15:33:38
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:10 | Sorszám: 729
Jó, hogy itt vagy, ono mester

Állítólag az ács fia kifejezés a héber misztikában vagy hol tanult embert jelent.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:08 | Sorszám: 728
Biztos ács a szakmája.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:08 | Sorszám: 727
Hogy bátortalanul visszatérjek az eredeti dologhoz, amit kujtorgóval pedzegettünk... Van valami ötletetek erre az adóvevő-dologra? Nem értek hozzá, de valszeg kell hozzá egy oszcillátor, egy antenna, valami modulátor...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 10:05 | Sorszám: 726
off Gyanús nekem ez a HAME. Egyre sűrűbben fején találja a szöget. on
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:38 | Sorszám: 725
Nem tudom egy az egyben elvetni a gondolatot...
De az is lehet, az ufók hozták.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:36 | Sorszám: 724
Gondolod, hogy a Heccbollah küldte?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 31. 09:35 | Sorszám: 723
Meséltem már a Dyras-jégkorszakról? Az utolsó felmelegedés megindulása UTÁN egy hirtelen, erős lehűlés következett, és ennek határát jelezte a Dyras elterjedési határa.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:26 | Sorszám: 722
Leginkább azt vettem észre, hogy nem bírsz leszokni arról a rossz szokásodról, hogy az összes megjegyzéseid, még a technikaiakat is, kövér betűkkel - azaz kiemelten, azaz mintha rendkívül fontosak lennének - követed el.
Ez egyrészt roppantul zavaró, másrészt nagyfokú nagyképűségről (beképzeltségről) tanúskodik.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:25 | Sorszám: 721
A kedvenc topikjaidat elfelejtetted ideírni, de már sajnos lejárt a válaszadásra fordítható idő.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 09:23 | Sorszám: 720
Szerintem elég szürrealista dolog úgy gyorsítani a vonatot, hogy valaki belülről nyomja a vagon falát. Azért teccik.

kova, ha soul-t írok, akkor észreveszed, hogy hozzá kell szólnod? Vagy csak a spiritre ugrasz?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 08:34 | Sorszám: 719
Innentől Dyras-nak foglak híni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 08:34 | Sorszám: 718
Lépjünk fel a csákó ellen. Nehogymá szívasson bennünköt! Öreg iszapszemű rájákat a riadtszemű, felsőágyas kopár kopasz!!!!
Öreg rozmár nem vagoníroz már!
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 02:07 | Sorszám: 717
Sajnos elég sok a necces válaszod, értékén is szoktam kezelni, és jókat röhögök.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 02:05 | Sorszám: 716
Nem volna az jó, ha késöbb kapcsolódnék be, hidd el!

Én inkább neked tanácsolnám, hogy kellően kellene olvasnod, és csak azután kellene bekapcsolnod a szöveggenerátort.
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 31. 01:54 | Sorszám: 715
Bizonyára észrevetted, hogy ebben a topicban is - címe ellenére - nem általam kezdeményezett okokból eredően keveredtek olyan témák, hozzászólások, melyeknek vannak teológiai vonatkozásai - te magad is boncolgatod a lélek kérdéseit - , és én mindig ezen írásokra reagálok.

Bizonyára nem sértelek meg vele, ha felhívom a figyelmedet arra, hogy én is éppoly joggal szólhatok hozzá bármely adott témához, akár a többiek, avagy te magad.
Én szívesen látom hozzászólásaidat kedvenc topicjaimon ,
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 16:37 | Sorszám: 714
Az előző válaszom sajnos elég necces. Kezeljétek értékén. Röhögjetek
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 16:36 | Sorszám: 713
ono, természetesen kihagytam a körülbelült. Viszont Konfuciusz érdemeit már kevésbé tartom nagyra, de ennek oka az lehet, hogy nem ismerem kimerítően a tevékenységét.

off Igaz, az a szó, hogy erkölcs, egy kicsit mindig furán hangzik, mert sok esetben helyről helyre változhat, intuitíve mégis van képünk róla földrajzi helytől függetlenül. on
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 16:32 | Sorszám: 712
Akkor rendben. Lehet, hogy egyelőre olvasnod kellene, aztán csak egy idővel később bekapcsolnod a szöveggenerátort.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 16:30 | Sorszám: 711
Azt rendkívül nehéz elfogadni és megérteni az embernek, hogy számára teljesen felesleges azon információ birtoklása, hogy a testében hol helyezkedik el pontosan a lélek

Sajnálom. HAME 705 és 708 az, ami közelebb áll hozzám. Pedig milyen jó lenne, ha Te mondhatnád meg, mi legyen számunkra érdekes és mi nem...

Mt5,6 Ismered?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 16:25 | Sorszám: 710
Vazz. Kösz a támogatást!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 13:30 | Sorszám: 709
"A Demokritosz előtti idők görög gondolkodóinak tanai (pl. Herakleitosz) pedig semmiben nem térnek a távol-keleti gondolkodástól (Lao-ce, Csuang-ce)."

Ez nagy vonalakban igaz.
Azonban Kína annyiban volt szerencsésebb, hogy jött egy Konfuciusz. Aki meghagyta Lao-ce taoizmusát az egyéneknek ( vallás, misztika, filozófia ), viszont az állam és társadalom, valamint a családok számára a gyakorlatban is felhasználható erkölcstant alkotott.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 13:07 | Sorszám: 708
Nézd a Hittudomány fórumon azt hordasz/hordotok össze - alkalmasint akár az ostobaság határán túli szinten is - amit akartok, nem fogok beleugatni, se bolddal, se kurzívával, se nagybetűs kiabálással, sőt leginkább sesehogy.
Az a téma számomra egyrészt érdektelen, másrészt az ismeretterjesztési szint felett nem értek hozzá, harmadrészt tiszteletben tartom másopk vallási meggyőződését (amíg valami erőszakos hittérítő szándékom ellenére nem akar megtéríteni), tehát a kedvenc topicjaidat ugyanúgy nem fogom bekiabálásokkal zavarni, ahogy a templomajtón sem kiabálok be.

Tiszteletedet tehát leginkább azzal nyilváníthatnád ki, ha a kinyilatkoztatási vágyadat a megfelelő topicokra korlátoznád. Ez itt a "Határterületek a tudományban" topic, ahol a címet eddig mindenki a természettudományok határán lévő területnek értelmezte.
S talán maradhatnák ennél a továbbiakban is.
Nemcsak félkövérrel, de normállal is...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 30. 08:20 | Sorszám: 707
Ha megtennéd, hogy nem bolddal nyomatod a hozzászólásaidat, még tán el is olvasnám ...
kova
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 29. 20:14 | Sorszám: 706
Ha bármely, általam leírt, számodra érdektelennek tűnő témához kapcsolódóan megosztanád velünk a te nagyrabecsült, érdekes gondolataidat, az nem lenne érdektelen a számomra.

Én minden hozzászólást - köztük a tiédet is - tisztelettel olvasok végig.
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 29. 19:08 | Sorszám: 705
"...valóban tettem egy érdekes megállapítást..."

Tévedés. Eddig egyetlen érdekes megállapítást sem tettél, a teljesen érdekteleneket viszont folyamatosan bolddal.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...