00:23:44
 Frissítés
Keresés

» Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció   

» méhes Fórum+
Találatok száma: még 578
... Elejére 2. lap 
Téma: Márki-Zay Péter
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 19. 10:19 | Sorszám: 82
Azt tanították nekem okos, politikához értő emberek: ha azt látom független, azt kell megvizsgálni, de mitől független ?
Téma: Szemét
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. március 17. 13:34 | Sorszám: 70
Lehet. Lehet tudatos neveléssel is, lehet belátással is, és még sok mindennel próbálkozni. De mindeközben mindenki tudja, hogy ezek már a végső idők jelei.
Téma: Élet
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 16. 23:04 | Sorszám: 73
élet, élő, nem élő
https://www.ted.com/talks/martin_hanczyc_the_line_between_life_and_not_life/t ...
Téma: Jó filmek
menta
Olvasta: 5 | Válasz | 2018. március 11. 23:02 | Sorszám: 13
hm
Közjáték Hamvas Béla írásaiból - Takács Marika bevezetőjével
https://www.youtube.com/watch?v=f5rBWvrYJr0
Téma: Halhatatlanság - figyelő.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 09. 10:56 | Sorszám: 55
ez nagyon szép írás - költői is - 100%-ban elméleti is
Téma: Új téma
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. március 08. 23:37 | Sorszám: 36
Te tetted-e e tettetett tettet, te tettetett tettek tettese, te!
Téma: Öregedés Elleni Projekt (ÖEP)
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. március 04. 21:17 | Sorszám: 120
viparitakarani - az jó mindenkinek, nem úgy az igazi, ahogy a cafe valami képe, hanem "gyertya"
http://goldenagejourney.blogspot.hu/2011/01/vipareeta-karani-mudra-kriya-1.html
https://tattva.hu/index.php?inc=article&id=50
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 02. 15:36 | Sorszám: 50
semmi olyat nem mondtam, amiből az jöhetne : anyagtagadó vagyok.
És azt sem mondtam, hogy "mindegy" hogy leég minden anyag, de attól még nem tudom megvalósítani, hogy ne ez legyen. Nem mindegy.
"idea élete a könyvtár leégése után kezdődne" - ezt honnan vetted? Nem mondtam.
"A képzelet sem anyagtalan" - mondják a materialisták. Te nem, mert te nem vagy az.
Amikor a semmiből, a nem láthatóból áll elő a látható, az még nem mérhető, tömör, matéria. Azt, hogy mi élő - azt már máshol próbáltuk, nem ment. De úgy érzem itt sem fog menni semmi. Hagyjuk is.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 02. 13:44 | Sorszám: 48
[tudom, hogy más adta a címet és azért írok ebbe, mert ez tetszik, és örülnék, ha gajo is szólna]
Az szuper, hogy egészségesen sokáig akarunk élni, én is szeretnék, de a halhatatlansághoz NINCS KÖZE. Az idézett költőket írókat pedig ne rántsd le, attól nem leszünk hosszabb életűek.
Nem tudunk dűlőre jutni, mert más a célunk. Akkor folytathatjuk, ha azt a szerencsétlen mondatot, amit bevéstél a fejedbe, felülbírálnád: hogy "porig ég a könyvtár" - mert ebből jönnek a téveszméid - minthogy minden embernek (nekem is) a bevésett dolgokból erednek a téveszméik - az igazi új gondolat a "semmiből" ered, akkor teremtődik, KELETKEZIK.
"A halhatatlan részünk csak a halandóval együtt élhet.
Azután már csak a képzelet világában létezik."
- ezt mondja minden materialista-pista
Ami a képzelet világában létezik, az létezik - csak nincs anyaga.
Be tudom bizonyítani, hogy jobban létezik, mint a szék, amin ülsz. Azért létezik jobban, mert a képzelet szabad, teremtőlegesen állunk hozzá (kezdetében, eredetében, Ἐν ἀρχῇ), és nem elszenvedjük, mint egy tárgyat, amellyel szemben állunk és tehetetlenek vagyunk vele.
Más a képzelet, és más a képzelődés, ahogy más a beszéd, és más a fecsegés.
A képzelődés az élet törvénye szerint működik, és az éhen maradt vágyakat köddel eteti;
a képzelet a lét törvénye szerint működik, és amit megteremt, műalkotást, tettet, gondolatot: valódi és igaz.
(Weöres)

Világos, hogy a könyvtárból, tárgyainkból, anyagainkból SEMMIT sem emelhetünk át. De a világ szóval teremtetett. Logosz
Valaki ezt mondta:

Ég és föld elmúlnak, de az én igéim nem múlnak el.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 02. 12:16 | Sorszám: 46
jó, akkor most már csak az kell, hogy azon is összebólogassunk, hogy a halhatatlanságnak és a hosszú életnek bizony nem sok köze van egymáshoz.
A rendelkezésre álló időt kell(ene) arra fordítani, hogy életünket a Létbe emeljük.
A halhatatlan részünket felismerni és áthatni vele a test mélységéig is (ezt jelenti a "test feltámadása").
Ellenvetésre, hogy ez nincs: ha nem lenne halhatatlan részünk, nem tudnánk róla beszélni sem, nem lenne "probléma" - ahogy kedves rokonainknál, az állatoknál sem probléma - de ezért nincs vallásuk, művészetük, amelyek a mi vigasztalásunk Isten kegyelméből, sőt emberi szavaik sincsenek (Logosz). Jobb nekik persze, könnyebb.
De ha már így alakult, hogy embernek születtünk..
*
"A madár tudja tán , hogy mi a szabadság
mikor fölszáll a szél alá
és ring az ég hullámain.

A hegyek tudják hogy mi a méltóság,
hajnalban, alkonyatkor is,
a lomhán elheverő hegyek...

Hegy lettem volna, vagy növény , madár...
vigasztaló, pillangó gondolat,
tűnő istenkedés. Ma már
az alkotás is rám szakad."

Radnóti
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 02. 10:09 | Sorszám: 44
"Én mondom: Még nem nagy az ember.
De képzeli, hát szertelen.
Kisérje két szülője szemmel:
a szellem és a szerelem!"

ideje van a megértésének
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 02. 09:34 | Sorszám: 42
"Az emberek nem halnak meg se birkákért, se kecskékért, se házakért, se hegyekért. A dolgok ugyanis megvannak anélkül, hogy bármit feláldoznánk értük. De meghalnak azért, hogy megvédjék azt a láthatatlan kapcsot, amelyik összefűzi, és birtokká, országgá, felismerhető, meghitt arcokká változtatja őket. Az ilyen összetartozásért elcserélik magukat, mert az ember azzal is ezt építi, ha meghal. A halál kifizetődik a szeretet miatt. És aki lassacskán egy olyan gondosan elkészített műre cserélte el életét, amely tovább tart, mint az élet, arra a templomra, amelyik évszázadokon át folytatja útját, a halált is elfogadja, ha szemei meg tudják különböztetni az épületet az anyagok összevisszaságában, és ha nagyszerűségétől elkápráztatva egyetlen vágya, hogy beleolvadjon. Mert valami önmagánál nagyobb fogadja be, és a szeretetének adja oda magát."

(Antoine de Saint-Exupéry: Citadella)
Téma: Élet
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 13:49 | Sorszám: 71
Az, hogy máshol is van "élet" egy külön probléma- és nem is aktuális, mert lehet hogy van, csak épp a mai technikával 30 ezer évig kellene utazni hozzá, hogy felköszöntsük születésnapján.
Itt és most mi az "élő" - ez a gond. És tudati szempontból, nem tudományos definícióval, mert azzal megint nem jutunk előre "itt és most". Egy érdekes és itt szerintem fontos megfigyelés: a kicsi gyerek élőnek fogja fel magát a tapasztalás folyamatát - és élő is a tapasztalása. Élő lesz a kedvenc játékállata, babája, ő maga kelti életre. Egy pszichológus leírt egy esetet: egy kislány keservesen sírni kezdett az ebédlőasztalnál. Nagy sokára kiszedték belőle, mi a baja: az hogy az ebédlő sarkába állított szék olyan egyedül van, magányos. Ez közelebb visz és érthetővé válik a #64-ben írt: "az élet nem valami, hanem valaki". A tapasztaló tudat maga az élő.
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 10:35 | Sorszám: 67
igen, pedig ez nagyon fontos lenne
menta
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. február 24. 15:09 | Sorszám: 63
Ki/mikor/hol mondta, hogy "halottnak gondol"? Az Ő gondolata az, ami élő
Úgysem tudjuk - noha sok kísérletezés folyt már ez ügyben - pontosan definiálni, mi az hogy ÉLŐ. ÉLET.

menta
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. február 23. 23:04 | Sorszám: 61
Isten gondol öröktől fogva téged,
elméjében léted mint szikla áll.
Mi ehhez mérve habfodornyi élted?
és mit változtat rajtad a halál?

(Weöres Sándor: Prae-existentia)
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. február 23. 09:18 | Sorszám: 39
Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban; Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
1Kor15,42-45

http://szemlelek.blog.hu/2018/02/19/meghalt_a_csendes_angyal?utm_source=blogh ...
Téma: Fórum+ dizájn
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 18. 12:55 | Sorszám: 221
Olvad.
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 17. 21:56 | Sorszám: 220
Hull a hó.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. január 29. 13:49 | Sorszám: 38

dilemma
Téma: 3D nyomtatás
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. január 12. 22:29 | Sorszám: 23
hát ha elhanyagoljuk a papír vastagságát igen, 2D... de cserébe az értékét vegyük figyelembe 3-dik D-nek. Pl 30ezrest nyomtatnák kuriózumként.. mindenki örülne neki.
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. január 12. 16:18 | Sorszám: 20
inkább pénzt
Téma: Láttátok? (2)
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. január 04. 13:23 | Sorszám: 486
"a száj ugyanis a szív bőségéből szól. A jó ember jó kincséből jót hoz elő, a rossz ember rossz kincséből rosszat hoz elő. Mondom nektek: az emberek az ítélet napján minden fölösleges szóról (ἀργός =hivalkodó, tétlen, kárba veszett, haszontalan, fölöslegesen kimondott szóról) számot adnak, amit kiejtenek a szájukon.
Szavaid alapján igazulsz meg, és szavaid alapján vonsz magadra ítéletet.”
Mt12,34-37
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2018. január 04. 11:35 | Sorszám: 485
A Zsuzsa egy elfajzott Koncz. Oszoljunk emberek, nincs itt kérem semmi látnivaló.
Téma: .... aranyat lel.
menta
Olvasta: 6 | Válasz | 2017. december 25. 12:32 | Sorszám: 886
* Lux in tenebris * Fény a sötétségben *
https://www.youtube.com/watch?v=BkxZgr4Wkms

Kezdetben vala az Ige, és az Ige vala az Istennél, és Isten vala az Ige. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága; És a világosság a sötétségben fénylik
Tovább ...

Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...