13:43:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 01. 08:35 | Sorszám: 747
Szóval kiadod magadat itt echte mutschauernek, miközben harmadik generációs munkásosztálybeli vagy?
Szép dolog, mondhatom!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 01. 07:25 | Sorszám: 746
Te Magcsákó!
Tán éjjeliőr vagy, hogy mindig éccaka írogacc? Afféle kopirnyó, ál-izmos tohonya?
belopózgatsz egy irodába, és netezgetsz? Meg ne tuggyák!
kova
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 01. 02:21 | Sorszám: 745
Ha írásaimat olvasva csak azt vetted észre, hogy azok vastag betűvel vannak kiemelve, - és ráadásul ennek a jelentőségét is teljesen félreértelmezed - akkor te még a Báthkyt is felülmúlod - ez nem könnyű, hiszen ő őrökkel beszélget, de neked sikerült.
Ha megfigyelted -? - soha nem magamról írok, - ellentétben veletek - és azért írok kiemelt betűkkel, mert hozzászólásaim valóban fontos tartalommal bírnak, azonban úgy hiszem, a nagyképűséget, beképzeltséget nem a betűvastagsággal mérik, hanem inkább a tartalomban, megfogalmazásban fellelhető sajátosságok mutatnak rá az egyén személyiségére.

Nos, irományaitok tartalmát és stílusát tekintve - beleértve a tiédet is - , személyetek abszolút kimeríti a beképzeltség , nagyképűség, - és még sorolhatnám - tipusú tulajdonságokat.
kova
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. augusztus 01. 02:00 | Sorszám: 744
Bár riadtszemű sose voltam, de már felsőágyas kopár kopasz koromban is öreg, riadt iszapszemű rájákat ettem reggelire.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 18:44 | Sorszám: 743
vagyok el = vagyok-e
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 18:43 | Sorszám: 742
Úgy bizony!
(Ld. hőtágulási együtthatói lágymányosok, vasbeton)
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 18:41 | Sorszám: 741
Ja?! Kézzel könnyű!
Nekem van gyalum is, meg szallakfűrészem is.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 18:40 | Sorszám: 740
Én is értek a fához, pedig nekem csak ükapám volt ács. Egy műve még ma is áll Hajdúböszörményben...
Értek a fához, no!
Kapcsiból megmondom, hogy hajlandó vagyok el az adott darabot elfűrészelni/elhasítani, vagy hogy befér-e a tűztérbe és mivel gyújtható meg. Létkérdés. Télen.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 15:24 | Sorszám: 739
És a sugárfertőzött vegyvédelmi köpenyről a veszélyes izotópokat pedig kis nyírfaágacskával kell lesöprögetni...
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 15:23 | Sorszám: 738
hmm...
Eddig csak arról hallottam, hogy a bükkfát szilárdsági megfontolásokból tölgyfa hegesztőpálcával kell hegeszteni.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 15:21 | Sorszám: 737
Idézet:
Egy tudós jött, hogy tiltakozzon, mert úgy vélte, hogy a Mester fogalmakat elítélő véleménye - a fogalmak nélküli tudással szemben - sértő a tudományra nézve. A Mester mindent elkövetett, hogy megmagyarázza, ő a tudomány barátja.
- De - mondta - azért jobb, ha a feleségedről való ismereted meghaladja a tudomány fogalmi tudását. (AdM: Abszurd egypercesek)
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 15:20 | Sorszám: 736
hát azért ez már nem akkora vasziszdasz, ugyanis a láb méretezése a tudomány (határterülete)
Egyszer régesrég egy öreg asztalos mesélte inasélményeit az I. VH körüli időkből. Akkor még - a kézműves szakmákból tán utolsóként - léteztek az asztalos céhek és a mestervizsga feltételeihez hozzátartozott a "vándorlás" is. Nos amikor egy-egy ilyen vándorlegény megérkezett az öreg mestere általában egy egyszerű (semmi hajlított, vagy egyébb módon huncut) szék elkészítését adta felvételi munkának. És bizony nem egy jelentkező elbukott, sőt általában a legbüszkébb, legnagyobb szájúak, akik már a szék hallatán elkezdtek zúgolódni, hogy ilyen primitív munkán akarják megméretni a hatalmas tudásukat.

Ha belegondolsz, bizony nem egy egyszerű dolog. Kecses legyen, de extrém teherbírású, miliméter pontosan kell dolgozni, mert különben billeg, stb.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 13:26 | Sorszám: 735
Én meg majdnem készítettem bükkből tölgyfát, lombfűrésszel
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 12:27 | Sorszám: 734
A lábakat egy régi székből vettem. Lecsiszoltam. Azért ahhoz, hogy széklábakat készítsek pallóból, kéne valami gép is (a hajlításhoz gőzölőberendezés....).
Készítettem hozzájuk összekötőket, véstem-ragasztottam, kész volt a váz. Vágtam hozzá ülőkét, azt már csavaroztam. A háttámla megin saját lopmány másik régi székről. De nem ám szögeltem, azt is bevéstem és ragasztottam a helyire.
De padot is készítettem már, csak nem találtam hajlított lábat, ezért elég kényelmetlen.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 12:09 | Sorszám: 733
Off
a szék azért nem semmi (már ha nem abból állt a szék csinálás, hogy egy öreg széket megragasztottál)!
Úgy néz ki, hogy egy semmiség, de a legkomplikáltabb bútor.
Persze nem a bútorgyári sorozatgyártás, hanem szépen kézzel, fűrésszel, gyaluval...
On
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:35 | Sorszám: 732
A véremben van egyébként!!!! Már csináltam asztalt, széket is. Értek a fáhó'! pedig nem tanultam, és - sajnos!!! - nagyapámtól se lestem el élőben semmit. De nézegetem a bútorait, polcait, és rájövök, hogyan csinálta.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:28 | Sorszám: 731
Nem tudom igazán... talán szombaton nem kell kovát olvasnod.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:25 | Sorszám: 730
Én ács unokája vagyok. az is valami jó, ugye?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:10 | Sorszám: 729
Jó, hogy itt vagy, ono mester

Állítólag az ács fia kifejezés a héber misztikában vagy hol tanult embert jelent.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:08 | Sorszám: 728
Biztos ács a szakmája.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:08 | Sorszám: 727
Hogy bátortalanul visszatérjek az eredeti dologhoz, amit kujtorgóval pedzegettünk... Van valami ötletetek erre az adóvevő-dologra? Nem értek hozzá, de valszeg kell hozzá egy oszcillátor, egy antenna, valami modulátor...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:05 | Sorszám: 726
off Gyanús nekem ez a HAME. Egyre sűrűbben fején találja a szöget. on
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:38 | Sorszám: 725
Nem tudom egy az egyben elvetni a gondolatot...
De az is lehet, az ufók hozták.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:36 | Sorszám: 724
Gondolod, hogy a Heccbollah küldte?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 09:35 | Sorszám: 723
Meséltem már a Dyras-jégkorszakról? Az utolsó felmelegedés megindulása UTÁN egy hirtelen, erős lehűlés következett, és ennek határát jelezte a Dyras elterjedési határa.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...