01:29:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 21. 12:42 | Sorszám: 164
Leginkább: meg kéne valósítani a protestáns egyházakkal a communiot.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 21. 12:28 | Sorszám: 163
Azért nagyon kíváncsi vagyok Ferenc Pápa 2016-os magyarországi programjára!
Azért mondom EZT mert tartok attól hogy a dunántúliak meg a pestiek ELHAPPOLJÁK ŐT a kelet-magyarországi katolikusság elől--úgy, mint ezt tették 1991-ben meg 1996 ban II.János Pál Pápával. NEM JÓ EZ IGY azt hiszem, bár mondom--nagyon valószínű a "dolog" ilywetén kimenetele 2016-ban is, ugyanis: erre következtetek Áder-nek a tours-i Szent Mártonra történt utalásával kapcsolatbanTudniillik hogy a dunántúliak meg a pestiek egyszerűen RÁTELEPSZENEK A MAGYAR KATOLICIZMUSBAN ÚGYSZÓLVÁN MINDENRE--esetleg Erdély számára hagyva ezt-azt--ám az sajnos ma nem Magyarország. Pedig mégiscsak kelet-Magyarország az ország területileg nagyobbik fel, s ezt még akkor is méltányolni kellene, ha ugyanez az ország-területrész igen nagy hányadban protestáns.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 13. 22:47 | Sorszám: 162
Man Gave Names To All The Animals
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 09. 23:39 | Sorszám: 161
Dylan dalok magyarul (cover) - Krisztinavárosi Credo együttes, 1985
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 08. 19:08 | Sorszám: 160
"..Isten végtelenül irgalmas." EZ IGAZ!
DE NEM HÜLYE--természetesen!
Ami annyit tesz: aki viccre "veszi" az Istennek iránta való valóban végtelen szeretetét az ŐT--a végtelenűl irgalmas és szerető Istent nem veszi komolyan.Az az Ördöggel "cimborál".És Isten végtelen szeretete és irgalma NEM TERJED KI--igenis nem(!)--az Ördöggel való barátkozásra, mert akkor Isten nem Isten lenne! Ezt azért NEM SZABAD SZEM ELŐL TÉVESZTENI SOHA! Mindezt azért látom fontosnak kihangsúlyozni, mert 'manapság sok ember ISTEN VALÓBAN VÉGTELEN SZERETETÉVEL VISSZAÉL! Igenis: visszaél! És azt azért mégsem szabad!Bizonyhogy nem! Ezt nem "divatos dolog" manapság még csak meg sem említeni, ám 'attól még "így" van és IGAZ!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 08. 11:36 | Sorszám: 159

Elhunyt a pozsonyi magyarok papja

A szlovák ferences rendtartomány egyetlen magyar szerzetespapja, Kubovics János Konrád életének 57. évében, augusztus 29-én váratlanul elhunyt.

Kései hivatás volt, atomfizikusként lépett be a rendbe. A szerzetesi és papi életre részben Magyarországon készült fel. Az érsekújvári és füleki közösség után a pozsonyi hívőket szolgálta, mint magyar lelkész. Konrád atyát a pozsonyi ferences templomban Stanislav Zvolenský pozsonyi érsek által bemutatott gyászmisét követően szülőfalujában, Nagymácsédon temették szeptember 4-én. A gyászszertartást Majnek Antal munkácsi püspök végezte. Konrád atyát közel hetven szlovák és a magyar ferences kísérte utolsó útjára.

Az alábbiakban közöljük a felvidék Remény című katolikus lap Konrád atyát búcsúztató írásaiból idézünk.

A szentmisére készülődött, de azt már nem a hívek körében, hanem a mennyei oltárnál mutatta be… Másfél évig volt a pozsonyi ferenciek temploma magyar közösségének a lelkipásztora, de már régóta ismertük őt mi, pozsonyiak, hiszen ferences szerzetesként korábban is működött a város kolostorában. Tavaly vette át a magyar hívek pasztorációját.

Szeretettel, szerényen, odaadással végezte e szolgálatot, úgy tűnt, élvezi, hogy övéi között lehet, bár egészségi állapota olykor megnehezítette munkáját. Isten jóságát, irgalmát közvetítette a híveknek, beszédeit hallgatva biztatást, kaptunk: gyengeségünk, emberi esendőségünk, hibáink ellenére mindig van remény, mindig van újrakezdés. Egyszerűen, emberien szólt. Élvezhettük finom humorát, s olykor a „sorok között” is üzent – társadalmi, politikai helyzetekre utalva. Hangsúlyozva azt, hová tartozunk nyelvileg, szívünkben.

Talán az utolsó vasárnapi szentmiséjén mondta az évek, évtizedek óta egyre fogyatkozó híveknek: tartsanak ki e közösség, e templom mellett, legyenek hűségesek, és – tette hozzá, mint máskor is -, ha jónak látják és tudnak, jöjjenek el legközelebb is.

A nagymácsédi származású Kubovics Konrád atya – aki atomfizikusként 1998-ban lett Krisztus papja – 57. életévében távozott el közülünk. A keresztségben a János nevet kapta. Keresztelő Szent János vértanúsága napján, augusztus 29-én hívta őt magához a Teremtő. (Bertha Éva)

2001 és 2008 között Füleken, a ferences kolostorban élt, házfőnök és plébános volt Konrád atya. Rövid idő alatt megkedvelték őt a helybeli hívek, mert visszahozta a régi ünnepek, körmenetek, templomi szertartások pompáját. A híre gyorsan elterjedt Fülek környékén, mert a környező plébániák templombúcsúira is őt hívták meg a plébánosok. Mindenki szavára odafigyelő, udvarias, komoly, megfontolt embernek és lelkiismeretes, szigorú, az Egyház előírásaihoz mindig ragaszkodó papnak ismerhették őt meg a hívek. Szentgyónáshoz is Konrád atyánál járultak a hívek Fülekről és környékéről, mert tapasztalt emberként, barátként adott tanácsokat, közvetítette Isten megbocsátó szeretetét. 2008 nyarán, egyházi elöljárói parancsára csendesen elbúcsúzott a hívektől, és minden hírverés nélkül ment új szolgálati helyére. A Ferences Világi Rend magyar régiójának tagjai Szlovákia néhány városában találkozhattak Konrád atyával az évente megrendezésre kerülő káptalanokon. Halálhíré megrendült Fülek és a környék lakossága. Nehéz felfogni, hogy nincs többé Konrád atya, akit nagyon sokan szívünkbe zártunk.

Az ő egykori szavaival búcsúzom tőle: „Ahová el kell menned, indulj el. Légy mindig pontos, soha ne késsél el sehonnan. Aki lekésik autóbuszról, vonatról, repülőről, bármilyen közlekedési eszközről, sokszor élete nagy, egyetlen lehetőségét szalasztja el.“

Konrád atya nem késlekedett, amikor mérnökként kezdte meg pályafutását. Néhány év múlva is felkészült volt, amikor meghallotta Isten hívó szavát, és a ferences szerzetesekhez belépve, a papi szemináriumba nyert felvételt. Tizenöt év papi szolgálat után az Élet és Halál Ura szólította, hogy ezután a szentek közösségében imádkozzon híveiért. (Bali Mária)
... http://bonumtv.hu/news//elhunyt-a-pozsonyi-magyarok-papja-4770
... www.facebook.com/pallagi.erzsebet
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 08. 11:25 | Sorszám: 158
Isten végtelenül irgalmas.
Isten az Ő imádására nézvést különösen elnéző.
Hogy mást ne mondjak: a tetvek is - igen, ezt nehezen veszi be a bögyünk - Isten dicsőségét szolgálják.
... http://forum.vectrix.hu/?f=5&t=265&m=728
Idézet:
Azt hirdeti a Nap, / azt hirdeti a Hold, / azt hirdeti a csillag, felhő, virág, szivárvány / és pacsirtadal, / hogy emberé a küzdelem a munka, / hogy emberé a küzdelem, a munka, / hogy emberé a küzdelem, emberé a munka, emberé a munka, / Istené az áldás, Istené, a nagy Istené a diadal, / emberé a munka a küzdelem. [s a coda] Istené az áldás, / Istené az áldás, /az Istené az áldás, / a diadal.

... http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:C4_mX3Wd5M4J:emmausz.fre ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 07. 18:53 | Sorszám: 157
Az ISTENI SZERETET valóban türelmes, ráadsául Fausztinanővér óta tudjuk: ISTENI IRGALOM IS LÉTEZIK Ámde! Az azért mégsem igaz, hogy a Jóistent --úgymond--"palira lehetne venni".
Ami annyit akar jelenteni: ISTENI MEGBOCSÁJTÁS BŰNEINK iránt IGENIS csak nagyon őszinte és mély BŰNBÁNAT révén van és lehet.Tehát az Isten nem valamiféle MEGBOCSÁJTÓGÉP vagy megbocsájtó automata! Ezt azért jó, ha szem előtt tartjuk!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 06. 16:03 | Sorszám: 156
A szeretet türelmes, Isten pedig - gyarlóságunk dacára - határtalanul szeret minket.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 14:47 | Sorszám: 155
Az lehet, hogy egyetértenek az "egy Istenben", dejszen PONT(!) ezért MONO-teikus-ak. ENNÉLFOGVA NEM(!) AZ A KÉRDÉS--PONTOSABBAN: A VALÓDI LÉNYEGI KÉRDÉSFÖLVETÉS-- HOGY "UGYAM MÁ', MELLIK AZ IGAZI ISTEN?!!! Hiszen ha 1, azaz egy van, akkor NINCS IS VALÓJÁBAN "MELLYIK"! Mert ha valakinek csak 1 fia van, akkor nem lehet tőle megkérdezni, hogy: haver(!), melyik fiadat szereted a legjobban?
A lényegi kérdés annak az egy Istennek a MIKÉNTISÉGE! Hogy MILYEN is valójában az az 1 Isten?
Ennélfogva rosszul tetszik "azt" tudni, miszerint minden monoteista vallás azt mondaná, tudniillik, hogy--úgymond-- az ő Istene az egyetlen igaz Isten--bár ez egy eléggé közhelyesen és lapidárisan elterjedt TÉVHIT! Inkább úgy áll a dolog valójában, hogy annak megvallásában "TÉRÜNK EL", HOGY MINDANNYIUNK EGY IGAZ ISTENÉT ki szereti ki imádja a leginkább IGAZUL? Vagy ha úgy tetszik: helyesen, Neki, Istenünknek--AKI PERSZE A TÖBBIEKNEK UGYANÚGY ISTENE, MINT NEKÜNK, mondjuk katolikusoknak--"tetsző" módon.
Másrészt az a kérdése is rossz, hogy "mmiért tűri....stb..stb" MERT: NEM TŰRI! Csak az eretnekek assziszik ho' tűri! Oszt' közbe kutyafülét!
keresztkem
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 09:08 | Sorszám: 154
Azta furmányos mindenüket!!!
És azt mivel magyarázzák, miért tűri az Isten, hogy rosszul imádják némely eretnekek?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 08:38 | Sorszám: 153
Alábecsülöd az istenhívőket.
Igenis egyetértenek abban, hogy a másik felekezet is a jó Istent imádja, csak rosszul.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 06. 08:07 | Sorszám: 152
Abban szerintem minden monoteikus vallás egyetért (naná, definíció szerint) hogy egy isten van.
De soha nem egyeznének meg abban, melyiküké az igazi.
Nem lehetne egy olyan öküméné, hogy minden vallásnak jutna egy isten? A muszlimokat Allah teremtette, a zsidókat Jahve, engemet az a bizonyos Úr, az ingyánokat Manitou ésígytovább.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 05. 16:25 | Sorszám: 151
"..Jehova és a keresztény Isten ugyanaz lenne?.."
1.) EGYETLEN ISTEN VAN, NINCS TÖBB.VISZONT.
2.Egy dolog az, hogy KI AZ ISTEN, és egy másik dolog az, hogy az ember--helyesen vagy helytelenül--mit gondol, vagy mit vélelmez az Istenről?
3.) Az emberek egy része a keresztény hittanitással ellentétes, vagy részben ellentétes ismereteket táplál önmagában a TEREMTŐRŐL: A MINDENHATÓ ÚRISTENRŐL. Ámde ez nem a TEREMTŐ hibája hanem az embereké! Mindazonáltal:
4.) A Jehova Tanúi szekta, de a Németh Sándor féle Hitgyülekezetek Szektája is igenis keresztény vallási közösségek, de inkább vallási szinezetű gyülekezetek--annyira-amennyire..Hiszen hittanitásaiknak nagyrésze--és elég jelentős részei: Teremtéstan valamennyire( de EBBEN nem vagyok egészen biztos, mert annyira nem ismerem őket, hisz' úgy hallottam:: túlteng bennük az egyoldalú és tudománytalan kreacionozmus)Szentháromságtan, megváltástan, bűnbánatról-isteni megbocsájtásró vallott ismeretek-nézetek (a 10 parancsolat), megbocsájtás, üdvözülés stb.. egyezik a normális keresztény hittanítással.
5.) Ám attól hogy az emberek ilyen vagy olyan csoportjai Isten-t különbözőképpen képzelik el, festik le önmaguknak, attól még EGY ISTEN VAN, ÉS CSAK EGY!
6.) A Vatikán számára Németh Sándor picike pont, nem foglalkozik vele külön.Ám egyben elintézi az összes ilyen szektaalapitókat azzal: hogy:
a.) AZ EGYETEMES, TEHÁT KATOLIKUS EGYHÁZON KIVÜLRE(!!!) ESNEK! másrészt:
b.) üdvözülésük ISTEN DOLGA nem a miénk--ám elvben lehetséges, mint minden nem katolikusé úgyszintén.
keresztkem
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 22:18 | Sorszám: 150
Pardon, lenne egy kérdésem -
A hites gyüli keresztény vallás?
Jehova és a keresztény Isten ugyanaz lenne? Ez abszurd hiszen erről Jézus ellenkező véleménnyel volt. Akkor hogy lehet, hogy Jézust tekintik Megváltójuknak, amikor antagonikus ellentmondás van az Istenképben.
A napokban kis időre hallgattam Német Sándort, aki arról beszélt, hogy meg kell újúlnia a kerszténységnek. Tette ezt Jézust követő prókátorként.
Vajh miként nyilatkozik erről a Vatikán?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 04. 11:57 | Sorszám: 149
"..Hoffmann Rózsa szerint az a cél, hogy minél több gyermek részesüljön keresztény nevelésben, már az óvodától kezdve. Rég elmúltak azok az idők, amikor a világnézetileg semleges oktatás alkotmányos joga volt a gyerekeknek – de hát mire van alkotmányos joga bárkinek is? A rendszerváltás utáni elátkozott liberális korszakban még úgy volt, hogy a világi állam világi oktatási intézményeket működtet, viszont finanszírozza a világnézetileg elkötelezett egyházi iskolákat is azok számára, akik keresztény (vagy más vallásos) nevelésben szeretnék részesíteni gyermeküket.

A vallási fundamentalisták egyik ismertető jele világszerte, hogy ezt a szétválasztást (világi/egyházi) nem fogadják el. A Magyarországon kormányzó fundamentalisták is el akarják törölni a határokat. A kormány nyilatkozatai és intézkedései alapján egyre inkább úgy tűnik, hogy számukra kétféle iskolatípus létezik: az egyházi fenntartású keresztény iskola és az állami fenntartású keresztény iskola."
Irja Ónody-Molnár Dóra a Népszabó mai számában.Megfeledkezvén arról, hogy az utóbbi évtizedekben FEKETÉN-FEHÉREN-FÉNYLŐN KIDERÜLT, SŐT BEBIZONYOSOSDOTT: VILÁGNÉZETILEG SEMLEGES OKTATÁSI RENDSZER NINCS(!) ÉS NEM IS VOLT SOHA SEHOL, legföljebb liberálisék "azt" hitték, hogy van, ergo: belesúlykolták a Világba ezt a tévhitet.EGYRÉSZT.
Másrészt a cikkíró hölgy másik fundamentális tévedése az--mellesleg: minden marxista szellemi emlőn nevelkedett értelmiségié ugyanez--hogy a keresztényt az különbözteti meg a nem kereszténytől, hogy a keresztény, persze: a nem keresztények felfogása szerinti értelemben, MAKULÁTLAN, BŰN ÉS HIBA NÉLKÜL VALÓ EMBER, mígnem a nem keresztény az gyarló és csak a nem keresztény gyarló.MEGSÚGJUK Ónody-Molnár Dórának: a keresztény ember IS(!) gyarló sőt, nem is lehet más, még továbbmenve: gyarlóságáról maga a Jóisten is meg van győződve.A különbség csak abban van a két embertipus között, hogy a keresztény a Biblia szellemében és a keresztény hit-tanítás szerint TÖREKSZIK A JÓRA! Mignem a nem keresztény--jó esetben--más elvek alapján.Már ha törekszik....
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 22. 11:35 | Sorszám: 148
Tipikus liberáldemagóg cikk jelent meg a mai NépszabadságONLINE-on "Álszentistván" címmel Hargitai Miklós tollából.A "nagyokos" cikkíró azon "bölcseleg", hogy hát hogyafranba' is lehet az, hogy a 'zorbán ott vót az augusztus 20-i Szentjobb körmenet szentmiséjén, mikor:
1.) Úgymond "KISZ titkár" vót, meg ifjúkommunyista--a "rendszerváltás hajnalán"; másrészt:
2.) Úgye Ő--a 'zorbán--testvérek közt is református, az önéletrajza szerint.Márpedig mélytudású cikkírónk szerint a protestánsoknál ugyi' nincsen szentek tisztelete, meg efféle katólikus ceremóniális marhaságok.....etc..etc...Hát idefigyejjen Hargitaikám!
Ha ojjan nagyokos, akkó' tunnia köllene bammeg, ho':
1.) A KATOLIKUS KERESZTÉNYSÉG EGYIK LEGFONTOSABB-ha nem "A" legfontosabb-- ATTRIBÚTUMA A MEGBOCSÁJTÁS!!! HOGY MINDEN, AMI AZ ISTEN ELŐTT JÓ ÉS SZÉP ÉS ŐSZINTE , az Isten iránt kinyílt TISZTA SZIVBŐL VALÓ,AZ AZ ISTEN ELŐTT LEHETSÉGES! MINDENEK ELŐTT BŰNEINK BOCSÁNATA--IGY A 'ZORBÁN BŰNEINEK BOCSÁNATA IS(!!!)--LEHETSÉGES!
2.) VAN ÖKUMENIZMUS 1948 óta. Tehát a keresztények/keresztyének--az ökumenizmus szellemében és jegyében-- szeretettel elfogadják és megértik a MÁSIK KERESZTÉNY VALLÁS FÖLFOGÁSÁT, ill. szertartásrendjét és dogmatikai szemléletét is.Mondom ELFOGADJÁK, ha NEM(!) is vallják és NEM(!) is azonosulnak vele.Mellesleg: nem is kell hogy azonosuljanak a másik keresztény vallás dogmatikai téziseivel--attól még ugyanazon Isten szine előtt üdvözülnek--IDVEZÜL(HET)NEK.Pláne ha az ember szeretett felesége katolikus akkor méginkább megtehető mindez. EZT TETTE DR.ORBÁN VIKTOR MINISZTERELNÖK ÚR IS, SZERETT FELESÉGE ÉS KISLEÁNYA "OLDALÁN".
Úgyhogy semmi értelme a hülye ködösítő tudálékos "mélydumájának"--fa..ikám.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 13. 16:25 | Sorszám: 147
Nagyon jó interjú az 'alanti Bellovits Gábor jezsuita noviciussal.Igazat és vonzóan igazat mond EZT(!) TANÚSITHATOM, mert jómagam, bár sem pap sem szerzetes nem vagyok, úgy hozta életem sora, hogy 1994 óta jónéhány KIVÁLÓ JEZSUITA SZERZETEST ISMERHETTEM és-Istennek hála--MEGISMERHETTEM! És engedtessék meg nekem, hogy néhányuk nevét idevéssem, talán egyfajta--nevezzük így--"hatássorendben" rám, s most egy kivételével olyanokat emlitek, akik bár nem fiatalok, MÉG ÉLNEK, és KÖZÖTTÜNK ÉLNEK.
Aki legnagyobb hatással volt, és ma is "van" rám az P.Nemesszeghy Ervin S.J. fizikus.Utána P.Nemeshegyi Péter S.J. teológus--ők élnek.Utána P.Horváth Tibor S.J. filozófus, nos ő néhány éve már nincs közöttünk--Urunkhoz "költözött"--Torontóban, s ott is van eltemetve.Végül az élők közül P.Szabó Ferenc S.J. költő, filozófus, Ő hálaistennek szintén közöttünk él.
És végül, de nem utolsósorban hadd' tegyek emlitést egy szintén ZSENIÁLIS EMBERRŐL, aki jezsuita VOLT, de, különböző okok folytán kilépvén a REND-ből "világi, egyházmegyés"--ma váci egyházmegyés-- pap lett.Ő ma a Dunakeszi plébános Szabó József László: CSODÁLATOS PAP, CSODÁLATOS EMBER és CSODÁLATOS JEZSUITA SZERZETES...VOLT! Ha valami fájdalmas van Vele kapcsolatban az csak annyi, hogy már nem--és elég régen nem--jezsuita.
Az igaz, hogy eredendően SEM(!) is volt "az", mert kalocsai egyházmegyés pap volt--minekutána a rendszerváltást közvetlenűl megelőző időkben jezsuita szerzetes lett.
AZ ISTEN ÁLDJON MINDEN JEZSUITÁT, DE MÉG A "VOLT" JEZSUITÁKAT IS!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 12. 21:18 | Sorszám: 146
"Ha játszanánk olyat Budapesten, hogy minden pap és szerzetes egy napig papi ingben tevékenykedik, szerintem elcsodálkoznának az emberek, hogy mi van, megszállták az országot a papok?" - mondja Bellovics Gábor, a 26 éves leendő jezsuita. Hozzáteszi: olyanok féltik a boldogságát, akiknek romokban hever az élete. Miért lesz ma pap valaki? Interjú a Mandiner.keresztényen.
... http://kereszteny.mandiner.hu/cikk/20130803_egy_leendo_jezsuita_szerintem_ez_ ...
... www.facebook.com/konzervatorium?ref=stream&hc_location=stream
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 21:41 | Sorszám: 145
"Additare il bene non basta;
è necessario eseguirlo in pratica."
(Pio X, Papa e santo della Chiesa Cattolica)
... www.facebook.com/pages/Papa-Francesco/167172593333184?ref=stream&hc_location= ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 25. 07:37 | Sorszám: 144
Nem tudom, ki hogy van vele igazándiból--ám sejtem, "mások", talán az emberek többsége nem "úgy van" mint én--de engem NYOMASZT az a hatalmas nagy hangosság, csiricsáré zaj és óriási "hiperaktiv" tömeg, amely Ferenc pápánkat körbeveszi Braziliában.Mindenesetre: ÉN NEM SZERETNÉK OTT LENNI! Lehet, hogy különc-csodabogár vagyok, de én a HITBEN az ISTENKÖZELITÉSBEN a CSENDET, a természetközeli magányosságot vélem-tartom igazán ideálisnak.
És nem azért, mert már nem vagyok fiatal, mert emlékszem: EZ MÁR KAMASZKOROMBAN, sőt egyetemi hallgató koromban is PONTOSAN UGYANIGY VOLT.Istenről elmélkedni, az Ő szavain--az IGÉ-N --gondolkodni-elrágódni is inkább csendes baráti körben "üdögélve", egy hűvös szobában, dohányzóasztal, néhány fotel 'mellett, egy illatos, finom tea "társaságában" szerettem inkább--már akkortájt is.Ezért is jártam például búcsújáró helyekre is--többnyire egyedül.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 16. 20:09 | Sorszám: 143
Ferenc pápa homokból készült szobra a Copacabana strandon Rio de Janeiro-ban.
... www.facebook.com/pages/Vatik%C3%A1ni-R%C3%A1di%C3%B3-Magyar-m%C5%B1sor/524505 ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 14. 15:53 | Sorszám: 142
Lehet lépéseket tenni a katolikus-keresztény hívőszám csökkenésének megállitására--akár úgy is ahogyan a katalán püspök atya megpróbálja.ÁMDE!
1.) Nem biztos hogy nagyon sok erőt köll ebbe feccölni, mert:
2.) Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség! Hiszen:
3.) A mi Urunk Jézus Krisztus is "KESKENY ÚTRÓL" beszél, amin jó lenne ugyan ha többen mennénk, de ha kevesen megyünk az sem tragédia!Ezért!
4.) Én azt gondolom inkább: INKÁBB KEVÉS KERESZTÉNY, DE AKI KERESZTÉNY, AZ ÁLLHATATOS, IGAZ ÉS FEDDHETETLEN KATOLIKUS-KERESZTÉNY LEGYEN!
5.) Persze a legjobb az lenne ha sokan lennénk és mind MINŐSÉGI KERESZTÉNYEK--"az" lenne az igazán krisztusi Világ! És szeretném hogy így legyen! De nem keseredem el attól sem, ha annyian vagyunk...amennyien, de akik vagyunk, azok..IGAZIAK!
6.) Csak az ne legyen hogy kevesen legyünk és gyengék! De arról biztosan gondoskodik a Szentlélek Úristen, hogy NE(!!!) legyen "úgy"!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 14. 09:53 | Sorszám: 141
Megoldás a hívek csökkenésének megállítására
2013. 07. 12. 16:03 -

Xavier Novell, a katalóniai Solsona püspöke egy éve kezdett bele új evangelizációs találkozójának (ENE) programjába, és a jelek szerint megtalálta a megoldást, hogyan lehet megállítani a hívek számának csökkenését.

A globális kitekintésű Religión en libertad hosszan foglalkozott a 44 éves püspök „receptjének” sikeréről, amelyet tanulmányoznak már Spanyolország más egyházmegyéiben is.

Spanyolország legfiatalabb püspöke éppen egy éve hirdette meg „radikális pasztorációs tervét”, mert tudta, érezte, hogy, ha nem találnak ki valamit, lassanként elfogynak a hívek. Novell püspök többek között csökkentette a szentmisék számát, és az egyre csökkenő erőforrások más irányú felhasználására összpontosított. Nem csoda, a 140 ezer lakosú kis egyházmegyében mindössze 110 pap működött, (átlagéletkoruk 71 év), miközben a nyilvánvaló paphiányt jelenleg csak egyetlen helyi szeminaristával tudják pótolni.

A fiatal és lendületes főpásztor előtt magától értetődő volt a kiút: laikusokat kell bevonni az evangelizációba, hogy a félreeső területek se érezzék elhagyatottnak magukat. Legelső lépésként elérte, hogy egy-egy plébánia hívei együtt étkeztek és imádkoztak. Szerinte nem lehet csodálkozni azon a tényen, hogy azért maradnak el a fiatalok is az egyházi életből, mert a szülők nem mutatnak nekik példát. Ezután megszervezték az úgynevezett alfa tanfolyamokat, amelyek idén Solsona négy városában tevékenykednek, de jövőre már hétre nő ez a szám.

Novell püspök teendői annyira megszaporodtak, hogy nem tudott elmenni Valladolidba, az ENE július 4. és 7. között tartott első találkozójára (http://www.religionenlibertad.com/articulo.asp?idarticulo=30089), ahol csak videós beszámolót tudott tartani pasztorációs programjáról. Éppen Rómába készült Rino Fisichella bíboroshoz, az Új Evangelizáció Pápai Tanácsának elnökéhez.

Az eltelt egy év másik látható sikere, hogy pünkösdkor Solsona katedrálisában 18 felnőttet bérmálhatott meg, pedig tavaly még csak négyen voltak. Helyhiány miatt csak utalni tudunk a siker öt kulcsfontosságú mozzanatára (http://www.religionenlibertad.com/articulo.asp?idarticulo=30103), de tudjuk mellékelni a teljes pasztorációs programot is, igaz, ugyancsak spanyolul (http://bisbatsolsona.cat/pdf/actuemos-ne-castellano.pdf).

Magyar Kurír

(st)
... http://www.magyarkurir.hu/hirek/megoldas-hivek-csokkenesenek-megallitasara
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. június 29. 12:40 | Sorszám: 140
A buddhizmus, lámaizmus, hinduizmus szerintünk keresztények szerint is KOMOLY, NAGYON KOMOLY és TISZTELETREMÉLTÓ dolog.Ám mert "az", azért az nem jelentené, hogy követnünk kell őket.
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...