08:25:00
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Marx Károly prófétai habilitációja
... Elejére 1. lap 
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 13:13 | Sorszám: 215
Upadéso hi murkhánam prakopaja na santajé. A tanítás az ostobának megrázkódtatás, nem megnyugvás.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 24. 12:36 | Sorszám: 214
Elolvasva ezt a nagyon bölcs okfejtést arra jutottam, hogy például csak akkor juthatunk előbbre ha megvizsgáljuk, hogy a MIT JELENT a "MINDEN EMBER EGYENLŐ" kijelentésben az, hogy "EGYENLŐ"? Ezekután továbbá arra--hogy ha az "egyenlő"-ben netán valamennyire túljututtunk és valahogy-valamiféle közös nevezőre vergődtünk, akkor egyeztetnünk kell azt, hogy MIT JELENT az, hogy "MIT JELENT?" Azt hogy Ön van én mit értünk ott "bele"--egyik vagy másik szó jelentéstartalmbába? Aligha...Igy azután csak lassan lehet előrehaladni, ha lehet egyáltalában, mert még azt is meg kéne vizsgálni, mi az hogy "előre"?
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 24. 11:22 | Sorszám: 213
Nagy irodalmat ajánlanék hozzá, mert nincs időm kifejtetni. Röviden annyit: A szó: kaszt nem egészen jó, 'sajátút'? talán ez lenne a jó? Mert a kasztrendszer ötezer éve dekadens és nem a tradicionális értelemben működik. Ezért is volt, hogy már Buddha mondta: Mindenki elérheti a buddhai rangot, ha egyedül a szívében keresi Buddhát (az idézetben az van a 'hentes is', vagyis a legalsó kasztbéli is) Csakhogy ezt nem értették meg és a nagy francia elsötétedés óta egyre inkább nem értik.

Atyám házában sok hely van, Isten nem személyválogató, de kövessetek engem - mondta ugyanezen okból az Ács Fia. Magától nem lesz, csak ha 'újraszületik' (kétszer született dvidzsa = beavatott) (l. Nikodémussal a párbeszédet). Mert ez nem azt jelentette, hogy 'minden ember egyenlő'. Az, hogy ez nem igaz - csak a jog előtt egyenlő, továbbá joga van az Útra rátalálnia és azon eljut Istenhez - azok is tudják aki tele torokból hangoztatják lépten-nyomon. Nem egyenlő. Annyira nem, hogy mind a több mint hét milliárd más és más. Van egy saját útja, és azt kellene megtalálnia és haladnia. A kasztbeavatás pedig ennek a 'sajátútnak' (svadharma)a (szellemi vezető, mester segítségével való) megtalálását és a megerősítését jelenti. De ugyanezen maradványa volt, hogy amikor a hűbér úr a hűbérest felfogadta, megcsókolta, egymásnak hűséget esküdtek, vagyis a segítségével fogja az Útját járni,rajta keresztül realizálja az útját. (Hogy ebből mi lett, hogy alakult a mezőgazdaság, a földmíves, mióta a miénk a föld, a munkások, proletárok sora, mióta miénk a gyár, abba már nem lehet könnyek nélkül belegondolni.)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 08:29 | Sorszám: 212
Köszönöm.
Abban segíthetnél, hogy miféle beavatáson kell átmennie az embernek, hogy a harcos kaszt
tagjává válhasson ?
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 22. 07:33 | Sorszám: 211
Aludtam rá egyet, és úgy találom, nyugodtan akaszd vissza a falra Marx képét. De ha a fejedre esik, engem ne okoljon senki. Szóltam.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 21. 09:14 | Sorszám: 210
Ezt a mi világunkat a pénz vezérli, éspedig rossz irányba.
Igaza volt Názárethy és von Marx uraknak, hogy a pénzhatalmat meg kell dönteni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 20. 07:23 | Sorszám: 209
OFF Laár buddhista, ha jól tudom.

Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 19. 17:44 | Sorszám: 208
m.v. = mint vendég, mert sejtésem szerint Besenyő úr inkább a kabarett világában fejti ki
magát, mintsem a mély filozófiában.
Ezzel együtt, a 2 x 2 igazságából mit sem von le, hogy ezt az igazságot már az első ált.
isk. tanulók is képesek belátni.
Mindenesetre érdemes volna újból áttanulmányoznunk Réz Márton Semmi könyvét, biztosan ő
is említi, csak átfutottunk rajta.
Még érdekesebb volna azt kinyomozni, hogy a semmiből teremtés téveszméje honnan származik ?
Hiszen az nyilvánvaló nonszensz.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 17:10 | Sorszám: 207
A MINDENKITŐL IS TÖBBET: AZ EGÉSZ VILÁGOT..a tenyeremnél is jobban. Ám ezt a Bélucit mégsem...
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 16:56 | Sorszám: 206
Dehogynem, te mindenkit ismersz.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 16:44 | Sorszám: 205
Nem ösmérem essztet a Béla nevű HÖLGYET
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 16:27 | Sorszám: 204
Bélát se hagyd ki!
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 16:10 | Sorszám: 203
És akkor még egy szót sem szóltunk az Irgalom Kertész Ágnes-éről.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 16:08 | Sorszám: 202
Amikor arról volt szó, hogy Németh László Nobel-díjas lehet, akkor az Égető Eszter-t tüntették volna ki a Nobel díjjal.Ez 1958-ban volt, és sajnos akkor Ivo Andric: Híd a Drinán c. műve kapta, Németh Égető Esztere helyett. Mellesleg maga Németh László IS(!) az Égető Eszter-t tartotta a legsikerültebb művének.
Nálam az Iszony és az Égető Eszter egy szinten van. Azzal a különbséggel, hogy amíg Égető Eszter egy, a küzdelmet--életküzdelmet--megvívó hősnő győzedelmes harcot vív meg, addig Kárász Nelly az Iszony hősnője elkbukik. Eszter derűs, Nelly tragikus--ám mndketten nagyon hitelesek és nagyon vonzóak.
vanna16
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 15:56 | Sorszám: 201
a humor , ha nincs túlszerepelve, túljátszva jobb ( szerintem)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 15:51 | Sorszám: 200
Azért a Besenyő Család meg a Való világ közt rengeteg oktávnyi különbség van. Utóbbit még fogadásból se nézném.
Németh Lászlót én is szeretem, bár érdekes mód nem a legnépszerűbb Égető Esztert, hanem az Iszonyt, a Bűnt meg a Gyászt. Az Első meg az utolsó Stephen Kinget megszégyenítő horror, ugyanakkor ordít róla a való élet, a magyar falu élete.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 15:29 | Sorszám: 199
Tetszik tudni T. mdp, ez a televíziós "kvíz műveltség olyan" hogy valakinek Besenyő Pista bácsi jut az eszébe--eseleg rólam-- miközben a normáls ember én: sokáig azt se tudtam ki az a Besenyő Pista bácsi. Merthogy önökhöz képest én: gyakorlatilag nem nézek TV-t. És mellesleg: örömmel nem nézek, merthogy inkább Thomas Mann-t és Németh László-t olvastam-olvasok TV-nézés helyett.
Aktiv középiskolai mérnöktanár koromban órán a diákok megkérdezték tőlem mondjuk ilyen stilusban--az idő "elcseszése" és a felelés elől való elmenekülés okán--hogyasszongya mondjuk: "Tanár Úr! Mit tetszik szólni ahhoz, hogy a Szabi meg a Mancus újra együtt járnak a Való Világ 4-ben?" Oszt' én meg megjátszottam előttük a bazári majmot, miközbe' asse tudtam, ki az a Szabi meg a Mancus--mondjuk.Merthogy ma sincs halovány gőzöm arról voltak-e ilyen nevű szereplők egyáltalában. Mint ahogy ma sincs halovány fogalmam arról, ki a túró az a "Besenyő Pista bácsi" csak itt--meg másutt is-- "fórumozva" oly' sokan emlegetik-fölemlegetik, hogy minmum annyit tudok róla, hogy a TV-ben valahol-valamikor--prehisztórikus korokban-- volt valami ilyen nevű "figura"-rémalak etc...etc.. akit így hívtak.Akivel kapcsolatban persze szerény személyemre ásszociálnak baszogatás céljából. De inkább forditva! Rólam asszociálnak a Besenyő Pista bácsi nevű "rémalakra"....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 11:50 | Sorszám: 198
Azóta már volt O.Sz.T. István is!!! (Otthon Szülést Támogató)
tótumfaktum
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 10:38 | Sorszám: 197
(Az a régi neve. Má' magyarosíttatta Besenyő M.M.I.V. Istvánra,
azaz Má' Megin' Igazam Van
http://www.youtube.com/watch?v=ElZh7t0PYMM)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 10:22 | Sorszám: 196
(M.I.V. azaz, Mindig Igazam Van)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 10:08 | Sorszám: 195
Ez új volna ?
Épp az imént mondtad, hogy ezt már Besenyő m.v. filozófus úr is kinyilatkozta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 10:02 | Sorszám: 194
Őszintén szólva, meglehetősen homályos nekem ez a Te eredetmítoszod.
Eddig megszoktuk, hogy vagy kreacionista egy ilyen elmélet, vagy nagybummista (annak összes változatát ideértve).
De ez a Tied, ez valami új, fura elmélet, amit nemigen lehet hova tenni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 10:00 | Sorszám: 193
Az igazság a bolondok elől sincs elrejtve.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 09:50 | Sorszám: 192
...és az már nem semmi!!

(ezzel a kiegészítéssel szórul-szóra Besenyő M.I.V. István)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 19. 08:52 | Sorszám: 191
Olyan nem volt, hogy Nemlét.
A Lét örök.
Ez csak a Semmi létezését cáfolja.
Dehát az nem is létezhet, mert akkor már Valami volna.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...