05:21:53
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 15:05 | Sorszám: 131
Nézze csak Tatám: hűsítse kicsit magát ebben a kánikulában, el ne durranjon a feje!!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 15:04 | Sorszám: 130
És hát, egészen más az Isten nevében gyilkolászni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 14:25 | Sorszám: 129
Nem teccik tunni ÓVASNI(se!).Meg MÁST se.Mer' az Ószövetség ottan--azon a hejjen-- nem aztat mongya amit kiskegyed "kiért" belülle.Úgyhogy finoman és keresztyénien aztat mondom kiskegyednek ho' LÓF..T! Oda!
EZMINDEN.Nincstöbbkérdésem, leléphet.(azaz: "abtreten!"--"magyarán":K.u.K.-san)
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 14:15 | Sorszám: 128
A gyilkosságok nem csak akkor és nem csak ott voltak szokásban.
A zsidók csak abban különböztek a többiektől, hogy le is írták ezeket.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 12:16 | Sorszám: 127
Szó sincs róla, hogy meglepődnék ezen. Az Ószövetség másról se szól, csak vérről, gyilkosságokról, vérfertőzésről, meg effélékről.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 11:52 | Sorszám: 126
Én úgy tudom, hogy a gyermekáldozat szokás volt akkoriban azon a vidéken.
Abban semmi meglepő nem volt, hogy az Úr gyermekáldozatot kért.
Az volt a feltűnést keltően szokatlan, hogy végül mégsem.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 20. 11:32 | Sorszám: 125
Nem a fenét. Becsapta, mégpedig nagyon aljas és szemét módon.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 19. 20:11 | Sorszám: 124
Az Úr Ábrahámot NEM CSAPTA BÉ, CSUPÁNCSAK "PRÓBÁRA TETTE" az ISTENSZERETETÉNEK EREJÉT!
Ha "becsapás" meg a "próbáratevés" között különbséget zongorázni tudnám,én lennék a Szvjatoszlav Richter.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 19. 09:56 | Sorszám: 123
Cöcö. Ábrahámot tán nem csapta be az Úr? Izsák feláldozása kapcsán?
Átvágta, mint Toldi Miklós a malomkövet a kerítésen.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 18. 06:52 | Sorszám: 122
Abban NEM ÉRTÜNK(!) egyet, miszerint az "európai kereszténységnek--úgymond--"vége""..lenne.
Abban igen, hogy az EURÓPAI KERESZTÉNYEK SZÁMA(!!!!!) csökken, és már eleve is jóval alacsonyabb:
--egyrészt mint korábban;
--másrészt mint más földrészek--pl. Afrika--keresztényeinek a száma.
ÁM "EZ" nem azt(!)--MESSZE-MESSZE NEM(!)-- JELENTI HOGY BÁRMINEK IS "VÉGE" LENNE EURÓPÁBAN, AMI KERESZTÉNYSÉG.EZT "íGY" CSAK EGY NAGYON DURVA KVANTITATIV GONDOLKODÁSMÓD "VÉLELMEZ(HET)I". Ez kb, olyan, kissé--keserűen-- KARIKIROZOTTAN humoros föltételezés, mintha mondjuk a cipőboltban nem kap valaki szandált, és "fennszóval kihirdetné": "EURÓPÁBAN A SZANDÁLVISELÉSNEK BEFELLEGZETT"! HOLOTT CSAK AZ ÁLL FÖNN, HOGY: ő "úgy" vélelmezi "ezt", "mintha"(!)...mert számára valóban "nincs szandál".
keresztkem
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 17. 22:25 | Sorszám: 121
Köszönöm a kimerítő választ!
Viszont!
A kereszténységnek vége, legalábbis az európainak.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 17. 07:30 | Sorszám: 120
Igyekszem válaszolni a kérdésére, hogy tudniillik: "Mik az ismérvek"?
Egészében véve és összességében: "KRISZTUSIBB ÉLETET ÉLŐ EMBEREK"!
És ebbe azok a "dolgok" egytől egyig mind benne vannak, amiket írni tetszett, de még pluszban az is: JOBBAN EGYÜTT ÉLNEK A SZENTIRÁSSAL, azt többet olvassák, s jobban is ismerik, mint én.
Persze. NEM tartanak be "minden parancsolatot" ámde HATÉKONYAN TÖREKEDNEK-IGYEKEZNEK(!!!) MINDEN PARANCSOLAT BETARTÁSÁRA! S "ez" inkább sikerül nekik, mint nem.
És ami a leglényegesebb: SOK EMBERTÁRSUKON SEGITENEK--főleg "lelkileg" és kevésbé materiális téren.Persze azok többsége akiken segitenek, főleg lelki segitséget igényel.
Kb. "ez" és "ennyi"? Mweggyőző volt a "beszámolóm"?
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 17. 07:19 | Sorszám: 119
"Komolyan mondom": "lát" orvos, mert a családban, baráti körben több is van.
Csak azt nem tudom, minek köll, hogy "lásson"? Hisz': MAKKEGÉSZSÉGES VAGYOK.Mondom: ennek ellenére: "lát" orvos, sőt, "rendszeresen" "lát", sőt, több orvos is "lát". Kölcsönösen és nagy örömmel "látjuk" egymást: doktornőkkel és doktorurakkal.
keresztkem
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 17. 00:30 | Sorszám: 118
Kedvesem - komolyan mondom : lásson orvos !
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 16. 22:36 | Sorszám: 117
Szóval a fiaid jobb keresztények, katolikusok nálad. Mik az i9smérvek? Többet imádkoznak? Többet adakoznak? Minden parancsolatot, kivétel nélkül betartanak? Jobban szeretik embertársaikat? Többet járnak templomba?...
Te hozzájuk képest rossz ember vagy?
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 16. 12:11 | Sorszám: 116
"3.) Fiaim munkaerkölcsei JOBBAK MA(!), mint a II.Világháború előtti emberek munkaerkölcse volt."


keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 16. 12:03 | Sorszám: 115
Ontológiailag defektábilis prekoncepció.(pre-dikátum?)
Az Úrtól ugyanis semmi nem áll TÁVOLABB, mintsem hogy BÁRKIT BÁRMIBEN MEGTÉVESSZEN?
Merthogy: a "MEGTÉVESZTÉS" vastagon az Ördög műfaja, s nem a Teremtő Istené.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 15. 19:46 | Sorszám: 114
S teremté az Úr a Tiktaalikot, hogy megtévessze a paleontológusokat?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 14. 12:51 | Sorszám: 113
Gerontofób, biokrata vízi ornitológia.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 14. 11:00 | Sorszám: 112
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. június 10. 22:01 | Sorszám: 111
"..Az a fránya minőség..., volt! Érted Keresztkém? VOLT!!!"
No, ez az, ami szerintem NEM IGAZ!
Mert! Tudom és látom a saját szüleim kereszténységén sőt egész családom-"fölmenőim" kereszténységén, katolicizmusán azt, hogy az Ő KERESZTÉNYSÉGÜK DARABKERESZTÉNYSÉG VOLT(!!!)--noha azt is tudom, hogy őket a saját aktivitások "korában" meg társadalmi helyzetükben, a földrajzi környezetükben a TÖBBIEK--magukhoz képest(!)--kiváló keresztényeknek gondolták -vélték.MIKÖZBEN A FIAIM KATOLICIZMUSÁHOZ KÉPEST A SZÜLEIM KERESZTÉNYSÉGE A FASORBAN NINCS--ill.VOLT!!! Mert fiaim:
1.) Sokkal rendszeresebben BIBLIAOLVASÓK-IMÁDKOZÓK;
2.) Házaséletük--mármint a fiaimé(!)-- sokkal tisztább, igazabb, megcsalásmentesebb stb..stb--mint a szüleim generációjának házasélete volt;
és sorolhatnám.
3.) Fiaim munkaerkölcsei JOBBAK MA(!), mint a II.Világháború előtti emberek munkaerkölcse volt.
4.) És nemcsak az én fiaim vannak így, hogy JOBBAL-KERESZTÉNYIBBEK, de más középkorú és fiatal generációlhoz tartozó katolikus családok tagjai is.
5.) Ők--a fiaim(!)-- jobb katolikusok MA, mint mi voltunk anno, és mi jobb katolikusok vagyunk, mint a szüleink voltak--a maguk aktiv idejében.
6.) Fiaim generációjának katolikusai TÖBBEKEN SEGITENEK, ÖNZETLENEBBEK, KÖNYÖRÜLETESEBBEK-KRISZTUSIBBAK, mint mi voltunk, miközbe' már mi is erkölcsösebbek, irgalmasabbak stb.. voltunk, mint a mi szüleink generációja--mely szegénységében önzöbb, írigyebb és kegyetlenebb volt, pl. a szegények irányába.
Hihetetlen mindez, lehet, ámde MÉGIS "így" van!
LEGALÁBBIS ÉN IGY LÁTOM--és elég biztosan látom így!!
keresztkem
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 10. 21:12 | Sorszám: 110
Idézet:
A minőség az a DOLOG BELSŐ TARTALMA ÉS TARTALMASSÁGA: LÉNYEGE!


Az a fránya minőség..., volt! Érted Keresztkém? VOLT!!!
A gyertyák még adják a szikrát, de a karosszéria elrozsdásodott, tönkrement a sebváltó, nem fog a fék, kirohadtak az ülések.... , a karbantartás elmaradt... adogasd csak a minőségi benzint, ez a "LÉNYEGE".
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 10. 20:54 | Sorszám: 109









keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 07. 19:13 | Sorszám: 108
"..Egyik ugyanis kizárja a másikat. "
Ez "így" NEM IGAZ! Persze tudom: "valakiknek" "ezt" hiába mondom, ám ez engem nem igazán érdekel.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 07. 18:26 | Sorszám: 107
Nem kéne a "nemzeti"-t keverni a "keresztény"-nyel. Egyik ugyanis kizárja a másikat. A kereszténység egy erősen kozmopolita, igazi mutlivallás.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...