21:50:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:45 | Sorszám: 259
Nem válaszoltál a magyar vizslák pulikkal történő "fertőzésére".
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:21 | Sorszám: 258
Tapasztalati úton mondom, hogy nekem 1 azaz 1 darab barátnőm volt összesen, aki alacsonyabb volt nálam, a többi mind magasabb. Volt, aki egy tenyérnyivel is. Nem minden a magasság.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:18 | Sorszám: 257
""Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Márpedig a dinári típus minimum 10 centivel magasabb az átlag turáninál.
Mégsem borult minden.""

És ez annak köszönhető, hogy vannak magyar fiúk is, akik nem szeretik a colinger dinári lányokat (vagy azok a töpörtyű magyar fiúkat).



Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:14 | Sorszám: 256
Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Hol lakik az a Prokrüsztész, akinek 2.10m hosszú az ágya?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:12 | Sorszám: 255
Jaja!! Gondoltam, hogy ilyen értelemben használod.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:11 | Sorszám: 254
"a dinári és a magyar jelleg között erősebb a különbség, mint hogy egyformán preferálja őket egy választás előtt álló fiatal,"

Én ezekhez a dógokhoz nem értek.
Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Márpedig a dinári típus minimum 10 centivel magasabb az átlag turáninál.
Mégsem borult minden.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 22. 14:10 | Sorszám: 253
Sejtem, mi lehet benne... dogon-magyar szolidaritás, multiszálas DNS-lánc... Ajánlott film: Az ötödik elem, amelyben Bruce Willis a hidrogén, hélium, lítium és berillium után felfedezi a bórt...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:09 | Sorszám: 252
A cro-magnonid egy antropológiai embertípus.
Közép-Európára jellemző, legnagyobb arányban a bajorok, csehek, szlovákok között fellelhetőek. "Őshonos" európaiak.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:06 | Sorszám: 251
Hajaj!!!
Szívesen be is másolnám a czikket, mert van benne pár érdekes feltevés, de amúgy baromságnak tűnik, és elég hosszú is...
Mondjuk offtopiknak legalább nem oftopik.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:03 | Sorszám: 250
Bakker, akkor a 243-mal nagyon ott voltam!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:03 | Sorszám: 249
Genetikailag nem, hisz arra nagyon kevés negyvenezer év. Antropológiailag, úgy igen. De az nem a természetes, hanem a nemi szelekció műve.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:01 | Sorszám: 248
Érdekes. Beütöttem a gugliba, hogy cro-magnoni ősember, és az első cikk ami kijött, kb. ufómagazinos volt, és a többi 10 is...
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:55 | Sorszám: 247
Valahogy így gondoltam, illetve úgy, hogy szó szerint vett krómanyoniak nincsenek, hiszen, továbbfejlődtek valamelyest, nem?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:49 | Sorszám: 246
SZVSZ más-más értelemben használjátok a kromannyoni kifejezést. Te úgy érted, cr.-i az Európát úgy 40-45 ezer éve meghódító, a neandervölgyit kiszorító embertípus.
Ezek egy része Észak-keletre vándorolt, majd onnan a népvándorlások korában visszatért és behatolt Európába. A Te felfogásod szerint ők is cr.-iak, de Onogur őket már - gondolom - turániaknak nevezi, cromanyoninak csak az ittmaradt ősöket tekinti.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:43 | Sorszám: 245
""Ha igazad lenne, akkor a mai csehek nem lennének többségében cro-magnoniak, hiszen a számtalan népvándorlás kellett volna, hogy változtasson rajtuk valamit, de ez nem történt meg. Ugyanaz a népesség él ott, mint tízezer éve.""

Ez volt az én eredeti állításom: lehet folyamatos, vagy sokszori a bevándorlás; ha egyszerre nem nagy arányú, nem változtat az eredeti jellegeken.
pont ezt mondtam, nézd csak vissza.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:41 | Sorszám: 244
Na, közelítünk egymáshoz.
Igazából nem a történelemnek kellett volna másképp alakulni ahhoz, hogy egyik vagy másik jelleg uralkodjon: egyszerűen annál az egyszeri keveredésnél nagyobb kellett volna legyen a számbeli különbség, és akkor színmagyarok lennének azóta is. Az ehelyett kialakult hibrid jelleg körül oszcillál a tényleges kinézet.
Másrészt, csendben hozzátehetjük, a dinári és a magyar jelleg között erősebb a különbség, mint hogy egyformán preferálja őket egy választás előtt álló fiatal, ugyanakkor kisebb annál, mint hogy teljesen elutasítsa.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:33 | Sorszám: 242
Visszaszívva a cro-magnoni. Most olvasom, hogy mindannyian cro-magnoniak vagyunk. Vagy mi a szösz. Hogy van ez?
Bocs, hogy ilyen tájékozatlan vagyok, de hirtelen megzavarodtam.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 22. 13:33 | Sorszám: 243
Nézzünk csak körül jól a Kárpát-medencében!... Mégis a Szíriuszról jöttünk?
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:30 | Sorszám: 241
A csehet cro-magnoniak? Ez mit jelent? Mi milyenek vagyunk?
A cro-magnoni meg a neander-völgyi fajta állítólag nyom nélkül kipusztult, nem?
Vagy csak a neander-völgyi?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:27 | Sorszám: 240
Ennél azért árnyaltabb a kép.
Volt egy egyszeri hirtelen keveredés, amikor is kialakult a kábé 80:20 arány a magyarok javára. Onnantól kezdve kissé erősödött a turáni-pamíri, majd a török hódoltság kezdetén délről beáramló népesség miatt a dináriak erősödtek. Ezer év viszonylatában az arányok mára ugyanakkorák, mint a honfoglalás idejében.
Tehát semmi sem utal arra, hogy a 20%-os dinári idővel teljesen beolvadt és eltűnt volna, ha a történelem másképpen alakul.
Ha igazad lenne, akkor a mai csehek nem lennének többségében cro-magnoniak, hiszen a számtalan népvándorlás kellett volna, hogy változtasson rajtuk valamit, de ez nem történt meg. Ugyanaz a népesség él ott, mint tízezer éve.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:11 | Sorszám: 239
Már megint.....homályos vagyok.

Várjál, foglaljuk össze.
Jöttek a magyarok, és keveredtek Somogyban a dináriakkal, Szatmárban meg a baltiakkal.
Innentől 3 lehetőség van (maradjunk Somogy példájánál):
- a magyarok voltak többségben, és magyar típusú lett a lakosság
- a lakosság a maihoz hasonló kevert jellegű lett (akkor, a hirtelen egyszeri keveredés hatására)
- a helyiek voltak többen, és dinári jellegű népesség lett.

Ha a középső eset forog fenn, akkor világos, mint a Nap, hogy igazam van, merthogy akkor azóta egyforma az antropológiai típus, pedig nyilván keveredtek a szomszédos dinári- és magyar lakossággal.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 12:49 | Sorszám: 238
Éspedig miért?
Mert nem keveredtek.
Iszen pont ezt mondom.

(Az "érthető-e" kitétel nem a képességeid megkérdőjelezése miatt volt, hanem hogy én elég világosan motyogok-e?)
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 12:40 | Sorszám: 237
Naggyábúl felfogtam...

A helyzet az, hogy amikor ( mikor? ) bégyüttek a magyarok, nem az üres pusztaságot szállták meg, hanem tanáltak itt szép számú "őslakosságot".
Somogyországban dináriakat, Szatmárban meg kelet-baltiakat.
Oszt elkezdtek keveredni. Mivel a magyar mindenhol többség volt: többség is lett.
DE, az Árpád-kortól napjainkig megmaradt a magyarság összetételének regionális különbözősége, tehát a dináriak is megmaradtak Somogyban, ahogy a szatmári tirpákok is megőrízték kelet-balti jellemzőik egy részét.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 12:33 | Sorszám: 236
Nemtom, érthető-e? Az, hogy Somogyban most van 10 vagy 20% dinári, az semmi.
Ha az lenne az uralkodó, akkor lenne érdekes. Pláne, ha mellette azt is bizonyítanád, hogy semmiféle elkülönülés nem volt.
Nyilván a szomszédos területek között folyamatos a géncsere.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 12:31 | Sorszám: 235
Ne haragudj, de egyáltalán nem mondasz ellent az én állításomnak.
A somogyi dináriak hányadik generációs betelepülők? Vannak-e egész dinári típ. falvak? A Honfoglalás korában milyen arányban fordultak elő, és azóta hogyan változott ez az arány?

Az, hogy most sok dinári van arrafelé, önmagában semmire se bizonyíték.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...