07:54:34
 Frissítés
Keresés

» Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   

» méhes Fórum+
Találatok száma: még 1845
... Elejére 2. lap 
Téma: Kezdődik...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 17:18 | Sorszám: 20
kamugeri? az lett az új neve? ;-))
Téma: Új téma
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 17:15 | Sorszám: 54
Magyarán: nem kell nekik indok, csak egy jó nagy ülep, melyet lehet jó sokáig...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 16:58 | Sorszám: 53
1. Budapesten verik a négereket!
2. ...
'Ejrópa segíccs!'

pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 16:34 | Sorszám: 49
Á, azt simán megakadályoznák, behívnák a szovjeENSZ-csapatokat,
s később meg, a megalakuló Egyesült Európai Államok (USE) reguláris csapatai vennék át a rendfenntartást!! ..
Téma: Öregedés ellen
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. november 07. 12:10 | Sorszám: 1136
Havonta cca 1000 kilamétert gyalogol!!? ..
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. november 07. 12:08 | Sorszám: 1135

Ötven éve hordja ki a leveleket a 83 éves postás néni 10:57
Nagyvilág
Jekatyerina Dzalaeva naponta negyven kilométert gyalogol, heti hatszor.

https://www.origo.hu/nagyvilag/20191107-otven-eve-hordja-ki-a-leveleket-a-83- ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 11:54 | Sorszám: 47
ááá, gerikari egy határozott, keménykezű politikus, nem hagyja hogy 'elássák' magát .. ;-))
csupa szépeket mond, meg igazakat; és visszaveszi Budapestet a budapestiektől!! ..
Téma: Klímaváltozás
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. november 07. 01:35 | Sorszám: 86
Idézet:
A klímakatasztrófa is egy biznisz, ami tökéletesen illeszkedik a kapitalizmus logikájába
10.17. 1777 gazdaság
Balázs Zsuzsanna

„Meg kellene tiltani a gazdag, középosztálybeli fehér fószereknek, hogy a klímaváltozásról irkáljanak” – fakadt ki kemény hangvételű véleménycikkében a klímaváltozásra specializálódott Brian Kahn amerikai publicista a Gizmodón szeptember elején. A szerző Jonathan Franzen íróra bukott ki ennyire, aki a New Yorkerben fejtette ki véleményét, miszerint „el kell fogadnunk, hogy a katasztrófa megállíthatatlan, és újra kell gondolni, mi adhat reményt”. ....
https://qubit.hu/2019/10/17/a-klimakatasztrofa-is-egy-biznisz-ami-tokeletesen ...
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 01:29 | Sorszám: 18
https://climenews.com/kihirdettek-a-klimaveszhelyzetet-budapesten

Kihirdették a klímavészhelyzetet Budapesten
Published Date: 2019-11-05
A Fővárosi Közgyűlés megszavazta, hogy Budapesten klímavészhelyzet állt elő. Karácsony Gergely főpolgármester egyik első ígérte volt, hogy kihirdeti a klímavészhelyzetet.

:--))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 00:13 | Sorszám: 43
Na de, nincs kedve! Tkp. meg is értem, hogyha nem látszik egyszerű megoldás... Azért is javasoltam a kompromisszumos megoldást, hátha azt egyszerűbb megoldani átmenetileg..
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 07. 00:09 | Sorszám: 42
Ezt írtam :
"a legtöbb probléma az ilyen ill. hasonló helyzetből"
És nem véletlenül. Emiatt be is szoktam tartani azt amit írtam! Nem is szokott problémám lenni!
( Kivéve az új téma nyitását. De most nem arról beszélünk. )

(( Az eltűnés is lehetséges, persze, de arról is beszéltünk már. Az általában egy harmadik, ettől független probléma, és a szövegbe kerülő speciális karakterek miatt van... Ha az embör kiveszi azokat, akkor már simán elmegy a hozzászólás! ))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 06. 22:20 | Sorszám: 39
A'szem, kompromisszumos megoldásként meg lehetne azt csinálni, hogy 'keresés' eredményeként létrejövő lapból* ne lehessen közvetlenül hozzászólást írni! .... Csak, ha onnan a megfelelő lapra továbbnavigál az embörfia a konkrét lapra/hozzászólásra ..
Mondjuk, azt nemtom, hogy ezt egyszerű-e a "forum+"-ban becsinálni ...

* Szerintem, a legtöbb probléma az ilyen ill. hasonló helyzetből származik! ...
Téma: Mi épül, mit adtak át?
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 06. 20:31 | Sorszám: 23
ez nem ződ, tényleg nem! ..
ha leállítanak 1, két épületépítést, akkor csudára ződítenek mindent!! a klímakatasztrófának annyi!!
anyátokat, azt!! ....
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 06. 20:23 | Sorszám: 17
Gondolom, azt próbálják csinálni, hogy inkább hagyják, hogy a balfaß gerikariék minél hamarabb szétbaßßanak mindent, hogy hamar nyilvánvalóvá váljon, hogy csak egy szempontjuk van: - olyan "beruházásokat" kapni, amiből sokat tudnak lopni! ...
A baj csak az, hogy nekem (nekünk) már nincs erre időnk... Rohattt sokat vártam 1989 óta ...
Téma: A liberalizmus alkonya
pandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2019. november 06. 20:15 | Sorszám: 278
cséndzselem a státuszt, pesszimista vagyok.. én is
ezek itt fognak még legalább 5 évig örjöngeni az önkiben....
közben, 2022-ben meg a fene se tudja mi fog törpénni ..
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 06. 14:18 | Sorszám: 13
"Karácsony igent mondott két stadionra, de lemondott a fővárosi szuperkórházról
2019.11.06. 12:25

A választók döntését figyelembe kell venni, a kormány a budapesti vezetés nélkül nem dönt a beruházásokról – mondta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője a Karácsony Gergellyel közösen tartott tájékoztatóján.

A felek elmondták, hogy az atlétikai világbajnokságra épülő stadiont leszámítva minden sportberuházás megvalósul a fővárosban. Karácsony elmondta, hogy a kormány nem tervez külön Budapest-törvényt beterjeszteni – összegzi az Origo. Gulyás Gergely közölte, hogy a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsában folytatódnak az egyeztetések arról, hogy milyen fejlesztéseket akar Budapest.

A kormány a 3-as metró fejlesztési pénzét odaadja – derült ki a tájékoztatón. Karácsony elmondta, hogy Tarlóssal szemben nem akar a fővárosi védelmi bizottság elnöke lenni, ezért Budapesten az árvízi védekezésért a kormány felel majd. ...."

https://888.hu/ketharmad/karacsony-igent-mondott-ket-stadionra-de-lemondott-f ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 05. 23:40 | Sorszám: 12
https://www.youtube.com/watch?v=ciLAVgCLIQY
Magyarország élőben Dömötör Csabával (201911-05) - HÍR TV
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 05. 23:12 | Sorszám: 10

"Felfüggesztik a Szent István-szobor elhelyezési munkálatait a XIII. kerületi Szent István parkban – döntött a Fővárosi Közgyűlés Karácsony Gergely főpolgármester javaslatára a keddi alakuló ülésén – írja az MTI. Az előző testület korábban úgy határozott, hogy a park déli részén állítják fel az államalapító király egészalakos szobrát."
http://pestbuda.hu/cikk/20191105_felfuggesztik_a_szent_istvan_szobor_elhelyez ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 05. 21:44 | Sorszám: 9
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/gyurcsany-es-demszky-emberei-kerultek-pozicioba- ...

"Gyurcsány és Demszky emberei kerültek pozícióba
Hír TV
2019. november 5., kedd 17:27"

Téma: Halhatatlanság - figyelő.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 05. 18:28 | Sorszám: 150
Ajjaj, óvatosan kell bánni az "ingyenességgel"... azzal mindig csak a baj van/volt!
Igaz, ez egy speciális termék lenne, s valóban átírhatná a (hagyományos) társadalomszervezési móccereket, eleve!! ....
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. november 05. 18:09 | Sorszám: 8
a képen láthatók közül, vajon, ki "tudja jobban, hogy miért lehet börtönbe kerülni", s miért nem ...
gyanítom, gyuriferi jobban tudhatja, hiszen kétszer akkor a feje mint a horvicsacsié ... :--D
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 05. 17:49 | Sorszám: 7
Idézet:
Gyurcsány Ferenc felügyeletével megalakult az új Fővárosi Közgyűlés
Kovács AndrásKovács András, Bordács Bálint2019.11.05. 11:52

Megkezdte a munkáját az új Fővárosi Közgyűlés, de rögtön káoszba is fulladt a polgármesteri szavazatarányok miatt. A nyitóülésen megjelent Gyurcsány Ferenc bukott miniszterelnök is, hogy közvetlenül felügyelhesse Karácsony Gergely lépéseit. A főpolgármester beszédében csupán baloldali lózungokat sütött el, arról nem ejtett szót, hogy a kampányban tett ígéreteit hogyan hajtja majd végre.
....

.... Az ülés elején kiderült, hogy a szavazatok lakosságarányos elosztása hibás, mivel Gajda Péternek nagyobb szavazataránya volt, mint a XVIII. kerületnek, pedig Kispesten kevesebben élnek. Az ülést megszakították.

Az ülés délután negyed egykor folytatódott, miután tisztázódtak a szavazati arányok. ....
....
https://www.origo.hu/itthon/20191105-fovarosi-kozgyules-alakulo-ules.html

Téma: Halhatatlanság - figyelő.
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. november 05. 07:35 | Sorszám: 148
Én kivárom, hogy kész legyen Rendes Kis öregedés elleni szere,
s veszek belőle egy kilót .... ;-)
Téma: A liberalizmus alkonya
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2019. november 05. 03:32 | Sorszám: 277
Na akkor, ezt nézd meg, s mindjárt optimistább leszel. Vagy mégse ..
https://www.youtube.com/watch?v=RYJcN-Dz_9s
Kötöttfogás 61. – Megszabadul-e valaha az ellenzék a Horváth Csabáktól?
Téma: Mi épül, mit adtak át?
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2019. november 04. 23:04 | Sorszám: 20

FELHÍVÁS A LIGET BUDAPEST PROJEKT MEGMENTÉSÉÉRT

Felhívás a vidék Magyarországához és a budapestiekhez!

A most már külföldön is elismert és figyelemmel kísért díjat kapott, sikeres „Liget Budapest Projekt” befejezése veszélybe került. A budapestiek döntése értelmében a városnak új vezetése van, akik a folytatást meg akarják akadályozni. Ez a terv óriási lehetőség, talán száz évben egyszer van ilyen, hogy a kultúra, a művészetek területén ilyen maradandót hozzon létre. Budapesten? Igen, de Budapest nem csak a budapestieké, Budapest az egész országé, így ez mindenki javára és hasznára válik, mert Budapest a Nemzet Fővárosa.

Ezért indítom útjára ezt a felhívást. Miért? Mert itt vidéken ismertem meg igazán, hogy mit jelent az embereknek egy ország fővárosa. Budapesten születtem és ott éltem sokáig. 13 éve élek Nagykanizsán. Itt hallottam először a mi fővárosunk kifejezést, amikor egy vonaton utazva a tanító néni az ott ülő gyerekeknek azt mondta, most pedig indulunk és megnézzük a mi Fővárosunkat. Azóta sokszor hallom ezt a kifejezést vidéken és vallom, Budapest a mi Fővárosunk, Budapest a Nemzet Fővárosa. ....

https://www.peticiok.com/felhivas_a_liget_budapest_projekt_megmenteseert

Tovább ...

Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...