban, hogy szurkolnak neki és visszavárják.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 25. 08:29 | Sorszám: 32
Nehezen viselik az MSZP és az Együtt–PM Szövetség politikusai, hogy a DK-sok Mesterházyba fojtották a szót. Egy szocialista elnökségi tag szerint Gyurcsánynak nincs létjogosultsága a demokratikus ellenzéki összefogás soraiban.


Nem nyugszanak a kedélyek a baloldali ellenzék soraiban. Most éppen azért estek egymásnak az ellenzéki pártok, mert közös október 23-i rendezvényükön Bokros Lajos, Kuncze Gábor, Fodor Gábor és persze Gyurcsány Ferenc kritizálta az MSZP és az Együtt–PM Szövetség által október 22-én aláírt ellenzéki megállapodást. A másik – ennél súlyosabb – ok pedig az, hogy Mesterházy Attilába fojtották a szót a Demokratikus Koalíció szimpatizánsai.

Megállítani Gyurcsányt, de hogy?



A Hír TV információi szerint Gyurcsány Ferenc személyesen egyeztetett Kuncze Gáborral, hogy az ellenzéki pártok közös nagygyűlésén tiltakozni fognak az MSZP és az Együtt–PM választási együttműködése ellen. Gyurcsány tagadja a szervezett akciót – a Hír TV összefoglalója.
A szocialisták – ahogy az Facebook-bejegyzéseikből kitűnik – meglehetősen keményen fogalmaztak az Origónak Mesterházy esete kapcsán. „Gyurcsánynak nincs létjogosultsága a demokratikus ellenzéki összefogás soraiban” – mondta az MSZP egyik elnökségi tagja, aki szerint az önzésnek és az egoizmusnak is van egy határa, amit szerinte Gyurcsány átlépett. Sőt szerinte a DK-elnök „nem a demokratikus oldal partnere, hanem Orbáné. Hogy erről megállapodtak-e, vagy csak véletlenül hajtja a malmára a vizet, azt nem tudom, de a szereplése egyértelműen a kormányoldalt segíti”. A névtelenségbe burkolózó politikus ugyan nem tudja hogyan, de megállítaná Gyurcsányt. Egy másik MSZP-s – ugyancsak név nélkül – úgy vélekedett volt elnökükről, hogy megosztó politikus, aki ha beáll az élbolyba, akár többet vihet, mint hozhat.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 25. 08:21 | Sorszám: 31
Vona rulez. Ez jó kis válaszlevél.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 16:44 | Sorszám: 30
„Elképesztő! Levelet kaptam a DK-tól, hogy lépjek be! Válaszoltam nekik!” – írja Facebook-oldalán a Jobbik pártelnöke.

Gyurcsány Ferenc pártjától kapott ma e-mailt Vona Gábor, amiben megkérték, hogy csatlakozzon a Demokratikus Koalícióhoz. A Jobbik elnöke pedig válaszolt, nem igazol át Gyurcsányhoz.

Egy központi címről érkező tucatlevelet kaphatott Vona, amiben azt írják neki, hogy remélik, hamarosan mint DK-tagot köszönthetik, addig is várják észrevételeit, ötleteit, kritikáit. A Jobbik elnöke pedig, ahelyett, hogy egyből kitörölte volna a levelet, válaszolt, nagyon ráérhetett.

Fotó: Neményi Márton

„Megkaptam eltévedt levelüket, amit lehet, hogy viccnek szántak, lehet, hogy provokációnak, de mindegy is. Elég rosszul mehet a tagtoborzás, ha már nekem is invitáló levelet kell küldeniük” – kezdi Vona, majd azzal folytatja, bízik abban, hogy megértik a DK-nál, hogy miért kell visszautasítania a megkeresést,. Ugyanis emlékszik arra, hogy kik tették tönkre Magyarországot. „Elég nekem Gyurcsány Ferencet a Parlamentben látnom” – hárított.

De ha már kérték tőle, akkor küld észrevételt és ötletet Vona, utalva az ellenzék között kirobbant civakodásra.

„Nagyon örülök neki, hogy egymást eszik Bajnai Gordonnal, Mesterházy Attilával és a többi nemzetromboló baloldali morzsával. Mivel mindenféle értelmes program híján vannak, semmilyen elképzelésük és javaslatuk nincs a jövőre, csupán a hatalmat akarják visszaszerezni, így önöknek nem maradt más, mint az, hogy azért a néhány képviselői helyért megfojtják egymást. Őszintén kérem, ne hagyják abba! Ne hagyják abba, amíg mind el nem tűnnek a politika süllyesztőjében! Ezzel egyszer végre tehetnének valamit az országért is! Én meg kérek egy kávét. Tejjel, két cukorral...” – humorizált a pártelnök.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 11:08 | Sorszám: 29
A Fidesz jelöltje nyerte a megismételt időközi önkormányzati választást a bajai 3-as számú egyéni választókerületben, Kovács Csaba a 1071 érvényes szavazatból 508-at kapott. A szavazói részvétel több mint 47 százalékos volt a 32-es szavazókörben, vagyis lényegesen többen mentek el szavazni, mint három héttel ezelőtt.

Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezető elemzője a Ma reggelben elmondta, hogy a bajai voksolás egy önkormányzati szavazókörben megismételt választás volt, amiből nem lehet következtetni országos eredményre, de a választás szimbolikus jelentősége az elemző szerint nagy volt.


A szimbolikus jelentősége annak tudható, hogy erre a választásra a baloldali összefogás után került sor, így a tétje is nagy volt. Az elemző szerint a szimbolikus győzelem bizonyíthatta volna a politikusok és a választók előtt is, hogy ez egy fordulópont a baloldal számára. Arra a kérdésre válaszolva, hogy lát-e esélyt a jelenlegi baloldali együttműködés későbbi átalakulására, Mráz azt válaszolta: Mivel nem győztek, ez elbizonytalanította a szövetséget, s vannak arra utaló jelek, hogy a szeptember elején kötött MSZP-Együtt-PM-megállapodás meginogni látszik.

Mráz Ágoston Sámuel szerint minden erőforrást bevetett a baloldal, példaként említette, hogy a miniszterelnök-jelöltek személyesen kampányoltak, s a voksolást ennek megfelelően nagy médiaérdeklődés követte.

A Nézőpont Intézet vezető elemzője közölte: a bajai kampányból arra lehet következtetni, hogy 2014-ben egy intenzív kampány lesz, mivel a jobboldal és a baloldal szempontjából is rendkívül fontos. A jobboldal szempontjából azért jelentős, mert igen komoly esélyük van arra, hogy folytathassák a kormányzást, míg a baloldal szempontjából azért, mert egy baloldali vereség esetén fenntarthatatlan lesz az a rendszer, ami már 2010-ben is komoly vereséget szenvedett el, s ha 2014-ben ismét ellenzékbe szorulnak, akkor „nagyon komoly turbulenciák indulhatnak be”.

„Ha most a baloldal 4 év ellenzékiség után, nagyjából ugyanazokkal a vezető személyiségekkel nekivágva a 2014-es választásnak újra vereséget szenved, az mindent megkérdőjelezhet és egy teljesen új felálláshoz vezethet” – nyilatkozta az elemző.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 13. 16:26 | Sorszám: 28
"..Kiváló stratégia, ha az embernek nincs semmiről véleménye. Csak megnézi mit mond a párt és kész."
Buta ember az, aki AZT gondolja, hogy, mert azt teszem és tanácslom, amit, ATTÓL NINCS VÉLEMÉNYEM!Van! Nagyonis van! DEMENNYIREHOGY VAN!!!
Ámde egy dolog az, hogy valamiről hiteles, meggyőződésszerű és mélyen átélt tapasztalata,
véleménye van valakinek, és EGY MÁSIK DOLOG AZ, hogy "AZT" hol és hogyan, milyen körülményíek között látja értelmét közkinccsé tenni.
Ha a KÜLÖNBSÉGET a kettő között nem látja, nem érzékeli, NEM ÉRTI(!)--nem értette meg--mit mmondtam-írtam.
keresztkem
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 13. 16:06 | Sorszám: 27
Kiváló stratégia, ha az embernek nincs semmiről véleménye. Csak megnézi mit mond a párt és kész.
Merthogy a kérdések nem minden esetben olyan bonyolultak ám, hogy ne lehessen véleményt alkotni, nem azt kell eldönteni, hogy mikor lesz világvége.
Pl: kell-e egy több pénzt adni stadionra, mint az egészségügyi alapellátásra? Mi a véleményed? Igen van egy nem? (meg ne mondd, nem érdekel, ez csak egy példa, de remélhetőleg gondolsz róla valamit.)
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 12. 02:20 | Sorszám: 26
Ráadásul: kényszerből van ez a dolog így, nem saját választásom alapján.
A lényege: ha az egyik fél azt mondja valamire azt, hogy "az" VAN,a másik ugyanarra azt hogy "NINCS", akkor annak az állitásnak az igazságát fogadom el--kénytelen-kelletlen--AMELYIKBEN BIZOM-MEGBIZOM! Mert tételesen és tárgyszerűen sem egyik sem másik igazságot, ill. állitástartalmat ellenőrizni: NINCS MÓDOMBAN.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 12. 02:13 | Sorszám: 25
Számomra és sokunk számára "ilyen lépés" NEM LÉTEZIK.Sem "egy lépés nem" sem több NEM!
A lényeg az "ilyen"-en van.
keresztkem
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 00:19 | Sorszám: 24
Nem sok értelemmel bírsz, elvtárs.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 11. 00:11 | Sorszám: 23
"Éljen a gépi demokrácia,
Éljen a gép egyszerű fia,
Csak a mindennapi gépzsír meglegyen,
Ami mindent egy formára ken."

: http://www.youtube.com/watch?v=adN5FyJ0QA4
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 10. 23:57 | Sorszám: 22
uhh, ez nem is sötétség
az elvtársak előbújtak
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 10. 18:14 | Sorszám: 21
Akkor már értem, miért viselkedik a fideszvezérkar komcsi módra: örökölték
A legtöbbjüknek volt kitől.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 10. 00:11 | Sorszám: 20
összekevered a terminológiát a 'formológiával'
Ellenzék = minden nem kormányoldalon levő bizbasz.
Lehet akár náci is, vagy komcsiista is, vagy éppen "polgári". Tökmindegy.
A komcsi attól komcsi, hogy világosan az. Nem náci, nem libsi, nem ..
Amúgy, tök értelmetlen már a "jobboldal"-"baloldal" felosztás.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 23:44 | Sorszám: 19
iszonyat ez a sötétség ..
Még mindig!
Beszélgessetek csak Alma komcsival.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 23:37 | Sorszám: 18
"Azt azért remélem te sem gondolod komolyan, hogy 30-40 éves embereket lehet komcsizni."

Né má', vicces emberek is járnak errefelé ..
Méghogy nem LEHET! Dehogynem. Miazhogy!!!!


onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 23:28 | Sorszám: 17
Innen már csak egy lépés az igazság, annak felismerése, hogy minden politikus hazudik, mert a politika a hazudozás tudománya.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 14:21 | Sorszám: 16
A komcsizmus sajnos átörökíthető.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 09. 12:12 | Sorszám: 15
Ide is "beírom", amit egy másik topicba' már megtettem. Hogy!
A mai GAZDASÁGI ÉLET VILÁGA (DE A POLITIKAI ÉLETÉ IS): BIZALMI VILÁG! Ami annyit tesz, amelyik politikai irányultságban bízom, attól ELFOGADOM, amit mond vagy ír.Amelyikben nem bízom, attól nem fogadom el.Mert én a "kisember" mit is tehetnék mást? Ha mond valamit számomra egy gazdasági miniszteriális szakember, egy bankár vagy esetleg egy elemző szakértő: NEM TUDOM ELLENŐrIZNI tényszerűen és taxative,HOGY VALÓJÁBAN IGAZAT MOND-E(?)? Sem azt nem, hogy HAZUDIK-E? Ezért ha bízom benne--ha Fidesz-KDNP-s az ürge akkor BIZOM(!!!) BENNE--ergo: ELFOGADOM IGAZNAK ÁLLITÁSÁT! Ha pedig nem bizom benne--ha maszopos akkor persze nyilván NEM(!) BIZOM(!)--NEM FOGADOM EL azt, amit mond! Ugyanez a helyzet a számokkal, melyet egyik fél is másik is DOBÁL-HAJIGÁL összevissza. Mit tudom én, hogy az egyik szám miért hitelesebb, mint a másik. Ezért arra az álláspontra helyezkedem: HA ORBÁN MONGYA IGAZ, HA BAJNAI VAGY GYURCSÓTÁNYI: AKKÓ' HAZUGSÁG. KÉSZ, ENNYI! Erre "tanítottak" az UTÓBBI IDŐK.
KERESZTKEM
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...